Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] CA870 [Maruzen]


Recommended Posts

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hmm, aż mnie coś ciśnie w okolicach żołądka jak widzę ceny tych kolb do Świni na ASGshopie - 500 zł :-o, a szkoda :cry: . Wie ktoś może, czy można przez Alfa-Miss sprowadzić inne kolby niż jest u nich w asortymencie ? Od dłuższego czasu nie odpowiadają mi na ten temat :!: . PZDR ;)

Edited by gogin1
Link to post
Share on other sites

Raczej można sprowadzic. Wachlarz firm jest spory, jak na tak niedużą ilość produktów. Czyli zamawia raczej konkretne produkty.

BTW: Oni nie mogą odpowiedzieć, bo jak się nie mylę to jednoosobowa firma. :) Wiem, bo gadałem z właścicielem i byłem w jego "sklepie", który znajduje się w mieszkaniu.

Link to post
Share on other sites

Witam ;-)

 

@gogin1 - gdybyś miał jakieś info odnośnie sprowadzania tych kolb (tzn. jakie kolby i ew jakie sklepy mogą sprowadzić, bo na stronie Alfa-Miss jest tylko jedna - ta którą ma chyba Mamut) daj znać na forum bądź PW.

 

BTW I wreszcie dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy CA870 (świnka). Już na pierwszej strzelance miałem problem w postaci zacinki, najprawdopodobniej z maga zostały pobrane dwie kulki, co spowodowało iż nie mogłem wyciągnąć maga oraz nie mogłem dopchać czułenka do pozycji wyjściowej (jednak jakoś sobie z tym poradziłem). Zauważyłem również, iż czasem podczas naciągania czułenka (gdy nie naciągniemy do końca) w czasie powrotu czułenka do pozycji wyjściowej kulka może wylecieć z lufy (wiem, że i tak nie wiecie o co chodzi, problem ten spowodowany został pewnie przez brak doświadczenia). Odnośnie rozkręcania, wymiany podzespołów itp. jeżeli ktoś znajdzie chwilke czasu, niech wypisze nazwy wszystkich niezbędnych kluczy potrzebnych do jakichkolwiek prac przy CA870 (wiem, że jakieś Troxy są potrzebne, bodajże 9-tka czy 10-tka itp.)

 

Pozdrawiam, Maximus1944pl

Link to post
Share on other sites

Wiem, że była mowa o kluczach typu torx oraz o kluczach ampulowych i imbusowych. Jednak w sprawach technicznych jestem kompletnym laikiem, nie chce kupować całych zestawów (proszę nie pisać, że lepiej całe zestawy, "bo taniej"), dlatego jakby ktoś miał chwilkę czasu i odpowiednią wiedzę na ten temat mógłby sporządzić listę wszystkich (niezbędnych) narzędzi potrzebnych do wszelakich prac z CA870 (rozkręcanie, skręcanie itp.)

 

Odnośnie zacinki, możliwe iż została ona spowodowana przeze mnie, z repliki strzelałem dzisiaj pierwszy raz ;-)

Edited by Maximus1944pl
Link to post
Share on other sites

Czy to, że moja strzelba ma własne łóżko, wystarczy? ;) Dobra, giwera. Daje do respect +3.

A ten opis na specshopie, to przeklejony w zasadzie z obrzyna. Gdzie tam jest choć imitacja drewna?

 

Maximus: Jeśli chcesz unikać zacinek, to nie ładuj kulek do oporu (38 max), zaciągaj czółenko do końca i trzymaj palec z dala od spustu w czasie przeładowania.

