Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gazowe SWD - przeróbka A&K/Atoza


Recommended Posts

Nie wykluczam, nie zaglądałem do SWD AEGa więc nie mogę nic obiecać, Musiałbym mieć do jednego dostęp. Pożyjemy zobaczymy........

 

Sushi cierpliwości....mam jedna prośbę - dajcie mi trochę swobody. Zależy mi na opinii co do działania gotowego prototypu i taki spróbuje tutaj zaprezentować.

 

pozdrawiam

 

Ronnie

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites
  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdybym miał całość gotówki byłbym już w fazie testów. Brakuje mi na butle hp i mambe.

 

to kilkaset złotych:) może poszukaj tutaj http://paintball.info.pl/forum/memberlist.php

jest tam parę osób od Ciebie z okolicy, na pewno pożyczą na testy.

a jeśli kupować to na w/w stronie jest masa używek, prawie nówek, tam ludzie sprzęt wymieniają co roku (sponsoring i lans)

a na jakim ciśnieniu ma to pracować?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

 

Butla i mamba zakupione. Trochę to trwało - nic nie poradzę. W drodze do mnie jest obecnie reduktor. Dosłownie dzisiaj odebrałem od tokarza wzmocnioną stalową dyszę. Dysza w stosunku do stockowej ma poprawioną długość i średnicę więc szczelność w komorze powinna być o niebo lepsza.

 

W 1 prototypie zakres ruchu zamka będzie taki jak w stocku - jeśli całość zadziała tak jak zaplanowałem postaram się zwiększyć ten zakres o ok 4 cm - jak w ostrym SWD.

 

Na 99% będzie można w kilka minut zamienić mechanizm gazowy na sprężynowy.

 

Wszystkie części, które miały wejść - siedzą jak w pierwotnych planach. Waga w stosunku do stocka lekko się podniosła. Nadal waham się co do umieszczenia szybkozłączki do mamby - kolanko 90 st. popsuje wygląd całości ale będzie bardziej funkcjonalne przy strzelaniu na leżąco - coś za coś.

 

Jeszcze 1 część jest w robocie - od tygodnia do dwóch myślę, że uda mi się skończyć i w końcu zacząć testować. Jestem dobrej myśli......

 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Ronnie

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, można powiedzieć, że testy "mechaniczne"(czyli dorobienie wszystkich części, zamontowanie ich itp.) mam za sobą i jestem z siebie zadowolony......to co działało gdzieś tam od dawna w wyobraźni zaczyna powoli działać w "realu......"

 

To co wiem na pewno:

- będzie nieźle kopać przy zminimalizowanym wpływie na body

- mechanizm gazowy nie będzie wykluczał sprężynowego

- dysza jest bardzo szczelna

- końcówka od mamby jest na małym kolanku 90 st, więc jest wygodnie nawet na leżąco.

- nie będzie strzelał bez magazynka( mechanizm blokowania po ostatniej kulce zostawiam na koniec po pozytywnych testach całości).

 

Często całość projektu blokują pierdoły bez których nie można iść dalej - ale to normalne.

 

 

Obecnie montuje całą elektrykę a trochę tego jest. Wybaczcie taki poślizg, zaczął się Maj i nocne praktyki na lotnisku dają mi wycisk. Robię co mogę - bo wiem, że sporo osób na forum czeka na filmik z testów.

 

pozdrawiam

 

Ronnie

Link to post
Share on other sites

Zakładam że Ronnie nie poda daty premiery, bo to bez sensu. Skoro rozwija ten projekt obok tego co robi na co dzień, nie da się jednoznacznie określić kiedy skończysz to co zacząłeś. Wiem jak jest z moim projektem. Zresztą, wie o tym każdy kto kiedykolwiek za coś się sam zabierał. Bez sensu jest każdy kolejny post w tym temacie póki czegoś nie napisze autor.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, mam nadzieję, że ktoś tutaj jeszcze we mnie wierzy :lol:

 

Testy się odbyły, i mechanizm działa - zaczyna ładnie kopać już od 6-7 bar. Domyślacie się chyba co się dzieje z ramieniem przy ponad 10 bar o 15 nie wspominając. Muszę dokupić mocniejszą sprężynę powrotną bo stockowa jest już trochę słabsza niż na początku. Ruch zamka jest przenoszony na body tylko i wyłącznie poprzez sprężynę, nie ma żadnego "mechanicznego"/udarowego kontaktu więc nie ma co się obawiać o body. Pierwsze strzały na gazowym SWD były dla mnie osobiście dużą frajdą, odrzut przy ciśnieniach zbliżających się do 10-12 bar jest już imponujący jak na warunki ASG.

 

 

Szybkozłączkę od mamby można zamontować na 2 sposoby:

Można ją zamontować na stałe na "zewnątrz" poprzez otwór w zaślepce kolby lub po zdjęciu zaślepki wysunąć ją na zewnątrz i podłączyć mambę

.

 

Co do osiągów.... jest pełne pole do popisu, regulacja od 0-20bar,choć nie wiem czy nie ograniczę tej możliwości "fabrycznie" do ok 15 bar. W temacie o elektrozaworach kolega Vavanuk, osiągał bardzo wysokie prędkości już na 9-13 barach. FPSów od razu mówię jeszcze nie sprawdzałem bo kombinuje cały czas z czymś na wzór przerywacza.... ale każdy znajdzie coś dla siebie, do strzelanek międzyludzkich i być może do tarczy...... :-F

 

Wewnątrz wycięcia w kolbie będzie zawór, więc myślę o zabudowaniu go mniej więcej w taki sposób jak Karol_K KLIK

 

 

Do pierwszych testów kupiłem butlę CO2 z zaworem on/off. Po pierwsze - jest to gaz do którego mam łatwiejszy dostęp, a po drugie bardziej się obawiałem działania mechanizmu na tym gazie. CO2 po przejściu przez reduktor przechodzi z cieczy w gaz ,więc po "naciśnięciu spustu" w SWD już nie występuje wylot białego obłoczku z lufy - jest to nadal gorszy własnościowo gaz od HP, ale dużo lepiej wykorzystany.

 

 

 

ZESTAW BUTLA, REDUKTOR MAMBA

 

Ja wybrałem największą butlę CO2 do paintballa z racji testów itp. Można dostać dużo mniejsze butle, które dla snajpera również powinny być wystarczajce, z reduktora można na upartego wymontować manometry. Butlę z reduktorem trzeba włożyć do plecaka, camelbacka lub gdzieś przy oporządzeniu.

 

SWD z podłączoną mambą

 

To jedna z możliwości podłączenia szybkozłączki do mamby, pod odłączeniu wężyka można ją schować do wewnątrz kolby i zamknąć zaślepką.

 

Filmik z działania ,( ruch zamka i odrzut przy różnych ciśnieniach) postaram się zrobić jeszcze w tym tygodniu.

Link to post
Share on other sites

Tak jak obiecałem.....nagrałem krótki filmik przedstawiający działanie prototypu na ciśnieniu 10 bar.....

 

 

Jak wspominałem, muszę dokupić silniejszą sprężynę powrotną, w finalnej wersji strzały będą bardziej "stabilne". Jak pewnie zauważyliście na filmiku nie używam spustu, steruję z poza repliki....

 

 

Co o tym sądzicie.......??

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...