Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silniki elementa


Recommended Posts

Też sprawiłem sobie ten silniczek (UT). I tak jak wszyscy mówią, że jest prądożerny, tak ja tego nie doświadczyłem... Co prawda wrzuciłem go do sprężyny m100, ale żeby przy wystrzelonych 1500kulkach zeszło zaledwie 450mah z lipolki?

 

Rozumiem, że im mocniejsza sprężyna, tym więcej prądu żre, tak?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytałem Krakmanów o SHSy. Nie potrafili ich porównać do Elementów ponieważ nie mieli Elementa na stanie, jedyne co mi napisali to to, że SHS to dość dobre silniki ale prądożerne.

 

 

Oj prądożerne. I nie wiem co jest grane wychodzi na to ze na TYM nie wskazane są dłuższe serie lecz nawet tylko semi. Okablowanie 1,5 mm^ , + mosfet +lipo 2S 5Ah 30C sprężyna z deka zmęczona stockowa 120. Po 3-4 około 3-4 sekundowych seriach całe okablowanie gorące.Mosfet bez chłodzenia zdrowo przyjarał izolke termokurczliwa a po chyba 6-ciu próbach w końcu się zjarał. I tak załatwiłem 2 mosfety na płytkach z diodami . Dałem kable 2mm^ bez mosfetu również się grzeją . Chyba dam drut 1-1.5mm ^.

 

Fakt że rofik na 120 daje na tej baterii 23 rps.NA nowej 130 guardera tez popierdziela ale nie mierzyłem ile rps daje. Na razie silnik leży na półce bo nie mam pomysłu jak go zagospodarować. Chyba ze wsadzić 140/150 na zębatkach 18:1.I zobaczyć jak to będzie banglać.

 

Może ze silnikiem coś nie tak ?

Link to post
Share on other sites

Stawiam na slaby mosfet ... U mnie z max speedem sie tez tak robilo - az sie odlutowaly kable.

Do tego masz mega mocna batke - a ten silnik bierze tyle ile mu sie da... A twoja bata potrafi mu dac 150 A ;p

Ja strzelam nim na m125 i 11.1 lipo. Daje tylko 50 A wiec sie nie grzeja kable. Zreszta w augu mozna dac krotki obwod do silnika i naprawde grube przewody.

 

Aktualnie bede probowal upchnac max speeda do g36C i zasilic to 11.1 lipo.

Ostatnio dal mi na zebatkach 13:1 42 rps - ale to zdeka za duzo. Wiec target jest wycisnac 35 rps max. No i zeby seria sie nie odszczelniala jak mam w kazdej innej replice.

 

Co do zasilania silnikiem max torque springa m100 ... te silniki potrafia byc zasilane 5 V i ciagnac m120.

Jezeli pakiet ma niska wydajnosc - to wtedy silnik bierze mniej.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzalem predkosc silnikow max speed na springu m120, 2 zeby shorstrokewane.

Wyszlo w g36C Jg - 380 fps (bez borka) i teraz tak...

Na nimhu batce stock - 1.1 Ah, 8.4 V - 14 rps

Lipo 2.2 Ah 11.1 V 25 C - 30 rps.

Roznica jest no coz ... ogromna, ale to ukacuje jak niska wydajnosc pradowa maja stockowe pakiety :)

Max torque silnik mi sie nie grzeje - ale mam auga to nie lapie za niego... Nawet przy 5 sc serii nic nie czuc.

Sprawdze teraz jak max speed bedzie sie w giecie grzal przy lipo 11.1

Link to post
Share on other sites

Mam Ultra Torque od miesiąca, sprężyna m130 guarder, kable niskooporowe + mosfet GATE + 9.6v 1500 FireFox wyszedł mi rof około 16 bb/s, ale np na 8.4 batce nawet nie chce ruszyć (chociaż to jeszcze sprawdzę, raz próbowane na stockowej zajechanej bateri, drugi raz na sprawnej ale przeleżała w kolbie kolegi kilka godzin na mrozie więc może dlatego nie było reakcji). Co do grzania, kable to się może i troszkę grzeją ale nie jakoś nadmiernie, przez chwyt też mnie nic nie parzy.

Link to post
Share on other sites

Jak to jest z tą prądo żernością elementa Ultra Tourqe, w porównaniu do silnika PJ. Mój silnik od AUG'a (II gen.) długo raczej nie pociągnie na Lipo 11.1v 2200mAh. Więc nie wiem do końca jaki silnik kupić PJ czy Element UT. Gdyby był jakiś temat poświęcony silnikowi PJ to bym go przeczył a tak muszę się pytać, więc wybaczcie.

Edited by Jankus
Link to post
Share on other sites

Jankus - Pj sa odrobine slabsze (ale mi bez problemu ciagnie m165 przy STU zebatkach z solidnym rofem) i wolniejsze.

Ale wbrew pozorom jest to czasem zaleta.

O ile nie chcesz wymieniac tloka na taki ze stalowa szczeka - lepiej kupic PJ (tak mam tez taki).

Jest wolniejszy, bierze 2 razy mniej pradu, ale spokojnie naciagal mi replike 500 fps batka 8.4 V spalona ...

Batka ktora nie naciagala stocka emki 330 fps na silniku nieneodymowym (stockowym).

 

Element na lipcu 2.2 Ah i 11.1 V przy zebatkach stock da ci jakies 20-28 rps (w zaleznosci od tego czy masz mosfet, lozyska, jaki tlok itp).

 

Od razu uwaga - przy lipo 11.1 mosfet to koniecznosc. Styka prosty bez hamulca.

Inaczej licz sie z wymiana kostki stykowej po parudziesieciu tysiacach kulek.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie wymieniłem mały GB prócz szkieletu, silnika i zębatek. Tłok mam JBU POMowy, jak padną mi zębatki to wstawię SHS lub SuperShoter 18.1 albo SHS 300:100 (helikale 26.1), z powodu zębów o standardowej szerokości. W planach mam sprężynę SP130 Guarder. Rof na poziomie 18rps do szturmu powinien być wystarczający. Chodź jak będzie więcej to się nie obrażę. Jak by co mam mosfeta gate z AB i wywaliłem bezpiecznik. te informacje na temat mojego AUG'a (JG)powinny wystarczyć abyście polecili mi odpowiedni silnik.

Edited by Jankus
Link to post
Share on other sites

Nie musisz brać torkowch zębatek, nie ma po co. Na zwykłych zębatkach (jeszcze pomieszanych KA i XYT) przy ultra torque Elementa silniku, spring guardera 130, na lipolu 11,1 miałem 23 kulki/s, na 8,4 baterii Sanyo RC mam pomiędzy 14,5 a 16 k/s w zależności ile jeszcze ma prądu ;-). Reakcja na spust jest więcej niż zadowalająca, a mośfieta nie mam, bo jakoś nie chciało mi się grzebać z elektroniką, a mam wystarczająco dużo problemów, żeby sobie dobrze kable przelutować ;-).

Zresztą już o tym pisałem, Kocur też pisał co ten silnik potrafi, poczytaj, a dylematy co masz kupić i po co się rozwieją ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

No czytałem i to sporo. Czytałem o tym że katowano ten silnik na 18v a na 14v, działał normalnie. Siła silnika jest porównywalna do Systemy Magnum, z tym wyjątkiem że systema nie lubi beterii o woltażu większym niż 9.6v. Prędkość jest chyba podobna do Magnuma albo większa. Tylko co mnie nieco odstrasza, jego prądożerność.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...