Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Która kamizelka lepsza??


Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A do czego ma być lepsza? Bo jedno to prosty chestrig (cos jak Arktis 1725) a drugie to wariacja południowoafrykanskiego patterna 83 - czyli kamizelki patrolowej. Nieco inne zastosowania. Prostszy w obsludze bedzie chestrig - ale dodatkowe wyposazenie (PRC chocby) moze wymagac modyfikacji.

Link to post
Share on other sites

Osobiscie mam patterna 83 i jest super. Dla mnie jedyna jej wada to zapiecia wielkich kieszeni na manierki - dlugo sie je odpina i zapina, wiec wymianilem na fastex'y. No i kieszen na camelbak sie bardzo przydaje (jesli go oczywiscie masz).

A tak w ogole to patterna mozna dostac na allegro za 94 zety http://allegro.pl/show_item.php?item=35486126 8)

 

Ta pierwsza kamizelka prezentuje sie spoko, latwy dostep do wszystkiego, tyle ze malo kieszeni. Jesli chcesz miec caly ekwipunek w jednej kamizelce to polecam patterna.

Link to post
Share on other sites

po roku uzytkowania patterna znalazlem tylko jedna wade

 

trzeba ja wybebeszyc pod magi do g36

 

a i tak max wejda 4 magi

 

no chyba ze ktos powrzuca je luzem do bakist pod manierki ale jakos to nie w moim stylu choc z powodzeniem mozna ich uzywac jako zbiornik na puste magazynki

 

z chesta zapewne latwiejszy dostem do magow (szybciej wymienisz magazynek)

ale

niewiele wiecej do niej wlozszysz

nie podczolgasz sie w niej (choc niektorzy twardziele mowia ze kulkom nie beda sie klaniac :) )

Link to post
Share on other sites

czyli lepszy pattern. to ok..chyba go wezme.. a napisałem z tego względu bo nie wiedziałem którą wziąsc a kolega mi mówił ze każdy mi powie ze jest pattern niewygodny i ze siew nim xle czołga a widze ze nie jest źle a do tych kieszeni zawsze cos upchne:]( oczywiście to co potrzebne) dzieki za porady :D

Link to post
Share on other sites

Miałem Patterna i to niestety dwa razy, mam teraz baaardzo podobny chest. Obydwie kamizelki mają wady, wiadomo towar z dolnej półki, jakościowej oraz cenowej.

 

Pattern nadaje sie tylko do tego zeby go przerobić, kabure mozesz zamontowac z boku na miejscu tej duzej kieszeni zrób tam pas zapinany na fastex do mocowania kabury, albo przyszyj kabure, wysokość i kąt to sprawa indywidualna. Z paternem jest tak ze do lajtowego ASG sie nadaje. Jak bedziesz działał bardziej ostro to nei wyrzyma zbyt długo, słabve nici, pojedyncze szycia, bardzo niska jakość materiału (pruje sie), cały ciężar wisi na plecach gdyż można do niego sporo gratów upchać, niestety. W dodatku szybkie dobycie magazynka do emki z kieszeni na dwa magazynki graniczy z cudem gdyż jest on całkowicie i ciasno w ładownicy schowany. Chyba ze uzywasz HI capa to tego akurat problemu nie bedziesz miał.

 

Chest jest po prostu wykonany po najmniejszej lini oporu, brakuje paru fastexów, kieszenie pod magazynki są dla m4 za wielkie (sprawa indywidulana), choć lepsze od tych w patternie, boczne kieszenie są ogromne, miesczą np. manierkę 1q. oraz latarkę lub swiece dymną.

 

Wyborem kamizelki uniwersalnej musisz się kierowac w taki sposób by jej uniwersalność pasowała Twoim cechom indywidualnym, np. posiadana broń, pełniona funkcja, prowadzone działania. Jak wspominano wyzej jedno to chest ktorego głównym zadaniem jest transport amunicji, drugo to kamizelka patrolowa ktora notabene nienadaje sie do niczego moim skromnym zdaniem.

