Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

Nie będę cytował, bo temat niepotrzebnie rośnie....

Faktycznie pdikv2 żre więcej, tak o 40% niż sdik, bo potrzebuje wyższego ciśnienia na wyjściu no i dysze musi cofnąć. W praktyce przy ~600fps/0,2g na 1 kapsule wywalisz latem ok 30-35kulek, a zimą z 10-15. Możesz kupić sobie butlę co2 lub hpa - przy czym ja bym polecał jednak hpa, bo pdik zostało stworzone z myślą o tym właśnie napędzie.

 

Butla hpa 48cu czyli 0,8 litra wystarczy ci na ok 2 tyś strzałów. Ja zakupiłem mniejszą wersję - 13cu, o wymiarach wydłużonej puszki tigera. Wystarcza mi na oddanie ok 500 strzałów, ale już niezależnie zimą czy latem. Producent nie bardzo ma znaczenie, butelki alu są takie same, różnice są w budowie i długości reduktorów. A i wszystkie butle hpa są pinowe, na zaworze on/off zwyczajnie by wywaliło gaz.

 

Nabić butlę możesz:

- w sklepach z gazami technicznymi

- w sklepach dla nurków

- u strażaków

- u farbiarzy

 

Koszt nabicia 48cu do 3000-3500psi to max 5zet.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki za odpowiedzi, jednak jedyną nową rzeczą którą się dowiedziałem, to ilość strzałów które mogę oddać z pełnej butli. Znalazłem już kontakt do miejsca gdzie napełnię swoją butlę ( w mojej miejscowości nawet ), komercyjne gry paintball, offroad i podobne. :cool:

 

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie, czy gwinty na butlach są zawsze standardowe i takie same, a regulator Mancrafta da się nakręcić bez dodatkowych przejściówek ( zakładam że tak, i Chłopaki zastosowali taki sam gwint w swoich reduktorach)

Edited by Podczas
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, jednak jedyną nową rzeczą którą się dowiedziałem, to ilość strzałów które mogę oddać z pełnej butli. Znalazłem już kontakt do miejsca gdzie napełnię swoją butlę ( w mojej miejscowości nawet ), komercyjne gry paintball, offroad i podobne. :cool:

 

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie, czy gwinty na butlach są zawsze standardowe i takie same, a regulator Mancrafta da się nakręcić bez dodatkowych przejściówek ( zakładam że tak, i Chłopaki zastosowali taki sam gwint w swoich reduktorach)

Wyżej pytałeś też o zawór on/off na butlach hp, tak że dowiedziałeś się jednak 2 nowych rzeczy.

A co do gwintu na butlach, to zarówno na butlach co2 jak i na hp jest standardowy gwint 21mm (nie wiem jakie on ma oznaczenie calowe), ale pasuje bez problemów pod rega MC.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad zasileniem moich replik gazowych przez hp.

Repliki:

Glock 17 TM lufa pdi, zamek tworzywo

Mp7 tm lufa pdi.

W obu replikach brak modyfikacji mocowych.

Planowane źródło zasilanie hp 13cu, do tego reduktor slp ten na 300 psi od ninja.

 

Czego nie wiem a to wiedza z zakresu praktyki:

Czy oprócz mancrafta idzie dostać inny niższy i mniejszy oraz dokładny reduktor w dziale do 15 atmosfer?

Jaka średnica węzy 4 czy 6mm?

Wąż prosty czy szukać jakiegoś silikonowego zwiniętego ala mamba?

Jeśli chodzi o gniazda w magazynkach planuję szybkozłaczki, ale nie wiem jakie kupić 4 czy 6 mm oraz jaki jest gwint na zaworach w magazynkach?

Ktoś już się bawił w takie rozwiązanie i jest wstanie się podzielić wiedzą?

 

Link to post
Share on other sites

Prośba do Mendiego, o skromny tut, lub chociaż kilka szczegółowych słów o dostosowaniu pdik v2 do swd.

