Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Taiwangun.com


Recommended Posts

Witam

Kupiłem u nich 2 tygodnie temu Shotgun Long 003 + kulki. Przesyłka( kurier) dotarła bardzo szybko. Po odpakowaniu i wyjęciu ze styropianowego opakowania okazuje się, że prowadnica, na której zamocowany jest uchwyt do naciągania sprężyny jest odłamany! - luzno lata( w opakowaniu wszystko wygląda ok). Mówie sobie no k....., syn załamany. Godzina ok 17-tej. Szybko za telefon i nic. Milczy komórka, stacjonarny również. Następnego dnia dzwonie i otrzymuje odpowiedz, że to na 100% wina kuriera, ponieważ sklep przed wysyłka wszystkie repliki sprawdza. Odpowiadam, że dziwne, skoro paczka jest nienaruszona. Pan dalej w zaparte, że trzeba skontaktowac sie z kurierem, spisac protokół szkody, następnie im przefaksowac i jeszcze wysłac zdjecie. Słucham i nie wierze.

Po 1 jest nastepny dzień, kurier odpowie, że za póżno

Po 2 pudło w której znajdowała sie replika nie miało górnej, ochronnej cześci. Jest tylko naciągnieta folia, na niej ochronna babelkowa i to wszystko. Czyli nie tak jak powinno- kurier nigdy na to nie pójdzie

Co zrobilem.......olałem to. Shotgun kosztował 57,65. Cała operacja polecona przez pana z wysyłka do sklepu to prawie drugi taki Shotgun, ale juz na pewno nie z tego sklepu. Nie polecam! Jedna wielka żenada( zdjęcie usterki posiadam).

Acha! Zapomniałbym jeszcze o jednej kwestii. Prawo polskie mówi jednoznacznie, że do każdego urządzenia trzeba dołączyć instrukcję obsługi w języku polskim. Obowiązek ten wynika z art.3 ust. 6 w związku z art. 3 ust. 5 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie kodeksu cywilnego. Jeżeli więc sprzęt sprzedany jest bez instrukcji obsługi w języku polskim, kupujący ma prawo domagać się wydania tej instrukcji, wypłaty odszkodowania oraz zwrotu niektórych kosztów (np. związanych z transportem). Ponadto art. 15 ustawy o języku polskim nakłada obowiązek dołączania do towarów sprzedawanych w Polsce instrukcji w języku polskim. I niespełnienie tego warunku może skutkować karą grzywny. Instrukcji w języku polskim oczywiście nie było!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Spartan74 ......jeżeli ktos nie robil jeszcze zamowien w tym sklepie( tak jak ja) to kieruje sie opiniami takich osób jak Ty. Co by bylo, gdybym na nie nie patrzał i kupilbym np. w taniemilitaria.pl ? Tez dostałbym bubel? Może nie. Tak, że wszystko jest mozliwe.

Olewka miała miejsce i o tym chciałem napisać.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem R85 i kilka innych bajerów razzem 862 zł we wtorek a w piatek przyjechał kurier ( poczta Polska ) z paczka ale nie mialem kasy to odebralem w sobote rano.

Paczka była zapakowana tak aby podczas katastrofy lotniczej nic sie nie stało. Paragon gwarancja itp w środku polecam ten sklep !!

Link to post
Share on other sites

Póki co nabyłem tam dwie repliki - realizacja, pakowanie, kontakt... raczej OK, ale też bez zbędnego podniecania się. Sklep polecam bo jeśli idzie o "chinole" to ciężko tu o coś bardziej konkretnego. Oferta dobra, ceny akceptowalne. Generalnie na plus.

Link to post
Share on other sites

Przegląd zerowy - dośc prawdopodobne że fikcja. Słyszałem często że smar w po prostu nie istnieje, swojego nie otwierałem. Po otrzymaniu repliki, nie działała. Odesłałem bezproblemowo (na mój koszt...), replikę naprawili, do tego wymienili batke, bez zająknięcia. Zamówiłem dodatkowo parę śmieci w nadziei że odeślą je razem z reklamowaną replika (poprosiłem o to w mejlu). Replika doszła śmieci już nie (warto dodać, że otrzymałem rachunek na te śmieci, więc gdyby byli bardzo niemili, mogliby po prostu powiedzieć że nie otworzyłem przy kurierze, oni pokwitowanie maja, zupełnie jak ja, i mnie wydymać). Po emailu zadzwonili do mnie, sytuacja się wyjaśniła i po 2 dniach dostałem resztę, bez opłaty za przesyłkę. Czyli pomimo możliwych problemów, zawsze rzetelny kontakt, i rozsądne, zdrowe podejście do klienta. Jak najbardziej godne zaufania, polecam.

Link to post
Share on other sites

To i ja się wypowiem.

Zamówiłem kilka gratów dla siebie i kolegi, (realizacja szybka) kurier przybywa w piątek i na wejściu, jak w pysk strzelił, woła ode mnie kase (zapłaciłem przelewem), powiedziałem kurierowi by przywlókł swoją zacną dupcię w poniedziałek, a ja myk telefon do sklepu. Jeden telefon - głoucho, inny - głucho, dopiero pod trzecim numerem się dodzwoniłem. Wyjaśniłem o co chodzi, trudno powiedzieć, by pan po drugiej stronie słuchawki był pokojowo nastawionym hipisem. Był raczej poirytowany, że zawracam mu głowę 20 minut przed zamknięciem. Pożegnał mnie słowami "odezwiemy sie wkrótce". Nie odezwali się. W poniedziałek przybył kurier i wręczył mi paczkę już nie wołając pieniędzy.

