Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AW338 (L96) [Ares]


Recommended Posts

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam pytanie odnośnie budowy karabinu. Chodzi o sposób w jaki okładziny łoża są przykręcane do stelaża a konkretniej chodzi mi o to czy te szerokie, metalowe podkładki w otworach na śruby są wklejone czy wsunięte i można je bez trudu wyjąć. Planuję przemalować łoże i wypadałoby rozłożyć je do gołego plastiku - wolałbym uniknąć konieczności zaklejania podkładek taśmą, o ile to możliwe.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A czy ktoś orientuje się może czy ta szyna:

.

będzie pasowała do AW338 Aresa (chodzi przede wszystkim o rozstaw ew. śrub montażowych lub możliwość nawiercenia i nagwintowania otworów pod takie śruby)?

Po co ?

Przecież jest szyna 11mm.

Link to post
Share on other sites

Ponieważ zamierzam skonfigurować go tak samo jak w wersji używanej przez BW, czyli G22:

 

300px-G22_ohne_Schalldaempfer.jpg

 

co wymagać będzie:

 

- dodania dwóch szyn RIS (jednej pod lunetę, drugiej pod nokto);

- dodania innego typu tłumika płomieni (z okrągłymi dziurkami);

- dodania mechanicznych przyrządów celowniczych;

- przemalowania łoża na kolor RAL 6031.

 

Większość części będzie pochodziła z oryginału, ale szynę zdobyć najtrudniej więc rozważam zakup repliki.

 

Karabin w mojej wersji będzie nie tylko do airsoftu lecz również do rekonstrukcji, stąd konieczność dbania o detale

 

Jeśli chodzi o rozstaw otworów to chodzi mi o to czy w AW338 Aresa standardowa szyna 11 mm posiada nawiercone jakiekolwiek otwory jak ma to miejsce w L96 TM czy jest tam tylko goła szyna. Na podstawie dostępnych w sieci fotografii trudno stwierdzić cokolwiek bo zazwyczaj szyna zakryta jest montażem optyki. Jeśli chodzi o nawiercenie otworów na odpowiedniej wysokości i w odpowiednim rozstawie to chodzi mi o to czy w Aresie w miejscach w których powinny być śruby nie ma czegoś ważnego (np. otworu do regulacji HU).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o rozstaw otworów to chodzi mi o to czy w AW338 Aresa standardowa szyna 11 mm posiada nawiercone jakiekolwiek otwory jak ma to miejsce w L96 TM czy jest tam tylko goła szyna. Na podstawie dostępnych w sieci fotografii trudno stwierdzić cokolwiek bo zazwyczaj szyna zakryta jest montażem optyki. Jeśli chodzi o nawiercenie otworów na odpowiedniej wysokości i w odpowiednim rozstawie to chodzi mi o to czy w Aresie w miejscach w których powinny być śruby nie ma czegoś ważnego (np. otworu do regulacji HU).

To zmienia postać rzeczy.

Mógłbyś pokombinować i dorobić szynę ris wchodzącą na jaskółczy ogon w AW338. Mam coś podobnego ale tylko podwyższenie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam jeszcze jedno pytanie. Zamierzam zamówić w Silesia Factory następujący tłumik dźwięku:

 

2007321731145073114.th.jpg

 

Generalnie potrzebuję jednak dwóch wymiarów tłumika płomieni:

 

unled1qv.th.gif

 

Czy możecie zmierzyć dla mnie wymiary A oraz B. Przy czym w przypadku wymiaru A chodzi mi o długość gwintu a nie zaślepki.

 

Poza tym rozumiem, że pod zaślepką znajduje się standardowy gwint lewoskrętny 14 mm?

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Karabin doszedł, wymieniłem sprężynę zbijaka na tę od zestawu na CO2 i.... No jest spory problem bo zamka nie da się zaryglować w normalnej pozycji strzeleckiej. Jest to dość dziwna sytuacja bo sprężyna nie jest aż tak silna - po odkręceniu przedniej części zamka, trzymając tylną oburącz i opierając młoteczek o podłogą da się ją w miarę łatwo wcisnąć. Problem pojawia się po złożeniu wszystkiego - obawiam się, że dodatkowy opór może być na jakiś innych elementach ale nie mam pojęcia na jakich. Ktokolwiek miał podobny problem?

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...