 

pozdrawiam

wilku

Link to post
Share on other sites

podzielam zdanie Wilka - tez mialem dwukrotnie Patterna, bylem posiadaczem tego chesta co ma obecnie Wilku, uzywalem identycznego chesta w marpacie .... po drodze i obecnie uzywam kilku innych kamizelek i oporzadzen....

 

mowiac krotko:

- pattern 83 - tanie dziadostwo - najnizsza polka, slabe materialy, beznadziejna ergonomia (szczegolnie ladownice na magazynki, niepraktyczne male kieszonki, przeszkadzajace w walce boczne duze ladownice) - jedyny plus to cena i mozliwosc upchania bardzo duzego ladunku. Aha... totalnie dupnie rozklada sie ciezar, kiedy ja przeladujemy. Biegalem pare godzin w tym w Bornym Sulimowie i powiedzialem "never again" ... mialem zakwasy na ramionach w dniu nastepnym,

 

- marpat chest - bardzo przyzwoite wykonanie, niezly material, dosc wygodny i praktyczny - bylem bardzo zadowolony

Link to post
Share on other sites

Tak czytam i myślę sobie, że może jest kilka "paternów"?

 

Obcieranie szyi? Chyba trzeba wyjątkowo nieumiejętnie wyregulować go na ramionach...

 

Marny materiał? Pod jakim względem? Biegam w tym prawie dwa lata i nie zauważyłem jakoś tej marności... Szczególnie, że od spodu materiał jest gumowany. Spróbujcie to rozedrzeć...

 

Jasne, że to "niska półka", ale bez przesady... Wyposażenie nie musi kosztować 500$, żeby spełniać dobrze swoją rolę...

 

Wady - w wersji pierwotnej faktycznie średnio odpowiadał mi układ kamizelki - te wielgachne boczne kieszenie.

 

Zaleta - przy tej cenie nie miałem żadnych obiekcji, żeby ją poprzerabiać pod siebie. Kieszenie boczne poszły won, w ich miejsce pojawiły się dwie dodatkowe ładownice po prawej i kabura po lewej.

 

Jak ktoś nie ma "jazdy" na hi-tech, a jednocześnie nie ma dwóch lewych rączek... w takim przypadku ja nie widzę wad w "paternie"... :wink:

 

-

Link to post
Share on other sites

czekalem na Twoj post Ritter w tym temacie :)))

 

Obcieranie szyi? Chyba trzeba wyjątkowo nieumiejętnie wyregulować go na ramionach...-

 

ee... bo Ty masz specyficzna szyje ze Cie nie obciera.. no... w sumie ja tez mam taka szyje :)

 

Marny materiał? Pod jakim względem? Biegam w tym prawie dwa lata i nie zauważyłem jakoś tej marności...

 

no nie czytales! bo za malo intensywnie biegasz. jak bys ruszyl swoj rycerski :lol: tylek to by sie w 2 godz posypala. a poza tym napewno masz jakas felerna ze wytrzymala 2 lata :)

 

Jasne, że to "niska półka", ale bez przesady... Wyposażenie nie musi kosztować 500$, żeby spełniać dobrze swoją rolę...

 

zartujesz??? 500$ to minimum jakie musi wydac fan ASG na oporzadzenie, ktore jak dobrze pojdzie bedzie zakladal raz w tygodniu na max 6-8 godzin

 

Wady...

alez oczywiscie ze sa wady a najwieksza to cena :) :) :)

 

PS

ten post byl bardzo ironiczny i nie byl wycelowany ani w przeciwnikow ani w zwolennikow kamizelki patrolowej "pattern 83" to byla tylko proba smiesznego podsumowania tego tematu

 

pewnie tak zamieszalismy chlopakowi ze biedny mysli jakby tu sie przerzucic na zbieranie znaczkow :) :) :)

 

po kilku chwilach refleksji doszedlem po prostu do wniosku ze nie da sie porownac bo oporzadzenie to zostalo zaprojektowane do zupielnie roznych celow a autor tego tematu musi zastanowic sie czego od kamizelki oczekuje... powodzenia!!!

