Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Przymierzem się do kupna Scara w wersji OB i mam pytanie odnośnie części do tej repliki.

W którym sklepie jest obecnie największy wybór części tuningowych do ów replik?

Wszędzie gdzie patrzę mają tylko resztki części i to najczęściej Do replik WA, a do replik WE nie ma praktycznie nic...

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Link to post
Share on other sites

A co konkretnie kolega rozumie pod pojęciem części tuningowe?

 

Polecam też przejrzeć ten temat:

http://forum.wmasg.pl/topic/56510-m4-we/page__st__900#entry1734868

 

Witam.

Przymierzem się do kupna Scara w wersji OB i mam pytanie odnośnie części do tej repliki.

W którym sklepie jest obecnie największy wybór części tuningowych do ów replik?

Wszędzie gdzie patrzę mają tylko resztki części i to najczęściej Do replik WA, a do replik WE nie ma praktycznie nic...

Z góry dzięki za odpowiedź :icon_wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

przyznaję się do odrobiny lenistwa i zagubienia. Miałem okazję przeczytać ten temat jeszcze kiedy miał koło 30 stron, bardzo bym nie chciał robić tego jeszcze raz.

Mam kilka dosyć prostych pytań, jak mi się wydaje.

1. Czy ten karabinek to wersja podstawowa czy 2? Zakładam że 2 ale miło było by miec potwierdzenie.

http://gunfire.pl/product-pol-1152195004-Replika-karabinka-szturmowego-WE-GBR-SC-OB-BLK.html

2. Co trzeba w nim wymienić koniecznie żeby działał poprawnie. Z tego co pamiętam urywająca się kolba była jedynym taki problemem, został on rozwiązany czy z miejsca razem z karabinkiem muszę kupić jakąś część albo coś w środku przerobić (np. wkleić gumę czy coś.)

3. Czy są jakieś silnie sugerowane modyfikacje poza NPAS-em które lepiej założyć. Jeśli tak to jakie.

 

Z resztą pytań powstrzymam się do czasu dostania karabinku bo liczę że oględziny rozwiążą kilka z nich.

Link to post
Share on other sites

Raczej wersja druga, może trzecia. Napisz, zapytaj gunfire od kiedy mają w magazynie ;)

Ogólnie to warto przeczytać cały wątek, ja przeczytałem zanim kupowałem swój i wiedziałem na co się porywam.

 

Moje wrażenia z zeszłego sezonu (dało się strzelać jeszcze na początku listopada, potem już nie wychodziłem z nim całą zimę, przeleżał w szafie)

 

Jeśli chcesz brać SCARa to tylko Open Bolt i tylko z NPAS - znacznie redukuje gazożerność.

 

Sporo trzeba w niego zainwestować żeby wszystko hulało jak trzeba:

- koniecznie Open Bolt - mniej awaryjny i lepszy HU ma

- tylko z NPAS,

- zawias kolby mi pękł, wymieniłem na metalowy TSC (pękł mi oryginalny ale nie od strzelania a z mojej winy, za mocno otworzyłem kolbe któregoś razu :P )

- wszystkie podzespoły spustu wymienione na stalowe RA-Techa,

- lufę dłuższą, zew i wew żeby wzrósł zasięg oraz celność.

- gumkę HU wsadziłem A+, (ta niby rewolucyjna) faktycznie jakoś stabilniej latały kuleczki, ale wymieniałem razem z lufą

- Green Gas'owe magi wymieniłem na 4x CO2 głównie ze względu na awaryjność GG, taniej wychodzi niż zabawa w nalewanie gazów i wygodniej się biega z kilkoma kapsułkami w plecaczku niż z butlą, a i kopa ma mocniejszego

- same magazynki też wymagały usprawnień żeby były faktycznie szczelnie (obecnie trzymam w nich przebite kapsuły tygodniami i nic nie cieknie)

- BoltCatch wymagał też modyfikacji żeby faktycznie zamek blokował się w tylnej pozycji po ostatniej kulce

- musisz kupić dobry kolimator, miałem jakiś chiński to blowback mi wyłączał podświetlenie punktu celowniczego

- najlepiej podchodzą mojemu kulki G&G 0.28

- zasięg: wychodzi ok 50 metrów, gdzie porywałbym się na strzał celowany w sylwetkę, potem kulka już albo opada albo znosi ją wiatr, niestety, to nie wiatrówka...

- wg mnie nie warto kupować zamka stalowego, kumpel ma i mu komora zamkowa się mocno ściera, non stop coś nie działa, zacina się, kulki miażdży

 

Po tych zabiegach dopiero można mówić o replice na tyle niezawodną że można brać z nią udział w większych strzelaniach bez obaw o awarię. Nie jestem w stanie Ci powiedzieć ile to łącznie pochłonęło pieniędzy, ale sporo wydatków było związanych z błędnymi decyzjami (jak np stalowy zamek) czy problemami które u Ciebie nie muszą wystąpić - pozostałe 5 scarów ma nadal stockową kolbę, działają, brak śladów zużycia.

 

 

Niestety części w Polsce prawie nie ma i wszystko trzeba ściągać zza granicy, gdzie również dostępność jest już mała.

Nastawić się też musisz na to, że dogranie całej repliki zajmie Ci ok miesiąca czasu, a to są niestety kolejne koszta.

Warto też mieć w zapasie dysze (Loading Nozzle) gdyż ta jest zrobiona z plastiku i koledze pękła.

