Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Battlefield BAD COMPANY 2 :P


Recommended Posts

Co ty człowieku pier...? Ja mam dwurdzeniowego athlona 6000+, 4GB ramu i 9800 GT 1GB i gram na wysokich włącznie z aa, więc bądź tak łaskaw i nie wypowiadaj się o czymś czego nie jesteś w stanie pojąć.

 

Tak btw. to jeszcze nie powstała gra, która wykorzystuje 4-rdzeniowy proc. To jest tylko marketing.

nie jesteś w stanie pojąć że Twoj sprzęt to złom i wmawiasz sobie że gra chodzi płynnie

lista gier wykorzystująca 4 rdzenie już w 2009 była dość długa

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites
  • Replies 721
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a GTA4, a nowe strategie, a cellfactor?

 

To są gry korzystające z 4 rdzeni? Nie bądź śmieszny. To że na pudełku jest napisane, że 4 rdzeniowy procek jest wymagany to bujda. Na dzień dzisiejszy z dobrodziejstw 4 rdzeni korzysta rendering, zaawansowana grafika i kodeki wideo dla ogromnych rozdzielczości. W domu procki 2 rdzeniowe nawet nie są wykorzystywane, a co dopiero 4...

Link to post
Share on other sites

Panowie, po patche bety bez problemu grałem na lapku z c2d 2.2ghz i gf220m. Przy wszystkim prócz cieni na med (bez aa i z 8xaf) na dx10 fpsy nie spadaly ponizej 29fps. Dla niektorych i 60 to mało, ale dla mnie komforty gry był na zadowalającym poziomie i zdobycie 11k punktow na mapce nie stanowiło problemu.

 

Gra bardzo dobrze używa 4 rdzeni bo jest kiepskim portem z konsoli, tak jak gta IV. Aczkolwiek po patchu bylo znacznie lepiej niz przed (GPU po patche mam używane nawet w 90%, przedtem do 40%).

 

Mój egzemplarz już do mnie leci i mam zamiar dobrze się bawić.

Link to post
Share on other sites

Osobiście po przesiadce z 1 rdzeniowego athlona na 2 rdzeniowego proca widzę różnicę nawet w windowsie, o grach nie wspominając.

W wielu silnikach graficznych procesor daje kulkudziesięcio procentowy przyrost wydajności, szczegolnie w grach multi z wieloma graczami naraz co teraz jest normą.

Czytałem wiele benchmarków, porównywałem u kolegi w domu ktory ma podobny komp jak moj z tym ze 4 rdzeniowy proc i roznica jest naprawdę spora, i żaden laik nie wmówi mi że tak nie jest.

Link to post
Share on other sites

Owszem, różnica jest spora. Obok siebie postawiłęm 2 lapki. Moj asus n61vg i kolegi samsung r580 (core i5 520, gf330m) i różnica była kolosalna. Przy tej samej rozdzielczości, (1388x768) na samsungu można było wrzucić wszystko na high (choć tak naprawde w becie nie ma high bo nie ma tekstur w wysokiej rozdzielczości) ale bez hboa (czy jak tam) gra była grywalna. Jednak na moim lapku również dało się grac jak w/w napisałem. Patch jednak nic nie zmienił (wydajność na samsungu prawie nie zmieniła się). Natomiast patch u mnie dał niezłego kopa. A więc gra potrzebowała optymalizacji dla dwujajowych procków i jak wspomniałęm jest portem z konsoli który ma znacznie więcej jajec do użytku niż przeciętny pecet (i fizycznych i ht).

Link to post
Share on other sites
Osobiście po przesiadce z 1 rdzeniowego athlona na 2 rdzeniowego proca widzę różnicę nawet w windowsie, o grach nie wspominając.

 

A no widzisz, to znaczy, że windows wymaga 4 rdzeni :lol: .

 

W wielu silnikach graficznych procesor daje kulkudziesięcio procentowy przyrost wydajności, szczegolnie w grach multi z wieloma graczami naraz co teraz jest normą.

 

Chłopcze, wydajność nie oznacza, że coś WYMAGA 4 rdzeni. Przyrost wydajności jest oczywisty, ale jest to zbędny i rzadko zauważalny luksus. Nie ma to jednak nic wspólnego z tworzeniem gier na 4 rdzenie.

