Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

i tak w Polsce trzeba miec na takie cos pozwolenie :(

Pozwolenie?. Jakie? Na pewno nie na broń ;)

IMO nie ma regulacji dotyczących tego typu modeli.

Mogą się "przyczepić" albo potraktować jako zabawkę.

Chyba żeby podciągnąć to pod broń alarmową kalibru powyżej 6 mm - to miałeś na myśli?

 

BTW pamiętam, że w MP40 Marushina iglica zbija spłonkę... od przodu. Straszne dziwactwo :)

Link to post
Share on other sites

i wyglądać jak prawdziwa...

i wydawać odgłosy jak prawdziwa...

i zachowywać się podczas strzału jak prawdziwa...

więc gdybym ja był ustawodawcą to bym to zaklasyfikował do broni na którą trzeba mieć pozwolenie... :!:

 

żeby ci to jakoś "nauocznić", bo wnioskuje z twojego postu że nie bardzo wyczaiłeś o co chodzi (ja też dopiero teraz to przemyślałem)

wchodzi kilku gości do jakiegoś sklepu z takimi Coltami dajmy na to, "to jest napad" i te sprawy... nawet jeśli sprzedawca powiedzmy ma kontakt z asg i wie że jest dużo replik, to tamci powiedzmy oddają serie w powietrze... naskoczy im już ktoś? wątpie... DzielnaPolskaPolicja (nie obrażając ogólnie, ale do jednostek mam pretensje :wink: ) też przed bronią maszynową sie skryje...

lol, jakie ja głupoty pierdole, ale chyba mam troche racji :wink:

Link to post
Share on other sites
Pozwolenie?. Jakie? Na pewno nie na broń ;)

IMO nie ma regulacji dotyczących tego typu modeli.

Mogą się "przyczepić" albo potraktować jako zabawkę.

Chyba żeby podciągnąć to pod broń alarmową kalibru powyżej 6 mm - to miałeś na myśli?

hmmm poczytalem o tych replikach i nigdzie nie znalazlem informacji jak jest zbudowana amunicja. Tylko w niektorych przypadkach podawany jest kaliber, co ma wplyw na kwalifikacje prawna replik. Jest podane ze luski so wielokrotnego uzytku, ale jak je sie "nabija"? nie znalazlem...

 

i zachowywać się podczas strzału jak prawdziwa...

odrzut jest wyraznie mniejszy od "ostrej" broni ;)

 

więc gdybym ja był ustawodawcą to bym to zaklasyfikował do broni na którą trzeba mieć pozwolenie...

nie mozesz w ustawie napisac "ta i ta replika jest bronia". o tym czy cos jest bronia czy nie decyduja pewne parametry opisane w ustawie. Poczytaj ustawe, a nie teoretyzuj. Chociaz jak zwykle nasi ustawodawcy sa z lekka zacofani wzgledem rzeczywistosci i np. ja mam powazne klopoty z zakfalifikowaniem tych replik...

 

wchodzi kilku gości do jakiegoś sklepu z takimi Coltami dajmy na to, "to jest napad" i te sprawy...

to samo dotyzy ASG. potrafisz rozroznic replike ASG od broni ostrej z odl 2m? (nawet bez stresu zwiazanego z napadem)... bo ja nie.

a w przypadku powyzszych replik wlasnie strzelanie rozwialoby wszelkie moje watpliwosci...

Link to post
Share on other sites

IMHO ktos wpadl na zajefajny pomysl - takie zabaweczki sa chyba maksymalnie zblizone do broni real, o wiele bardziej niz najlepsza replika BB. Cos dla maniakow realizmu dla ktorych bardziej liczy sie przyjemnosc samego strzelania niz strzelania do czegos.

btw - widzieliscie wideo? np to:

http://www.modelguns.co.uk/m11_mgc1.htm

M11 video - widac po iskrach z wyrzutnika lusek, ze to nie do konca idealnie zrobione jest, ale mimo to wrazenie jest fajne.

z kolei to:

http://www.modelguns.co.uk/sten.htm

Sten 2 Video - robi o wiele lepsze wrazenie, a patrzac na to jak telepie tym kolesiem to az mi slinka cieknie :P

 

EDIT:

juz tu dopisze zeby nie zasmiecac postami.

