Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miwo Military


Recommended Posts

  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szukam właśnie ale chyba nie mam teraz płyty z lepszymi niż te:

 

Sam pas, z podpiętą kaburą udową i panelem udowym z 5 magazynkami do krótkiej i Surefire'm.

pasmiwo10yw.th.jpg

Na pasie trochę cargo i kieszeni na magazynki itp. Widać płaskie szelki pasa.

pasmiwo24as.th.jpg

Pas+ chestrig, niestety nie mam w tej chwili lepszego zdjęcia, ale widać o co chodzi. Nie sugerujcie się układem kieszeni bo na szybko je upinaliśmy.

miwopas37rz.th.jpg

Wspomniany panel z szybkimi ładownicami do krótkiej, magazynki są do USP.

panelusp6hr.th.jpg

 

Jako bonus - dwie fotki pewnej konfiguracji sprzętu- KT 12+pas taktyczny+torba szybka na maskę P-gaz+plecak patrolowy MOKRA.

plecakpgaz18yd.th.jpg

plecakpgaz0ps.th.jpg

 

Z uwag co do pasa modułowego/patrolowego - to jest wersja starsza teraz są 2 nowe - węższa i szersza (liczba PALSów), dwie wersje szelek (wariant prosty, płaski - pod oporządzenie i większy - w rodzaju szelek PLCE, do których można dodatkowo doczepić drobne elementy oporządzenia (kompasówki, nóż, opatrunek, radio itp). Szelki i sam pas są wyściełane od środka siatką dystansową dla zwiększenia komfortu.

 

Jakby co to proszę pytać, jak wiem to powiem jak nie wiem to się dowiem. :wink:

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do zdjęcia #1, sugestie moznaby rzec :) Czy myśleliście o dodaniu do mocowania szelek do pasa rozciąglwego kordu, albo paska elastycznej taśy? Powinno to znacznie poprawić wygodę oporzadzenia opartego na układzie pas - szelki.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak - patent z szelek HSDL HighSpeedGearów jest średni - bo jak obciążysz pas (ładownice długiej, cięższe cargo)to shockcord się rozciągnie i będzie zjeżdzał z d... (takie mam doświadczenia). Nie jest to zbyt trudne do wykonania samemu - wystarczy wstawić trochę linki elastycznej między łączenie pasa i szelek, ale jeśli ktoś bardzo będzie chciał żeby mu ten shockcord wstawić między pas a szelki to przecież problemu nie ma. Wystarczy żeby napisał i wyjaśnił czego chce. Aha "komforciaka" do pasów pistoletowych też przygotowujemy.

 

Pokazując o co bulwie chodzi reszcie publiki:

 

Lekka "pierwsza linia" - shockcord na łączeniu pasa i szelek.

firstlinetest25tj.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Przyznam że nie bardzo kapuję Twój argument, chyba czegoś nie zrozumiałem - przecież po to jest regulacja żeby pas nie zjeżdżał z d... Shockcord stabilizuje oporządzenie i daje większą swobode ruchów. No i co to za szpanerskie połaczenie szpejów na tym zdjęciu? :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Ja mówię tylko, że jak jest guma a pas jest obciążony to potrafi zjechac nieco bo się guma rozciąga, niezależnie od regulacji samych szelek. Jeśli na pas damy tylko krótką , worek na odzysk i takie drobiazgi jak na zdjęciu to spoko, ale jeśli pas modułowy (szerszy) obciążymy jak PLCE to po prostu będzie duże obciążenie. Generalnie mi wystarczają dobrze wyregulowane szelki, ale jak napisałem - jeśli ktoś chce sobie dodać Shockcord na połączeniu to niech po prostu da znać - żaden problem.

 

A szpanerka nie jest moja, mnie na te szpetne, a drogie dłutka na "S" nie stać (nie mam tu na myśli SigSauerów). :wink:

Link to post
Share on other sites
te szpetne, a drogie dłutka na "S"

 

Się Cynik wkurzy...

 

Ja tam jestem ciekawy tego buttpacka - dało by się go jakoś pod pas Alice podpiąć?

 

A tak w ogóle to co jest z zielona cordurą? Bo jeśli ma się na miwo pojawić to wziałbym jeszcze kilka gratów...

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy że założenia są proste - docelowo zamierzamy używać tylko Cordury 1000+ i ewentualnie lżejszych. Ale kwestia dostępności określonych kolorów jest problematyczna. W Polsce odpowiednia Cordura jest dobrem stosunkowo trudno osiągalnym - dużo zależy od przypadku, układów etc. Oczywiście można zamówić Cordurę u producentów - do czego stopniowo zmierzamy ale uprzedzam że to prowokuje wzrost kosztów - po prostu w Europie (o US przy ilościach hurtowych, potrzebnych w normalnej produkcji lepiej nie mówić bo cło na tekstylia wynosi 40%) metr Cordury 1000 u producenta wyniesie średnio 15 Euro za metr. Jeśli zamawiasz tkaninę w nowy wzór kamuflażu (np Pantera pustynna) to zamówienie minimalne musi wynieść ok 1000-1500 metrów bieżących na dzieńdobry. Sami sobie policzcie... To są inwestycje które warto robić pod warunkiem że ma się zapewniony zbyt odpowiedniej ilości produkcji. Nie da się zrobić wszystkiego na raz i utrzymać możliwie przystępnych cen oporządzenia. Nie jesteśmy Chińczykami i nie mamy obozów pracy.

