Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gazowe SWD - przeróbka A&K/Atoza


Recommended Posts

Witam serdecznie....

 

Od kilku miesięcy projektuje od podstaw mechanizm gazowy który w założeniu ma trafić do repliki Barretta M82 CNC którą buduję. Ale temat nie o tym(choć Barrett pewnie też się ujawni niedługo).

 

Mam pytanie do wszystkich użytkowników replik SWD A&K oraz Atoza.

Co sądzicie oraz czy bylibyście zainteresowani przeróbką swoich sprężynowych replik na mechanizm gazowy?

 

Zaprojektowałem mechanizm całkowicie według własnego pomysł, który zapewni to wszystko czego w "prawdziwej" replice SWD brakuje - czyli realizmu.

 

Co da Wam użytkownikom sprężynowych SWD taka przeróbka?

 

Już wyjaśniam...po kolei:

 

1. Mechanizm gazowy działający zarówno na HP jak i na CO2(na 90% zasilanie z butli)w zależności od potrzeb. Dzięki zastosowaniu regulatora do ostatnich strzałów na butli, ciśnienie nie będzie spadać po każdym strzale, co powinno zapewnić zarówno na HP jak i CO2 bardzo dobrą powtarzalność strzałów. Wiadomo CO2 przy niskich temperaturach odpada.

 

2. Mechanizm powoduje strzał tak jak w ostrym SWD - czyli tryb ognia pół automatycznego. Przed pierwszym strzałem należy tak jak w ostrym SWD przeładować replikę ręcznie.

Większa szybkostrzelność - brak męczenia się z niewygodną rączką i naciąganiem mocnych sprężyn(miałem kiedyś Atoza -trochę znam ten ból)

 

3. Mocny Blow Back - gazowa symulacja odrzutu zamka, realizm oraz odczuwalny mocny odrzut całej repliki. Regulowana siła odrzutu oraz szybkość ruchu zamka. Będzie możliwość całkowitego wyłączenia BB dla oszczędności gazu.

 

4. Regulowana prędkość wylotowa - i tutaj będzie pole do popisu. Minimum od 0-700, chociaż części mają dużo wyższą granicę wytrzymałości. Tutaj pytanie do Was - ile fps max fps chcielibyście osiągnąć?. Ogranicza nas waga kulek - dlatego nie wiem czy jest sens ładować 900-1000 fps chociaż zapewniam, że to nie będzie problem...tylko nie wiem po co komu do ASG taka moc, do strzelania tarczowego jak najbardziej

 

5. Mechanizm bez uszczelkowy, wszystkie części połączone solidnie, tak aby bezawaryjnie działały przez długi czas. Cześci mają obliczoną granicę wytrzymałości na ciśnienia dużo wyższe od założonych znamionowych ciśnień. Mechanizm będzie działał na oryginalnym magazynku( bez przeróbki)

 

6. Zamiast zbijaka i zaworu, zastosowany będzie zawór elektromagnetyczny, więc do działania potrzebna będzie, albo mała bateria 12V albo li-po 11,1V . Zapewni to dużą powtarzalność strzałów oraz będzie prawidłowo działać na dużych ciśnieniach.

 

7. Mam też zaprojektowany system, w którym po ostatniej kulce oraz bez magazynka nie będzie można oddać pustego strzału. Wiele osób o tym śni ;-)

 

 

Nie widzę problemu w tym, aby ten mechanizm gazowy po lekkich przeróbkach montować w SR25/AK/L85/G36/M14 oraz podobnych, a także w AUG/ P90, MP5 i wielu innych aegach. Oprócz realizmu i bezawaryjności na wysokich prędkościach wylotowych(brak zębatek, tłoków, szkieletów Gb itp), będzie można regulować fps po wejściu do budynku - co powinno w rękach odpowiedzialnych ludzi podnieść znacznie bezpieczeństwo. Będą działały hi/low/real capy. Szybkostrzelność

według moich obliczeń wynosiła by ok 10strz/s.

 

Obmyślenie tej konstrukcji zajęło mi niezły kawał czasu i wiele bezsennych nocy :-F . Co o tym sądzicie? Bylibyście zainteresowani taką przeróbka? Co do przypuszczalnej ceny - myślę, że byłaby korzystna.

 

Jeśli będą zainteresowani tematem, biorę się do budowy prototypu.

 

 

pozdrawiam

 

Ronnie

Link to post
Share on other sites
  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zainteresowani przerobieniem SWD( sprężyny) na zasilanie gazowe.

