Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć,

 

Mam mały problem. Kupiłem właśnie precke systemy i podczas przekładania lufy okazało się, że preclufa systema + gumka systema energy są za grube i nie mieszczą się do komory (rk-05). Rzecz w tym, że nowa lufa ma większą średnicę zewnętrzną i gumka na niej ciaśniej siedzi, przez co musiałem tymczasowo wrócić do stockowej gumy. Teraz pytanie, czy zielona gumka G&G, albo przezroczysty Guarder są cieńsze? Wyczytałem, że cieńszy jest MadBull czerwony, ale opinie o nim są podzielone toteż wolałbym coś sprawdzonego. Mam nadzieję, że ktoś poratuje mnie informacją i nie będę musiał sprawdzać każdej kombinacji organoleptycznie :( Myślałem też nad okręceniem gumki taką taśmą teflonową zwiększającą poślizg (taka brązowa), ale nie jestem pewien czy przez to nie stracę szczelności...

Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Mam mały problem. Kupiłem właśnie precke systemy i podczas przekładania lufy okazało się, że preclufa systema + gumka systema energy są za grube i nie mieszczą się do komory (rk-05). Rzecz w tym, że nowa lufa ma większą średnicę zewnętrzną i gumka na niej ciaśniej siedzi, przez co musiałem tymczasowo wrócić do stockowej gumy. Teraz pytanie, czy zielona gumka G&G, albo przezroczysty Guarder są cieńsze? Wyczytałem, że cieńszy jest MadBull czerwony, ale opinie o nim są podzielone toteż wolałbym coś sprawdzonego. Mam nadzieję, że ktoś poratuje mnie informacją i nie będę musiał sprawdzać każdej kombinacji organoleptycznie :( Myślałem też nad okręceniem gumki taką taśmą teflonową zwiększającą poślizg (taka brązowa), ale nie jestem pewien czy przez to nie stracę szczelności...

 

 

Tak lubi sie robic czesto jesli chodzi o lufe i gumke systemy ale przynajmniej nie trzeba teflonować. Proponuje Ci obciąc o jakies 2-3 mm gumke systemy i przesmarowac ja po bokach olejkiem silikonowym byle nie upaćkac kołnierza gumki i powinoo wejść bez wiekszych problemów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czyli mówicie że do KWA gumka G&G zielona nie wchodzi ? Tzn. trzeba ją przyciąć ?

 

Też zastanawiam się między Systemą Energy lub G&G zieloną...

 

 

Nie masz co się zastanawiać bo albo będzie Ci dobrze śmigać albo nie. A opiniami nie sugeruj się tak do końca bo się przejedziesz.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zaznaczyć, dla tych którzy chcą kupić zieloną G&G - mam kilka z różnych okresów, miesięcy, dni itp. Kręcą bardzo mocno. Nie polecam w przypadku słabych sprężyn. Od 120 springa w górę śmiga bardzo smerfastycznie.

 

Eeee tam gadanie.....

Zakładałem je w kilku stockowych replika po 300-350fps i też kręcą rewelacyjnie, tak więc nie rozumiem tego, że od M120...

Minimalne podkręcenie gumiaka, a kulasy od razu Hop ^^

 

 

Testował ktoś gumki Falcon?

 

http://www.specshop.pl/index.php?cPath=22_215_134&sort=2a&filter_id=225

 

Gumki tego producenta do snajperek sprawdzają się, jak w aegach?

 

Wg. mnie porównywalna z G&G... Kręci tak samo, mało kręcę, kulki ładnie podwija ;)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Bamper12, no właśnie. Kręci od razu. Zachowuje się dużo gorzej od gumek Systemy na przykład. Systema/King Arms reguluje się płynniej, natomiast w przypadku G&G pół obrotu kółkiem i mamy niebo. Nie lubię czegoś takiego. Pod tym względem duży minus dla tej gumki.

Link to post
Share on other sites

A u mnie Systema jest tak samo podatna na podkręcenia, i co teraz? Ten temat jest bezsensowny bo ani nie pomaga przy zakupie ani nie wnosi nic nowego. Prawda jest taka, że u jednego dana gumka działa dobrze/bardzo dobrze a u drugiego już nie. Jesteśmy raczej skazani na 'osobiste' testy, kupując kilka gum i dobierając pod swoją giwerkę, a niżeli opierając się tylko na forum i opisach jak u kogo działa gumka.

Link to post
Share on other sites

Bamper12, no właśnie. Kręci od razu. Zachowuje się dużo gorzej od gumek Systemy na przykład. Systema/King Arms reguluje się płynniej, natomiast w przypadku G&G pół obrotu kółkiem i mamy niebo. Nie lubię czegoś takiego. Pod tym względem duży minus dla tej gumki.

 

Tak samo miałem jak zakładałem do G36 i©.

Mniejszy dystanser i spokój.... Jak można nie lubić że gumeczka podkręca idealnie zaraz po delikatnej regulacji? :bialaflaga:

 

A jak kręci za mocno to kombinuj z dystanserem :D

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Panowie, to nie jest wcale kwestia "osobista", tylko rozmaitych czynników dodatkowych.

 

Na podkręcanie mają wpływ (oprócz gumki):

 

- temperatura otoczenia

- kule

- dystanser

 

W związku z tym, że większość z was ma różne konfiguracje tych czynników, gumka pracuje inaczej.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Mam taki wielki głupi problem, nie jestem w stanie założyć gumki, bo mi się ślizga po lufie nieważne czy jest sucha czysta itd., Choć może nie wyczyściłem jej jakimś super sposobem nie wiem, moja komora jest tak ciasna, że spycha gumę na lufę … nie pomoże wymiana komory czy gumy, bo chce mieć właśnie te, które mam i chce je mieć zmontowane.

 

Pamiętam, że gumka na stockowej lufie była bardzo mocno „przyklejona” na czymś pozostał po tym taki czarny ślad na lufie nie orientujecie się może panowie, co to za specyfiki używają do fabrycznego zakładania gumek, pomęczyłem się już z tym dosyć długo i jestem już z leksza zdesperowany jak nic nie pomoże to kupie klej do szyb samochodowych albo jakiś inny specyfik i w końcu albo rozedrę te gumę albo założę, a wolałbym założyć, więc bardzo proszę o jakieś porady:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...