Edited by Mamut
Link to post
Share on other sites

@Mamut, thx za rady. Jedna - dwie strzelanki i replikę poznam w 100%, więc myślę, że niczego nie zepsuje [Ze świnki jestem zadowolony. Przede wszystkim klimat, strzelba jest dobrze wyważona, przeładowywuje się bardzo lekko - w porównaniu z chińskimi odpowiednikami produkcji Double Eagle. Broń celna, nie ma problemu z celowaniem po body / po lufie. Odnośnie zasięgu, broń ma duży potencjał, stockowo jest dobrze, jednak do pełni szczęścia brakuje tylko prawidłowo działającego hopka (sam zastanawiam się czy nie lepiej zamiast inwestować w precke od AEGa i hopka zainwestować w metalową prowadnicę sprężyny i springa M120 czy M130)]

 

@wojtazkk, gdybyś zdecydował się zakupić CA870 w wersji FOLD wrzuć na forum info odnośnie celowania po body / po lufie. Sam przymierzam się do zakupu stalowej kolby G&P, jednak obawiam się, czy celowanie przy jej użyciu (pozycja rozłożona) będzie możliwe / będzie utrudnione.

 

@gogin1, thx za info (wysłane pw) dotyczące kluczy potrzebnych do wszelakich prac przy CA870.

 

Pozdrawiam, Maximus1944pl

Edited by Maximus1944pl
Link to post
Share on other sites

Mi nie masz za co dziękować, to od starych wyjadaczy CA870 dowiedziałem się co i jak, wiem im podziękuj :wink: . Ten jak to nazwać... "chwyt", który trzyma przedłużenie atrapy mag. rur. i lufę zew. Tam umieściłem szczerbinkę od Walthera P99 z HFC (ten kto ma, wie, że jest ona wyjmowalna), jest tam też druga z światłowodem. Po prostu wetknąłem wystający koniec podstawki szczerbinki pod ten "chwyt" obu rur i trzyma się mocno, to samo można uzyskać np. klejem, ale szkoda mi niszczyć konwersji ;) Co prawda dalej celuje się po body, lecz jak dla mnie jest o wiele lepiej :-P PZDR

 

PS. Wojtazkk, powiem ci tylko tyle, że jeśli jesteś maniakiem strzelb jak wielu tu z nas, to nie zawiedziesz się. Świnia jest zaje***** i tyle 8)

 

PS Bis. Na Capri od dłuższego czasu dostępne są springi do APS'a M120 i M130, jak powszechnie wiadomo, pasujące do Świni po skróceniu, nie chwaląc się jam to sprawił :język2:

 

 

M120

M130

Edited by gogin1
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Można mieć więc pół Remingtona i pół Mossberga ? Zabójcza mieszanka :-P Swoją drogą to ostatnio ta metalowa część która blokuje tłok by nie można było sunąć czółenkiem znów gdy przeładujemy, po prostu nie blokuje mi czółenka. Wywnioskowałem, że mógł smar ze sprężyny dostać się na ten zaczep tłoka i ot co. U Was też się tak kiedyś działo ?

Link to post
Share on other sites

Miałem rację co do tego że smar się dostał na zaczep tłoka, cały był uwalony smarem grafitowym, owa część również - wyczyszczone i po sprawie. Niestety, ale gdy sprężyna się rozpręża to pluje smarem na wszystkie strony, sposób to chyba dawać go mało, ale im mniej tym mniej wycisza :/

Link to post
Share on other sites

Heja.

Wie ktoś jaką ma długość lufa wewnętrzna w długiej konwersji od GP? Może ktoś mierzył, a mi się nie chce bez potrzeby rozkładać świni-nie jest to wskazane.

Chciałbym zamontować lufę od AEGa, a nie wiem jaka ma być długa. Planuję kupić 500mm, ale boję się, że będzie już wystawać poza lufę zewnętrzną. Oryginalna lufa wewnętrzna ma kilkanaście mm zapasu jeszcze.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Znów się wtrącę :-P

Niedawno zderzyłem się z tym samym problemem - brak lufy od AEGa o dobrej długości. W M870 G&P lufa ma ok 386mm. Wygląda na to, że w tej konwersji lufa jest nieco dłuższa, jednak i tak trudno by było znaleźć coś w sam raz. Na szczęście kiedyś przeglądając nowe topiki znalazłem ten temat - i Bóg zapłać autorowi :)