Kupisz se lepszą kartę graficzną i płytę główną to też będziesz miał wzrost wydajności...

 

Czytałem wiele benchmarków, porównywałem u kolegi w domu ktory ma podobny komp jak moj z tym ze 4 rdzeniowy proc i roznica jest naprawdę spora, i żaden laik nie wmówi mi że tak nie jest.

Laikiem to jesteś tutaj ty, bo z każdym postem piszesz co raz to więcej bzdur, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Link to post
Share on other sites

Co ma płyta głowna do przyrostu wydajności???

Z tego co piszesz wychodzi na to że ja nie żyję w rzeczywistości skoro widzę różnicę.

W wielu grach jest tak na 2 rdzeniowym procu nie przeskoczysz 20-40fps owego framerate u nawet jakbys dał najnowsząkarte graficzną, dopiero 4 rdzeniowy proc załatwia sprawę.

Nie powiesz mi że przy wymianie np core 2 duo na quadcore wzrost wydajności z 30 na powiedzmy 45fps to niezauważalny luksus.

Link to post
Share on other sites

Sigh w przypadku tej gry większe znaczenie ma większa ilość jaj w procku niż mocna gfx i tego nie zmienisz. W konsolach karty nie należą do najmocniejszych a za to taki X360 może 6 wątków obrabiać na procku.

 

Blaszaki mają ten plus, że moc gfx mogą zutylizować na wyższe rozdzielczośc,i AA, AF i inne takie.

 

Mówiąc, że c2d są przestarzałe ma się troche racji ale 4 rdzeniowce też już są przestarzałe ;) Natomiast dobrze napisana i zoptymalizowana gra bedzie na dwujajowcu dobrze chodzić. Miejmy nadzieje że battlefield 3 będzie lepiej napisany niz bfbc2, choć wątpie w to, bo engine ma być ten sam...

Link to post
Share on other sites
Co ma płyta głowna do przyrostu wydajności???

 

I tym oto sposobem udowodniłeś swój brak wiedzy :lol: . A o szybkości magistrali słyszałeś kiedyś?

 

Z tego co piszesz wychodzi na to że ja nie żyję w rzeczywistości skoro widzę różnicę.

 

Twoja zauważalność różnicy to jedna z dwóch możliwości:

-Miałeś archaicznego kompa i nagle skoczyłeś na ''hi-tech shit''

-Jesteś lamerem, który gra na kompie i czasem jakiś wykres z benchmarka oglądnie i uważa się za specjalistę od sprzętu. Poza tym jesteś podatny na marketing.

 

Obstawiałbym to drugie:)

 

W wielu grach jest tak na 2 rdzeniowym procu nie przeskoczysz 20-40fps owego framerate u nawet jakbys dał najnowsząkarte graficzną, dopiero 4 rdzeniowy proc załatwia sprawę.

:lol: :lol:

 

Nie powiesz mi że przy wymianie np core 2 duo na quadcore wzrost wydajności z 30 na powiedzmy 45fps to niezauważalny luksus.

 

Ale z 60 na 70 to już tak:)

 

Wybacz, ale ja jestem maniakiem gier i gram w większość najnowszych tytułów. Poza problemami z GTA IV(gdzie optymalizacja jest spieprzona) nigdy nie miałem jakichś przycinek i spadku FPS'ów, a korzystam z najwyższego modelu dwurdzeniowego Athlona.

Tak więc proszę cię nie pieprz już głupot i zajmij się graniem.

 

Sigh w przypadku tej gry większe znaczenie ma większa ilość jaj w procku niż mocna gfx i tego nie zmienisz. W konsolach karty nie należą do najmocniejszych a za to taki X360 może 6 wątków obrabiać na procku.

 

Spoko, to może wyjaśnisz mi fakt, że na moim kompie BC2 chodzi na najwyższych ustawieniach(oprócz dx 11) i nie zaliczyłem ŻADNEJ ścinki? Beta działała u mnie słabo, do pierwszego patcha;)

Edited by Sigh
Link to post
Share on other sites

Sigh, wg twojego rozumowania sama wymiana płyty głownej da przyrost wydajności, prawda jest taka że nie da, nowa płyta głowna daje "tylko" możliwość użycia nowych technologii typu nowsze wejscia pod ram, karte graficzną, lepsze możliwości O/C

Miałem najmocniejszego 1 rdzeniowego proca i przeskoczyłem na najmocniejszego 2 rdzeniowego proca.

