Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki Guarder


Recommended Posts

Miałem w rękach wiele replik nie tylko tych sklepowych i serwisowych...

 

Moim zdaniem, jeżeli replika na 80 metrach ma takie skupienie to znaczy, że na pocisk nie działają jeszcze zbytnio warunki atmosferyczne a zasięg całkowity powinien być jeszcze sporo większy (podejrzewam że całkowity musiał by sięgać ponad 100 metrów)

 

Przy 620 fps raczej z tym ciężko...

 

W kraju jak i zagranicą miałem okazje postrzelać z cudzych replik (elektrycznych, gazowych) które były na maksymalnych tuningach i żadna z nich nie maiła takiej skuteczności czy powtarzalności - nawet na cięższych kulkach.

 

Po prostu jeszcze nikogo nie spotkałem, aby na replice elektrycznej ktokolwiek uzyskał taki wynik.

 

Dlatego pytam, ponieważ jest to dla mnie bardzo interesujące i z chęcią bym się dowiedział co i jak - a i również z miłą chęcią bym to zobaczył na własne oczy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

620 fps i takie skupienie na 80 metrach-w aegu ??? Mamy ewenement na skalę światową albo błędną ocenę odległości

a czarna guardery 0,25 to mi się w magu g&p 120 bb z emki zblokowały tak samo jak w magach CA 80 bb do auga-fujj :P

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites

Podstawa to użycie miary.

 

Znam nie jedną historie gdzie ktoś mówił, że ma takie czy inne skupienie.

Tworzył legendy.

 

Po umówieniu się i podjechaniu, aby to zweryfikować za pomocą miary, wyniki okazywały się wręcz drastycznie inne.

 

W 5 metrowy rozrzut mogę uwierzyć.

 

Osobiście również uważam, że osiągnięcie na 80 metrach 20 cm rozrzutu przy 620fps jest niemożliwe. Jak na razie nie spotkałem takowej repliki...

Link to post
Share on other sites

Pajacyk nie pajacuj bo po co chcesz mieć ze mną na pieńku?!

 

Ok, przy najbliższej strzelance, dokonam pomiaru z dalmierzem elektronicznym a nie będę głosił herezji na forum. Bo w sumie Marzan może mieć racje i na oko to jeden chłop wylądował w szpitalu.

 

A.D. Co do kulek MB 0,36g. raz je widać w lunecie raz nie, ma ktoś namiary na normalne białe kulki 0,36g.? O co kaman producentom kulek żeby je barwić?

Link to post
Share on other sites

Hmm powoduje tez ze cel nie ucieka ci po pierwszym strzale i mozna go spokojnie punktowac z daleka (mocna dosc replika + tlumik + kultura pracy na najwyzszym poziomie). A jak ma sie ustawiona dobrze optyke to nie trzeba widziec kulek ... Zreszta nawet brazowe widac jak sie dobrze przyjrzec.

Do tego barwione maja jeszcze jedna gigantyczna zalete - nie widac czy trafiasz termosa czy nie ... wiec strzelasz dalej. Czasem niewiedza czy sie na 100 % trafilo znacznie umila strzelanki ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...