Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chrom, polerka?


Recommended Posts

Więc jest taka sprawa. Mam pistolet bez farby, starta. Sam nagi metal. Jednak jak wiadomo metal ten nie jest zbyt fotogeniczny. Wypadałoby mu nadać jakiś połysk, i tu zaczyna się moja rozkmina. Jak to zrobić? Kupić jakiś papier albo pastę polerską i polerować? Czy może istnieje jakiś lakier albo coś. Pomóżcie, bo już sam nie wiem jak to ugryźć.

Edited by Frontal
Link to post
Share on other sites

@Frontal: Google zaczęło płatne być? Jak nie wiesz jak się poleruje, to oddaj do jakiegoś zakładu mechanicznego/ślusarskiego/tokarskiego/innego_związanego_z_mechaniką, wypolerują Ci to. A jak nie to zerknij sobie w google, dowiesz się, od jakiej gradacji papieru się zaczyna polerowanie i dlaczego na pastach się kończy.

 

@KicpA: Alu stopy są takie śmieszne, że im lepiej toto wypolerujesz, tym słabiej się utlenia. Dodatkowo, jak chcesz mieć błysk, to z raz w tygodniu wystarczy przeciągnąć to jakimś zylcem i dobrym filcem wykańczającym (albo są takie badziewne metalizowane szmateksy do kupienia, nasączone jakimś wynalazkiem, co działają na krótszą/dłuższą metę podobnie ) i nie ma prawa sparszywieć ;-).

 

EDYTA: Seger dobrze o wapnie wiedeńskim pisze, ale to już wykończeniówkę się tym robi. Bo od początku to się co najwyżej pociąć można ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Chyba sobie jaja robisz ;-). Albo polerować nie potrafisz.

Ostatnie 5 lat siedziałem w firmie zajmującej się tuningiem motocykli, nie masz pojęcia ile rzeczy jest z polerowanego aluminium i jego stopów w takich "harlejach" (określenie chopper nie wszyscy pojmą ;-) ).

Jak jest dobrze zrobione to nie ma prawa po prostu ;-). Do tego na koniec dobre mleczko na silikonie i nie ma bata ;-).

 

EDYTA: pierwszy motocykl w galerii zrobimy na silniku Triumpha, uwierz on nie ma tam chromu ;-)

http://www.chopper.info.pl/galeria/index.html

I tak jest z każdym następnym ;-).

Albo wskocz sobie na stronki o tuningu optycznym.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...