Gdyby mi ktoś powiedział rok temu, że będę laserowo wycinał części do M82 też bym go wyśmiał...Muszę starannie wybrać replikę do której zamontuje ten mechanizm ponieważ budżet mam ograniczony. Szukam potencjalnych klientów do takiej przeróbki i pytam czy taki mechanizm spełnia wszystko to czego by chcieli - tyle

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites

Czy zaprojektowana każda część i wiele razy przemyślany projekt spełnia Twoje wymagania co do konkretów?. Uwierz mi - nie wpadłem na jakiś "świetny" pomysł dzisiaj przy rosole i pisze o swoich założeniach tylko głowie się od listopada. Ja właśnie pisze konkretny opis działania. Szczegółowego nie będę opisywał bo nie ukrywam, że wiele tutaj innowacji którymi na razie nie chce się dzielić

Link to post
Share on other sites

Mnie osobiście wydaje się że taki mechanizm byłby poprostu świetny :)

 

Opisałeś to w tak prosty sposób, że będzie taki niezawodny, taki idealny i wogóle cud-miód, ale czy jesteś pewien że ten mechanizm wypali przynajmniej na 50%? To chyba zbyt piękne by mogło być prawdziwe. Nie chcę cię zniechęcać, ale:

-pracuj nad tym

-zrób

-zamontuj w np. SWD (dużo użytkowników i karabin też tani)

-sprawdź niezawodność

-parametry

-zaprezentuj

 

no i oczywiście wyprodukuj na skalę masową! :)

 

Też nie chętnie bym wpłacił kwotę w ciemno (nawet te 100-200zł), na twoim miejscu sam bym tą kwotę uzbierał i sprawdził czy to wypali :) Jestem w 10000% pewien że jak zrobisz jeden to znajdziesz setki klientów na takie cudo i ludzie będą się o to zabijali :)

 

Powodzenia!

Link to post
Share on other sites
Czy zaprojektowana każda część i wiele razy przemyślany projekt spełnia Twoje wymagania co do konkretów?

 

Nie spełnia. Uwierz, robiłem "w branży" i wiem jak daleka droga wiedzie od projektu w 3d do DZIAŁAJĄCEGO egzemplarza. Od listopada? To jest 4 miesiące. To mało. Za mało.

 

Przybliżę Ci jak to wygląda z grubsza:

 

-wpadasz na pomysł

-robisz szkice ideowe

-robisz projekt, obliczenia itd

-wykonujesz prototyp (kilka tys. zł bo a) rysunki wykonawcze swoje kosztują b) jednej sztuki nie robi się na cnc czyli frezowanie/toczenie ręczne)

-przekonujesz się że prototyp nie działa

-robisz poprawki i drugi prototyp ew. tylko niektóre części (kilkaset zł)

-zakładając że drugi prototyp działa uruchamiasz produkcję. Powiedzmy koszt wykonania jednej sztuki na CNC przy serii 20 sztuk to jakieś 500zł.

-zsumuj wszystkie koszty, podziel przez ilość sztuk, dolicz swój zysk od sztuki.

-cena wychodzi taka że nikt tego nie kupi

-załamujesz się i zostajesz z 20 sztukami zestawów które sprzedajesz z duża stratą po znajomych byle jak najmniej na całym pomyśle stracić

 

 

Ew kończy się na trzecim punkcie.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Oczywiście broń Boże nie proszę Was o wsparcie finansowe no bo z jakiej racji....czy gdzieś napisałem, że potrzebuje kasy? Muszę wybrać giwerę do której to zamontuje, bo na 2 nie mam narazie.

 

Szanuje Cię Dex, i Twoją wiedzę, ale proszę nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

Wiem, że tak często jest jak piszesz, ale zdołałem sam siebie przekonać o tym, że to będzie działać - a to dużo. Jestem gotów zainwestować w to "Swoją" gotówkę dlatego nie wiem skąd ten jad. Nie wyjdzie stracę kasę, wyjdzie zyskam.

Spodziewałem się takiej reakcji niektórych osób dlatego nie jestem nawet zdziwiony - zawsze tak jest.

 

A co jeśli powiem, że większość części mam na biurku, reszta to kwestia kilku dni od decyzji...Szukam tylko odpowiedniego "opakowania" an początek.

Chciałem tylko znać Waszą opinie.

 

Więc pytam jeszcze raz - jaka prędkość wylotowa (max) satysfakcjonowała by Was

Wystarczą okolice 700 czy pchać tam więcej - to tylko kwestia regulatora.

 

PS. Większość części którą zamierzam użyć to części uznanych marek które dają na swój produkt gwarancję - przykład 2000000 cykli, części "ręcznie robione" czyli CNC ,tokarka, frezarka nie mają udziału w pracy czynnika - gazu - tylko połączenie mechanizmu gazowego z np zamkiem.

Link to post
Share on other sites

A co to za pytanie. Jeżeli części są wyliczone na dużo większe ciśnienie gazu to jest jedynie kwestia reduktora który dokładasz do butli z gazem.

 

Opakowanie?

 

Jeżeli uważasz że system zastosujesz to większości modeli replik to w czym problem.

Bierz co masz pod ręką.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Jeśli mechanizm ma działać tak jak zakładam czyt. niezawodnie - nie mogę na niczym oszczędzać dlatego raczej opcja 500-1000. W zależności od tego czy będę montował wszystkie systemy.....

 

Kwestia regulatora który zdolny jest pracować w zakresie od 10 bar(do 16) to kwestia przynajmniej 100-150zł więcej..sądzę, że ciśnienie 10 bar oraz długa lufa zrobią swoje. Wybiorę raczej opcję ok 700 fps, jeśli wyjdzie za mało będę się martwił i kombinował.....