 

Pracujemy nad zapewnieniem jak najlepszych, markowych surowców do produkcji - Klamer nie tylko Duraflexa, ale też Nexusa, lepszych napów, jeszcze mocnejszych taśm, siatki nylonowej i dystansowej. Większosć tych produktów jest po prostu niedostępna w Polsce. W kraju "szelek-dusicielek" po prostu takie rzeczy nigdy się nikomu w głowie nie mieściły - musimy więc nieźle się nagimnastykować ale walka trwa i myślę że w końcu wygramy.

 

Co do samej oferty:

 

Zakładamy, że podstawowa oferta kolorów oporządzenia i mundurów obejmie 3 kolory "bazowe" (czarny, oliwkę, khaki zbliżone do Coyote Brown), 2 oficjalne kamuflaże MON dla zamówień wojskowych (okaże się czy z ograniczeniem dostępności dla cywili ze względu na niesławną ustawę), 2-3 kamuflaże specjalne i kilka kamuflaży dodatkowych zależnie od dostępności materiału - takich właśnie jak obecnie dostępny CCE, DPM, 3 color, Szwedzki M90 lub straszliwy Belgijski m88 . :wink:

 

@Ryb - o który Buttpack pytasz? Nasz czy ten ze zdjęcia ze Striderem?

 

PS. Aha - to będzie dopisane na stronie, ale uprzedzając pytania - wszelki sprzęt można zamawiać w "polskim" systemie modułowym 20mm albo w standardzie MOLLE, czyli 25mm. Oba systemy są częściowo kompatybilne, bądź przy zastosowaniu zapięć MALICE całkowicie kompatybilne. Po prostu trzeba to napisać przy zamówieniu.

Link to post
Share on other sites

Catch, piszesz o ograniczeniu dostępności oporządzenia w polskim kamuflażu.

Czy to będzie całkowity zakaz sprzedaży?, czy trzeba będzie podawać numer książeczki wojskowej?, czy ci co już kupowali (w polskim), dalej będą mogli kupować czy tylko dla "nowych" nabywców będzie zakaz?

Poza tym w Ustawie nie ma nowy o elementach oporządzenia a tylko o umundurowaniu.

Możesz to jakoś rozwinąć?

Link to post
Share on other sites

Pytam o ten z tego zdjecia:

http://img145.imageshack.us/my.php?image=m...miwopas37rz.jpg

to się chyba na stronie miwo nazywa chlebak/torba patrolowa. Poprostu chciałem sobie sprawić coś na tyłek zamiast demobilowych cargo dostępnych zresztą dość spontanicznie i ten mi się spodobał...

 

Ten obok stridera to chyba Maksiowy Proteus (też sliczny, ale chwilowo nie na moja kieszeń, może kiedyś)?

Link to post
Share on other sites

Ok, teraz jasne Ryb.

 

Nie powinno być problemu z Alicjami. Po prostu poproś żeby tylną sciankę nadupnika usztywniono i obszyto taśmami 50 albo 25mm jedna obok drugiej zamiast standardowego systemu mocowania. Tak jak w jak w rzeczach do Malice. Wiesz sam o co chodzi. Nawet jeśli koszt skoczy o 5 zeta to myślę że nie powinno być problemu, prawda? Zewnętrzne boczne PALSY tez obmyśll - mogą być z taśmy 50 albo 25 gęstych wtedy przydadzą sie zarówno do Alice/Malice/MOLLE.

 

Co do materiału na ten Buttpack to sugerowałbym Cordurę w DPM albo CCE, w razie czego Krylon/Molotov oliwkowy w łapę i jedziesz.

 

 

Catch, piszesz o ograniczeniu dostępności oporządzenia w polskim kamuflażu.

Czy to będzie całkowity zakaz sprzedaży?, czy trzeba będzie podawać numer książeczki wojskowej?, czy ci co już kupowali (w polskim), dalej będą mogli kupować czy tylko dla "nowych" nabywców będzie zakaz?

Poza tym w Ustawie nie ma nowy o elementach oporządzenia a tylko o umundurowaniu.

Możesz to jakoś rozwinąć?

 

Mogę to rozwinąć - ostatnio sytuacja jest trochę niejasna i niektórzy producenci (głównie materiału mundurowego) mają opory ze sprzedażą materiału w nadruk wz.93 bez oficjalnych kwitów na produkcję wojskową. Jak napisałem - zobaczymy jak będzie, na razie nikt się nie czepia więc kupować mozna. Ale jak sam wiesz w Polsce bywa rozmaicie...

Link to post
Share on other sites

A czemu np. woodland jest tak trudno dostępny? Czytałem o tym też na zagranicznych forach. Nie jest tak łatwo dostępny jak cce czy właśnie dpm. Mówie oczywiście o cordurze.

