Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AW338 (L96) [Ares]


Recommended Posts

Witam wszystkich!!!

 

Ostatnio na SpecShopie pojawił się Ares AW338 ( http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6166 ).

 

Ktoś go ma albo wie coś o nim wie bo na SpecShop'ie piszą że ma tylko 440 fps na Ultra Gas a to trochę mało jak na replikę dla snipera. Inne repliki na GG mają o wiele lepsze osiągi. Są magi na CO2 ale nie wiem czy to nie jest bez względu na żywotność uszczelek, a poza tym dziwnie wyglądają.

 

Replika zapowiada się ciekawie pięknie wygląda, dostajesz dwójnóg oraz montaż pod lunetę w zestawie ale będzie miał sporą konkurencje bo w tym przedziale cenowym możne mieć tanakę M700 ACIS i L96 i wiele innych.

 

Dzięki za przeczytanie mojego postu. Jak popełniłem jakieś błędy to poprawcie mnie.

Edited by KMisiek
Link to post
Share on other sites
  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W każdej gazówce uszczelki co jakiś czas należy wymieniać.

Nie trzeba się jednak martwić bo to nie szturmówka i nie ma tam części ruchomych wykorzystujących mechanikę gazu.

Wykonanie bardzo ładne - może nawet lepsze niż Tanaki, no i Tanaka robi inną wersję tego karabinu.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Panowie, jutro dotrze do mnie paczka ze specshopu z AW 338. Będę zajmował się ekstremalnym tuningiem tego egzemplarza. niestety mag na co2 zniknął z oferty więc na razie powalczę z propanem/ green gasem do czasu ściągnięcia maga z HK. Wszelkie moje działania jak i wyniki na chronografie będę opisywał tutaj :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sprawa ma się następująco. Po zamontowaniu tego urządzenia: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4707 (a nie było to proste- nie pasuje fabrycznie idealnie) Moc karabinu to stabilne 508 fps na kulkach 0.2 g na propanie. Green gas koło 500 fps. Zauważyłem jednak jeden poważny mankament konstrukcyjny. Trzeba dociskać magazynek do karabinu, w innym przypadku stabilna prędkość to 440 fps. 60 fps z powodu nieszczelności to niezła lipa.

 

Poza tym jestem zadowolony z jednego prostego powodu. Nie miałem nigdy tak celnego gaziaka. Tanaka m700 aics z precką nie była tak celna jak aw 338 Aresa. Rewelacja. Na kulkach 0.25 z 55 m trafiam w deskę szerokości 20 cm, a jest to nie lada wyczyn. Tym bardziej ze powtarzalność strzałów jest świetna (1,2 no czasem się zdarzy 4 fps odchyłu). Na razie niefortunnie moje fundusze są bardzo ograniczone, ale jak tylko się odbiję od dna to dam znać co z magazynkiem na co2.

Link to post
Share on other sites

Też mi to wygląda, że zawór jest za słabo "klepany" Warto było by porównać długość kowadełka i sprawdzić czy nie jest za krótkie lub faktycznie zawór za głęboko poszedł!

 

Inna opcja, sprawdzić czy się nie rozkręciła śrubka w zamku (jeśli system jest Tanako podobny to problem jest znany!) lub, i tu pytanie czy do tego zaworu nie należy wzmocnić sprężyny!?

Link to post
Share on other sites

CNC Aresa polega na lepszej jakości wykonania a nie na zmianie zasady działania. Po prostu trzeba dopasować uszczelkę w bolcie bo tam na połączeniu z magiem występują nieszczelności.

 

zobacz czy mag w korpusie nie ma luzu góra-dół, jak ma do zsuń zaślepkę na dole i dopasuj coś aby nie miał luzu.

Link to post
Share on other sites

Zawór do STAR jest okej ale duzo gorzej wykonany niż zawór ARESa. Wszystko się wyjaśniło. Po dociśnięciu maga moje AW 338 osiągnęło 508 fps na green gas. Bardzo stabilnie. Statystyczne odchyły to +/- 2 fps, ale najczęściej jest to 508, 507 fps.