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites

700 fpsów to chyba max, bo do strzelanek międzyludzkich czy nawet puszkowo/tarczowych więcej nie trzeba. A i o wytrzymałośc części stockowych SWD A&K mam obawy, bo pekały body już na mniejszych mocach.

Ja jakos tez sceptycznie podchodze do takich czysto teoretycznych rozważań.

Jak bym zobaczył wyniki pomiarów, filmik na jutubie jak to wszystko hula, mały teścik, to może bym był za i zainteresowany takim tuningiem.

Jak na razie to to wszystko brzmi zbyt pieknie żeby mogło byc prawdziwe.

Mega moc, mocny blowback, przeładowywanie samoczynne, No luksus, realizm, full wypas i cuda na kiju...

Ale nie oszukujmy się. SWD A&K jest z wyjątkowo gównianego, kruchego, porowatego ZnAlu i nie wróżę trwałości częściom stockowym. 200- 500 strzałów i zaraz cos sie wytrze, ułamie, wykruszy i bajka sie skończy z poczuciem wywalenia w błoto kilku stówek.

Zainteresowany bym był, ale nie jako pierwszy. I tak juz w ta giwere za dużo wsadziłem i sam nie wiem po co, bo w strzelankach nie uczestniczę...

Link to post
Share on other sites

Jeśli prototyp będzie spełniał założenia autora tematu z pierwszego postu, to ja będę chętny (oczywiście pod warunkiem, że wlezie toto do SWD od A&K) :).

 

I również uważam - 700 FPS powinno wystarczyć.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Ja też się wtrącę :) 700fps to już ogromna przewaga nad typowymi replikami. Ale nie do końca się zgodzę co do tego że 1000fps nie daje więcej zasięgu w porównaniu do 650-700, tylko pojawia się kolejny problem, kulki? I jeszcze jeden, spróbuj tym strzelić z 50m, to tak jakby ktoś przyłożył ci lufę do ręki nawet przy tych 400fps.

 

Zakładając że ten mechanizm wypali i nie będzie kosztował więcej niż atoz to napewno będziesz miał grono zainteresowanych :) (w tym ja też)

 

No nic, pozostaje tylko czekać na rezultaty i trzymać kciuki :)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

.. Wybiorę raczej opcję ok 700 fps, jeśli wyjdzie za mało będę się martwił i kombinował.....

Zrób prototyp SWD albo innego półautomatyka i trzeba testować, na CO2 i HP.

Innej opcji nie ma, dopiero po ostrych testach i ew. poprawkach możesz to sprzedawać. A pasu nabywców znajdziesz :mrgreen:

 

Ps. 700fps na 0,2 to ponad 3,5J, więcej nawet ja bym nie chciał. A nie zapominajmy że w gaziakach, szczególnie CO2 cięższe kulki mają większą energię niż lżejsze.

Link to post
Share on other sites

Witam

Pomysł marzenie. SWD z zachowaniem wyżej wymienionych zalet i 550-700 FPS to marzenie wielu maniaków. Jestem jak najbardziej zainteresowany i znam osobiście kilku innych chętnych na taką pukawkę. Więcej niż 700 FPSów nie ma sensu - więcej zostaw dla Baretta :uśmiech: czy innych WKW. Ciekaw jestem tylko jak z wytrzymałością korpusu SWD od A&K. No i koniecznie zachowanie działania ostrego odpowiednika: przeładowanie, niemożność oddania strzału bez maga itp.

Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam

Przemek

Link to post
Share on other sites

G&H (obiło mi się o uszy) może zrobić stalowe body do SWD A&K (pewnie atoza też) cena powyżej 400zł,dużo mocniejsze niż stock AK/Atoz ale do tego ten mechanizm...blowback... 700fps... lunetka pso... lufa 6,01 pdi.... mniam!! Jak tylko go zrobisz to odrazu zbieram kasę, na body i na twój mechanizm :D

Edited by Xyanek
Link to post
Share on other sites

Zrób prototyp SWD albo innego półautomatyka i trzeba testować, na CO2 i HP.

 

Ja również innej opcji nie widzę....

 

Witam

Więcej niż 700 FPSów nie ma sensu - więcej zostaw dla Baretta :uśmiech: czy innych WKW. Ciekaw jestem tylko jak z wytrzymałością korpusu SWD od A&K. No i koniecznie zachowanie działania ostrego odpowiednika: przeładowanie, niemożność oddania strzału bez maga itp.

 

Jeśli chodzi o Barretta to większość body mam gotowe(całość stal nierdzewna), wycinane laserowo, gięte na najdokładniejszych giętarkach CNC, tylko 1 firma chciała się tego podjąć.....pracuje nad komorą HU na podstawie PDI, planowany kaliber 8mm(myślę, że znalazłem odpowiednią lufę - czas pokaże) Planuje wsadzić ten sam mechanizm, z tą różnicą, że w M82 zakres ruchu zamka to ok 20cm :-F

 

Widzę, że zainteresowanie tematem jest....nie pozostaje mi nic innego jak brać się za prototyp.

 

PS. Na M82 z BB też bym chyba znalazł chętnych.?

 

Pozdrawiam

 

Ronnie

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...