Tak więc postanowiłem kupić lufę od AEGa i ją skrócić. Pierwszy problem - do wyboru są tylko preclufy, a w podanym topiku ktoś pisał że ich skracanie to nie najlepszy pomysł. No trudno, jak się bawić to się bawić. Wziąłem najtańszą preckę - 455mm Deep Fire. Lufa przyszła - bierzemy się do roboty. Zgodnie z instrukcjami przed miejscem przecięcia zostawiłem na lufie nieco zapasu na szlifowanie - jak widać na fotce, nieco za dużo, ale nie chce mi sie już piłować; obecny stan i tak nie szpeci całej strzelby. Urżnąłem lufę piłką, wyszlifowałem pilniczkiem, potem papierem. Z robieniem tej "korony" lufy było wesoło, bo kamienie szlifierskie stawały się coraz mniejsze, a efektów na lufie nie było widać, no ale jakoś sie udało :-P

Zrobiłem cały ten hop up prawie tak samo jak Piok (trochę czasu to zajęło), i próbuję wsadzić lufę do lufy zewnętrznej. I tu któryś już tam z kolei problem - okazało się, że lufa ma większą średnicę od standardowej (w końcu ze stali) i nie mieści się w lufie zew. Szkoda mi było zmarnowanych 90zł oraz robocizny; no to co - rozwierciłem troszkę lufę zewnętrzną :-P. No ale jak powiedział Piok, zawsze można użyć koszulek termokurczliwych i latać ze zwykłą lufą.

Po skróceniu lufa - o dziwo - w środku jest tak samo "lustrzana" jak wcześniej, wszystko ładnie pięknie strzela.

 

A oto garść fotek:

 

Pocięta lufa

obr032gx6.th.jpg

 

"Lekka" różnica w oryginalnej końcówce lufy i tej zrobionej przeze mnie :-P

obr038qq2.th.jpg

 

Porównanie luf

obr069na9.th.jpg

 

Tak siedziała oryginalna lufa

obr075ya5.th.jpg

 

Tak siedzi AEGowa

obr076bz3.th.jpg

 

 

Przepraszam za marną jakość niektórych fotek oraz usyfione biurko :-P

Przepraszam też jeśli napisałem coś niezrozumiale (późno już); mam nadzieję że moje wypociny się komuś przydadzą.

Aha, znów idąc wzorem Pioka - nie biorę na siebie odpowiedzialności za szkody które dany użytkownik zrobi swojej Świni. Jeśli ktoś mimo wszystko zdecyduje się na tę przeróbkę - życzę powodzenia. Jak patrzę teraz na mój parodniowy przebieg modyfikacji, stwierdzam, że miałem nieco szczęścia ;-)

Link to post
Share on other sites

Kiwi ta w konwersji którą się dostaje razem z nią ma 500 mm, żałuje, że nie zmierzyłem dokładniej i kupiłem 509 mm i wygląda to tak jak u Siup'a, ale ogólnie jest dobrze. Kup 500 mm rozwierć na końcu lufy zew. to plasticzane gardło i powinno być git, opłaca się 8) .

 

Sorki za post pod postem, mam nadzieję że Mod to skleji :)

 

Do rzeczy, regulując HU na nowych kulkach P&J (lepsze niż excele i blastery, ale to swoją drogą), zauważyłem, iż po przeładowaniu, wsadzeniu kulki do lufy, zasięg jest większy o dobre... hmm 8-10 m :-o mam silikon systemy i nie mam pojęcia, ale z wyłączonym HU zasięg jest mniejszy o 6-7 m aniżeli z włączonym, a jak już napisałem, po wrzuceniu kulki do lufy i uprzednim przeładowaniu kulka leci dobre 10 m dalej niż z włączonym HU i do tego o wiele celniej (logicznie - bez HU) Po prostu nie wiem co o tym myśleć ? Ktoś wie co może być przyczyną ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...