 

Przy szyciu kamizelek na system taki jak w molle, masz na myśli taśmy dostępne w Polsce -25 mm, czy taśmy o szerokości cala- czyli 25,4 mm. :) To tak z ciekawości :lol:

 

No nie powiem kordura kusi. Mi tam jeszcze brakuje w ofercie miwo takich ładownic do cqb. Takich co mają naszyte paski molle na zewnątrz. Jak te w linku. W mailu dowiedziałem się że takich uszyć się nie da :(

 

http://secure.specialtydefense.com/cgi-bin...n/sds/4070.html

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No cóż - bo niewiele się Woodlanda robi w Europie. Poza Arktisem który robi własny wzór materiału i Włochami którzy mają nieco inne kolory i układ plam - cordury w tym wzorze w Europie nie widziałem. A sprowadzenie ze Stanów oznacza wysokie cło (czyli ostateczną cenę) - o czym wcześniej pisałem.

 

Dla twojej ciekawości wyjaśniam że standardowa taśma systemu Molle, podobnie jak wszystkie elementy tworzywowe określana jest jako 1"/25mm to ile ona ma w rzeczywistości to nie ma znaczenia bo funkcjonalnie różnice sa minimalne. Takie są standardowe oznaczenia. Pozostałe rozmiary taśm i akcesoriów to 20,30,40 i 50 milimetrów. przy czym na przykład taśma 40mm ma tak naprawdę ok 37-38 milimetrów szerokosci. Jasne?

 

Co do ładownic pokazanego typu czyli tzw. "shingles" (dosłownie gont/klepka) (w wersji wszytej w kamizelkę np w zintegrowanym CIRAS określanych jako część "cummerbund" czyli pasa łączącego tylny i przedni panel kamizelki). Te ładownice są pochodną bandolierów, zwłaszcza tych które pojawiły się jako element systemu molle. Nie jest to specjalnie dobry typ ładownic - z punktu widzenia realnego zastosowania, dostępu do magazynka, jego zabezpieczenia, szybkości wymiany itd. Sprawdza się z magazynkami typu STANAG, magazynki do innych systemów broni ze względu na posiadane stopki (AK) lub łączniki (G36) po prostu nie bardzo do nich pasują. Na razie po prostu nie ma opracowanych wykrojów do tych ładownic. Jeśli zainteresowanie takimi ładownicami wyraźnie wzrośnie to po prostu je zrobimy. Kein problem.

 

Do CQB/DA najlepsze są... ładownice CQB takie na max dwa magazynki z mocną gumą i odpinaną klapą.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszedł mój Chińczyk :)

 

Panel nośny Chińczyka + dwie ładownice na 2 magazynki BERYL + dwie małe uniwersalne cargo...

Jestem pozytywnie zaskoczony... Myślałem że to będzie mniejsze, a tu proszę jaka niespodzianka. "Małe" cargo, wcale nie są takie małe ;) Kieszeń wewnętrzna ogromna, ramiona grube, pas z tyłu gruby, wszystko solidnie wykonane, porządnie obszyte i wygodne... Paczka szybko dostarczona, tak więc nic mi innego nie pozostaje jak sklep gorąco polecić!

POLECAM!! :)

 

 

PS: Przy okazji jest bardzo bardzo miła obsługa :) (Mówię o Pani z e-maila)

Link to post
Share on other sites

Ja ją podziwiam że ma tyle cierpliwości :wink:

 

A Chest rig jest szeroki bo był projektowany pod magazynki AK/Beryl - większość chestrigów amerykańskich - RACK chociażby są nieco mniejsze bo mniejsze są magazynki. Ten jest zoptymalizowany na 4/3 (4 podwójne CQB czyli 8 magazynków lub 3 potrójne "leśne" czyli 12 magazynków) kieszenie na magazynki + 2 kieszenie cargo/radio etc.

 

Aha - co do kolegi co pytał o te płaskie miękkie kieszenie modułowe to niedługo powinny być w ofercie, już rozrysowane są. :)

Link to post
Share on other sites

@Catch22, gdy mówiłem że jest szeroki to chwaliłem oczywiście :) Moim zdaniem to bardzo dobrze... Jedyna wada jaką widzę, to bardzo droga kamizelka... Pas nośny jest w dobrej cenie, ale na kamizelke niestety mnie nie stać (ale patrząc po jakości produktu, mam nadzieję że kiedyś na nią uzbieram)... :)

 

A Pani Joanna, faktycznie ma cierpliwość... Otrzymałem nawet zdjęcia materiału, jak poprosiłem!! :) Serdecznie pozdrawiam oczywiście...

Link to post
Share on other sites
Jestem ciekawy czy w Miwo można by było uszyć na zamówienie taką właśnie kabure?( Chodzi o kabure Bianchi) Chodzi głównie o Polskie camo..

 

Raczej (może nawet napewno :D ) - nie. Jest tam dużo metalowych i plastikowych elementów. Prędzej uszyją jakąś miękką kaburę- bhi assult naprzykład (kopię)

 

pozdrawiam

 

ps- nie opieram swojego zdania na inforamcjach z miwo :lol:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...