Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W którym dokładnie miejscu piłowałeś ten kurek i przerywacz ? Może jakieś zdjęcie ? Ja będę musiał spiłować swoje części z TSC to pewnie też semi wróci.

 

Pewnie tak. Na razie opiszę, potem wrzucę zdjęcia - spiłowałem 2 zaczepy na kurku by były bardziej "nachylone" i lepiej łapały zaczep, natomiast przerywacz był raczej powodem problemu - spiłowałem go pod kątem tak jak tutaj 528e18f7920f776dm.jpg

Ważne żebyś nie przegiął z piłowaniem, bo przynajmniej w SCAR'ze kiedy kurek jest nie napięty nie doskakuje do końca selektor na tryb AUTO - dopiero po przeładowaniu jest ok.

 

Co do lufy - właśnie rozpakowałem 509 mm - wrażenia dłuuga ;-) lekka, trochę giętka [ważne jeśli chcemy mieć dłuższą niż stock by dopasować przedłużenie lufy]. No i najważniejsze, niestety miałem rację bo lufa ta potrzebuje modyfikacji w postaci frezu by pasowała do SCAR'a :roll:

 

Właśnie wybieram się do rusznikarza - wolę nie robić tego w domu bez zaplecza.

Link to post
Share on other sites

masz rację, nie obeszło się bez pilnika. Ja nigdzie się nie wybierałem, 15minut i lufa gotowa. Jutro jak przyjdzie gaz, zrobię pierwsze testy.

 

A lufę zewnętrzną idzie zrobić samemu. Muszę rozejrzeć się za stalową rurką, którą będzie trzeba tylko nagwintować. Do tego trochę farby i gotowe ;)

Link to post
Share on other sites

Zacząłem test nowej lufy niestety przy 14 stopniach i tej wilgotności system bardzo szybko się wychładza jedyne co zdążyłem sprawdzić to skupienie na odległości 20m, przy pojedynczych strzałach przestrzeliny mieszczą się w okręgu o średnicy 10 cm.

Mam nadzieję że do soboty będzie cieplej wtedy sprawdzę zasięg.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakim cudem, ale wczoraj udało mi się wycisnąć trochę gazu z pustego pojemnika, który miałem wyrzucić ;)

Moim zdaniem od zamontowania lufy poprawił się zasięg oraz celność, a przede wszystkim celność. Opłacało się, bo teraz replikę można wykorzystywać jako snajperkę.

 

rucznoi miałeś rację, trzeba było iść z lufą do fachowca. Wprawdzie wszystko się udało, ale trochę źle wypiłowałem ten brakujący pin i po zamontowaniu lufy przekręciła się ona o jakieś 2-3 stopnie. Przez to gumka hop-up zamiast podkręcać kulki w górę podkręca je minimalnie w bok ;/ we wtorek jak znajdę trochę czasu znów rozbiorę karabin i dopilnuję, aby wszystko było jak należy :D

Link to post
Share on other sites

ja osobiście od jakiegoś czasu kombinuję z lufą do AEG. Tokarz mi dorobił wycięcia, wygląda to ogółem całkiem profesjonalnie, jak będzie się spisywało - zobaczymy jak uda mi się kupić nabój CO2.

Co do dorabiania frezu samemu - próbowałem raz dorobić pilniczkami i dremelem - wyszło prawie idealnie. Zaznaczać miejsce nacięcia próbowałem dopasowując lufę do komory, po czym w otworek od tego bolca (pinu) wlałem odrobinę tuszu - coś tam widać było :D

Ktoś będzie może w najbliższym czasie robił jakieś zamówienie na części? Bardzo, bardzo pilnie odkupię gumkę HU do SCARa, a nawet kilka gumek jeśli można. Część mocująca kolbę (zawias kolby) też by się przydała...

Link to post
Share on other sites

Wystrzeliłem jakieś 1500 kulek i jak na razie narzekać mogę jedynie na to, że dziad zamarza jak jest niska temp. na dworze. Wczoraj przez to zablokowała mi się dysza (tzn. przymarzła) i straciłem 2 pełne gazu magazynki...

 

Trochę nieciekawy interes z tym gazem. Czy po zamontowaniu KLIK do butli z gazem np.

http://www.skladnicaharcerska.pl/?prod=205&cat=123 będzie można ładować tym magazynki? Jak Wy rozwiązaliście problem drogiego gazu?

