Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

No ja tą konwersję wziąłem od Mendiego z zamysłem przerobienia SWD na SUW, wymiana kartusza nie wymagała by demontażu optyki.

Wersja 1 poprawiona przez Mendiego to tak jak pisał, spiłowany zwój na docisku kartusza i spiłowana baza żeby wyosiować kit, docięta mocniejsza sprężyna główna z M110 bodajże.

Nie wiem jak w 2 wersji ale w 1 skoki fps są spowodowane nieszczelnościami w przynajmniej 2 miejscach na wew. dyszy kitu, przy wejściu do głowicy cylindra i na wewnętrznej głowicy kitu.

Z braku czasu nie miałem jeszcze okazji podtoczyć tej wew. dyszy w 2 miejscach żeby wkleić tam kawałek sylikonowej izolacji czy inne uszczelnienie...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Używali swoich LD-6x42

Masz trochę racji. Ale - LWP razem z karabinami otrzymało od Mateczki Rosiji również optyki, były to zwykle PSO-1 4x24. Przez wiele lat było to użytkowane w takiej konfiguracji. W bardziej nam współczesnych latach, niektóre jednostki WP wymieniły zepsute pso-1 na nowocześniejsze posp często z przybliżeniem 6x i 8x. Ponadto w latach 90' zmodernizowano część posiadanych egzemplarzy SWD (tzw. SWD-M http://www.militech....dm/swdm_01.html ), a w ramach modernizacji wprowadzono optykę LD-6x42.

 

Na dzień dzisiejszy, w WP na SWD można spotkać zarówno pso-1, posp, LD-6x42 oraz czasem piłada czy inny wynalazek. Ciężko jednak coś skubnąć, bo sztuka jest sztuka... pomimo że spora cześć tych optyk jest niesprawna i zdezelowana, bo wiadomo, że nasze wojaki często nie potrafią dbać o broń.

 

Jak dawałem repliki do lokalnych jednostek na pokazy, gdy kumple chcieli wprowadzić repliki do treningów, to wojskowi strzelcy sikali po nogach mając w łapkach mojego posp 4-12x42.

Link to post
Share on other sites

@Frank3n

coś masz pokopane przy zakładaniu gumki hu, bo wszelkie kulki lżejsze niż 0,28g (z nimi włącznie) powinny lecieć w niebo radosnym łukiem. Czeska konwersja nie wymaga czeskiej komory.

 

@Maza94

A HeXs ci zaraz napisze, że zła bo nie młotkowa... :icon_biggrin: Porządne szkiełko w dobrej cenie.

Z tego co kojarzę, to jest radzieckie PSO-1 klepane przez Iżmasz - czyli jak by nie patrzył, oldschool. Gratulować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Zamontowałem w swoim SWD(GFC) konwersję czeską(v2), komorę hop up(także czeską) oraz lufę precyzyjną.Wszystko złożyłem posiłkując poradnikami ze strony airsoftpro.cz. Mój problem polega na tym ,że gdy pierwszym razem strzelam(z nową kapsuła co2, i pełnym magazynkiem), replika wydaje dźwięk jakbym strzelał serią (chociaż wylatuje pojedyncza kulka) a po kolejnym strzale kapsułą po prostu wypuszcza z syknięciem cały gaz .

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Zamontowałem w swoim SWD(GFC) konwersję czeską(v2), komorę hop up(także czeską) oraz lufę precyzyjną.Wszystko złożyłem posiłkując poradnikami ze strony airsoftpro.cz. Mój problem polega na tym ,że gdy pierwszym razem strzelam(z nową kapsuła co2, i pełnym magazynkiem), replika wydaje dźwięk jakbym strzelał serią (chociaż wylatuje pojedyncza kulka) a po kolejnym strzale kapsułą po prostu wypuszcza z syknięciem cały gaz .

Masz problem z za miękką sprężyna główną i zapewne zardzewiałą lub za mocną sprężyną na zbijaku. Temat o GFC SWD jest tu - http://forum.wmasg.p...w/page__st__120

Info o konwersji czeskiej jest tu - http://wmasg.pl/pl/a...les/show/416472

Kilka dni temu podobne pytanie inny kolega zadał - http://forum.wmasg.p...-konwersja-co2/

A ogólnie, czeska konwersja to pokrótce NNNP - niewypał niewypałem niewypały pogania...

Link to post
Share on other sites

Sprężyna główna znajduje się na dole ta "duża gruba" i jest odpowiedzialna za popychanie tłoka lub w twoim przypadku dobijania konwersji do głowicy, długa na gorze jest odpowiedzialna za powrót suwadła do mostka (ten poprzeczny prostopadłościan z otworem do podawania kulek (na nim opiera się suwadło). Nie miałem w rękach konwersji gazowej ale wydaje mi się że chodzi o coś wewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, znalazłem sprężynę zbijaka i nawet nie jest zardzewiała-wygląda normalnie. Myślicie ,że w przypadku sprężyny zbijaka da coś ściśnięcie jej na przykład w imadle czy trzeba ją uciąć, zaś jeżeli chodzi o sprężynę główną to można rozciągnąć tę z konwersji czy uciąć "stockową".

Link to post
Share on other sites

@NickyNick

A ogólnie, czeska konwersja to pokrótce NNNP - niewypał niewypałem niewypały pogania...

