Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gazowe SWD - przeróbka A&K/Atoza


Recommended Posts

Chodzi o to, że nawet chwilowe napięcie nie może przekroczyć w moim przypadku 16 V, inaczej układ idzie do piachu. Aku żelowy daje stabilne 12V, najwięcej było 12,4 V (mierzone). Lipo 11,1 10C nie będzie skakać powyżej 16V?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w pełni naładowane ogniwo lipola może mieć najwyżej 4,25V. Jedyny ból to konieczność kontroli napięcia na ogniwach. Trzeba pilnować by nie spadło poniżej 3V. Czyli pakiecik 11,1V pracuje w przedziale od 9V do 12,75V. W zależności od producenta te wartości mogą się nieznacznie różnić. Np pakiet, który miałem wcześniej miał podany zakres napięć na ogniwo od 3,5V do 4,25V. Najczęściej jednak jest tak, że ogniwa pracują w zakresie od 3V do 4,2V

 

Zastanawiam się tylko dlaczego wcześniej pisałeś o prądzie a teraz piszesz o napięciu.

Link to post
Share on other sites

Xel - projekt od początku zakłada możliwość wyłączenia BB - i chce się z tego wywiązać ;-) Tak, aby w chwili gdy bardziej zależy nam na ciszy niż na "wrażeniach" ze strzału, wyłączyć BB - sądzę, że szanse na powodzenie są duże...

 

Trzeba pamiętać, że na upartego po zmniejszeniu ciśnienia można zmienić snajperkę w szturmówkę z np. 300-350 fps...więc nie mogę patrzeć tylko pod jednym kątem

 

Temat zasilania u mnie jest jeszcze nie domknięty, ale mam kilka wariantów.

 

Mamy rozumieć że nadal jesteś zainteresowany późniejszą produkcją tej modyfikacji dla zwykłych szarych hobbistów?

 

Inaczej nie było by tego tematu - ale co będzie czas pokaże...

 

pozdrawiam

 

Ronnie

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Projekt, z tego co widzę jest prowadzony raczej hobbystycznie, z zaangażowaniem niewielkich środków, więc jest to normalne, że postępy nie idą "z kopyta". Poza tym, są wakacje i może autor doszedł do wniosku, że sobie trochę odpocznie - normalna sprawa i wiem to z autopsji, że czasem trzeba zostawić takie rzeczy na jakąś chwilę, żeby nie obrzydzić sobie pracy.

Edited by bart_a
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

ile będzie kosztować taki uprgade ?

 

Było pisane 800-1000zł.

 

Również jestem ciekaw jakiego zaworu kolega użył.

 

I jeszcze jedno pytanko, jakie wartości użyć w układzie sterującym elektrozaworem? Sprawdziłem go na podanych w schemacie i rzeczywiście działa. Prosił bym o PW lub w temacie. Byłbym niezmiernie wdzięczny :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czas coś naskrobać na ten temat. Projekt kontynuuje i ma się bardzo dobrze. Cała budowa bardzo się przeciąga i jestem winny Wam przeprosiny za brak odzewu w tym temacie, brak czasu i nawet trochę motywacji - jestem człowiekiem i nic co ludzkie.....no właśnie

 

Mam problem. Mój magazynek uległ wypadkowi a na nowy albo używany nie mam co liczyć. Ale coś się wymyśli...

Ilości fpsów nie jestem w stanie podać bo nie mierzyłem. Udało się zrobić układ z wyłączanym BB w celu wyciszenia całości i oszczędności gazu - wtedy przeładowanie ręczne.

 

Niestety nie mogę poświęcić całego swojego czasu na budowę - idzie to falami. Jak skończę napisze dokładnie w takich samych punktach jak w 1 poście tego tematu co wyszło, co być może nie - ale jestem konsekwentny co do założeń

 

Jeśli mogę się w trącić

 

To będzie tak sprzedasz parę egzemplarzy i ktoś będzie tak chamski że obczaji co i jak w środku i ci zakosi pomysł i będzie taniej sprzedawał.

 

A jak by się chińczycy o tym dowiedzieli to dopiero by była katastrofa oczywiście dla ciebie.

 

Jeśli mam być szczery, obawiałem się o to od początku i nadal mam trochę nieufności w sobie - o czym mogliście się przekonać w tym temacie. Brak szczegółów budowy, suche informacje i chyba każdy to zauważył. Jedynym sposobem w jaki mógłbym się chociaż szczątkowo zabezpieczyć jest patent - ale to chyba za wysokie progi dla mnie w tym momencie.

 

Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Przede mną dalsze decyzje życiowe. Nie wiem czy nie będzie lepiej jeśli ujawnienie szczegółów działania(a wiec i sprzedaż - nie oszukujmy się) odłożę na jakiś czas. Wielka satysfakcję daje mi licznik wejść i odpowiedzi w tym temacie. Z działalnością tego typu chciałbym związać swoją przyszłość i marzy mi się jakąś konkurecja dla G&H, polskie repliki- żeby nie czuli się zbyt pewnie na rynku :) ehhh...

 

Więc kończąc ten wywód, zastanawiam się nad uśpieniem sprzedaży do czasu, aż będę pewny, że ma to sens bo oprócz skromnego napływu gotówki( bo kokosów w tej chwili bym nie zarobił i wiem o tym) mógłbym dużo więcej stracić - pomysł. Najwyżej na razie zostanie mi lans na zlotach jedynym egzemplarzem gazowego SWD :p Może taka decyzja zaprocentuje kiedyś...

 

 

pozdrawiam i sorry jeszcze raz za chroniczny brak odzewu

 

Ronnie

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...