Edited by upadly_skaut
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pozwolę sobie lekko odkurzyć temat serią pytań. Jednak o odpowiedzi prosiłbym ludzi, którzy mieli do czynienia z replikami a nie "słyszałem, widziałem u kolegi, czytałem". Chodzi mi o różnicę podawaną w prędkości wylotowej kulki na specu i na gunfire- ta druga jest podawana na green gasie? Jak wygląda ta replikami pod względem tunningu: lufy rozumiem są kompatybilne od aegów, czyli zainstalowanie PDI nie będzie sprawiało problemu? Jak wygląda problem żywotności uszczelek, zwłaszcza podczas użytkowania na GG i ewentualnie na CO? No i pytanie finałowe: jak konstrukcja Aresa wypada jakościowo oraz jeżeli idzie o ogólne osiągi do benchmarka jakim niewątpliwie jest Tanaka? Waham się pomiędzy tymi dwoma konstrukcjami po prostu. Proszę o rzetelne odpowiedzi, ewentualnie jakąś małą reckę?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pozwolę sobie lekko odkurzyć temat serią pytań. Jednak o odpowiedzi prosiłbym ludzi, którzy mieli do czynienia z replikami a nie "słyszałem, widziałem u kolegi, czytałem". Chodzi mi o różnicę podawaną w prędkości wylotowej kulki na specu i na gunfire- ta druga jest podawana na green gasie? Jak wygląda ta replikami pod względem tunningu: lufy rozumiem są kompatybilne od aegów, czyli zainstalowanie PDI nie będzie sprawiało problemu? Jak wygląda problem żywotności uszczelek, zwłaszcza podczas użytkowania na GG i ewentualnie na CO? No i pytanie finałowe: jak konstrukcja Aresa wypada jakościowo oraz jeżeli idzie o ogólne osiągi do benchmarka jakim niewątpliwie jest Tanaka? Waham się pomiędzy tymi dwoma konstrukcjami po prostu. Proszę o rzetelne odpowiedzi, ewentualnie jakąś małą reckę?

 

 

Ja mam tam nową lufę guardera (6.02x650mm) i gumkę promyka / laylax mierzyć go nie mierzyłem ale na gg przy 6 stopniach ciepła w wietrzny dzień zestrzeliłem koledze czapkę z głowy z 60m na magach CO2 udało mi się rozbić butelkę po winie z 30 metrów więc zakładam że power jest ;) i jest bardzo celna. Jedyny mankament jaki ja wiedzę to przeładowanie kulek. Nier obi się tego jak by to mógł wskazywać 4-taktowy zamek pełym ruchem zamka tylko jego drobnym ułamkiem więc jak na nooba przystało co druga próba przeładowania kończy się tym że bolt zostaje mi w rękach albo wprowadzam gaz a kulkę nie :D Trochę to irytujące ale zakładam że jest to do wyćwiczenia.

Link to post
Share on other sites

Replika jest już u GZa. Niestety czas gonił dość ostro i nie udało się zrobić zdjęć porównawczych. Gdybym miał możliwość to wybrał bym wersję CNC. Łoże jest tak samo dobrze wykonane ale elementy metalowe mają lepszą fakturę, lepsze wykończenie i czasem inny sposób wykonania niż w wersji nie CNC.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

nie jestem zbytnio w temacie i trochę odgrzewamy kotlecika :D no ale chciałbym po debatować o tej replice. Czy wystarczy zakupić zwykłego maga na CO2 i można spokojnie pociskać? Czy coś by się przydało wymienić? Co ile kulek trzeba się zainteresować uszczelkami przy CO2 ?

Link to post
Share on other sites

Replika fabrynie jest perzygotowana pod CO2 ja profilaktycznie wymieniłem sobie młotek i tapper plate, ale to chyba tylko moja paranoja. Z modyfikacji to oc jeszcze zielona gumka km head, lufa 6.02 teraz czekam tylko na zawory high flow. Zasadniczo wiele nie trzeba

 

z uszczelkami jeszcze nic nie robiłem, ale zerwało mi gumkę po parudziesięciu strzałach.

Edited by lordkun
Link to post
Share on other sites

Replika fabrynie jest perzygotowana pod CO2 ja profilaktycznie wymieniłem sobie młotek i tapper plate, ale to chyba tylko moja paranoja. Z modyfikacji to oc jeszcze zielona gumka km head, lufa 6.02 teraz czekam tylko na zawory high flow. Zasadniczo wiele nie trzeba

 

z uszczelkami jeszcze nic nie robiłem, ale zerwało mi gumkę po parudziesięciu strzałach.

 

 

? Gumkę hopka? No może za mocno dokręcona. A co do młotka i tapper plate to nie w PL domyślam się:( i uważasz że to nie jest praktycznie konieczne? Po prostu oczekiwałbym bezawaryjności no i używając normalnie CO2 nie traci się gwarki raczej no nie? Denerwujące w tym magu jest pokretło dociskania fiolki z gazem :/ coś strasznego! Ten na GG cudny. Ale CO2 spieprzony wizualnie. Mogli dać go pochyło albo przedłużyć lekko maga choćby nawet poziomo ale nie tak :/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...