Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Call of Duty - Black Ops


Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W ramach wszechobecnego koncypowania wymyśliłem, że naukowcy chcą odblokować wspomnienia dotyczące wojny w Wietnamie(ten etap byłby zwyczajnie grywalny, jako część fabuły), aby wdrożyć protagonistę do jakichś black-spec-uber-omfg-D3LT4 ops misji. Kontynuacja gry w związku z tym byłaby w czasach obecnych. ;-)

Link to post
Share on other sites

Ostatnio znów sobie z nudów zainstalowałem World at War (polecam moda Vietnam) i jakoś mam wrażenie, że Treyarch da radę, umieją pokazać chaos bitwy i okrucieństwo wojny, może nie są zbyt kreatywni jeśli idzie o misje, ale po tym co IW zrobiło z ostatnią częścią serii jestem raczej dobrej myśli, zwłaszcza że zapowiedzieli serwery dedykowane, miejmy nadzieję będzie też wsparcie dla modów.

 

Black Ops na pewno będzie grą oryginalną, bo czegoś takiego jeszcze nie było - z jednej strony mechanika CODa, z drugiej okres zimnej wojny, czarne operacje, USA mieszające swoje łapska do małych konfliktów w zapomnianych przez Boga krajach w imię doktryny powstrzymywania - to na pewno coś nowego. No i będzie można pewnie postrzelać do komuchów :wink:

Link to post
Share on other sites

Heh, a nikt nie zwracał uwagi na zakończenie mw 2 ? Dokopaliśmy Shepardowi ale to nie koniec, być może teraz zorganizujemy sobie jakąś grupę najemników czy znajomków typu nikolai i pobawimy się w porządkowanie świata. Może być też tak ,że gra będzie się dziać w 2 okresach czasowych - początki "pracy" Prica w zimnej wojnie oraz właśnie ten motyw który wyżej podałem. Bo z jednej strony mają heli pamiętające wietnam a z drugiej nowoczesną broń czy super zaawansowane samoloty.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Blackbird to niby super zaawansowany samolot XXI wieku? :wink: To samolot szpiegowski, który powstał właśnie w czasie zimnej wojny, więc trochę lat już pamięta.

 

Nie sądzę, żeby BO miało coś wspólnego z MW2. Mogę się mylić, lecz idąc "na logikę" można sobie skojarzyć: MW - XXI wiek, WAW - XX wiek, MW2- XXI wiek, BO-XX-XXI wiek. Po za tym w produktach Treyarch'a nigdy nie było Price'a.

Link to post
Share on other sites

Blackbird'a nie miałem na myśli, że w filmiku jest to inna sprawa. Mi chodziło o samoloty ogólnie.

Ale mniejsza o to, nie wiem czy wiesz ale jak na razie to IW przestaje istnieć. Odeszło sporo ważnych i jakże potrzebnych osób, zaś Acti podpisało umowę z nowym studiem. Więc skoro konkurencja pada to dlaczego Treyarch nie miało by skorzystać na tym ?

Nie wiem, jak dla mnie z części na część trailery czy teasery są coraz bardziej pos... a potem okazuje się że i gra jest kiepska. W MW2 wchodzisz, rozwalasz wszystko co się rusza a po 6 h (koniec gry) zastanawiasz się o co chodziło i czemu właściwie ruskie zaatakowali USA.

Niech zrobią dobrą fabułę - World in Conflict a nie nastawiają się na 100 % akcji&rozwałki.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Dla mnie fabuła była zrozumiana, lecz nie tak odrazu. ;-) Gen. Shepherd pod postacią "dobrego człowieka" szukał ideału żołnierza, który miał zostać zwerbowany do tajnej misji prowadzonej przez CIA. Po masakrze na lotnisku misja okazała się klapą, a Makarow zwalił wszystko na USA ( mówili po ang, używali amerykańskiej broni i amunicji, FSB znalazło ciało Amerykanina ), a że wcześciej Rosjanie zdobyli satelitę Amerykanów - udało im się rozszyfrować system obrony USA. Była sobie wojenka,a na drugim planie działania TF141. Ostatecznie wszystko okazało się prowokacją, a wojna została rozpętana przez chorą rządzę Shepherda, który chciał zostać bohaterem. Makarow był tylko pionkiem. Jednak Shepherd, który miał praktycznie nieograniczoną władzę, zrobił z Price'a i Soap'a zbrodniarzy wojennych. I na tym się skończyła gra. :D

 

 