W gta4 nie optymalizacja jest spiepszona, po prostu do płynnej rozgrywki wymaga 3-4 rdzeniówki, a przez to że masz bardzo słaby procesor mowisz ze optymalizacja jest spiepszona

skoro jesteś takim pr0 gamerem na pewno masz xfire

podaj mi na pw i pogadamy przez ten komunikator bo twoje argumenty są bardzo głupie, a właściwie wogole nie kontrargumentujesz tylko piszesz że się lepiej znasz czego nie mogępotwierdzić :wink:

Link to post
Share on other sites
Sigh, wg twojego rozumowania sama wymiana płyty głownej da przyrost wydajności, prawda jest taka że nie da, nowa płyta głowna daje "tylko" możliwość użycia nowych technologii typu nowsze wejscia pod ram, karte graficzną, lepsze możliwości O/C

 

Nie dość, że pierzysz głupoty to jeszcze czytać nie umiesz. Ja napisałem ''kup sobie mocniejszą kartę graficzną i płytę główną''. Wydajność zależy od tych elementów:

-Płyta główna

-Procek

-Karta grafiki

-Ram

-Dysk

 

Którykolwiek z powyższych zamienisz na lepszy model(oprócz płyty głównej) to uzyskasz wzrost wydajności.

 

W gta4 nie optymalizacja jest spiepszona, po prostu do płynnej rozgrywki wymaga 3-4 rdzeniówki, a przez to że masz bardzo słaby procesor mowisz ze optymalizacja jest spiepszona

skoro jesteś takim pr0 gamerem na pewno masz xfire

Kur*a, co za frajer... Dlatego GTA IV lepiej działa na procesorach 4 rdzeniowych, że optymalizacja jest spartolona. Ta gra czasem ledo ciągnie na i7 o ile pozostałe komponenty masz kijowe, więc nie jest to kwestia tego, że mi płynnie nie działa. No ale widzę zazdrość w oczy kole.

Xfire jest dla no-life'ów, nie używam.

 

podaj mi na pw i pogadamy przez ten komunikator bo twoje argumenty są bardzo głupie, a właściwie wogole nie kontrargumentujesz tylko piszesz że się lepiej znasz czego nie mogępotwierdzić

Nic dziwnego, że nie możesz potwierdzić, bo piszesz bzdury i jesteś święcie przekonany, że masz rację. Dla swojego kolegi to może i jesteś sprzętowym góru, ale tutaj to możesz zaświecić co najwyżej głupotą - co zresztą udało ci się już dokonać.

 

Sigh posłuchaj sobie takiego zespołu Esencja to będziesz wiedział co się nagrywa. I nie obrażaj mnie jakimiś techniawkami...

Jeśli masz na myśli to:

to już wolałbym techniawkę... Chała. Edited by Sigh
Link to post
Share on other sites

Czego mam zazdrościć? Tego że się nie znasz? Tego że masz 4 letniegi pieca i myślisz że jak coś nie chodzi to jest niedopracowane? Kup radka 5870 (pewnie zasiłkę teżmasz dziadowską więc nie pojdzie) i zobaczymy czy nadal bedzie gta4 przycinało, a zapewniam że tak.

Gadamy o grach a nagle wychodzisz z tekstem że dysk twardy czy płyta główna podnoszą wydajność, pora poczytać jakąś lekturę :)

Ram też nie podnosi wydajności w grach, niweluje tylko przycianie, chociaż jak sie ma reszte słabych komponentów to nic nie da.

Xfire jest dla graczy fps owych któzy nie chcą godzinami szukać dobrych serwów.

Mam nadzieje że wpadnie tu niedługo moderator i skasuje offtop bo nieźle zaśmieciliśmy temat.

