Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AW338 (L96) [Ares]


Recommended Posts

Dzisiejsze testy...

 

Na 70-80m bez problemu kulka w kulkę w cel wielkości klęczącej sylwetki. Na 100m (!!) w ten sam cel da się trafić jeśli weźmie się poprawkę, wyczeka bezwietrzny moment i jest się "wstrzelanym". Wyniki mnie w zasadzie wgniotły w ziemię!

 

Mag na CO2 i kulki o,4 rzecz jasna, nie jestem pewien czy to były MB czy Guardery.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki!

 

Farba nie powinna się łuszczyć - najwyżej będzie się wycierać ale nie powinna złazić płatami - przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia i zastosowanej metody odtłuszczania powierzchni (kąpiel w benzynie ekstrakcyjnej przy pełnym zanurzeniu). Wytarcia można zawsze łatwo naprawić podmalowując tu i ówdzie w razie czego. Z łuszczeniem jest znacznie gorzej bo nawet jak się zamaluje to widać brzegi "dziury". Tak czy siak liczyłem się z koniecznością malowania bo nawet Ares-owa oliwka nie wygląda tak jak powinna :(.

 

Luneta to Marui - model z zestawu PSG1.

 

A co do magazynka... Mam też ten standardowy, bez nakrętki, więc to nie problem ;).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za OT ale nie wiecie może nic czy ARES nie wypuścił albo nie ma zamiaru wypuścić czegoś opartego na tym systemie co AW338 ale w bardziej klasycznej formie? Może Remington 700, może Winchester 70 albo coś takiego? Bo nawet flaki od AW 338 wsadzone w klasyczną kolbę nie wyglądają fajnie, komora zamkowa, lufa, wszystko to jednak jest dość nowoczesne i kanciaste...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Jeśli chcecie magazynki na CO2 do ARESA są dostępne na http://www.kotte-zeller.de/Shooter-AW-338-Magazin-23-Schuss-%28CO2-Type%29.htm?websale7=kotte-zeller-shop&pi=42686&ci=010439 niestety nie znam tego sklepu i zapytałem o niego w innym dziale gdyż sam chce zakupić ten magazynek.

 

Dodatkowo rozmawiałem z pracownikiem SPECSHOPu i podobno zamówili sama replikę jak i magazynki w sporej ilości i maja podobno pojawić się pod koniec listopada.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 2 months later...

Przewijały się na forum wielokrotnie pomysły oraz nawet realizacje przerobienia Aw 338 na zasilanie HPA. Chciałem przedstawić moją wariację na ten temat ;)

 

W tym przypadku wymogiem podstawowym było posiadanie magazynka co2. Na wzór standardowej kapsuły co2 wykonana została przejściówka wchodząca do maga, wraz z gwintem zrobionym w odpowiednim miejscu, wystający element zaopatrzony został w końcówkę szybkozłączki, wyszło takie oto cudo:

 

20120609204554.jpg\\

 

element został przetestowany na wytrzymałość na 80 barach

 

Potem trzeba było tylko przerobić końcówkę mamby aby pasowała do przejściówki

 

20120609204824.jpg

 

20120609204948.jpg

 

20120609204927.jpg

 

Całość napędzana z butli 3000 psi z redukcją na 850 psi czyli ciśnienie zbliżone do tego w kapsułkach co2, efekt - ok 700 fps, wysoka powtarzalność i niewrażliwość na temperatury. Minus - jesteśmy przypięci mambą do repliki, jednakże dzięki slide checkowi i szybkozłączce można szybko się "odpiąć" ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Czy klasyczny magazynek na green gaz można jakoś załadować by dawał 550 fps ?

Przeraża mnie dostępność maga na Co2 a 380 fps czyni moją replikę delikatnie to ujmująć mało użyteczną..

Co prawda mam AW.338 Wella, czyli chińskiego klona Aresa, ale na propanie wyciąga >600FPS, więc pewnie w Aresie też się da.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...