Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] CA870 [Maruzen]


Recommended Posts

Ja mam tą od APS-II, nie wiedzieć czemu moja uszczelka pękła :evil:, ale to było już jakieś 2 miesiące temu. Owe 40 zł to zdzierstwo za kawałek gumy, ale lepsza taka alternatywa niż jakiś gorszy kawałek gumy z tego taniego szotgana. Jeśli uszczelka Piok tylko Ci się starła, to na Twoim miejscu usunął bym całą uszczelkę - tą koszulkę (???) która zasysa powietrze i nałożył na oringi, które tam masz, kolejne większe by pełniły rolę owej startej głowicy. Dobrze zrobione wydaje się być lepsze od pierwotnej uszczelki, ale nie wiem, to tylko mój niesprawdzony pomysł.

 

PS. Twój kolejny udany patent z metalowymi wypustkami na cylindrze jest naprawdę piekielnie wytrzymały. Męczyłem ten cylinder jak mogłem, a wypustki i tak wyglądają na "nowe" ;-)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To zależy, ale w stocku po 40 tysiącach w tym 28-30 tys. na M130 mojemu kuzynowi śmiga, aż miło. Wg. mnie ten mechbox jest nie dopracowany i za dużo w nim jak to wspomniał Mamut w innym temacie "felerów". To jest replika bardziej dla miłośników, dla tych, dla których liczy się nie tylko jak daleko kulka z wiatrem poleci (choć można mieć naprawdę ładne osiągi w niej)

 

Coś pisałeś o G36C, iż masz zamiar kupić. Sam sobie zakupiłem ową replikę na "boczniaka" i lepiej wyjdzie Ci kupić owe "G", wierz mi, chyba, że lubisz szotgany tak jak reszta innych, wypowiadających się w tym temacie ;-).

 

BTW. Twój link mi nie działa cuś...

Link to post
Share on other sites

Jako, że nowy cylinder( wyszedł ok. 70 zł z przesyłką więc do przyjęcia) założony i bangla wszystko miło, to na luzie i "bez nerw" sobie teraz grzebię przy starym zepsutym.

 

Wziąłem puszkę po energy drinku, odciąłem wieczko i denko, przyciąłem, ją tak, by oparła się o tylną wypustkę cylindra i zrównała się z denkiem cylindra. Oczywiście wyciąłem też otwór na tego górnego cycka.

 

Z nadmiaru materiału, wyprofilowałem z grubsza kształt podajnika kulek.

Teraz całość usztywnić, podkleić, czoło podajnika jakoś zabezpieczyć tak, by blacha nie kancerowała kulek.Pewnie trzeba będzie jeszcze podszlifować wnętrze mechboxa, konkretnie powierzchnię wzdłuż której przesuwa się cylinder.

 

Brzmi prosto ale do tego punktu jeszcze nie dotarłem :). Jak będę miał czas i ochotę to dokończę to to i porobię foty.

Link to post
Share on other sites

Piok - cóżesz za rzeczy wyprawiasz z cylindrem, ja bałbym się nawet w ostatecznej ostateczności, owe robić, tak czy inaczej Twoje pomysły są dobre. Jak Ci coś z tego wyjdzie to napisz ;-).

 

Ja zamontowałem tłumik do Świni (w konwersji), jest lepiej niż dobrze. Co prawda z tłumikiem o średnicy 28mm wygląda to tak sobie, to z TYM na pewno byłoby przyjemniej. Jednakże, nie ma co narzekać, gdy przeciwnicy zastanawiają się skąd ten groch, który odbija im się od oporządzenia :-P.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Piszesz o uszczelce od pompki, używasz jej w swojej 870'tce? A jeśli tak to jak ją przymocowałeś, bo raczej ciężko znaleźć lepsze rozwiązanie, aniżeli to standardowe mocowanie.