Po gadce Sigh a muszę zapamiętać jedno, nie kłócić się z dziećmi bo one wierzą w swoją imaginację

Link to post
Share on other sites
Gadamy o grach a nagle wychodzisz z tekstem że dysk twardy czy płyta główna podnoszą wydajność, pora poczytać jakąś lekturę

 

Puść sobie jakiegoś benchmarka na dysku o interfejsie IDE, a potem porównaj z SATA. Chociaż wątpię, że w ogóle wiesz o czym piszę :lol: .

 

Ram też nie podnosi wydajności w grach, niweluje tylko przycianie, chociaż jak sie ma reszte słabych komponentów to nic nie da.

Rany, co za troll :lol: .

 

Xfire jest dla graczy fps owych któzy nie chcą godzinami szukać dobrych serwów.

Jasne. Jakoś nigdy nie miałem problemów z wyszukiwaniem serwerów(ale rozumiem, że przy twoim iloczynie inteligencji może to być problemem), a niepotrzebne mi dane, że spędziłem gdzieś więcej godzin niż ktoś inny i to rzecz jasna jest wyznacznikiem skilla :lol: .

 

Mam nadzieje że wpadnie tu niedługo moderator i skasuje offtop bo nieźle zaśmieciliśmy temat.

Ty zaśmieciłeś.

 

Po gadce Sigh a muszę zapamiętać jedno, nie kłócić się z dziećmi bo one wierzą w swoją imaginację

Dokładnie. Dlatego nie będę z tobą dyskutował. Zdaje sobie sprawę, że gimnazjum to czasy buntu - wszak sam przez to przechodziłem - ale głowa do góry, przejdzie ci!:)

Link to post
Share on other sites

Hahahaaha na konsole wyzywają, a sami by się zjedli haha!!

 

 

 

 

Grę niedługo zamawiam/kupuje w empiku i myślę, że zabawa będzie przednia, sam fakt, że w grze usłyszę po polsku(mam nadzieję), że ktoś mnie z góry ostrzeliwuje, daje dobre pierwsze wrażenie. Tak, tak cieszę się że będzie dubbing :) mam przynajmniej nadzieję, że będzie występował też na X360.

Link to post
Share on other sites

Pseudo informatycy...

Jak dzieci.

Na informatyce kompletnie się nie znam. Hardwarem się interesuję od kilku lat, ale gdy ktoś pisze że nie ma gry obsługującej 4 rdzenie, czy tekst typu wymień płytę główną a moc obliczeniowa Twojego komputera się zwiększy to krew mnie zalewa i palce same mi walą w klawiaturę :???:

Link to post
Share on other sites
Na informatyce kompletnie się nie znam.

 

Widać:) Wreszcie to zrozumiałeś.

 

Hardwarem się interesuję od kilku lat, ale gdy ktoś pisze że nie ma gry obsługującej 4 rdzenie, czy tekst typu wymień płytę główną a moc obliczeniowa Twojego komputera się zwiększy to krew mnie zalewa i palce same mi walą w klawiaturę

 

To też widać, szczególnie po błędach ortograficznych. Taka jest prawda, a jeśli czytając to zalewa cię krew to najzwyczajniej w świecie nie masz pojęcia o czym mówisz. Tak jak mówiłem dla kolegów z podwórka możesz być hardware'owym guru, ale w rzeczywistości masz gówniane pojęcie o sprzęcie, a najlepszym dowodem na to jest fakt, że tak skonfigurowałeś swojego kompa, że BC2 wymaga u ciebie 4 rdzeniowego procka( :lol: ), a u mnie działa na najwyższych ustawieniach mimo, że takiego procka nie posiadam. W internecie to może i jesteś mądry, ale kiedyś powiesz taką bzdurę w towarzystwie(choć wątpię, że się w jakieś wkręcisz, nerdzie :lol: ), a wtedy zostaniesz, za pewne, zgaszony przez kogoś, kto wie o czym mówi.

Link to post
Share on other sites

skonfigurowałeś swojego kompa, że BC2 wymaga u ciebie 4 rdzeniowego procka( :lol: ), a u mnie działa na najwyższych ustawieniach mimo, że takiego procka nie posiadam. W internecie to może i jesteś mądry, ale kiedyś powiesz taką bzdurę w towarzystwie(choć wątpię, że się w jakieś wkręcisz, nerdzie :lol: ), a wtedy zostaniesz, za pewne, zgaszony przez kogoś, kto wie o czym mówi.