Link to post
Share on other sites

Co do obcierania szyi to prawda, musze stawiac kolnierz wysoko, jakkolwiek jakosc materialu zalezy mysle nie od modelu, lecz od producenta. Posiadam wersje produkcji MilTec i pomimo prawie rocznej eksploatacji kamizelka nie ma zadnych sladow zuzycia. Zaznacam, ze jej bynajmniej nie oszczedzalem - ostatnimi czasy jako snajper bardzo duzo czasu spedzam na czolganiu sie. Aha, w duzej lewej kieszeni nosze MP5K. Trzyma sie swietnie i nie ogranicza specjalnie manewrowosci.

Link to post
Share on other sites
czekalem na Twoj post Ritter w tym temacie :)

 

A bo "pattern" to taki mundurowy temat bumerang...

Już nie liczę ile raz tu był i ile razy o tym pisałem...

Kiedyś mi się pewnie znudzi odpowiadanie na kolejny list o tej kamizelce. Sądzę nawet, że już mi się znudziło... :D

 

 

P.S. Niech wreszcie któryś moderator poprawi temat... to już nawet ciężko literówką nazwać, "s" i "r" na klawiaturze nie są zbyt blisko...

 

-

Link to post
Share on other sites

aha... to już sam nie wiem hehe:p widze ze dużo (a bynajmniej wiecej osób chyba) jest za tym ze pattern jest lep(rz)y :lol: od chesta to jednak sie skusze na patterna ...jeszcze raz dzieki za odpowiedzi..bardzo mi pomogliście .pozdro :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A ja mam jak zwykle(powinniście się przyzwyczaić :wink: )lamerskie i baaardzo zielone(nie mylić ze Shrekiem :lol: )pytanie.Która kamizelka jest lepiej przystosowana do magów od Mp5.Będe musiał do kamizelki upchnąć dużo magów(od 4 do 6 8O )więc sami wiecie.Dlaczego te akurat kamizelki? Bo mam flecktarna i te kamizelki są w dobrej cenie :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja również zanim "dorobiłem się "PLCE biegałem w patternie Milteca.W chwili obecnej mam zestaw PLCE i chest rig.

O patternie niestety nie mogę powiedzieć nic dobrego.Jest poprostu fatalny.(chodzi o kopię Milteca)i faktycznie nadaje sie wyłącznie do przeróbki :lol:Jest żle zaprojektowany i bardzo słabo uszty,np. kiedy odpruwałem tylną kieszeń ,to wystarczyło silne pociągnięcie i kieszeń odpadła sama.Wszyscy moi znajomi którzy używają tego oporządzenia strasznie klną na przelotówki przy trokach.Strasznie szybko pękają.Wad jest jeszcze wiele.Słyszałem że oryginał jest lepiej wykonany (jak to oryginał)jednak nie miałem go w rękach więc nie chcę się tu wypowiadać.

Chest rig, jak to było juz napisane wcześniej, jest zbudowany po najmniejszej lini oporu jednak zawiera to co najważniejsze czyli kieszenie na magazynki i dwie utility pouch na granaty , manierkę wzglęnie coś innego oraz wewnętrzą kieszeń na mapę.Do gry w ASG to wystarcza.

Poza tym przy doborze oporządzenia powinieneś sie przedewszystkim sugerować kompatybilnością z Twoją bronią.(tzn czy pasuja kieszenie na magi)

Ja osobiście wybrałbym chesta. :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz 9 magazynków, broń boczną, manierkę, kulki zapasowe, ładownicę do locapów, latarkę, dokumenty, olej silikonowy i 103 złote to bierz chesta - to wszystko się tam zmieści. Jest na tyle dobry, że zamiast biegać w wyszukanych kamizelkach i innych cudach dałem sobie siana i wybrałem własnie tego chest riga. Jedynym problemem jaki napotkałem były zbyt głębokie kieszenie na magi do eMki więc do każdej kieszeni wrzuciłem kilka warstw folii bąbelkowej sklejonych CTI :) i teraz magi wystają ponad kieszenie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...