 

Mnie osobiście brakuje tych dwóch części:

- http://wmasg.pl/pl/news/show/403955 dłuższe risy

- http://shop.ehobbyasia.com/angry-gun-ar-stock-adaptor-for-we-scar-gbb.html , mam dość tej plasticzanej kolby, zamontowałbym sobie solidną od emki i przestał się martwić..

 

I chętnie bym kiedyś przetestował to:

http://shop.ehobbyasia.com/angry-gun-super-rapid-fire-buffer-kit-for-we-scar-gbb-series.html

(uwaga na muzykę :P )

 

 

Jakbyś miał jakieś dodatkowe pytania pisz śmiało. My prawdopodobnie będziemy zmieniać system na M4 WA/Inokatsu lub ViperTecha bo pieniążki się pojawiły i jeszcze dłuższe lufy byśmy mieli, więc pojawi się kilka już gotowych SCARów do sprzedania, ale to już na PW/komis.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za info, nie jest tak źle jak się obawiałem. Co prawda przegapiłem wyjście trzeciego OB.

Sprzedaje P90 więc z długiej lufy zrezygnuję (choć na P90 mam te 50 w sylwetkę na S) a kasy ze sprzedaży powinno starczyć na trochę gratów.

O wersję pytałem bo miałem niejasne wspomnienie że 2 miała już wzmocnione mocowanie kolby. Zobaczymy co napiszą.

 

Masz tego z dłuższą lufą czy takiego jak zalinkowałem? Jaką wersję?

 

GG też nie lubię planowałem posiadanie 1-2 sztuk przerobionych przez mancraft-a na HP na zimę, a tak to co2.

Link to post
Share on other sites

Ciekawie wygląda ale ja planuję granatnik, no i najchętniej krótkie magi ale tego to już chyba nie bywa.

 

btw. Dostałem powalającą informację od gunfire na moje zapytanie którą wersję scara posiadają (1-3) i co ma ona ulepszonego względem 1.

 

"Nie posiadamy takich informacji"

 

Czyli oczekują że wydam tysiąc złotych nie wiedząc czy kupuję sprawny karabin czy też będę musiał dołożyć jeszcze raz tyle na sprowadzane części.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja jednak zmieniłem zdanie i zostaję przy swojej maszynce. Nie opłaca mi się jej już sprzedawać.

No i przekonał mnie też ten gadżet: http://www.evike.com/product_info.php?products_id=42330

W planach dalszy tuning wizualny i osiągowy...

Obecnie jest:

 

 

WE SCAR Open Bolt DE

4x Mag OpenBolt CO2 DE (muszę kupić jeszcze minimum 2 i skorupy z PMAGów do nich)

RA-Tech Outer Barrel Extension

A+ Airsoft bucking

Phantom Flashhider

Silencer

Reflex Sight

TSC Stock Hinge Plate

Angrygun M4 Stock Adapter

G&P Stock Pipe

Element Modstock

Magpul ASAP

Magpul MS3 Sling

Magpul SSG Fire Selector

Magpul RVG

Magpul XTM Rail Panels

Element G27 Grip

Element M600 Flashlight

Element Offset Mount for M600

 

Na montaż kolby od M4 jeszcze czekam, dam znać jak pasuje i może jakąś fotką rzucę. Nie mogę się doczekać aż temperatura się podniesie :icon_twisted:

W przyszłym miesiącu wypróbuję ten zestaw angryguna, zobaczymy co to potrafi i czy nie zmieli dyszy...

Zakupię zapasową na wszelki wypadek. Będziemy może kombinować jak ją w alu zrobić, bo to najsłabsza część SCARa, ale to się okaże jak z dostępnością wyjdzie...

 

BTW, wie ktoś gdzie jeszcze można dostać biovale BBBMAX 0,27?

Link to post
Share on other sites

Takie może trochę dziwne pytanie mam

 

Czy wie ktoś jakie magi od AEG pasują do naszych scarów? Oczywiście mam na myśli wsadzenie magazynka w gniazdo oraz posiadanie podajnika kulek w mniej więcej odpowiednim miejscu.

 

A żeby doprecyzować mam na myśli ten typ http://gunfire.pl/product-pol-1152196418-Magazynek-bebnowy-do-replik-typu-M4-M16.html

Prawdopodobnie nie powinienem ale dodam też słowa "mancraft" oraz "broń wsparcia"

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Odpuściłem sobie Biovale, kupiłem kulki szklane G&G - zajebiste są do strzelań 'tarczowych'

 

W nadchodzącym tygodniu Urząd Celny zwolni mi paczkę z nową dyszą oraz montażem do kolby M4 AngryGuna.

Wtedy obiecuję ciut więcej testów i ew. porad/obserwacji no i garść lans-fotek.

 

Rapidfire Kit będzie musiał niestety poczekać na testy.

 

BTW, gadałem z gośćmi od Angry Guna i pokazywałem im nasze zmielone dysze. Jest szansa na aluminiową szynę ich produkcji wraz z jakimś gumowym uszczelnieniem. Więc nie musielibyśmy jej sami projektować.

 

 

PS. Wkrótce także dojdą skorupy PMAG przystosowane do magazynków WE

Link to post
Share on other sites

Kolbę wymieniam bo oryginalna to wielkie g... Część #66 z alu mam na sprzedaż, czarną. Zainteresowanie na PW.

Polecam jednak sobie kupić tego angryguna żeby mieć tubę jak w M4 i sobie kolbę dobrać jaką kto lubi.

 

Zamek i całość sprawują się dość dobrze, postaram się cały zestaw jutro złożyć i zaprezentować.

Na długim weekendzie nagram też może jakiś filmik i efekty strzelania szklanymi kulkami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...