Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

Witam, również nie polecam od siebie zielonej G&G. Zamontowałem w swojej emce preckę Guardera, a że miałem przy sobie tą właśnie gumkę, to poszła razem z lufą do komory. Szczelność poszła się rozmnażać, kulki były wypluwane na jakieś 7-8 metrów- gumka poszła automatem do śmieci. Polecam natomiast zaopatrzenie się w łatkę r-hopa- podkręcenie jest cudowne, o czym świadczy fakt, że przy 410 fps używam kulek 0.3. Niestety łątkę trudno jest dorwać, polecam spytać wujka google o pana o nicku "hunterseeker armory" :icon_biggrin: Pozdrawiam.

Edited by Hatch
Link to post
Share on other sites
  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie ma sensu oszczędzać na gumce hu. Kupisz shs, wsadzisz, zawiedziesz się i będziesz zmuszony kupić sprawdzonego Guardera albo Systemę. Nie ma co kombinować. Zapłacisz 20zł więcej (co nie jest jakąś mega wielką kwotą) i będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy kogoś to zainteresuje ale kupiłem w ciemno Ultimate RH50. Dość tania, bo chyba 22 zł. Mięciutka, jednocześnie zrobiona z na tyle lepkiego silikonu, że po wciśnięciu do komory siedzi w środku pewnie i trzyma się ciasno. Nie przemieszcza się.

Wrażenia ze strzelania pozytywne. Jak na moje oko spisywała się równie dobrze co systema, którą miałem wcześniej. Żadnych problemów ze szczelnością albo dubletami nie zauważyłem. W dotyku bardziej miękka niż Systema czy zielona G&G.

 

PS.

Sprężyna M125

Kulki 0.25 g

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Podobno przycięty wkład od długopisu ale to jaki dystanser jest odpowiedni zależy od mocy repliki, jakich kulek używasz i jak je gumka łapie. Czasem wystarczy twardy jeśli niewielki kontakt gumki z kulką wystarczająco ją podkręca, czasem miękki jeśli wymagana jest większa powierzchnia styku do prawidłowego syku. No i należy pamiętać że im mocniejszy docisk tym szybciej gumka się zużywa a i czasem znacznie spadają fps'y, szczególne w mocniejszych replikach.

Pomijam fakt że mogą mieć różny kształt/wymiary...

Link to post
Share on other sites

A co powiecie na temat niebieskiej gumki madbull? Czytałem i podobno bardzo fajna gumka. Pytanie czy nada się do g36c o mocy ok 500fps. Ew. oprócz g&g którą mam co byście polecili do takiej mocy? Szczerze g&g fajna guma ale wyregulować ciężko nawet po zmianie dystansera na inny. Stockowy dystanser w g&g jest niezbyt bo za bardzo wtedy podkręca jak jest zamontowany.

 

Ale ogółem jestem ciekaw ludzie chwalą te gumki madbulla, podobno doszczelnia się lepiej z dyszą i do tego ten fajny dystanser. Chciałbym usłyszeć opinie, najlepiej osoby które używały tę gumę niech się wypowiedzą jeśli można. A jak był temat to sorry ale nie zauważyłem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam wszystkich serdecznie.

 

Mam skromne pytanko.

Mam do wyboru dwie gumki. Montaż jednej z nich odbędzie się na g36e od JG mniej więcej 360-370 fps.

 

Oto owe kandydatki:

http://www.taiwangun...ikonowa-guarder

http://www.taiwangun...-hop-up-guarder

 

Czy jest sens kupować przeźroczystą czy kupić czarną?

 

Z góry dziękuję za porady.

Edited by Kammall
Link to post
Share on other sites

Przeźroczyste gumy są strasznie delikatne, jeśli raz założysz to lepiej już nie ruszać.

Czarna jest dokładnym przeciwieństwem, twarda, sztywna i żywotna. Potrzebuje też nieco więcej fps by zaskoczyć.

Biorąc jednak pod uwagę jakie gumy potrafią być kapryśne chyba pozostaje wypróbować różne i dobrać najlepszą.

U mnie były madbull czarny i biały, guarder czarny i biały, systema, ultimate, shs i skończyło się wreszcie na g&g zielonej i to dopiero po wymianie komory bo ze stokową jakoś efekt nie powalał.

No i naprawdę dużo zależy od dystansera. To jest połowa sukcesu żeby nie powiedzieć, że 90%.

 

Używałem Ultimate RH50 jakiś czas i moim zdaniem do ~363Fps naprawdę by się nadała bardzo dobrze. Z braku laku wybrałbym przeźroczystego guardera ale istnieje ryzyko, że Ci się porwie przy zakładaniu także ostrożnie.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie ma co oszczędzać na gumkach ^^

Zarówno Systema jak i G&G będą służyć wiecznie. Testowałem jeszcze Falcony i Madbulle i też dają radę ale nie wiem jak się sprawują na dłuższą metę. Jednak co do pierwszych wymienionych gumek: Systema i G&G zielona, ta druga kręci wcześniej (przy mniejszym ustawieniu hopka).

Link to post
Share on other sites

To jeszcze spytam, jak z tym smarowaniem gumek przy zakładaniu bo naczytałem się setki różnych teorii. Jedne że na sucho, inni że minimalnie tylko lufę posmarować oliwą do smażenia, i długo by tu wymieniać możliwości a prawda zawsze jest gdzieś po środku a gdzie dokładnie ?

Link to post
Share on other sites

Oliwę jak nazwa wskazuje zostaw do smażenia:) lufy nie trzeba smarować bo niby po co. Jedynie gumkę z zewnątrz przy wkładaniu do komory żeby się nie podwinęła. Można do tego użyć smaru silikonowego, niekoniecznie tego płynnego. Ja np używam smaru teflonowego guardera.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...