Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tłumik dźwięku co daje?


Recommended Posts

Kwestii gwintu, szczerze powiem, na sprzedane juz pare tysiecy tlumikow (nie tylko do polski) dostalismy tylko kilka sygnalow o zerwaniu gwintu.

 

Najczesciej powodem bylo wkrecanie tlumika na uszkodzony gwint w replice (poprzez odkrecanie tlumika plomienia bez poluzowania pinu imbusem )

oraz braku jakiegokolwiek smaru na gwincie - raz wystarczy kropelka smaru przy nakrecaniu i bedzie dobrze na wieki.

Edited by chochol
Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

King Arms = Silesia (sprawdzałem w AK tłumiki obu producentów zbliżonego rozmiaru, jeśli ktoś ma inne doświadczenia, to chętnie poczytam).

 

Więc wybór jest prosty - polskie lepsze, bo polskie, wspierajmy polskich przedsiębiorców, a już zwłaszcza przedsiębiorczych airsoftowców :)

Link to post
Share on other sites

Z punktu widzenia strzelca różnica zawsze jest znikoma. Postaw kogoś 20/30m od wylotu lufy, strzel bez, a potem z tłumikiem, zapytaj się obserwatora czy faktycznie "nie ma różnicy"... GB Boyi na tyle rzęźi i buczy, że Twoja reakcja nie budzi żadnych dziwnych uczuć, dopiero obserwator/cel oddalony od repliki usłyszy różnicę.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Kupiłem tłumik z SILESII (bo się na czytałem że dobre i tłumią) a tu dupa :/ jakoś nie widzę a raczej nie słyszę żadnej różnicy.Posiadam taką se o replikę ;) http://www.taiwangun.com/shop,show,1082

 

Sorry że tu piszę ale nie ma po co robić osobnego tematu skoro już tutaj o tym piszecie ;)

Załóż gogle i poproś, żeby ktoś strzelał w Twoim kierunku z 10-20-30 metrów.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś posiada tłumik w wersji 'ekonomicznej' bez komór wewnątrz może zrobić je samemu. Sama mata 'wygłuszająca' którymi takie tłumiki są wyścielane spełniają swoją funkcję w stopniu minimalnym.

W moim mp5sd6 z tłumikiem ics'a zrobiłem wkład do tłumika z żebrami zrobionymi z maty wygłuszającej którą wyjąłem z drzwi samochodowych.

 

Oj działa to, działa... :D

Edited by ireabe
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...