Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanio Koba - KJ - M4 Gas Blow Back


Recommended Posts

zdjęcie za duże dałeś i mi je forum je obcieło :) ale to może tylko mi... u mnie tez jest ta sprężynka właśnie w tym miejscu ale chyba inaczej ustawiona , dam zdjęcie jutro koło 19-20:00 jak bede pamiętał lub mnie ktoś nie uprzedzi :P btw mi sie wydaje że mogła się jakaś część wyrobić w mechanizmie spustowym i to powoduje swoisty burst (część odpowiedzialna za zatrzymanie pracy zamka po 1 strzale... wydaje mi się że nie jest to ta sprężynka tylko kawałek wygiętej płytki z wycięciem nad selektorem ognia za "młoteczkiem" lub sam selektor- ma wycięcia które przemieszczają tą płytke i jeśli coś jest źle ustawione to replika nie działa poprawnie, w ostateczności tak jak pisałem u mnie jest ta sprężynka którą zaznaczyłeś inaczej ustawiona... i ta u Ciebie może blokować zbijak puszczając cały czas gaz co po powrocie zamka powoduje kolejny wystrzał i dopiero po tym następuje odblokowanie zbijaka) ale to tylko gdybanie :)

 

trzeba trochę poczekać żeby się załadowało i wróciło do normalnych rozmiarów. Dzieki za odpowiedź

Link to post
Share on other sites
  • Replies 672
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:wub: Dzięki!

 

Cena kusi, jednak... Zawsze mam tego stracha, że kupię, nacisnę spust i będzie takie boom :ph34r: Zadam gościowi parę pytań, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam jeszcze pytanie... Czy podałeś mi link, na tzw. "odczepnego", że masz bo chciałeś, czy masz na myśli, że "tu jest dobry, można kupić"?

 

Pozdrawiam

Podałem Ci ten, bo innego sensownego nie znalazłem, repliki wyszły z większości zachodnich sklepów.

 

@Ari http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/index.php?showtopic=171349&st=820 post #821, widziałeś to?

Link to post
Share on other sites

Pytanie za 100 punktów :excl:

Czy replika jest nadal produkowana i mogą być przewidywane jakieś dostawy? Pytam, bo na specshopie jest ostatnia, ale jakby co to nic nie wiecie :ph34r: Mam wątpliwości, ponieważ miała być produkowana wersja Japońska od samego Tanio Koby i może ta już nie jest. Btw, wiadomo już coś więcej o tej Tanio Kobowskiej? Na RedWolfie nie widziałem, na WGC także, tylko sporadyczne filmiki na yt. Na tokyohobby.net był ale już brak.

Link to post
Share on other sites

Sa normalnie repliki produkowane. Sam swoja kupilem z nowej dosrtawy jakis miesiac temu.

 

Lewiatan - zdjecia nie zrobie bo moj aparat jest do dupy. U mnie ta sprezynka lezy tak samo jak na zdjeciu u Ciebie - wiec raczej to nie ona jest problemem

Link to post
Share on other sites

Wybrałem replikę jako że jest najmniej awaryjna spośród obecnych gaziaków m4.

Jednak dziś pojawił się pierwszy problem po pierwszym większym strzelaniu.

Jeszcze wszystko na gwarancji w specshopie, ale może da się rozwiązać problem samemu.

Po naciśnięciu spustu zero reakcji. Wcześniej było słychać i czuć nawet na sucho i bez maga uderzenie młotka.

Teraz null. Nic się nie dzieje. Proszę pomóżcie...

Link to post
Share on other sites

Uuuu... Ja miałem zamiar tamto kupować, ale powoli rezygnuję... Trzecia wersja WE podobno jest ciekawa...

Dobra nie ważne. Na temat to powiem tyle, że jeżeli nawet młotek Ci się nie rusza, to możliwe, że się zablokował. Złam replikę i zobacz czy się rusza, obejrzyj i oblukaj całość, bo możliwe, że kulkę zmieliło i coś wpadło do środka (problem znany z WA). Tyle ode mnie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, wystarczyło pomyśleć - zablokował się młoteczek z powodu kulki.

ale dopiero wypadła z głębin zespołu spustowego przy drugim zacięciu. Jak pierwszy raz odblokowałem to nawet nie było jej tam widać.

Co do gazówek to miałem M4 od WE III generacji - zamieniłem na KJW bo więcej bym krwi stracił jak postrzelał z tego.

M4 WA z tego co czytam nawet pod uwagę bym nie brał... Dzięki za sugestie i pozdrawiam

Edited by goroth84
Link to post
Share on other sites
więcej bym krwi stracił jak postrzelał

Co aż tak często się tam psuje. Słyszałem same pozytywy. Znajomy ma i chwali... Co do KJW, fakt, bezawaryjne w 99% przypadków, ale nie ma oznaczeń i jest wykończone na połysk. Nie jestem przekonany co do plastikowego suwadła. W WE masz stal (chyba, przynajmniej tak wyczytałem i wysłałem zapytanie do specshopu) i na 100% nie pęknie. Nie przeczytałem jeszcze o takim przypadku.

