Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanio Koba - KJ - M4 Gas Blow Back


Recommended Posts

Szyny RIS - pasuja od AEG. Czasem trzeba cos lekko przypilowac

Pamiętajmy, że muszą być zgodnie z TM.

 

Kolba - Pasuje od ostrej (lata), AEG (zalezy od egzemplaza ale czesto nie ma luzow) a takze od gazowek innych

 

Od ostrej bez podklejenia taśmą się nie obejdzie.

U mnie najciaśniej siedzi kolba 4-pozycyjna(M720) od pierwszego GBB-R M4 WA. Natomiast 6-pozycyjne od WE czy WOC podobnie jak stock lekko latają.

 

 

Uchwyt zawieszenia przy stock tube - ? sprawa nie wyjasniona

 

Jako, iż M4 KJW/TK posiada nietypowy Receiver Plate i nie wstawisz nic od AR-15 czy innych GBB-R są 3 opcje:

 

1. Kupujesz uchwyt od M4 CQB-R KJW/TK.

2. Dorabiasz samemu.

3. Troy Industries Professional Grade Sling Adapter.

 

pgrsablktroy.th.jpg21742594.th.jpg

 

 

http://shop.ehobbyasia.com/accessories/sli...ng-adapter.html

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites
  • Replies 672
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może ktoś wie jaki jest skręt gwintu oraz głębokość bruzdy?

Czy jak zrobiłby mi tokarz lufę tylko, że dłuższą (około 34-35 centymetrów), z takim samym skrętem gwintu oraz głębokością bruzdy to czy celność by się poprawiła? Zastanawiam się czy skręt gwintu byłby dobry w związku z wydłużeniem lufy

Link to post
Share on other sites

Może ktoś wie jaki jest skręt gwintu oraz głębokość bruzdy?

Czy jak zrobiłby mi tokarz lufę tylko, że dłuższą (około 34-35 centymetrów), z takim samym skrętem gwintu oraz głębokością bruzdy to czy celność by się poprawiła? Zastanawiam się czy skręt gwintu byłby dobry w związku z wydłużeniem lufy

Tokarz Ci czegoś takiego nie zrobi...

Po za tym lufy typu Tanio koba działają do 330fpsów, potem traci się tylko na celności i zasięgu...

Link to post
Share on other sites

Tak sie wszyscy rzucili na towar w WGC ze pomimo przelewu, nie wyrobilem sie na magi ... i trzeba czekac, uh ...

 

180zł za uzywanego maga... LOL ?

 

 

No to życzę powodzenia w czekaniu.

Ja jak zamawiałem kumplom w tamtym roku z WGC M4 KJW + magi to jak się skończyły we wrześniu to nie było ich do lipca tego roku(magi pojawiły się ciut wcześniej).

Link to post
Share on other sites

Jako, iż M4 KJW/TK posiada nietypowy Receiver Plate i nie wstawisz nic od AR-15 czy innych GBB-R są 3 opcje:

 

1. Kupujesz uchwyt od M4 CQB-R KJW/TK.

2. Dorabiasz samemu.

3. Troy Industries Professional Grade Sling Adapter.

 

Magpulowskie "cudawianki" (RVG bodaj) nie pasują?

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ktos wie jak temu zaradzic ?

A dokladnie chodzi o to - ze chwyt CASV nie chce sie z synchronizowac z risem na body. Brakuje mu jakis 2mm aby dobrze pasowac, a niestety delta ring nie da sie blizej body przystawic

 

zdjecie nie ma ostrosci wiec raczej strzelam niz stwierdzam fakty ale:

1) Montujac swojego CASV'a (by DBoys) musialem pozbyc sie z srodka gornej szyny tego polokraglego wihajstra, ktorego zadaniem niby mialo byc dopchniecie D-ringu do tylu. Tzn najpierw probowalem to podpilowac ale mi sie w trakcie tej operacji rozpadl byl wiec go po prostu calkowicie wykrecilem. Bez tego elementu montaz przebiegl zupelnie bezproblemowo. Zaznaczam, ze ta operacja byla przeprowadzana oryginalnie na TM ale "odchudzona" szyna bez zadnego problemu daje sie zamocowac na KJW.

2) pokombinuj jednak troche bardziej z D-ringiem. Wydaje mi sie, ze widze na zdjeciu sprezyne, ktora dopycha ten element w kierunku lufy. Przed chwila sprawdzilem na swoim egzemplarzu, ze D-ring daje sie przesunac na tyle mocno w strone korpusu, ze sprezyna razem z pierscieniem, ktory ja trzyma w miejscu znika w profilu powyzszego.

