Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

karabin snajperski ładowany z lewej strony...


Recommended Posts

No więc zastanawiam się czy jest możliwość przerobienia jakiegoś sprężyniaka tak żebym mógł go przeładowywać z lewej strony (leworęczny strzelec...)? Piszę jakiejś bo jeszcze nie wiem na jaką bym miał się zdecydować... Chodzi mi głownie o koszty takiej przeróbki! No więc moje główne pytanie: czy da się tak przerobić karabin? jak tak to jaki model najłatwiej? i jak to by wyglądało z kosztami? :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Owy temat był już poruszany. Z tego co pamiętam natknąłem się kiedyś na replikę dla mańkutów, jednak customowego sprzętu raczej nie ma co brać pod uwagę.

 

Co do przeróbek myślę, że będą to ogromne koszty.

Taniej Ci będzie się przerzucić na drugą stronę, tak jak to zrobiło większość z nas, mańkutów. ;)

Link to post
Share on other sites

Albo przeboleć odwrotną pozycję , jak robi resztra z nas mańkutów :mrgreen:

Z kustomizowaniem sądze że nie byłoby tak żle, ale musiałby się za to wziąść doświadczony modelarz.

Poszukaj gdzie masz w poblirzu modelarnię tam najszybciej ci pomogą.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

A tu nie chodzi raczej o system przeładowywania? chodzi mi, co dokładnie musiał bym zmienić i gdzie bym to znalazł...? modelarz mi to raczej nie pomoże xD

 

oczywiście że taniej było by się przeżuci na prawe ramie, ale mi chodzi konkretnie żebym mógł strzelać z lewego 8-)

...no i też chodzi mi o sprężynówkę (zastanawiam się SWD) a nie o elektryka (mam już 2) :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

żeby SWD zrobić dla leworęcznego strzelca trzeba by było zmienić body, klapę i zamek i w sumie jest po kłopocie - jeżeli nikt nie produkuje takowych pierdół to trzeba się wziąć za przerobienie tego co się ma. Tu przyda się warsztat z bogatym zasobem obrabiarek typu tokarka, frezarka, różnego rodzaju wiertarki itd. Wtedy można się pokusić o zrobienie body ze stali i po prostu zamiast przerabiać stare body stworzyć od razu nowe ;D co nie zmienia faktu, że to będzie cholernie dużo pracy.

 

Przy 4-ro taktowym zamku to by było również uciążliwe ponieważ może i zespół spustowy pozostawić by było można generalnie nietknięty to sam zamek by trzeba było lewy zrobić i przerabiać jeden element z tyłu korpusu ;P podejrzewam jednak, że wśród swojej mnogości części zamiennych takie VSR czy R700 znajdzie się zestaw dla mańkuta - oczywiście w obrzydliwie wysokiej cenie :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

@dr-wisła - największa brednia jaką słyszałam, przeładowywałeś SWD?? Ja tak i czterotakt też, i czterotakt po opracowaniu techniki (której mnie nauczył znajomy z Radomia ;) - pozdrawiam ) jest banalne, łatwe i przyjemne a SWD ma za małą rączkę i wbija się w palce na M150 jeszcze ujdzie ale na Sp170 bóle jest nie do wytrzymania i nie chodzi tu o siłę tylko o to, że bez zastosowania patentu np. mojego, nie idzie z tego strzelać.

Link to post
Share on other sites

Jestem leworęczny i często bawię się repliką kolegi - VSR na 170m/s. Ładując prawą ręką, bo inaczej sobie tego nie wyobrażam, nie jest jakoś specjalnie ciężko w pozycji stojącej, ale po kilku przeładowaniach idzie coraz gorzej. SWD ATOZa ładowało mi się dużo prościej, w sensie wygodniej. Fakt faktem, że był stock (M140 chyba), ale naprawdę ładowanie było wygodne. Nie wiem czy rączka się wbija w łapę, bo ja tego na 140 nie odczułem, więc się nie wypowiem i uwierzę Ci na słowo ;). W każdym razie, jak dla mnie ładowanie SWD jest dużo... wygodniejsze niż standardowego 4-takta.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Z opiniami odnośnie sklepów zapraszam do odpowiedniego działu, chyba że tyczyłoby się to znanego wpłać-zapomnij, czyli 'sklepu' Airsoftxtreme. Airsoftguns.pl nie ma z Airsoftxtreme nic wspólnego, a więc nie widzę powodu, dla którego którego należałoby go w tym temacie odradzać.

 

Przed odpowiadaniem na pytania proszę zwracać uwagę, kiedy zostały one zadane.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...