Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gazowe SWD - przeróbka A&K/Atoza


Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Projekt na pewno wyjdzie na jaw, ktoś prędzej czy później rozkmini jak go zrobić, mało to konstruktorów jest w Polsce? ;)

 

Takie SWD na pewno nie jest jedynym egzemplarzem, ktoś już zrobił coś podobnego, działające na tej zasadzie. Niema co ukrywać, prędzej czy później podobne customy będą na allegro....

 

Też by mnie to bolało jakby ktoś skopiował mój projek i sprzedawał taniej, ale no cóż, nie zabronisz :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Jak zrobić blow-back to prościzna, stworzyć projekt także, najgorzej jest z wykonaniem, bo nie każdy ma dostęp i środki by to wykonać.

 

Osobiście podejrzewam jak to jest zrobione, i wydaje mi się, że znam najlepsze rozwiązanie, widziałem także za granicą działające prototypy tego, i mogę powiedzieć, że my Polacy jesteśmy 100lat za maniakami airsoftu z zagranicy.

Link to post
Share on other sites

zgadzam się z sebciem. Problemem nie jest tylko sam projekt a również wykonanie (choćby dyszy, głowicy itd). To, że widziałem nie jedną replikę w środku nie oznacza, że chciałbym/miałbym możliwość ją zbudować. Każdy ma swoją specjalizację. Jak ktoś jest pasjonatem i się uprze, to skopiuje czy to twój projekt, czy ściągnie jakiś z internetu. Tacy ludzie nie są grupą celową do której kierujesz produkt. Zapewniam Cię, że znajdziesz nie jednego chętnego na kupno, w tym prawdopodobnie również mnie, bo będę wolał dać 100-200zł więcej za dobrze wykonaną robotę niż samemu stracić kilka weekendów i ryzykować, że coś się zepsuje. A dyszę nawet jakbym chciał to sobie przecież nie wystrugam :-) Także nie porzucaj planów :-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ronnie223 nie poddawaj się, wierzymy w ciebie:)

Projekt zapowiada się wyśmienicie, tym bardziej, że pisałeś o możliwości włożenia tego systemu do AUG, spełniłbyś moje marzenie, AUG z silnym BB, można stosować normalne magi od AEG moje marzenie.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Budowe moge uznac praktycznie za zakonczona. Kilka godzin temu postrzelalem na sucho (magazynek mam nadal w czesciach :( ) i jestem cholernie zadowolony z koncowego efektu, dla mnie cud-malinka...

 

Jestem szczesliwy, bo bylo duzo chwil w ktorych chcialem projekt porzucic, ten kto robil cos całkiem od podstaw i wedlug swojego pomyslu wie o czym mowie... Jednak Wasze wpisy i zainteresowanie tematem daly mi wiare i sily - wiec za kazda opinie, rade i krytyke - wielkie PODZIEKOWANIA

 

Nawiazujac do powyzszych postow:

Gazowy M82 do ktorego zabieram sie nie dlugo, AUG, SR25 itp to rowniez moje wymarzone repliki i teraz z duzo wieksza pewnoscia moge powiedziec ze budowa oparta na tym systemie jest ''wysoce prawdopodobna'' i chialbym to robic

 

 

Jutro postaram sie wrzucic filmik z finalnej wersji gazowego SWD. Zaprezentuje dzialanie BB, na wszelkich mozliwych regulacjach. Wypisze tez tak jak obiecalem zgodnosc z zalozeniami itp.

 

sorry za uklad posta i ewentualne bledy - pisze z telefonu.

 

pozdrawiam

 

Ronnie

Link to post
Share on other sites

Super.

Nie mogę się doczekać filmików.

Skoro jest skończony projekt SWD, to czy masz zamiar sprzedawać kity, i jak oceniasz cenę, zamkną się do tysiąca, pytam z czystej ciekawości bo SWD nie jestem zainteresowany?

Jak oceniasz system, poradzi sobie z replikami automatycznymi, czyli będzie trzymał stałe parametry ciśnienia gazu przy ogniu automatycznym, o inteligenty spust się nie martwię skoro układ jest sterowany przez elektrozawór to nie powinno być kłopotu wykonać spust tak jak w elektryku z osobnym obwodem sterującym semi i auto? Ech to co ja teraz zrobię z moim gearboxem jak pojawią się twoje kity:D.