Edited by v4syl
Link to post
Share on other sites

Wystrzeliłem jakieś 1500 kulek i jak na razie narzekać mogę jedynie na to, że dziad zamarza jak jest niska temp. na dworze. Wczoraj przez to zablokowała mi się dysza (tzn. przymarzła) i straciłem 2 pełne gazu magazynki...

 

Trochę nieciekawy interes z tym gazem.

 

No też mnie trochę zawiodło działanie przy niskich temperaturach. Wczoraj poszedłem przetestować nową lufę i wystrzeliłem 10 kulek .25 ; 5 bb .28 i zamarzł na CO2... Temperatura była 10oC więc nie tak zimno, replika stock [poza lufą], może NPAS RA-TECH'a faktycznie wpływa na działanie repliki - może po prostu ma lepsze oringi - nie mam pojęcia, mógłbym sprawdzić teorię oringów, ale musiałbym poświęcić 2 godziny na dojazd do firmy zajmującej się produkcją.

 

Niestety jestem zmuszony prędzej czy później kupić NPAS - ponieważ przez regulację stockowej dyszy przestał "wyrobił się" gwint/jakaś substancja blokująca odkręcanie się dyszy - przez co przy strzelaniu dysza się sama rozregulowuje - na więcej fps - czyli powiedzmy na początku strzelanki mam 360 fps a pod koniec 420 ;-)

Próbowałem to powstrzymać przy pomocy lakieru, jakichś podkładek itp. ale nie dało rady

 

@Arafat

Jeśli nie zraża Cię grzebanie w replice i masz zdolności manualne to jak najbardziej. Z mojego scara jest wystrzelone ponad 3500bb [wiem, mało] i jedyny problem to z kurkiem, który rozwiązałem w 15 minut.

No i oczywiście po każdej strzelance musi być smarowanie mechanizmów i obowiązkowe czyszczenie lufy - po jednym spotkaniu niedzielnym miałem brudniejszą lufę niż po roku użytkowania AEG :lol:

Link to post
Share on other sites

Ha, pytanie o jakim grzebaniu mowa :) Czy ograniczający się do rozebrania kilku podstawowych części, a nawet nie rozebraniu a wyjęciu tych części tak jak to robi gość na filmiku:

w celu ich przeczyszczenia, czy może masz na myśli jakieś większe grzebanie?

 

Smarowanie spray'ami silikonowymi?

 

Nie wiem czy było to poruszane - da się kupić gdzieś dłuższą lufę zewnętrzną i krótkie magazynki?

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

@rucznoi

mam wrażenie, że to przez zmianę lufy. Wcześniej na krótszej nie zamarzał tak często przy 10oC. Mogę to tłumaczyć tylko w ten sposób, że przy dłuższej lufie wytwarza się nieco większe ciśnienie i część gazu, która normalnie uciekała, cofa się do wnętrza karabinu dodatkowo go ochładzając.

 

A co z tą butlą i adapterem? Praktyczne będzie takie ustrojstwo i czy w ogóle da radę takie coś zmajstrować?

Link to post
Share on other sites

 

A co z tą butlą i adapterem? Praktyczne będzie takie ustrojstwo i czy w ogóle da radę takie coś zmajstrować?

 

Dasz radę zrobić samemu było parę razy wałkowane na forum poszukaj w technicznym,tylko że ten adapter różni się chyba gwintem od butli turystycznej musisz to sprawdzić, ja wykożystałem zawór do nabijania ze starej butli po gg.

Płacę tylko za 10 kg propau 45 pln. :lol: więc tyle co za firmowy gg w butli 800ml.

U mnie też po wymianie lufy wzrosła ilość syfonów. Ale mamy okres chłodów, :wink:

byłem dziś na chrono na kulkach 0,2 przy lufie precyzyjnej 363 mm i zasilaniu propanem wyszło 510 fps. Aby zapobiec odkręceniu zaworu użyłem super glue.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Ha, pytanie o jakim grzebaniu mowa :) Czy ograniczający się do rozebrania kilku podstawowych części, a nawet nie rozebraniu a wyjęciu tych części tak jak to robi gość na filmiku:

w celu ich przeczyszczenia, czy może masz na myśli jakieś większe grzebanie?

 

Smarowanie spray'ami silikonowymi?

 

Nie wiem czy było to poruszane - da się kupić gdzieś dłuższą lufę zewnętrzną i krótkie magazynki?

