Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki G&G 0.3g?


Recommended Posts

Nie udało mi się na forum nic znaleźć, podobnie wujek google raczej skłonny do współpracy nie był, wobec tego..

 

..mam pytanie, czy spotkał się ktoś i używał kulek biodegradowalnych z G&G? W szczególności interesuje mnie opinia na temat kulek o wadze 0.3g . Czy są tak samo dobrze wykonane jak standardowe kulki serii Precision (czyli tej powszechnie u nas dostępnej)?

 

I czy jest szansa dostać je gdzieś w Polsce?

 

Jakby co, to link:

http://b2b.guay2.com/eng_part/eng_bb/eng_bb.htm

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Kulki G&G 0,3g trafiły do oferty Gunfire:

http://gunfire.pl/product-pol-1152195872-Precyzyjne-kulki-G-G-P-S-B-P-0-30g-2000-szt.html

 

I nie są to kulki biodegradowalne, o których pisałem w poście wyżej (dokładnie półtora roku temu :P), ale standardowe :).

 

Zamówiłem ich trochę do testów, w przyszłym tygodniu powinienem coś skrobnąć o nich.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ojć, wypadło mi z głowy, że obiecałem krótkie teściki - ale dzisiaj mam trochę czasu, to coś mogę o nich napisać.

 

Kuleczki dostałem, ale jeszcze nie miałem nawet okazji ich otworzyć ;). Jest to spowodowane tym, że czekają na nową sprężynę do SR. W międzyczasie mogę pod względem działania porównać je z kulkami:

- P&J Premium 0,3g

- Madbull 0,3g

używając do tego SWD od A&K (520 FPS).

 

EDIT:

Post ten miał być wysłany jakąś godzinę temu. Teraz chciałem powiedzieć, że chyba jednak będę musiał się wstrzymać z porównaniem aż do zmiany sprężyny w SR. Testując teraz te kulki w SWD - G&G wypadają bardzo podobnie do Madbulli, a wbrew temu co sądziłem wcześniej - P&J Premium nieco gorzej od nich. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że główną rolę mogła odegrać tu replika, której powtarzalność strzałów spada wraz z rozgrzewaniem się gumki (Madbull Shark, przezroczysty).

 

Do takich poważniejszych testów przejdę w ciągu tygodnia-dwóch :(.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jestem już po dwóch strzelankach + przydomowych testach, na których używałem kulek G&G 0,3g. Wystrzeliłem ich w sumie około 900-1000.

 

Nie robiłem żadnego porównywania rozrzutu, a ze względu na całkowitą przebudowę i remonty w i wokół mojego domu - straciłem miejsce, które dotychczas używałem do pomiarów zasięgu. Obrałem już nowe miejsce, ale aby podawać znowu dokładne wyniki - będę musiał najpierw pomierzyć wszystkie odległości.

 

Powiem jak kulki sprawdzają się w akcji, kiedy rzadko jest czas na dokładne wymierzenie.

 

Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że 0,3 trzymają poziom innych kulek tej firmy. Skupienie jest równie dobre, a jak wiadomo - mniejsza podatność na wiatr sprawia, że kulki jeszcze lepiej zachowują się w ostatniej fazie lotu (moja replika ma 480-500 FPS, używa gumy z Systemy, precki z Promyka i komory z KA).

 

Co prawda zdarzały się "dziwne" strzały, w których kulki zaczynały zbaczać w bok, ale nie jestem w stanie wykluczyć tutaj działania wiatru, czy choćby minimalnego nachylenia repliki podczas strzelania. Większość kulek leciała jak po sznurku do samego końca, co pozwalało oddawać celne strzały, przy pomocy przewyższeń, nawet z okolic 90 metrów.

 

Biorąc więc pod uwagę cenę tych kulek - zdecydowanie POLECAM do replik mających prędkość wylotową zbliżoną do mojej repliki.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Witam. Dziś testowałem swoje 0.30stki od G&G , tylko że wcześniej waliłem z 0.28 P&J , ale jeśli chodzi o zasięg to znacząco się poprawił, i tor lotu się ustabilizował... zawsze gdy robię pomiar( a właściwie tylko zasięg) gdy strzelałem do pewnego celu to na 0.28 dolatywały , ale musiałem sporo hopka ,,zadrzeć,, aby kulasy lobem doleciały do celu i to sporym, to teraz na 0.30 w miarę prosto lecą i powinienem spokojnie w stojącą postać trafić, czego przy 0.28 bym na pewno nie osiągną.(nawet na G&G)

Było trochę ,,ciemnowato,, i dokładnie nie mogę powiedzieć czy zasięgu sporo przybyło , jak pisałem tor lotu kulki się ustabilizował mimo tych 0.02g, także kilka metrów zasięgu przybyło.

 

Replika :

 

M4 ics, precka G&G , M120 ,gumka G&G zielona , dystanser typu H element , 460 fps mierzone... skupienie ładne dodam że był lekki wiaterek.

 

Tyle ode mnie.

 

Mogę śmiało polecić tenże kompozyt ...

Man nadzieję że choć trochę pomogłem.

Pozdrawiam

 

EDYTA: kuleczki to zwykła wersja, nie BIO.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Odkopię, bo w końcu sobie potestowałem w polu, a nie tylko strzelając do kartki. Jest to znaczący postęp w stosunku do 0,28 G&G ;-), ale w replice koło 450 i up. W słabszych niestety skupienie jest bomba, ale zasięg zaczyna spadać w stosunku do 0,28 i to już bardzo widocznie (tak z 5-7 m bliżej latają). Jedynym plusem jest to, że prawie do końca tego krótszego zasięgu kulka leci jak po sznurku.

Testowano w G5 (MP5K PDW)- 315 fpsów, P90 GFC 350 fpsów i L1A1 450.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...