Skoro stosujesz elektrozawór, to mam pytanie jak oceniasz niezawodność systemu w zimę, nie ma za bardzo co zamarznąć bo nie ma mechanicznych układów, które są nie precyzyjne i potrafią zamarznąć, wiadomo na zimę na pewno z HP będzie trzeba biegać, jakaś mała butla zamocowana na kolbie i można walczyć.

A miałem modyfikować gearbox w moim AUG a tu wychodzi, że pozostanę na SP110 i będę oczekiwał postępów twojej pracy.

Jeśli zajmiesz się projektem AUG to mogę podrzucić moje stare body, dla 2 celów, aby dostosować mechanizm gazowy do niego oraz stworzyć wytrzymałe mocowanie, które będzie trzymać ten system, w końcu tylne uszy czasami potrafią paść od odrzutu sprężyny M130/140 więc, wypadało by coś wy myśleć.

Link to post
Share on other sites

Gratulacje Ronnie, czekam na filmik.

 

Jak oceniasz system, poradzi sobie z replikami automatycznymi, czyli będzie trzymał stałe parametry ciśnienia gazu przy ogniu automatycznym, o inteligenty spust się nie martwię skoro układ jest sterowany przez elektrozawór to nie powinno być kłopotu wykonać spust tak jak w elektryku z osobnym obwodem sterującym semi i auto? Ech to co ja teraz zrobię z moim gearboxem jak pojawią się twoje kity:D.

 

To przecież z założenia nie miało mieć auto...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

 

To będzie mój ostatni post w tym temacie. Zadecydowałem, że w najbliższym czasie nie będę oferował nic do sprzedaży.

Swój zamierzony cel osiągnąłem - przerobiłem sprężynowego SWD A&K na gaz starając się zachować pierowotne założenia (07.03.10):

Oto one plus komentarz:

 

1. Mechanizm gazowy działający zarówno na HP jak i na CO2(na 90% zasilanie z butli)w zależności od potrzeb. Dzięki zastosowaniu regulatora do ostatnich strzałów na butli, ciśnienie nie będzie spadać po każdym strzale, co powinno zapewnić zarówno na HP jak i CO2 bardzo dobrą powtarzalność strzałów. Wiadomo CO2 przy niskich temperaturach odpada.

 

SWD działa na CO2 i na HP, zasilanie z butli, reduktor utrzymuje jednakowe ciśnienie, elektronika wysyła idealnie równy impuls na cewkę zaworu- wszystko to składa się na bardzo dobrą(można powiedzieć idealną) powtarzalność. CO2 w niskich temperaturach wbrew moim przypuszczeniom daje radę, to dzięki zmianie stanu skupienia w reduktorze.

 

2. Mechanizm powoduje strzał tak jak w ostrym SWD - czyli tryb ognia pół automatycznego. Przed pierwszym strzałem należy tak jak w ostrym SWD przeładować replikę ręcznie.

Większa szybkostrzelność - brak męczenia się z niewygodną rączką i naciąganiem mocnych sprężyn(miałem kiedyś Atoza -trochę znam ten ból)

 

 

Pół automatyk działa, dysza została poszerzona względem pierwowzoru - przeładowanie celem wprowadzenia kulki do komory HU działa jak chciałem. Siła którą trzeba użyć do napięcia sprężyny powrotnej jest trochę większa od sprężyny użytej w stocku. Odbywa się to bez jakichkolwiek problemów.

 

 

3. Mocny Blow Back - gazowa symulacja odrzutu zamka, realizm oraz odczuwalny mocny odrzut całej repliki. Regulowana siła odrzutu oraz szybkość ruchu zamka. Będzie możliwość całkowitego wyłączenia BB dla oszczędności gazu.

 

Na filmiku z działania poprawionego prototypu widać, że Blow Back działa. Obecnie jest jeszcze szybszy, ale filmiku nie będzie, bo praktycznie byłoby to to samo co w poprzednim(trochę szybszy ruch na niższych ciśnieniach) Prędkość zamka jak i moc zależy od cisnienia i wiadomo, że w górnym zakresie są to bardzo odrzuwalne(więc i gazożerne)uderzenia. Jest też możliwość ustawienia danego zakresu ruchu zamka w elektronice. BB można wyłączyć, z tego co wiem w żadnej oferowanej gazowej replice nie było takiej możliwości(do ewentualnej poprawki). Daje to możliwość wyboru między odczuciami ze strzału a wyciszeniem strzału(szczególnie z założonym tłumikiem).