Było poruszane: zewnetrzną trzeba dorobić u tokarza/ Ja dorabiam u Silesia-factory. Tzn. ja muszę bo kupuiłem lufę 509mm, ale jeśli kotoś chce mieć 363 to wtedy TO ROZWIĄZANIE jest ok.

 

Co do grzebania - to np. żeby spiłować kurek musisz rozebrać cały układ spustowy - niby łatwiejsze niż rozbieranie gearbox'a.

Jeśli chodzi o normalne użytkowanie - to po prostu rozbierasz karabin na 5 głównych części [komora spustowa, zamek, kolba, komora zamkowa, sprężyna powrotna] smarujesz uszczelki [ ja używam oleju sil], szyny po których porusza się zamek, trochę możesz walnąć na mechanizm spustowy jak ma sucho i tyle.

Link to post
Share on other sites

memonic1, czy do gazu dodajesz jakiś olej smarujący czy jedziesz na samym propanie? Jak zrobiłeś ten zawór ze starej puszki?

 

Co do lufy zewnętrznej to zrobię ją sam. W środę wybieram się do sklepu budowlanego w poszukiwaniu odpowiednich miedzianych rurek. Z nagwintowaniem nie będzie problemu :)

Link to post
Share on other sites

memonic1, czy do gazu dodajesz jakiś olej smarujący czy jedziesz na samym propanie? Jak zrobiłeś ten zawór ze starej puszki?

 

Wyciąłem go tak żeby został w metalowym kapslu z gwintem.

http://picasaweb.google.com/lh/photo/gz9x-...feat=directlink

 

Później zamontowałem w kawałku węża spawalniczego z końcówką do butli turystycznej.

http://picasaweb.google.com/lh/photo/dZyvm...feat=directlink

 

Smaruję tylko oringi i zawory w magazynkach, do propanu nie daję silikonu bo jak się dostanie na gumkę hopup to już po celnym strzelaniu.

 

Jeśli się wybierzesz do Castoramy to możesz od razu zakupić wszystkie potrzebne elementy:

2 x końcówka do butli turystycznej

1 x końcówka do butli gazowej 11 kg

1m przewodu spawalniczego acetylenowego (pomarańczowy)

4 x opaska zaciskowa

1x butla turystyczna 0,5 lub 1 kg

 

Propan dostaniesz w Gaspolu.

Kaucja za butlę 11kg to około 100 pln gaz około 45 pln.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź i zdjęcia. Teraz będzie można strzelać, a strzelać :uśmiech:

 

Aby zapobiec odkręceniu zaworu użyłem super glue.

 

Pisząc to miałeś na myśli to, że podczas strzelania obraca się dysza i czasami zaglądając do wnętrza karabinu otwór do którego podawany jest gaz jest częściowo zasłonięty przez dyszę?

W moim przypadku czasem tak się dzieje. Przez to gaz nie jest w całości kierowany do lufy i szybciej syfonuje ;/

Link to post
Share on other sites

, ale jeśli kotoś chce mieć 363 to wtedy TO ROZWIĄZANIE jest ok.

 

 

Rozumiem, że na nakręca się tą lufę między tłumik płomienia a lufę właściwą SCARa? :)

Będą pasowały przedłużki z innych replik - 14mm, z obu stron lewoskrętne?

 

Jaki Green gas polecacie? Najzwyklejszy, czy może 123a lub jakiś mocniejszy? ;)

Link to post
Share on other sites

 

Pisząc to miałeś na myśli to, że podczas strzelania obraca się dysza i czasami zaglądając do wnętrza karabinu otwór do którego podawany jest gaz jest częściowo zasłonięty przez dyszę?

W moim przypadku czasem tak się dzieje. Przez to gaz nie jest w całości kierowany do lufy i szybciej syfonuje ;/

Nie, tu chodziło o coś innego :wink: Może tak zrozumiesz:

Dysza jest zamocowana na żerdzi, w dyszy jest zawór pływający, opiera się on o końcówkę żerdzi która jest wkręcana w dyszę. Dzięki temu wkręcając lub wykręcając żerdz możemy regulować fps. Fabrycznie po regulacji gwint był zabezpieczony specjalną pastą przed samo odkręcaniem się, a tym samym rozregulowaniem systemu gazowego.

 

Ilość gazu podawanego z magazynka jest stała, jest ona dzielona przez zawór pływający w dyszy, to znaczy że gaz podawany jest do lufy aż do momentu opuszczenia jej przez kulkę wtedy następuje gwałtowny spadek ciśnienia i zamknięcie zaworu pływającego reszta gazu jest kierowana do komory powodując odrzut suwadła.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Arafat, jak będziesz kupował, pamiętaj, ze gwint na lufie SCARa jest prawy!!!