Niestety nie mam czasu obecnie, a trzeba by napisać o tym artykuł z fotkami. Sprawa montażu nie jest banalna. Rozwiązaniem byłby dopiero drop-kit, w skład którego wchodziłyby:

- konwersja

- zmodyfikowane suwadło

- zmodyfikowane ramię selektora

- zmodyfikowany zespół spustu

- dorabiana dysza

- dorabiany mostek (mocowanie)

Link to post
Share on other sites

Zastanawiał się ktoś nad użyciem takich butli?

Ciekawe czy weszłyby w kolbę tak jak konwersja do naboi.

 

http://allegro.pl/bu...5713691033.html

To jest głupia głupość zła... szkoda sobie zawracać gitarę. Ile kosztuje to widać (koszt 10-14 kapsuł), waży tyle co 15 kapsuł, wewnątrz mieści ładunek z 4-5 kapsuł i nie ma możliwości ponownego nabicia. Nawet jakbyś się uparł na zmianę zaworu na on/off, to trzeba by przejściówki stosować, bo gwint jest na zewnątrz butli, a nie w środku.

W kolbę to nigdy nie wejdzie bo ma samo 21,5cm, a z regiem nakręconym to ma ok 28cm .

 

Jesli już hcesz butlę co2, to szukaj używki tego typu

http://allegro.pl/butla-co2-12-oz-z-zaworem-on-off-maxpressure-i5718832426.html

po 30-40zet można znaleźć. Wymiar wysokościowy niemal identyczny, trochę grubsza jest, ale elegancko wchodzi do camelbacka. Za to gazu ma ok. 340g co odpowiada niemal 300 kapsułom.

Link to post
Share on other sites

Szukam czegoś większego niż 1 kapsuła, minimum adapter na 2, ale takiego co się jeszcze da gdzieś schować w replice, w kolbę czy np. łoże.

 

Długa kolba do Mki ma w środku długość 26cm~ i 3cm szerokości, 2,6cm szerokości klapki.

 

Znalazłem takie cuda:

 

http://www.activegames.pl/pl/p/Kolba-Milsig-5oz-CO2-13ci-HP-RAM-Xpower/232

 

Zamiast butli 5oz, można użyć krótszej 3,5oz i jest miejsce na reduktor mancrafta, np taką:

 

http://www.sztucer.pl/i84_butla_co2_3_5_oz_pinowa.html

 

Wiem że trzeba się z tym nakombinować ale za to można uzyskać 100g~ co2 i butle w miarę schowaną w replice.

Póki co nic lepszego nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Tak ku przestrodze, jeśli ktoś zdecyduje się na zasilanie podtlenekiem azotu to niech kupuje bombiczki spożywcze.

Te wiatrówkowe są strasznie zasyfione, zostawiają sporo białego osadu i dają dziwny posmak.

Ktoś kto nie spyta które ma wziąć, i czy w ogóle może, do bicia śmietany może się srogo zawieść, zmarnować sporo śmietany i zawalić syfon syfem...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Ja także obecnie jadę na hendi ale wcześniej do testów skróconego adaptera i działania szpilek zużyłem chyba z 2 sztuki jakichś noname nabytych w sklepie sportowym.

Zostało 8 sztuk które siostra podebrała, po tym jak podsłuchała że używam śmietanowych bombiczek.

Śmietana wyszła beżowa a w syfonie biały osad i rdzawo-pomarańczowy szlam/maź...

Link to post
Share on other sites

Bierzcie Gorylki 13'stki. Maja świetne reduktory Mytha :)

 

W sumie nie znam się na tym, może coś powiesz o tej bo miał bym ją względnie pod ręką i nawet cena przystępna...

http://www.gampshop.pl/pl/p/Butla-Mini-HP-13ci-0%2C21-L-3000psi/1422

Kolorystyka niby jak Guerrilla więc może i ten sam fab tylko brand inny a sklep milczy odnośnie rega...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Bierzcie Gorylki 13'stki. Maja świetne reduktory Mytha :icon_smile:

Wziąłbym, gdyby były. Zamiast tego mam 13cu spydera. Niby to to samo, z tym że reduktor inny i ciut dłuższy.

A kolorek to pal licho, i tak butla w pokrowcu czy plecaku siedzi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...