Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gazowe SWD - przeróbka A&K/Atoza


Recommended Posts

HP sprężone jest w butli w stanie gazowym, rozprężając się nie powoduje zamarzania uszczelek,gumek itp. CO2/GG mrozi wszystko wokół siebie. Sprężony CO2 jest w stanie ciekłym i przy gwałtownej zmianie stanu skupienia na gaz pobiera ciepło z otoczenia. HP wykorzystany w warunkach ASG/PB jest to tzw gaz doskonały ;-) Lepsze były by tylko jakieś specjalistyczne mieszanki gazowe.

 

 

 

Po pierwsze nie ciepło tylko energię pobiera z otoczenia,

a po drugie każdy gaz nawet HP pobiera energię przy rozprężaniu.

Tylko, że potrzebuje tej energii mniej.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Według mnie najlepszą opcją będzie chwyt, wejście od spodu. Nie będzie w niczym przeszkadzać i nie trzeba dużo kombinować np. z prowadzeniem mamby przez kolbę.

To rozwiązanie jest sprawdzone, a poza tym mamba idąca koło ręki nie zawadza aż tak i można o niej zapomnieć, wiem z doświadczenia :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

z jedną różnicą. jeśli to ma być na dole chwytu to szybko złączka powinna być na kolanku 90st tak by przewód był skierowany w tył a nie w dół. podczas strzelania na leżąco może to mieć duże znaczenie.

Link to post
Share on other sites

Do prototypu wybiorę miejsce, które wg mnie najlepiej się nadaje, kryteria są znane....

Nie powinno być problemem indywidualne ustalenie miejsca na szybkozłączkę, więc w razie czego nie będzie problemu........

 

pozdrawiam

 

Ronnie

Link to post
Share on other sites

z jedną różnicą. jeśli to ma być na dole chwytu to szybko złączka powinna być na kolanku 90st tak by przewód był skierowany w tył a nie w dół. podczas strzelania na leżąco może to mieć duże znaczenie.

 

Dokładnie o to mi chodziło, kolanko 90* na spód chwytu i jest git :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, dla zainteresowanych - większość mechanizmu na ukończeniu, muszę sprzedać tłok, i cylinder i za te pieniądze dokończe projekt. Gdybym miał całość gotówki byłbym już w fazie testów. Brakuje mi na butle hp i mambe.

 

Prace idą w dobrym kierunku, raczej dam rade

pozdrawiam ]

 

Ronnie

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites

Cierpliwości.......

 

"Staramy się - sukcesywnie do przodu"

 

Muszę jeszcze wyregulować parę rzeczy i trochę zainwestować - później przyjdzie czas na testy.... na 80% zostanie zachowana możliwość ponownego zamontowania cylindra, tłoka itp - więc gdyby ktoś z jakiś powodów chciał wrócić do sprężyny - nie powinno być problemu.

 

Teraz mam trochę więcej wolnego czasu więc porządnie przysiądę do projektu.

 

Co do dokładnej ceny nie chce się na razie wypowiadać....pogadamy po testach

 

pozdrawiam

 

Ronnie

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites

Gdyby takie cudeńko dało się zamontować do mojego PSG-1 pewnie chętnie zapłaciłbym nawet więcej niż 1000 zł. Dziwi mnie jednak fakt, że tak strasznie oszczędnie dawkujesz informacje. Nie doczekaliśmy się ani rysunku technicznego, ani nawet ogólnego schematu działania, a to przecież chyba podstawa podstaw?

 

 

Swój target też dobrałeś nieco dziwny... Naprawdę uważasz, że system wspomagający za 1000 zł będzie popularny wśród osób, które wydały na swoją replikę 300 zł? To trochę tak jakby robić silnik do malucha w cenie mercedesa. Nie łatwiej byłoby dogadać się np z G&H w celu zrobienia pustej repliki dedykowanej do Twojego systemu, a następnie sprzedawać gotowy produkt w cenie 2000-3000 zł? Miałbyś chociaż wpływ na to które miejsca w body trzeba dodatkowo wzmocnić i że nie musiałbyś się liczyć z tym, że komuś odleci zamek i uszkodzi ramię.

 

 

Wiem, że przeważnie osoba mająca serce do swojego projektu, przeważnie nie ma głowy do jego efektywnego wykorzystania (czytaj - do interesów). Miałeś jednak szmat czasu aby wszystko dokładnie przemyśleć. Skąd więc takie, a nie inne decyzje? Bo A&K jest popularne w Polsce? Ale co z tego? Z możliwością dynamicznej zmiany wartości FPS możesz celować zarówno w amerykańców, którzy postrzelają z 1000 fps do tarczy, a potem zawieszą replikę nad komunikiem jak i w angoli, którzy zredukują sobie moc do 300 bo u nich więcej nie wolno. Na ArnieAirsoft często takie projekty szły za setki i tysiące dolarów. Nawet prości tokarze dorabiający tłoki czy inne części do mniej popularnych replik bez trudu znajdują dziesiątki klientów. Czemu Ty miałbyś ich nie znaleźć?

Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie jednak fakt, że tak strasznie oszczędnie dawkujesz informacje. Nie doczekaliśmy się ani rysunku technicznego, ani nawet ogólnego schematu działania, a to przecież chyba podstawa podstaw?

 

Oszczędzam informacje - prawda. Z jednej przyczyny, nie chce nie potrzebnych komentarzy od ludzi którzy, są na tym forum wyłącznie po to żeby się wyładować po ciężkim dniu i podnieść sobie ego. Nie będę publicznie oddawał swojej pracy. Jest jakiś producent replik który dzieli się ze wszystkimi - np schematami, obliczeniami itp? - tak jest w każdej dziedzinie.......

 

 

 

Swój target też dobrałeś nieco dziwny... Naprawdę uważasz, że system wspomagający za 1000 zł będzie popularny wśród osób, które wydały na swoją replikę 300 zł? To trochę tak jakby robić silnik do malucha w cenie mercedesa.

 

Sądząc po opiniach które są w tym temacie, oraz po zainteresowaniu kilkunastu osób wysnuwam wniosek, że ten system się przyjmie. Nie zapominajmy o użytkownikach ATOZa - to też jest mój krąg zainteresowań.

 

 

Nie łatwiej byłoby dogadać się np z G&H w celu zrobienia pustej repliki dedykowanej do Twojego systemu, a następnie sprzedawać gotowy produkt w cenie 2000-3000 zł?

 

A przeczytałeś temat? Już odpowiadam, głównym moim celem od początku jest Barrett M82, bodajże na 2 stronie masz zdjęcie poglądowe.....robię replikę od podstaw i ten system był dedykowany dla niej. Z G&H nie planowałem się nawet dogadać, nie podoba mi się ich "wizja" firmy. Każdy ma inny gust, ale ja jako maniak nigdy nie myślałem nawet nad kupnem czegoś od nich, za mało produktu za proponowaną cenę

Jest wiele replik, których albo w ogóle nie ma na rynku, albo są ograniczone konstrukcyjnie.np gazowe OC-14 Groza. W tym segmencie widzę dla siebie szansę.

Sporo jest też replik których gazowych odpowiedników nie znajdziesz na rynku. Taka osobista wycieczka - jako maniak zawsze marzyłem o gazowym SR25 z osiągami snajperskimi i raczej nie jestem odosobniony w takich marzeniach.

 

 

 

 

Wiem, że przeważnie osoba mająca serce do swojego projektu, przeważnie nie ma głowy do jego efektywnego wykorzystania (czytaj - do interesów). Miałeś jednak szmat czasu aby wszystko dokładnie przemyśleć. Skąd więc takie, a nie inne decyzje? Bo A&K jest popularne w Polsce? Ale co z tego? Z możliwością dynamicznej zmiany wartości FPS możesz celować zarówno w amerykańców, którzy postrzelają z 1000 fps do tarczy, a potem zawieszą replikę nad komunikiem jak i w angoli, którzy zredukują sobie moc do 300 bo u nich więcej nie wolno. Na ArnieAirsoft często takie projekty szły za setki i tysiące dolarów. Nawet prości tokarze dorabiający tłoki czy inne części do mniej popularnych replik bez trudu znajdują dziesiątki klientów. Czemu Ty miałbyś ich nie znaleźć?

 

jw. jeśli nie gazowe SWD, to chociażby Barrett M82 8mm z ponad 800 fps czy wspomniane OC14 GROZA/SR25. Wierz mi, mam wizję tego co miałbym robić....i ten projekt jest jednym z punktów.

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ronnie

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites

 

jw. jeśli nie gazowe SWD, to chociażby Barrett M82 8mm z ponad 800 fps czy wspomniane OC14 GROZA/SR25. Wierz mi, mam wizję tego co miałbym robić....i ten projekt jest jednym z punktów.

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ronnie

Że się tak przyczepię, robienie czegokolwiek na 8mm kulki jest bezsensowne, nie ma porządnych luf i kulek precyzyjnych, które są niezbędne do snajperki w ASG...

Link to post
Share on other sites

Co do airfinów to już kiedyś był maglowany ten temat, są one za lekkie do replik snajperskich, a wątpię żeby ten "ogonek" nadrabiał straty wywołane tak małą masą. Może ktoś kiedyś kupi małą paczkę i je wypróbuje ładując pojedynczo, bo żaden magazynek raczej ich nie poda, nie mówiąc już o komorze HU.

 

Jestem ciekaw ronnie jak rozwiązałeś sprawę blow-backu, serio mógłbyś chociaż trochę bez zbędnych szczegółów pochwalić się jak to wymyśliłeś :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...