 

A co do przedłużenia w stylu eMki od SF, mam je, i wg mnie wygląda do bani.

Znaczy do SCARa nie pasuje estetycznie.

Lakier który nakładają w SF, jest czarny z połyskiem - wygląda to dziwnie.

A do tego lufa ma M4 jest na kazdym odcinku inną grubość, do SCARa to jakoś nie pasuje.

Może dlatego mi dziwne, bo mam też elektryka z Aresa, z lufą 370 i tam jest prosta, do tego w kolorze szary/stalowy mat...

 

Ale jak tylko dojdzie lufa od RATecha 363, przytnę ją na równo z wewnetrzną, trafi do tokarza na przetoczenie na jedną srednicę i dostanie własciwy kolor.

 

Dostałem ją od sprzedającego w komplecie ze SCARem więc narazie mnie nie boli.

 

Zresztą zastanawiam się nad pozostawieniem takiego rozwiązania:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=6024

Wygląda i lufe zmiesci. :lol:

 

Męczy mnie tylko temat wałkowany na niejednym forum, a mianowicie używanie propanu.

Przeleciałem wszystkie tematy, ale nic mądrzejszy nie jestem.

Brak gotowych rowiazań, majstrowanie z gazem trochę mnie zniechęca

Jest tu ktoś ze śląska, z kim można by pogadać i zobaczyć jakieś gotowe rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Arafat, jak będziesz kupował, pamiętaj, ze gwint na lufie SCARa jest prawy!!!

WTF?!

Nie wprowadzaj zamieszania - ja przykręcam tłumiki płomienia i lufę zewnętrzną ze swojej emki ICS o gwincie LEWOSKRĘTNYM.

Potrzebuję pewnej informacji o gwincie w WE bo robię lada dzień zamówienie na przedłużoną lufę zewnętrzną.

Link to post
Share on other sites

Rucznoi - co do eMki masz rację, co do SCARa wiem co piszę.

Pawel_G - sprawdź w którą srtonę kręcisz

 

Wiekszość elektryków i gaziaków ma CCW, czyli gwint lewy - przykręcając tłumik kręcisz przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, w lewo.

 

Nieliczne firmy stosują jednak gwint prawy CW - przykręcając tłumik kręcisz zgodnie z ruchem wskazówek zegara - w prawo

 

Co również jest zgodne z opisem w sklepach internetowych.

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5941

http://www.military.pl/we-scar-dark-earth-...-iii_9468t.html

 

SCAR WE, jak i ARESa (elektryk) mają gwinty CW - prawe, wiem bo mam.

Nie pisałbym głupot.

Z tego własnie powodu jak kupowałem zestaw tłumika dźwięku i płomienia do SCARa, został mi jeden tłumik płomienia, poprzedni CA miał własnie lewy.

Podobnie jak Ty czekając na dostawę ARESa zamówiłem komplet z gwintem lewym. Jakież było moje zdziwienie jak nie dało się przykręcić na ARESa.

Przy WE już nie popełniłem tego błedu, najpierw sprawdziłem opisy :uśmiech:

 

Jeżeli uważasz, że te 2 sklepy i ja wprowadzam zamieszanie, zamów z lewym gwintem, a potem baw się dobrze.

Przegwintowanie lewego na prawy skończy sie zniszczeniem lufy lub dokrętki.

Chciałem Ci tylko zaoszczędzić nerwów i pieniędzy.

Edited by kusiol
Link to post
Share on other sites

Jeżeli uważasz, że te 2 sklepy i ja wprowadzam zamieszanie, zamów z lewym gwintem, a potem baw się dobrze.

 

Uważam, że nie masz pojęcia o czym mówisz bo z tego co piszesz to dla ciebie zegar kręci się w lewo ;-)

 

CCW to nic innego jak lewoskrętny - kierunek przeciwny do obrotów zegara.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Panowie tak się składa, że obywaj macie rację. ;-) Wystarczy popatrzeć na sklep AB, są tam 2 lufy zewnętrzne do SCARA z małymi oznaczeniami (+) i (-), czyli gwintem prawo i lewoskrętnym CW i CCW. W każdym razie ja odnoszę takie wrażenie.

 

Lufa zewnętrzna z Airsoft123 dotarła bezpiecznie czyli wygląda na to, że działają.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...