Nazwałbym to lekkim offtopem, ale co tam. Na razie na temat gry można tylko spekulować.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie fabuła była zrozumiana, lecz nie tak odrazu. ;-) Gen. Shepherd pod postacią "dobrego człowieka" szukał ideału żołnierza, który miał zostać zwerbowany do tajnej misji prowadzonej przez CIA. Po masakrze na lotnisku misja okazała się klapą, a Makarow zwalił wszystko na USA ( mówili po ang, używali amerykańskiej broni i amunicji, FSB znalazło ciało Amerykanina ), a że wcześciej Rosjanie zdobyli satelitę Amerykanów - udało im się rozszyfrować system obrony USA. Była sobie wojenka,a na drugim planie działania TF141. Ostatecznie wszystko okazało się prowokacją, a wojna została rozpętana przez chorą rządzę Shepherda, który chciał zostać bohaterem. Makarow był tylko pionkiem. Jednak Shepherd, który miał praktycznie nieograniczoną władzę, zrobił z Price'a i Soap'a zbrodniarzy wojennych. I na tym się skończyła gra. :D

Nazwałbym to lekkim offtopem, ale co tam. Na razie na temat gry można tylko spekulować.

 

 

Dzięki za spoiler.

Link to post
Share on other sites

Ohtar, ta gra ma już tyle a ten temat był już klepany więc dla mnie wprost niemożliwe jest byś nie słyszał. Ale co tam, jeśli chcesz to kupuj grę, ja z perspektywy czasu żałuję, 120 zł mogłem zachować, bardzo by mi się teraz na Galila przydało.

 

Mnie bardziej interesują wymagania systemowe tej gry oraz info odnośnie multi. Fajnie by było gdyby się ktoś pokusił o odejście od liniowości cod i porobił większe mapy z kilkoma drogami do przejścia a nie ciągłe trzymanie za rączkę.

 

W 5 były pojazdy, naziemnych zabawek raczej można być pewnym ale miło by było na dużej mapie mieć heli.

 

Ale to tylko moje skromne życzenia wynikające z naoglądania się BF BC2 (ale nie grania, mój blaszak jest na to za słaby).

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Ohtar - wybacz. Myślałem, że po tak długim czasie każdy zainteresowany już wie wszystko o MW2. Na prawdę sorry...

 

 

Ohh, ile ja bym dał, żeby w multi były pojazdy. Hmmm, skoro były czołgi w WAW, to były i w multi. Tutaj widziałem heli.... ;-) Marzenia.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k
- polecam analizę. Bardzo fajnie zostały odkryte "duszki", które symbolizują pojazdy, bronie itd. Muszę przyznać, że twórcy zostawili je dla bystrych :D
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

a może nowe BlackOps będzie dalszym przedłużeniem fabuły z MW i MW2. Koleś leży w szpitalu - nie? a pod koniec MW2, główny bohater został krytycznie ranny. (nóż w bebechy) - bardzo możliwe że to on.

Edited by fox6
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Tak! Brawo! Soap i Price są poszukiwani przez cały wywiad USA, ich głoś zarejestrował satelita Echelon'u, a oni sobie poszli do szpitala. Zawsze Treyarch i IW miały rozbieżność fabuły, więc nie sądzę, żeby to miało się zmienić. Niby w IW dobrze się nie dzieje, ale może do czasu MW3 to się poprawi.

 

 

Przypominam, że w czasie Zimnej Wojny MacTavish i Price byli w armii UK, a nie w jakiejś AMERYKAŃSKIEJ jednostce specjalnej. Nooo, chyba że w BO będzie wehikuł czasu. :lol:

Link to post
Share on other sites

Ostatnio na Gametrailers pojawił się dwuczęściowy wywiad rozjaśniający nieco jaka będzie to gra. Tak jak w MW2 bedziemy kierować kilkoma postaciami z naciskiem na tego pana z tatuażem z trailerów, którym pogramy na kilku etapach jego kariery. Będzie kilka ciekawych broni używanych przez służby specjalne. Autorzy konsultowali się w tym celu zarówno z ludźmi z zachodu jak i ze wschodniej części żelaznej kurtyny. Kusza miała zastosowanie w tajnych misjach w dżungli. Ciekawą rzeczą będzie możliwość doboru różnych rodzajów amunicji jak choćby Dragon's Breath do szotganów. Obok singla i multiplaya ma się pojawić także mocno rozbudowany tryb kooperacji. No i na koniec pan z uśmiechem potwierdził dedykowane serwery.

Link to post
Share on other sites

Czyli można pożegnać się z jakimkolwiek realizmem. Teraz każde: "WTF is that supposed to be" twórcy będą mogli zbyć: "Black ops, to bardzo, bardzo tajne dlatego wy, śmiertelnicy o tym nie wiecie. Blah, blah blah, garglegargle derp."

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...