Edited by Chochla
Link to post
Share on other sites

A moglbys dac tego fotke ?

Pare minut temu rozbieralem wszystko aby wlasnie sprobowac ten D-Ring przesunac w strone korpusu lecz niestety nic z tego - nie da rady go dalej wkrecic i w zwiazku z tym zapytalem sie tutaj co moznaby zrobic. Bo sam D ring ze sprezyna daje sie docisnac do bory, ale problemem jest ten zabkowaty pierscien na ktorym wlasnie szyna sie zaczepia

Myslalem tez aby wlasnie odczepic ta czesc w konwersji - ktora odpowiada za trzymanie sie na D-ringu lecz w King Arms jest to zamontowane jakos na stale (na takiego jakby pseudo nita, nie wiem jak to sie nazywa)

Link to post
Share on other sites

Moge cyknac, tylko wicie rozumicie towarzyszu sie chyba nie do konca zrozumielismy. Delta ring jesli mnie pamiec nie myli to ten pierscien spinajacy i trzymajacy w kupie okladziny lufy tudziez RIS. I to da sie przysunac do korpusu calkiem daleko. Natomiast jesli u Ciebie problemem jest ten zabkowany pierscien, ktorym lufa zewnetrzna jest przymocowana do korpusu (chyba bo KJW jeszcze nie rozkladalem na czesci pierwsze) to to jest faktycznie nieruchome i jesli przeszkadza w montazu CASV'a, to prawdopodobnie jedyne co bedziesz mogl zrobic to albo spilowac o te 2 brakujace milimetry to polokragle ustrojstwo albo rozwiercic nita i ustrojstwo zdjac. Mysle, ze opcja 2 jest duzo prostsza i mniej frustrujaca. Przynajmniej taka byla w moim przypadku.

 

Magi laduje duzo krocej niz 30s. Ale tez nie sekunde czy nawet 5. Maja calkiem spora pojemnosc (wszak 2-3 przbiegi to nic standard na jednym nabiciu) wiec ladowanie trwac musi.

Link to post
Share on other sites

"RA-Tech Piston Ring" to niewypał z leksza- orginalna uszczelka jest bardziej szczelna i na ra-techu ucieka sporo gazu (wystarcza na mniej strzałów 1 nabicie gazem) tak przy okazji było na capri (prec lufa jeszcze jest dostępna- cqb i do pełnowymiarowego m4 kjw),

http://www.asg.com.pl/advanced_search_result.php?keywords=m4+kjw

 

guma standardowa dobrze kręci więc puki co nie wymieniałbym,

 

odnośnie napsa to nawet bym nie czekał i kupywał to ustrojstwo odrazu bo standardowy zaworek jest z kiepskiej jakości plastiku (mi sie posypał i jade już jakiś czas na dorabianym z zaworka do hi-capy :) ważne że działa )

Link to post
Share on other sites

Owszem było - tylko że to dotyczyło kwestii że kulka nie moga nawet trafić w obore, a w moim przypadku mimo kulek 0.25 celnosc jest bardzo dobra tylko ze no te osiagi nie porywaja. Na oko ze 30m-40m ta kulka leci

Jezeli mimo to - potrzeba ciezszych kulek, to jakos dziwnie bo lzejsze kulki powinny raczej leciec w kosmos a nie houston houston ziemia... no ale coz, ciezsze kulasy i tak planowalem zakupic

Kiedy wyjalem lufe i krecilem hopem - to po mocniejszym kliknieciu hop up sie zerowal wiec nie wiem jaki sens w ciaglym kreceniu hopem (poza tym u mnie klika na kazdej pozycji)

 

 

PS. Bede skladal zamowienie na rezerwacje magow z WGC. Jakby co to zbieram chetnych bo gdzies za 2 tygodnie puszczam zamowienie

Link to post
Share on other sites

Ari miałem tez kłopot z hopupem na początku , kulki leciały prosto ale blisko - 35m max i gwałtownie w glebe jakby hop-upa niebyło, po rozebraniu i poskładaniu do kupy komory gumka wystawała z komory może z 0,5mm bardziej niż przed operacją (troszke też uszczelniłem ale to pewnie nic nie dało odnośnie podkręcania) i podkręca teraz jak należy, nie trzeba bardzo kręcić (może 2 kiknięcia), żeby kulka 0,25g leciała na prawie 2x większe odległości, poprostu komora była źle poskładana i to powodowało niskie osiągi, chyba gdzieś w tym temacie był filmik Cradleairsoft jak rozebrać komore

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...