Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanio Koba - KJ - M4 Gas Blow Back


Recommended Posts

Ja już w te stanagi przestałem dawno wierzyć ;).

Pytanie z innej beczki-czy ktoś ma i stosuje velocity reductor z cradle airsoft? Pytam, bo jestem ciekaw czy tym ustrojstwem da się tylko zmniejszyć FPS czy może jest sposób żeby podbić je do wartości parasnajperskich (powiedzmy do 500-550).

 

 

550fps to osiągniesz bez problemu wstawiając dłuższą lufę. :wink:

Np Legileg wynik taki uzyskał na 430mm:

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2987&name=LayLax_-_FIRST_-_Lufa_precyzyjna_VSR_-_430mm

Link to post
Share on other sites
  • Replies 672
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bez problemow paczka od KJW do mnie dotarla :)

Wszystko co zamowilem sie zgadza

 

Duzy plus - teraz tymbardziej szanuje tą marke i doceniam dostepnosci rzeczy do swojej repliki.

 

 

EDIT:

 

Wymieniłem w swojej emce głowice cylindra.

 

KJW zaczelo robic je troszke "wieksze" przez co jest o wiele lepsza szczelnosc. Dzieki temu srednia ilosc fps ktora wynosila 440fps, wzrosla do 480fps. Maksymalny wynik to 512fps na pierwszych strzalach (wczesniej bylo 470fps)

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jako, że już sporo czasu minęło od kiedy są te emeczki, to myślę, że całkiem sporo grono osób solidnie już te repliki przestrzelało.

W związku z tym mam pytanie

 

Jakich kulek używacie? Ktoś robił jakieś porównania ?

 

Obecnie wystrzelałem już 4k Guarderów 0.28. Zastanawiam się nad zmianą na coś innego. Oczywiście chodzi o coś cięższego, ale wiadomo że przy cięższych kulkach już trudniej jest o ich lepsza jakość (doświadczenia z kulkami do snajperki)

Osobiście na zasięg i celność na 0.28 nie narzekam, lecz jest on niższy w porównaniu do zasięgu AEGów o podobnej mocy. Czy na takich 0.3 może się ten zasięg na przykład poprawić ? (generalnie im cięższa kulka, tym zasięg spada ale często bywa tak, że w określonym przypadku jest na odwrót bo np. gumka inaczej reaguje na cięższą kulke itp. )

Link to post
Share on other sites

Ja używam guarderów 0.4 i 0.36g, co do zasięgu to nie zaobserwowałem u mnie jakiegoś dużego spadku, natomiast widać że kulka leci wolniej.

Bardzo polecam zastosowanie zasilania zewnętrznego, można sobie wtedy płynnie regulować prędkość kulki w stosunku do jej wagi, temperatura zewnętrzna

nie ma wtedy prawie żadnego znaczenia, spokojnie można strzelać w minusowych temperaturach. Każdy strzał ma bardzo zbliżoną moc bo ciśnienie jest cały czas takie samo, a to jak wiadomo wpływa na powtarzalność strzałów. Jak już pewnie zauważyłeś stockowa gumka jest dosyć podatna na zmrożenie przy strzelaniu seriami, przy zasilaniu zew. ten efekt też nie występuje, bez znaczenia czy używasz HP czy CO2. Jeżeli strzelasz okazjonalnie, to Green Gaz jest OK. natomiast jeżeli strzelasz dużo lub bardzo dużo to koszty użytkowania są znacznie mniejsze.

Jeszcze jedno, nie polecam Madbulli 0.4g słabsza powtarzalność strzału, gorzej reagują na Hop-Up.

Link to post
Share on other sites

Postrzelalem troszke z blasterow 0.3 i na nich jest zasieg lepszy niz na 0.28 guardera i w dodatku celniej.

 

 

Nath, jak chcesz zwiekszyc ilosc FPS to polecam zakupic nowa glowica cylindra od KJW. Jest minimalnie wieksza, przez co o wiele ciasniej siedzi w srodku.

Mi z maksymalnej wartosci ~460fps na krotkiej lufie, fps od razu podskoczyly na 500-510.

Jestem ciekaw do ilu u mnie to podskoczy jak tez wymienie krotka lufe na dluzsza precke ;)

Link to post
Share on other sites

Mierzył ktoś zasięg na poszczególnych kulkach na terenie płaskim ? (tj nie strzelając z wzniesień czy z okna 1 piętra).

Mi po wymianie precki na 363 RA-TECH i gumki na RA-TECH prędkość urosła z 450-460 do stabilnego 510-520 (tak że szykuj się Ari na spory przyrost mocy po tym zabiegu).

Szkoda że z podkręcenia hop-up nie jestem zbytnio zadowolony i zasięg skuteczny to jakieś 55m, właśnie na 0.28 Guarder. (Pomiar robiony za pomocą Google Earth)

Strzelałem na Blaster 0.30 kiedyś i z tego co pamiętam to było lepiej..

Edited by goroth84
Link to post
Share on other sites

Szkoda że z podkręcenia hop-up nie jestem zbytnio zadowolony i zasięg skuteczny to jakieś 55m, właśnie na 0.28 Guarder.

 

Dziwne bo HU w KJ działa dobrze i jest bardzo elastyczny jeśli chodzi o wagi kulek.

Spróbuj przy regulacji nie sugerować się "kliknięciami" wg wzorków na pierścieniu regulacji, tylko spróbuj regulować HU już po ostatnim, maksymalnym "kliknięciu", ale jednocześnie przed powrotem do pozycji zerowej.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Do tego jest nowy buffer:

 

2hy9qxe.jpg

 

i

 

20j39cx.jpg

 

z tego co widać to zrobili kupę metalu, która da większego kopniaka i pewnie zwiększy gazożerność.

Ciekawe jak ze szczelnością układu...

Z tego co czytałem na airsoftcanada to ludzie już pozamawiali z KJW - tylko czekać na testy...

Cena za komplet jest śmieszna - 35$.

Może grupowe zamówienie?

Jak ruszyło się z częściami to może wnet zrobią coś z magazynkami :icon_biggrin:

Edited by goroth84
Link to post
Share on other sites

Cena za komplet jest śmieszna - 35$.

 

Nowy typ bolta kosztuje 30$.

 

Właśnie zakupiłem sobie dwie sztuki, widać duże podobieństwo konstrukcyjne do bolta systemu WA, zobaczymy jak to się bedzie sprawować w boju.

Edited by Ikegami
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ktoś dorabiał na własną rękę z czegoś Return Belt ?

 

Dotarła do mnie replika ale jak rozebrałem okazało się że nie ma tej gumki ;-(

 

Gdzieś kiedyś przy okazji zbierania informacji przeczytałem na zachodnim forum że ktoś zrobił z dętki rowerowej i działało ;-)

Link to post
Share on other sites

Okazuje się że to wersja z nowym systemem zamka i gumka nie występuje. Na to przynajmniej wygląda. Działa ok więc tak pewnie jest.

 

W błąd mnie wprowadziło że w manualu jest opis z gumką i na necie wszędzie widziałem wersje z gumką. Ale skoro jest to element który najczęściej nawalał i go już nie ma to tylko się cieszyć ;-)

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z Was miał problem z chybotającą się prowadnicą kolby?

U mnie nagle wystąpił ten objaw. Po rozłożeniu, okazało się że miedziana rurka przykrącana do body, ma lekkie luzy gora/dol. W dodaku po skreceniu calosci poza ruchami gora/dol to calosc przekraca sie na boki lekko (co jest irytujace bo wczesniej calosc byla zwarta i ani drgnela)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...