 

W sumie w przesyłce było wszystko co powinno być, opakowane tak, że sobie palca rozwaliłem odpakowując. Każda część oblepiona folią bąbelkową. W sumie jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Raz robiłem zakupy u nich osobiście, ostanio zakupiłem przez internet i... jestem bardzo zadowolony :). W środę ok 14 rzeczy zamówione, na następny dzień wysłane i w piątek z rana dzwonił do mnie kurier żeby się umówić na odebranie paczki. Wszysko ładnie oklejone, w pudełku w folii bąbelkowej, zaklejone firmową taśmą 8). Więc tak jak pisałem- jestem w pełni zadowolony.

Edited by doni7
Link to post
Share on other sites

Ogólnie sklep w porządku ale mogli by więcej info podać, bo przy niektórcyh rzeczach są informacje podobne do tego co możemy zobaczyć na zdjęciu, czyli "latarka taktyczna czarna" nic o średnicy itd. Przykładów jest kilka, wtedy trzeba do nich pisać. Ale ogólnie bardzo polecam

Link to post
Share on other sites

Czy na dzień dzisiejszy jest w stanie ktoś powiedzieć co dzieje się z tym sklepem?

Dzwoniłem 3 razy na numer podany na stronie (nikt nie odbiera=włącza się poczta) + pisałem maila na którego nie doczekałem się odpowiedzi..

Link to post
Share on other sites

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia nt realizacji gwarancji? Bo mam wątpliwości i boję się, że będę kłopoty z cm028, które chcę zamówić (bądź, co bądź, to chińczyk ;-)

 

P.S. A dzisiaj mieli dostawę, więc czwarta strona replik wróciła :)

Link to post
Share on other sites

Kolejne zakupy i wszystko OK ! W sklepie z tego co zauważyłem jak przychodzę po odbiór sprzętu ,to coraz częściej zastaję kolejkę kupujących ( mimo kilku sprzedających ) więc z powyższymi opiniami o "schyłku" sklepu bym się jednak powstrzymał :)

Edited by ssmit
Link to post
Share on other sites

... tym bardziej że dziś wjechała im ładna dostawa stuffu, co zaowocowało pojawieniem się kilku ciekawych replik na stronce sklepu.

 

A przy okazji: kolejny zakup i... lekkie rozczarowanie tym razem :( Prosiłem ich o upewnienie się, że zakupiony wraz z repliką dodatkowy magazynek będzie pasował idealnie, paczka przyszła i... magazynek nie pasuje niestety (a zwrotu nie chcą uznać). Kiszka torszkę, ale OK... powiedzmy że tym razem jakoś to przemilczę. Co nie zmienia oczywiście faktu, ze sklep polecam.

Link to post
Share on other sites

Pod warunkiem ze towar posiada oryginał opakowanie - a to z maga zostało rozpierniczone niestety (folia, którą trzeba było pochlastać by wydostać i sprawdzić mag). Pisałem im jak się sprawy mają na co dostałem odpowiedź w stylu:

 

"na stronie przeciez jest info, że magi POWINNY pasować do tego i tego modelu repliki"... i niby fajnie, tyle że... no właśnie - prośba o sprawdzenie (czyt. upewnienie się) że wybrany przez laika w temacie M4 (czyt. mnie) magazynek będzie odpowiedni została totalnie olana.

 

A przy okazji - cóż to za info właściwie "magi powinny pasować" - no ludzie... Mamy 2009r. Konkurencja nie śpi, a sklep nie jest w stanie upewnić się czy oferowane przez nich magi do M4 marki P&J na 100 procent faktycznie pasują do tych raplik... Czy tylko mi taki stan rzeczy wydaje się być czymś kiepskim?

 

Dochodzi tu jeszcze jedna kwestia, którą trzeba wyjaśnić: napisałem im, że chcę wymienić mag, ale nie mam zamiaru płacić za wysyłke ponieważ IMO sprawcą całego zamieszania jest sklep/serwis. Być może to właśnie ten aspekt mojej wypowiedzi nie spodobał się w Krakmanie ;)

 

I żeby nie było - w ogólnych rozliczeniu sklep ten polecam, ale opisana tu akcja wyraźnie zniechęciła mnie od robienia u nich zakupów przez dłuższy czas. W przeciągu minionych 6 miesięcy wydałem w Krakmanie blisko 2 tys. złotych, a potraktowano mnie jak szczyla, choć sprawa dotyczyła głupiego maga za 29zł.

Edited by Reka
Link to post
Share on other sites

Sklep jest dobry

ale obsługa jest nie uprzejma, traktują klienta jak bydło

nie przykładają się do skręcania broni (brak śrubek) broń nie jest porządnie skręcona bo po co ją porządnie skręcać jak można ***wystawić a klient i tak to łyknie .

Na resztę czeka się po 15/20 minut

I nie chętnie chcą ci dla klienta robić jak się ich prosi...

Fakt faktem mają tanie te swoje repliki itp .

dość dobry wybór szkoda że tylko pj i jg :) gdzie jest tyle producentów na rynku.

sklep w skali od 1 do 10

oceniam na (5)

 

Uważaj na słownictwo i pisz staranniej, bo tego wymaga regulamin [R]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...