Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Special Air Service (SAS)


Recommended Posts

Tia, bo ja specjalnie kolekcjonuję archiwum Allegro dla niedowiarków typu Foka, tak? Czy aukcję z 2003 roku z kompletem PLCE też mam pokazać? Ludzie, nie bądźcie dziecinni.

Prawda jest taka, że Allegro i eBay to nie sklepy ale miejsca do polowania na okazje. I można często zdobyć tam bardzo tanio rzeczy, któe gdzie indziej kosztują kilkukrotnie więcej.

Ja tak min kupiłem plecak Lowe ALpine Saracen kosztujący w sklepie prawie 300 funtów za 120pln, plecak Arktisa za 50pln, maskę FM12 za 50pln, czy kurtkę Berghausa za ... 9pln.

Edited by Duncan McLain
Link to post
Share on other sites
  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kopernik też była kobietą!... ale myślę, że nie ma to akurat znaczenia.

Nie dziwię się Foce, że nieco nie dowierza - zwłaszcza, że pewnie sam słono zapłacił.

Ja nie pamiętam za ile kupiłem swoją kominiarkę Ansona, ale to tez było jakoś tak nie dużo.

Edited by Hoplita
Link to post
Share on other sites

Nie, nie przepłaciłem, zapłaciłem normalnie (już nie pamiętam ile), to Ty kupiłeś wyjątkowo okazyjnie - a to jest różnica.

 

Na pytanie "gdzie kupić" mówisz o jakiejś super atrakcyjnej aukcji sprzed 7 lat :?

 

I proponuję już nie ciągnąć OT.

Link to post
Share on other sites

Nie " Gdzie kupić" ale " skąd wzięliście"

A to już różnica [ znaczy czytanie ze zrozumieniem się kłania.] I w tym wypadku żaden off top, podobnie jak i dyskusja na ten temat, bo dotyczy konkretnego problemu.

 

Po za tym nie sprzed lat znowu, była kupiona pod koniec zeszłego roku o ile pamiętam. Sprzed siedmiu lat piszę o aukcji PLCE. Znów czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 

Dalej, sam piszesz, że swoją też kupiłeś na serwisie aukcyjnym, więc o co Ci chodzi, bo teraz to Cię totalnie już nie rozumiem?

Znaczy Ty kupiłeś na serwisie aukcyjnym i wszystko gra, ktoś inny TANIEJ kupił na serwisie aukcyjnym i już jest be? No stary, proszę Cię, nie ośmieszaj się już bardziej.

 

Polecam też poczytanie postów nr 13 - 15 z pierwszej strony tej dyskusji ku odświeżeniu pamięci "normalnych" cen tego szpeju oraz kwestii przepłacenia Szczególnie jeśli chodzi o autora postu 15.

 

Podsumowując - Arafat się spytał skąd mamy maski, dostał wyczerpująca odpowiedź i PODPOWIEDŹ gdzie spróbować szukać i za ile.

 

Zarówno od Ciebie jak i ode mnie.

 

Miłego wieczoru.

Edited by Duncan McLain
Link to post
Share on other sites

Ooo widzę, że Duncan moją kominiarkę pokazuje... Tak potwierdzam, kominiarka została przeze mnie kupiona na allegro za równe 40zł + przesyłka. Niestety nie pokażę linka z aukcji, gdyż było to parę miesięcy temu i już jej nie widzę w serwisie aukcyjnym.

 

Pozdrawiam,

Kornik

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Drzwi też są reko? Mają numer NSN?

 

Żartuje ;)

Bardzo fajne foty.

Nie znam sie na amunicji strzeleckiej - co oznaczają 2 różne kolory - niebieski i zielony na 'nabojach' do strzelby-klucza-pasującego-do-wszystkich-drzwi?

 

ps. fota z końcówką img7674h.jpg jak na okładkę/poster rekrutacyjny :D

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Odpowiedź na pytanie z innego wątku.

Foczy - jaki masz tam zestaw słuchawkowy do radyja?

W ogóle opisz co tam jest na fotach, bo to chyba ciekawe fanty.

img7664.th.jpg

 

Najpierw na szybko różnice:

- kumpel po lewej ma polski kombi policyjny AT3, ja mam NFM BOA, trzeci (na tym zdjęciu nie ma, na poprzednich się pojawia) treningowy kombi Anson Tactical;

- kumpel po lewej ma uprząż zjazdową (pełną) z "kontraktowymi" karabińczykiem i 8-mką (dokładniejsze zdjęcia w tym wątku wcześniej)

- kumpel po lewej na ramieniu naszyty lotniczy rescue knife, używany przez CRW (też zdjęcia chyba wcześniej wrzucałem

 

A tak ogólnie:

Kabura PE na pistolet (ze światłem), kabura PE na pas na dwa magi do MP5 (takie same tylko potrójne używane w czasie szturmu na ambasadę, udowe były później), kamizelki do GROMowskie kopie z lat 90-tych wzorowane na SASie, szyte przez Kajmana, rękawice armijne tzw. NI gloves (Northern Ireland), maski SF10 z ciemnymi szybami i nomexowymi kominiarkami, pas do broni też army issue. Zestaw słuchawkowy to laryngofon DevGru (koreański).

 

Hm, to chyba wszystko 8)

Link to post
Share on other sites

Witam

A takie pytanie mam - wie ktoś może dokładnie (model i firma) jakich kamizelek używali w latach 90'tych? Gdzieś kiedyś widziałem zdjęcie SASu w czarnych kamizelkach zbliżonych do tradycyjnych assault vestów (jeżeli chodzi o krój, regulację itd), ale niestety nie mogę już tego zdjęcia namierzyć i nie wiem dokładnie co to było. Byłbym wielce wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 11 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...