 

P.S. Sorry za OT...

Edited by sqo
Link to post
Share on other sites

Jak Ci nie pasuje ze swieci sie na polysk, to sobie potraktuj papierem do matowania. W ogole to postarzane repliki lub malowane w camo wygladaja najlepiej.

Stal nie zawsze oznacza ze jest lepsze niz plastik

 

BTW: pokazcie mi WE ktore bez problemu wystrzeli kilka magow przy temperaturze od -2 do +2 stopni ? Moja emka bez problemu caly mag kulek wystrzelala przy tej temperaturze, i i wystrzelanie innych magow powodujac "przemrozenie" repliki, nadal dzialalo. Dla mnie rewelacja. Nie bede musial sie modlic o +15 aby sie postrzelac

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej kupić zwykłą preckę do AEG'a i sobie przystosować? Zerknij na początek tematu, była o tym mowa.

 

Czy ktoś próbował w końcu ASAP od Magpula? Da się to założyć i wyregulować żeby nie latało?

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Czy wymieniał już ktoś lufę precyzyjną na taką?

http://www.asg.com.pl/Lufa_precyzyjna_603x363mm_M4_KJW_RA-Tech,p,4356.php

Czy opłaca się w to inwestować?

Jaka jest poprawa w prowadzonym ogniu? i czy sporsza?

Może jakieś problemy przy wymianie lufy ktoś miał?

 

 

Na pewno poprawi się skupienie i wzrośnie prędkość wylotowa (zapewne w okolicach 500fps).

 

 

A z czytaniem kolega ma problemy?

Bo akurat pytanie o konwersje AEG jest jednym z najczęściej poruszanych.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie załapałem się :-( "sprzedane na pniu".

ale widze że nps-kit to poprostu

http://www.asg.com.pl/Klucz_do_NPAS_KJTanio_Koba_RA-Tech,p,4757.php

i

http://www.asg.com.pl/NPAS_zawor_do_M4_KJTanio_Koba_RA-Tech,p,4758.php

które są dostępne...

czy w skład wchodzi coś jeszcze? bo nie mam pewności :P

 

 

Nic nie straciłeś.

 

IMG_2049.jpg

 

So here it is. First valve stripped after about 5 mags. Tried to Jimmy-rig it to shoot lower, but not very stable. Second broke after 35rds and third after 30rds.

 

Lepiej kupić porządny Velocity Reducer od Cradle Airsoft.

 

 

źródło:

http://www.arniesairsoft.co.uk/

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

@goroth84

to jest już wszystko (zaworek + sprężynka i klucz) , jedyna różnica to 10zł mniej za zestaw niż jak kupujesz osobno, ja kupiłem zaworek bo mi ta częśc padła 2x na całe szczęście 2 raz był tydzień temu więc sklep mnie poratował w samą pore ;)

edit

@Amadem

zabiłeś mnie tymi fotkami :) no ale kupiłem to już po ptokach , zobaczymy ile mi potrzyma, ewentualnie zamówie z cradle

a z 2 strony to równie dobrze moge obciąć śrubke i będzie to samo, próbowałem podobne patenty i działało :P (jak tak oglądałem ten zaworek to tak naprawde jest prosty jak budowa cepa , jak się go reguluje to zwiększasz jego długość- skracasz odległość między zgrubieniem zaworka a zwężeniem dyszy, czyli zmieniasz dł. skoku zaworka i tym dozujesz gaz... tak myśle :) )

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

t_hum z Arnies wydaje nowy, lżejszy BCG do używania w niższych temperaturach oraz do zwiększenia ROF latem.

W skrócie:

- BCG ma być wykonany z tworzywa(Glass-Filled Nylon),

- regulowany NPAS system,

- regulowana waga BCG,

 

 

Does anyone have interest in getting one of these lightweight complete bolt carriers I had showcased last month? For summer use they give insane ROF but I think the application to use them during the winter months makes more sense.

 

Im adding the final revision to my next batch of prototyping (along with the mags) and wanted to get an idea of demand. Ill post up video of testing when I get it back. A quick overview of the features:

 

-Revised length so no carrier extension is required

-Piston is integrated into carrier and uses the x-ring design.

-Infinitely adjustable NPAS system integrated into carrier (unlike both the original Cradle design and RA-Techs design). This is still a simple and robust system.

-Adjustable carrier weight via snap-in weights

 

Material is Glass Filled Nylon directly manufactured from digital data via a laser sintering system. Produces a rigid, durable part.

 

I will post picstures and video soon, but wanted to get any idea of any potential interest now.

EDIT: Ballpark price is $90

 

Źródło:

http://www.arniesairsoft.co.uk/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W newsie LAW Airsoft odnośnie Custom Mk12 SPR GBBR pojawiło się zdjęcie oraz krótka notka na temat wydania przez nich magazynków Thermold:

 

You may have noticed strange magazines, but this will for another news… our christmas gift! Hope you like what we did on those guns.

 

IMG_0627_3.jpg

 

 

Źródło:

www.law-airsoft.com

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...