Zastanów się co piszesz, napisałem że nie jestem zadowolony z działania gry, może to wynika z tego że potrzebuję mieć normalny fps a tobie wystarczy średnio 20. Możesz sobie pisać że grasz na maksymalnych i w crysisa, ale co to za szpan skoro wyciągasz tyle fps że gra wygląda jak pokaz slajdów a nie "bitwa".

Jeśli komuś kto wie o co chodzi powiesz że na takim sprzęcie grasz na all high w bc2, lub że 4 rdzenie dają tyle że nie opłaca się ich mieć do gier zostaniesz wyśmiany, to gwarantuję.

Link to post
Share on other sites

Grę niedługo zamawiam/kupuje w empiku i myślę, że zabawa będzie przednia, sam fakt, że w grze usłyszę po polsku(mam nadzieję), że ktoś mnie z góry ostrzeliwuje, daje dobre pierwsze wrażenie. Tak, tak cieszę się że będzie dubbing :) mam przynajmniej nadzieję, że będzie występował też na X360.

 

Będzie. Za to na PS3 nie ma polonizacji. Kur**.

Link to post
Share on other sites

Rany, z góry sorry że offtopuję...

 

Skończyłem grać w singla i muszę stwierdzić że gra jest świetna, z pewnością lepsza od MW2. Fabuła i postacie są interesujące (ludzie, w przeciwieństwie do MW2 nie zachowują się jakby im ktoś wycior w tyłek wsadził), grafika, fizyka i (zwłaszcza!) dźwięk stoją na bardzo wysokim poziomie, no i jest ten klimat znany z filmów w stylu Kelly's Heroes :)

Widać że twórcy grali w takie gry jak Crysis czy MW 1&2, bo można wyłapać sporo podobieństw (niektóre misje można uznać nawet za odpowiednik z wcześniej wymienionych gier), ale jest to zrobione na tyle dobrze że nie razi, a wręcz się podoba.

Z zaskoczeniem muszę też stwierdzić że dubbing stoi na wysokim poziomie! Początkowo byłem sceptyczny co do niego (jak do każdej pełnej polonizacji), ale po jakimś czasie stwierdziłem że jest na prawdę dobrze! Głosy postaci pierwszoplanowych są odpowiednio dobrane (miałem obawy co do Pazury, ale moim zdaniem pasuje do roli Sweetwatera). Widać też że tłumacze przysiedli do roboty, bo jeśli coś miało być zabawne to takie jest (i na odwrót), a większych wpadek językowych nie zauważyłem.

Z minusów to chyba tylko zakończenie, bo choć sama "finałowa akcja" jest świetna, to filmik końcowy sugeruje że to dopiero początek, no ale to chyba w kolejnej części.

 

Aha, gram na E5200 kręconym do 3.3GHz, 4 GB ramu i Radku HD4850 Asusa. Rozdzielczość 1280x1024, ustawienia wysokie. Gra się komfortowo, lekką przycinkę miałem raz (w momencie jak pół planszy zaczęło eksplodować), ale to tyle.

Widoki za to wgniatają w fotel.

Edited by Spirit
Link to post
Share on other sites
Możesz sobie pisać że grasz na maksymalnych i w crysisa, ale co to za szpan skoro wyciągasz tyle fps że gra wygląda jak pokaz slajdów a nie "bitwa".

 

Jak pisałem - nigdy nie narzekałem na spadek fps w grach. Nie jest to również szpan, a uświadomienie ci, że opowiadasz bzdury. Widać jednak jest jeszcze w tobie dziecięca zazdrość, więc nie ma o czym mówić:)

 

Jeśli komuś kto wie o co chodzi powiesz że na takim sprzęcie grasz na all high w bc2, lub że 4 rdzenie dają tyle że nie opłaca się ich mieć do gier zostaniesz wyśmiany, to gwarantuję.

 

No to, chłopcze, wpadaj to sobie zobaczysz, jak BC2 u mnie działa skoro nie wierzysz. Rzeczywiście może to być powód do śmiechu, ale w towarzystwie idiotów twojego pokroju, a ja nie mam zwyczaju obracać się w takim towarzystwie:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...