Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przestało uszkadzać kulki i zaczęły mieć wyraźniej lepsze skupienie, zauważyłem natomiast że dalej po wystrzeleniu 5- 6 magazynka ogniem ciągłym pojawiają się problemy z zamarzaniem zestaw HAWEI miał to poprawić ale chyba nie bardzo, jedyny zauważalny pożytek z niego to że mozna strzelać singlem przy niższych temperaturach.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Przestało uszkadzać kulki i zaczęły mieć wyraźniej lepsze skupienie, zauważyłem natomiast że dalej po wystrzeleniu 5- 6 magazynka ogniem ciągłym pojawiają się problemy z zamarzaniem zestaw HAWEI miał to poprawić ale chyba nie bardzo, jedyny zauważalny pożytek z niego to że mozna strzelać singlem przy niższych temperaturach.

Z gazówkami to wiadomo, że ciągłym nie pojedziesz bo zamrozi wszystko. Natomiast 5 - 6 no to już nie tak źle, zwłaszcza kiedy ktoś jak ja wystrzeliwuje 2 - 3 magi przez 12 godzin. Wielkie dzięki za info o uszczelce. Pytanie skąd wziąć taką gumę.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Dziś postrzelałem 2h SCARem, porobiłem z Hopkiem bo nie dawał rady ale już wiem, że to wina GG jest. Strzały na semi ujdą. Na 25BB, 20 trafiło w manekina z 25-30m. Auto natomiast to może 2 pierwsze by doleciały reszta spadała coraz bliżej. Magazynek ciepły więc i oszczędnie się strzelało jak chciałem załadować byłem mile zaskoczony jak mało gazu zużyłem :). Jeszcze mi się nie zdażyło aby podkręcił mi kulki mocno w górę nawet na hopku na amxa;/ może to i wina gumek. Ale prosto lecą to mi starcza. A gumkę mam wymienioną.

Link to post
Share on other sites

Nie ma co, fajna sprawa z tym blow backiem. Uśmiech od ucha do ucha przy każdym strzale. Jak będę miał więcej czasu to postaram się zrobić dokładniejsze testy co do zasięgu i skupienia.

Szkoda tylko, że części zamienne w PL są trudno dostępne (a raczej niedostępne) i magazynki dość drogie...

 

Bawił się może ktoś w wymianę lufy na dłuższą? WE nie przewidziała chyba wymiennej lufy wewnętrznej i zewnętrznej do tego modelu. Zastanawiam się nad kupnem półmetrowej lufy precyzyjnej od M4, powinna pasować. Zostaje tylko kwestia lufy zewnętrznej... cóż trzeba będzie zafundować trochę zabawy tokarzowi...

Link to post
Share on other sites

Cześć,

mam Scar'a od niedawna. Dziś wziąłem na strzelanie z co2 przy 13oC połowę maga wystrzeliłem na singlu resztę dojechałem na auto i blokada zamka nie łapała go. Nie wiem czy to dobry wynik na co2, ale przyglądałem się konstrukcji i zastanawiam się czy częśc 61 lub 62 to nie jest oring i czy jego wymiana na trochę ciaśniejszy/lepszy/customowy nie poprawi znacznie działania blow backu [teoretycznie mniejsza ilość gazu ucieka]?

Skoro jesteśmy przy uszczelkach - pod moją wioską znajduje się dobra firma produkująca wszystkie możliwe oringi - czy warto się pofatygować na drugi koniec miasta i kupić parę dobrych polskich uszczelek, czy te stockowe tajwańskie są ok [myślałem o tych na dyszy, oraz tym elemencie 61/62]?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co do zamka... to zobacz czy zostaje w tylnej pozycji przy ręcznym przeładowaniu na pustym magu. Jeśli tak to mam wrażenie, że podczas strzelania zamek nie cofa się wystarczająco daleko by załapać ząbek. Wada konstrukcyjna.

 

Inne podejście do sprawy to sprawdzenie czy przełącznik na magu jest dociśnięty do samego końca. Jeśli nie.... to będzie trzeba podpiłować kawałek wewnętrznej strony body magazynka w miejscu blokowania mechanizmu przełącznika.

Link to post
Share on other sites

Sorry, nie jasno napisałem. Zamek zaskakuje na recznym bez problemu, kłopot jest przy strzelaniu. Trochę przestraszylem się wydajności na co2 gdy nawet w temp 20oC po krotkej serii nie zaskakiwal zamek. Stad podejrzenie ze uszczelki są badzewne. Czy w takim razie powiecie coś o tych czesciach wymienionych wyżej?

Link to post
Share on other sites

witam

chciałem użyskać odpowiedż na pytanie czy warto kupić tą oto replikę modyfikowaną przez ratecha na capri uzbierałem 1600 zł na tą replikę, i nie wiem czy lepiej kupić scara czy może m4 od kjw. ( przeczytałem cały ten temat i wiem o jej małych wadach ale nadal nie wiem czy kupić ) wystarczą mi szczere odpowiedż,a i jeszcze taki pytanie czy jak bym dokupił lufę precyzyjną od m4 ,która jest dłuższa od tej ,stosowanej w replicę to jak mam ją ukryć w tłumiku i wogóle jak zamontować tłumik do tej repliki

 

z góry dziękuję

Edited by Damianus1993
Link to post
Share on other sites
wogóle jak zamontować tłumik do tej repliki

 

pamiętaj, że przez tłumik (który będziesz miał na stałe) zmieni Ci się środek ciężkości i waga repliki ;-) i powiem Ci z autopsji że czasem jest ciężko (mam takiego elektryka z ukrytą precką w tłumiku) Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to kiepski pomysł :poddanie: "ale jak stryjenka sobie życzy" :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

@v4syl

Nie daj się zrobić w konia, do SCAR'a nie wejdzie lufa do m4, m16 albo pdw. W innym miejscu znajduje się nacięcie na pin stabilizujący. Jedynym wyjściem jest lufa precyzyjna 6.02 od Ratech'a (oni po prostu zrobili nacięcia w kilku miejscach na raz).

 

Dostępne są różne długości, ja w poniedziałek zamawiam taką u Capriego, preckę długości 509mm wycenili mi na 230zł więc cena dobra.

 

Z zagranicy dostaniesz tutaj: http://www.augdal.net/product.php?id_product=203

Edited by Maciastek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...