 

Ja mam tą od APS'a (przepłacowany kawałek gumy), a ino może komuś przyda się takie info. Co jak co, ale porównywałem tą standardową głowicę nową i po 30 tys. przebiegu (obie z oring'ami). W skrócie to ta, która była jechana wchodzi do cylindra jak masło, tą nową bardzo ciężko włożyć. Smarowana co strzelankę, więc nie było jej tak źle ;-).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Malucha ? Właśnie moją bolączką jest fakt, dlaczego Wam one sprawiają kłopoty, ja paznokciem tylko kliknę lekko ten przycisk, ten mag wyskakuje lekko, wyciągam raz dwa do ładownicy i następny. Jak dla mnie te magi są świetne.

 

BTW. Zaciekawiła mnie jedna rzecz w opisie Charger'a: a mianowicie:

"Świetne wykonanie, zwarta konstrukcja, wysokiej

jakości polimer, aluminiowy korpus to tylko podstawowe

zalety tej replik."

 

Metal body ? :-P

Link to post
Share on other sites

Wysłanie zapytanie do SS'manów w sprawie body. Tak czy inaczej szkoda, że wcześniej go nie było, bardzo zależy mi na tej kolbie, a tak wydawać 5 stów na taką z ASGShopu to nieporozumienie. Chociaż moja wzięta z tego taniego szotgana, wzmacniana metalowymi płytkami, spawarką do plastiku i Distal'em, przetrzymała już 3 upadki i kilka miechów biegania z nią :-P.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Odświeżam ;)

Pochwalę się jak moje dziecko urosło :)

 

Z takiej poczwarki:

http://img42.imageshack.us/img42/596/dsc00621.jpg

 

Przerodziło się w takiego motyla:

http://img200.imageshack.us/img200/300/p0905091810.jpg

http://img196.imageshack.us/img196/3941/img0340e.jpg

http://img195.imageshack.us/img195/2005/img0342.jpg

http://img195.imageshack.us/img195/8161/img0347.jpg

 

Jak się podobi?

W przyszłości zamierzam dokupić metalową komorę zamkową (uzyskam wtedy sheriff version, ale gdy kupiłem obrzynka, to jeszcze taka wersja nie było gotowa do kupienia), ale marzę o komorze zamkowej z przyrządami celowniczymi typu ghost ring i łożu jak w wersji Marine Magnum; ale to tylko niewinne marzenia ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Obrzyn może i nie do zdarcia, ale skonwertowany do wersji długiej już nie.

Bebechy na M140 działają mi bez zarzutu (stalowa prowadnica), Po 2,5 roku skrzywiły mi się gniazda na lufę zewnętrzną i dolną rurę. Giwera teraz znosi mi ostro w prawo. Uznałem, że to czas na przeniesienie strzelby do rezerwy i powołanie do służby czynnej mojego Krinkova. Średnia fragów spadła o 30%, zużycie kulek wzrosło o jakieś 200%, współczynnik lansu spadł o 70%. :(

Link to post
Share on other sites

Moja Świnia wygląda tak samo, z tym że metalowa atrapa wyrzutnika łusek jest (srebrna), ale teraz i tak częściej biegam z AEG'iem, choć czasami fajnie pobiegać z szotganem. Jedynie czego żałuję, że nie było CA870 w wersji charger na specu, bo ta kolba na prawdę dla mnie wiele znaczy (już całkiem aksamitnie by było gdyby można ją było odkręcić i zamontować każdą inna przeznaczoną do rodziny M4/M16) :-P.

Link to post
Share on other sites

Mamut a czy ta wada dotyczy także konwersji średniej lufy i długuej kolby G&P ?

 

A co ma kolba do tych "gniazd" na lufę i atrapa magazynka rurowego ? Nie ta strona giwery :-P. Tak czy inaczej było pisane już nie raz - 870'tka to bardziej replika dla miłośników niż dla tych co chcą mieć tzw. "dobrego boczniaka". Prościej tu zainwestować w jakieś MP5k Galaxy, czy full metal Cymy, które na dniach się ukaże, ale i tak nikogo nie zmuszę, to moja opinia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...