Wyłączenie jak i ponowne włączenie jest to kwestia kilku sekund - zastosowany przełącznik ON/OFF.

 

4. Regulowana prędkość wylotowa - i tutaj będzie pole do popisu. Minimum od 0-700, chociaż części mają dużo wyższą granicę wytrzymałości. Tutaj pytanie do Was - ile fps max fps chcielibyście osiągnąć?. Ogranicza nas waga kulek - dlatego nie wiem czy jest sens ładować 900-1000 fps chociaż zapewniam, że to nie będzie problem...tylko nie wiem po co komu do ASG taka moc, do strzelania tarczowego jak najbardziej

 

Mój zawór ma przepustowość ponad 500l/min. Zakres ciśnienia bezpiecznego dla mechanizmów to ok 18 bar. Daje to ogromne możliwości regulacji fps. Osobiście na chrono nie byłem, ale dla mnie jako snajpera ASG jak i wyborowca zakres jest wystarczający - ze sporym zapasem.

 

5. Mechanizm bez uszczelkowy, wszystkie części połączone solidnie, tak aby bezawaryjnie działały przez długi czas. Cześci mają obliczoną granicę wytrzymałości na ciśnienia dużo wyższe od założonych znamionowych ciśnień. Mechanizm będzie działał na oryginalnym magazynku( bez przeróbki)

 

Całkowicie pozbyć się oringów nie zdołałem. Reszta jest połączona szczelnie i tak jak zakładałem mają dużo wyższą granicę wytrzymałości - ok 25 bar. Zawór bezpieczeństwa ustawiony na 18 bar. Magazynek bez przeróbek - podchodzą low i hi capy.

 

6. Zamiast zbijaka i zaworu, zastosowany będzie zawór elektromagnetyczny, więc do działania potrzebna będzie, albo mała bateria 12V albo li-po 11,1V . Zapewni to dużą powtarzalność strzałów oraz będzie prawidłowo działać na dużych ciśnieniach.

 

Butlę i reduktor jak i zasilanie noszę w plecaku. Dla mnie to najlepsze rozwiązanie bo mogę zabrać ze sobą akumulatory żelowe o dowolnych pojemnościach. Bateria zimna nie lubi więc ma w plecaku cieplutko - a czarny kabel spiralny wpleciony lub poprowadzony wewnątrz mamby z gazem nie robi żadnej różnicy. Dla mnie same plusy.

 

7. Mam też zaprojektowany system, w którym po ostatniej kulce oraz bez magazynka nie będzie można oddać pustego strzału. Wiele osób o tym śni ;-)

 

Z tego punktu zrezygnowałem, zagęściło by to jeszcze bardziej okablowanie wewnątrz repliki, którego mam ponad 3 metry.

 

Sami oceńcie zgodność z moimi założeniami. Myślę, że projekt mogę uznać za udany.

 

"EPILOG"

 

Jak już pisałem w obecnej chwili rezygnuje z przeróbki. Wiąże się to z brakiem czasu, funduszy i nie ukrywam ogólnym wypaleniem. Co zamierzam?

 

Budowa i oglądanie efektów jej pracy były dla mnie czymś wyjątkowym. Nie uważam, że brak sprzedaży jest dla mnie porażką - czas pokaże czy ten projekt przyniesie dla mnie finansowe korzyści. Tego co się dzięki budowie dowiedziałem i nauczyłem(również o sobie) nie kupiłbym za pieniądze. Mam nadzieję, że będę miał jeszcze okazję do realizacji moich pozostałych pomysłów. Bo kilka ich jeszcze w głowie mam - i szczerze zachęcam Was do realizacji Waszych.

 

Cieszę się, że kilka nowych osób zaraziłem budową i przeróbkami replik według Ich pomysłu. Jeśli dopadnie Was kryzys(a dopadnie), jeśli będę mógł z chęcią pomogę.

 

Teraz wracam do strzelanek z moim teamem, bo przez 8 miesięcy trochę ich zaniedbałem.

 

Dzięki jeszcze raz za wszystkie komentarze, i słowa konstruktywnej krytyki - szczególnie dla kolegi Sushi.50

 

Jeśli będą pytania proszę piszcie je na PW.

 

 

do zobaczenia na celowniku

 

pozdrawiam

 

 

Ronnie

 

Olkuski Skład Airsoftowy

 

 

 

Viper - temat do zamknięcia kiedy uznasz za słuszne.

 

uff..koniec

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...