Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanio Koba - KJ - M4 Gas Blow Back


Recommended Posts

termholdy nie sa przypadkiem tymi standardowymi od kjw? na zdjęciu jednym widze połączenie maga kjw z krótkim 20-nabojowym :) http://wmasg.pl/var/images/text/87792/6/IMG_0627_3.jpg odnośnie tego w gniezdzie (stang ? ) ...też jest gazowy ? sporo ludzi marudziło na wygląd termholdów kjw może sie nawrócą na te platforme jak będą inne magi :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 672
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kumpel sobie magpulowskiego "cudawianka" bedzie dokupowywal wiec sprawdzimy czy pasuje, a jesli nie to czy sa mozliwosci dopasowania w jakis sposob.

 

Tak...

umiem szukać,

ale interesuje mnie czy ktoś może próbował dopasować bo w powyższym poście ktoś się za to brał...

Link to post
Share on other sites

Amadem, znasz dokładnie wymiary tej przedłużki? Jakieś pomysły jak to dorobić, poza dorabianiem całej części od początku (tokarz?)?

 

Nie znam.

Można ew. Sling Adapter przykręcić do Lower Receivera albo Buffer Tube (w miejscu atrapy Buffer Nut).

W tym drugim przypadku można by też pokombinować np. z klejem epoksydowym - powinno ładnie złapać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co do ASAP'a - to usunąłem część zaznaczoną na fotce Amadem'a, w to miejsce wstawiłem ASAP'a, nałożyłem osłonę z prowadnicą kolby (osłona buffer tube (??)), wypozycjonowałem (aby był pion) i dokręciłem śrubkami (tą małą w prowadnicy kolby i "dużą" - kończącą buffer tube). Pozostają testy w boju - czy kolba nie zmieni położenia względem osi poziomej karabinu.

Na koniec:

"+" - nie są potrzebne ŻADNE przeróbki a montaż zajmuje 5 min. :cool:

"-" - lekkie luzy na ASAP'ie (względem osi otworu - choć pewnie da się to jakoś jeszcze ominąć),

"-" - nie sprawdzone czy kolba nie "gibnie się" na prawo lub lewo względem poziomej osi broni ....

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

@Amadem

Chwila, chwila... Czym to w końcu strzela?! Gość tam pakuje spłonkę do łuski czy co?! :icon_eek2:

Jezu, ogarnij się! (wszystko jest w linkach)

To jest "model-gun".

Pakujesz "naboje" do magazynka i strzelasz jak ślepakami, coś jak kapiszony tylko bardziej realistyczne...

Wg mnie bardziej kolekcjonerska replika niż nawet "treningowa" bo nie ma jak z tego strzelać.

Sama idea tych replik pochodzi z przełomu lat 80 i 90. Najbardziej znana firma, która wciąż produkuje tego typu repliki to MGC.

Jak sama nazwa wskazuje (model gun company), choć tez produkowała repliki ASG...

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
Jezu, ogarnij się!

Jeny, co taka agresja od razu... Zapytałem tylko...

 

Nie słyszałem nigdy nic o czymś takim jak model gun, a w linkach, które mi tak wytykasz nie wyczytałem nic konkretnego o rodzaju amunicji! Dlatego pytam!

 

To już niczego nie można nie wiedzieć? :icon_neutral:

Link to post
Share on other sites

"The cartridges are aluminum made and brass colored almite finished. Compared to real brass it is light and the cartridge ejection action during blow-back is remarkably good.

 

This cartridge contains a secret which has a hexagonal cut in the edge of the F-pin."

Cytat ze strony: http://www.tokyohobby.net/tanio-koba-m4-cp-blowback-model-gun.html

Bo wszystko jest na tacy wystarczy przeczytać... :zastanawia:

Link to post
Share on other sites
Bo wszystko jest na tacy wystarczy przeczytać...

No właśnie nie jest, mój drogi... Gdzie masz tu coś o amunicji? Przejrzałem tamten tekst i nie ma nic, że to tylko imituje pracę zamka i fajny dym do tego leci. To że łuska jest aluminiowa i wykończona kolorem mosiądzu, nie mówi nic o tym, że replika niczym nie strzela...

 

Mówię Ci, że nie słyszałem nigdy wcześniej o takim czymś jak Model Gun dlatego szukałem czegoś o amunicji (nie o łusce!!!). Zastanawiałem się czym to strzela. A że niczym to nie strzela, nie dali wgle info na temat amunicji. Nie trzeba się od razu pluć bo ktoś czegoś nie wie...

 

Btw, czy mi się wydaje, że zrobili nowe suwadło? To ma inne wyżłobienie, zupełnie jak WA/Inokatsu, a nie jak stare TK/KJW z małym wcięciem po środku. Wiem, że tam jest napisane o kompletnie nowej konstrukcji, ale wolę się upewnić czy to też zmienili, czy może mi się wydaje ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

mój narazie działa i ma sie dobrze ale bez kombinowania się nie obeszło (jak się zmniejsza dawke gazu na kulke/zwiększa na blowjob to się go rozkręca i trzeba go zpodkładkować żeby się go nie pogieło tak jak na zdjęciach ze wcześniejszych postów) ... taniej będzie jak wsadzisz zamiast tego coś na kształt nitu albo jakąś śrubke (o odpowiedniej średnicy i dł.) :) tylko regulacji nie będzie ;)

Link to post
Share on other sites

Dzieki ! Bede musial pokombinowac

 

Testowales na chrono ? Ile wychodzi ci max fps ? U mnie w stocku na max jest 465fps (i co 2 strzaly regularnie spada do mocy 410fps az do oproznienia wszystkich kulek) i jestem ciekaw czy npas cos polepszy te wyniki :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...