Co do "ladowania" lusek - zwroccie uwage na to zdjecie:

http://www.modelguns.co.uk/images/f-m16i.jpg

widac wyraznie ze dol jest odkrecany. Prawdopodobnie po to, zeby do srodka wepchac owe PFC o ktorym ciagle pisza (PFC 5/7 mm caps). Jak na moj gust to jest to po prostu zasada dzialania podobna do kapiszonow, albo raczej powszechnych kiedys "korkowcow". 1 luska to jeden "kartridz" wielokrotnego uzytku, w ktorym zmienia sie jedynie ladunek prochowy. Iskry z wyrzutnika lusek, swiadczace o detonacji w tamtym miejscu dodatkowo by to potwierdzaly. Nie kumam tylko czemu owe PFC caps maja rozne wielkosci. Czyzby 5 lub 7 mm bylo wielkoscia ladunku? (np do M16 dodaja 50x 5mm PFC i 50x 7 mm PFC).

 

EDIT2:

zerknijcie jescze np na to:

http://www.modelguns.co.uk/images/g17ni.jpg

po schemacie widac, ze zasada dzialania i wykonanie jest chyba najblizsze oryginalowi jak to tylko mozliwe. mniaaam....

 

Jedno jest pewne - mnie takie cos jara o wiele bardziej niz AEG i jesli sie to kiedys pojawi w Polsce to chetnie zamienie na mojego M15A4 :)

Link to post
Share on other sites
IMHO ktos wpadl na zajefajny pomysl - takie zabaweczki sa chyba maksymalnie zblizone do broni real, o wiele bardziej niz najlepsza replika BB. Cos dla maniakow realizmu dla ktorych bardziej liczy sie przyjemnosc samego strzelania niz strzelania do czegos.

niewatpliwie sa bardziej realistyczne od ASG, "przyjemnosc strzelania dla samego strzelania" w momencie kiedy nic nie wylatuje z lufy? na pokazach czy imprezach rekonstruktorskich to ok, ale dla mnie strzelanie jednosnacznie kojazy sie z tym ze musze w cos trafic ;)

 

Jedno jest pewne - mnie takie cos jara o wiele bardziej niz AEG i jesli sie to kiedys pojawi w Polsce to chetnie zamienie na mojego M15A4 :)

i co? na dzialce bedziesz w powietrze strzelal?

Link to post
Share on other sites
niewatpliwie sa bardziej realistyczne od ASG, "przyjemnosc strzelania dla samego strzelania" w momencie kiedy nic nie wylatuje z lufy? na pokazach czy imprezach rekonstruktorskich to ok, ale dla mnie strzelanie jednosnacznie kojazy sie z tym ze musze w cos trafic ;)

 

A dla mnie wlasnie nie - najprzyjemniejsze jest dla mnie obcowanie z sama bronia, jej zachowanie, odrzut, wylot lusek i inne tego typu rzeczy :) samo strzelanie tez jest fajne - nie przecze, ale jesli mam wybierac - strzelac slepakami z prawie prawdziwej broni a strzelanie kulkami z AEGa to wybieram to pierwsze

 

i co? na dzialce bedziesz w powietrze strzelal?

 

Tak.

I da mi to o wiele wieksza frajde niz strzelanie plastikowymi kulkami z repliki fajnej broni napedzanej silnikiem elektrycznym.

Link to post
Share on other sites
Zalatuje to troche masturbacja bez wytrysku ale o gustach sie nie dyskutuje

 

ROTFL :] porownanie mnie zmiotlo :D

Tylko ze zabawa takimi replikami jest IMHO bardzo przyjemna i satysfakcjonujaca, a to o czym piszesz - raczej wprost przeciwnie :D

 

anywayz - jakby ktos sie dowiedzial ze takie zabawki sa w dystrybucji w Polsce, albo ze jest jakis tani sposob na ich sprowadzenie - chetnie sie dowiem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...
×
×
  • Create New...