 

@Shamoth

Nie masz tej podkładki, bo ją wywaliłem, chyba dno szafy jest przybite gwoździem z nią... w każdym razie była tam zbędna :icon_biggrin: Ona miała teoretycznie za zadanie opierać zbijak na szerszej lub rozgiętej sprężynie. Sprężyna jest na tyle wąska (i pryz okazji we cholerę zardzewiała), że bez podkładki dobrze siedzi, po za tym bez niej strzały stały się ciut bardziej powtarzalne.

Shamoth - działa? Działa. To nie ruszaj! Na pocieszenie - większości nabywcom to nie działa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam 2 ciekawostki techniczne odnoście GFGWD oraz czeskiej komory hu i kitu co2 v.2:

 

1. GFGWD wcale nie jest takie wspaniałe jak posiadacze opisują. Spasowanie elementów jest faktycznie ciut lepsze niż w a&k, ale zaczep w zespole spustu wyciera się szybciej, zespuł lufy pomimo 2 dodatkowych śrub mocoania nadal się luzuje (bo brakuje śrub od spodu) okładzina przednia nie jest 2-dzielna i żeby odkręcić lufę trzeba kolanko gazowe odkręcać, a imitacje drewna wołają o pomstę do nieba. Poza tym lufa wewnętrzna jest dłuższa niż w a&k i nie pasuje czeska komora - trzeba zeszlifować 2,5mm lufy zewn. lub komory hu.

Jedyne co mi się podoba w tej replice to jasne, ładne suwadło :D

 

2. Kit co2 w wersji v.2 różni się od poprzednika tym, że nie ma już płytki przykręcanej zamiast mostka i mostka z 2 pinami, lecz są 2 śrubki z fikuśnymi łebkami, na które wsuwa się i zapina mostek - zasada jak w spinkach do łańcucha rowerowego. Waga ani wykonanie samego odpowiednika nie uległy zmianie. Efekt udaru przy strzale jak był tak jest... konwersja zależnie od użytej sprężyny zastępczej (stockowa to nadal qpa) wyciąga 500-750fps. Ale odgłos pracy mechanizmu przy strzale jest tragiczny.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam zginełą mi ta dźwignia, nie wiecie czasem gdzie można taką dostać ewentualnie czym ją zastąpić

No osobno to to nie występuje w sprzedaży, a często się gubi, bo ludzie zapominają zablokować to tą małą śrubką m3 od spodu. Zastąp to śrubką - tak jak ci radzą, a jak umiesz coś zrobić i masz chęci, to dorwij kawałek pręta o podobnej średnicy, obetnij na wymiar, nawierć i nagwintuj i przykręć do tego dociętą i odpowiednio wygiętą blaszkę. A później zablokuj to ta małą śrubką pod spodem!

 

Przy okazji - nie ma ktoś może na sell sprawnego body z swd? Jakiejkolwiek serii?

 

Poza tym, to SWD obrodziło w tym roku. Można powiedzieć - dożynki... ;D

b8fcb024e631fbf2m.jpg

Link to post
Share on other sites

b8fcb024e631fbf2m.jpg

 

Monogamista albo fanatyk ;)

 

co do tej części to znajdź jej zdjęcie i napisz do krakmanów, mają wiele części którymi się nie chwalą na sklepie, mieli np. przerywacz do m14 w czasach gdy nie było shsa a guardery się skończyły, mieli cyngiel do boltcatcha boyi, mieli też upper GB do eLki army ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Było już o 2 sprężynach kiedyś. NIEWYPAŁ.

Dla mnie takie czysto akademickie wywody są bez sensu. Z resztą po co kombinować, jeśli w prosty i tani sposób ( m170 ~ 35zł) można mieć w swd ponad 600fps na springu lub faktycznie pójść w konwersję gazową?!

Właśnie za to lubię swd, że jest to w stocku wytrzymałe i wymienia się tam niewiele w porównaniu do plasticzanych Wariorów itp.

Link to post
Share on other sites

Cholercia chyba troszkę się nie zrozumieliśmy , w replice będzie tylko i wyłącznie jedna fizyczna sprężyna(m170) piszącz sprężyna magnetyczna mam na myśli wykorzystanie zjawiska odpychania się dwóch magnesów o takich samych biegunach. Jak wcześniej napisałem cała modyfikacja polegała by jedynie na umieszczeniu dwóch małych magnesów neodymowych , jeden byłby umieszczony na końcu tłoka w takim jakby zagłębieniu a drugi na lekko zeszlifowanej prowadnicy sprężyny. Działołoby to troszeczkę jak coil gun tyle tylko że w roli pocisku występował by tłok który jak wiadomo spręża powietrze które później "napędza" nasz kompozytowy pocisk. A z resztą w piątek powinienem mieć odpowiednie magnesy i jak złożę to "magnetyczne swd" to dam znać co z tego wyszło.

Link to post
Share on other sites

Pochwalę sie moim nabytkiem, mianowicie oryginalnym białoruskim PSO-1 6x24 (równie dobrze może być to jakaś wczesna wersja POSP'a, z oznaczeń niestety nie idzie tego wywnioskować). Załączam poglądowe zdjęcia, może naskrobię coś o nim, gdy już z niego pokorzystam, by wzbogacić kompendium Mendiego.

 

 

074fab868fb7fd3b_646_0_y_n_646.jpg

 

 

9d8083b554ef52c2_646_0_y_n_646.jpg

 

 

7c00585fdceb3852_646_0_y_n_646.jpg

Edited by Lukpaj
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...