Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

W firmowych zaworach zastosowane materiały pozwalają mimo ustalonych fabrycznie granic działać bezawaryjnie w górnej granicy(osobiście przekraczałem tą granicę o 50-70% odkąd pamiętam), co w przypadku taniego i nieznanego zaworu może być nieprzekraczalnym maksimum. Poza tym małe wymiary pociągają za sobą specyficzną budowę wewnętrzną. Na wyższych ciśnieniach prąd potrzebny do otwarcia zaworu może być za duży, co może pociągnąć za sobą częste awarie cewek.

 

Nie chce robić z siebie specjalisty w tej dziedzinie bo takim nie jestem, ale na pierwszy rzut oka coś jest nie tak z tym zaworem. Cały czas byłem przekonany, że większy przepływ w pewnym sensie wiąże się z większymi rozmiarami zaworu. http://pneumatig.com.pl/sf5000-32-52-53-38-c-58_77_298_118.html zresztą sam porównaj typowe zawory 2000l/m.

Nie mówię, że ten zawór nie może mieć takiego przepływu bo być może da się taniej, ale na tym forum tanio bardzo rzadko znaczy dobrze. Uwierz akurat w tym wypadku chciałbym się mylić, bo sam kupiłbym taki zawór bez wahania.

 

 

Nie wiem czy mamba zamontowana za reduktorem nie wpłynie na powtarzalność ciśnienia a co za tym idzie fps. :happy:

 

Oczywiście chodziło mi o mambę zamontowaną za ZAWOREM, sorry

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites
  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Inną sprawą jest to, że 8mm produkowane są nawet do 0,48g

 

Czyżby? ;) Białe 8mm są nawet 0,6g a brązowe 0,9g, nie mówiąc już o stalowych 2,1g :D ;)

 

Ja chciałem kombinować z 8mm ale problemy powstały przy pomyśle skąd wziąć lufę precyzyjną 650mm dla kulek 8mm. Jak ktoś jest w stanie się podzielić informacjami to może pomysł na nowo stanie na nogi ;) Nawet nie pisałem do Edgiego bo obawiam się że cena za taką lufę u niego przerosła by moje możliwości jak na coś co nie koniecznie będzie miało prawo bytu ;)

Link to post
Share on other sites

Czyżby? ;) Białe 8mm są nawet 0,6g a brązowe 0,9g, nie mówiąc już o stalowych 2,1g :D ;)

 

Ja chciałem kombinować z 8mm ale problemy powstały przy pomyśle skąd wziąć lufę precyzyjną 650mm dla kulek 8mm. Jak ktoś jest w stanie się podzielić informacjami to może pomysł na nowo stanie na nogi ;) Nawet nie pisałem do Edgiego bo obawiam się że cena za taką lufę u niego przerosła by moje możliwości jak na coś co nie koniecznie będzie miało prawo bytu ;)

 

 

Rzeczywiście, w Polsce tylko do 0,48g, na szczęście na naszym rynku świat się nie zamyka i na begadishop są dostępne tak jak piszesz jeszcze cięższe. Bo pewnie o te Ci chodziło.

 

I nie mówcie, że kolor ciężkich BB 6mm nie ma dla Was znaczenia, bo nie uwierzę. To jest jedna z największych bolączek obecnie produkowanych kulek dla snajperek.

Link to post
Share on other sites

Ronnie- dzięki... :biggrin:

 

Tylko przy przepływie 2000l raczje nie będzie trzeba przekraczać granicy- można spokojnie na te 9-10 bar zostawić dla spokoju ;)

 

A co do tego połączenia nie sądzisz że im bliżej zawór jest dyszy tym lepiej? ... Po przejściu przez mambe gaz się częściowo rozpręży w tym prawie 1.5 metrowym wężyku. Ja wychodze z założenia że im bardziej bezpośrednie połączenie tym więcej zaoszczędzamy energii gazu.

 

Czarne są dla mnie największym niewypałem... Zielone niewiele lepiej- ale na jasnobrązowych madbullach 0.40 strzela i ustawia się HU bardzo przyzwoicie ;)

Edited by 19Mazur48
Link to post
Share on other sites

 

A co do tego połączenia nie sądzisz że im bliżej zawór jest dyszy tym lepiej? ... Po przejściu przez mambe gaz się częściowo rozpręży w tym prawie 1.5 metrowym wężyku. Ja wychodze z założenia że im bardziej bezpośrednie połączenie tym więcej zaoszczędzamy energii gazu.

 

Dokładnie tak, zawór możliwie jak najbliżej dyszy pozwala zachować wszystkie ważne dla powtarzalności strzału parametry.

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites

Trzeba koniecznie sprawdzić ten elektorzawór. Przy 10 bar na pewno nie będziemy z niego strzelać, bo by to dało chyba znacznie za dużo FPS"ów. Jak wpadnie jakaś wolna kasa to postaram się zakupić ten zawór i zrobić małe testy :wink:

 

Ledwo skończyłem SWD, a zrobiłem projekt barretta m82 i kupuje l96 które również będzie przerabiane na HP/CO2 :happy:

 

tylko skąd na to wszystko zebrać pieniądze...? :huh:

Link to post
Share on other sites

Sprzedawca odpisał:

 

witam

Dane wpisane na aukcjach otrzymałem od producenta, nie wiem przy jakim ciśnieniu występuje taki przepływ

pzdr.Jacek

Pneu-tec

 

Dlatego podejrzewam, że to jest przepływ maksymalny, jaki uda się na nim uzyskać, bo przepływ wzrasta wraz ze wzrostem ciśnienia. Albo to jest 2000 l na godzinę. To by pasowało, wychodzi 33,3 l/min, czyli tak jak ten zawór akwarystyczny, który już testowaliśmy.

 

Wasze wnioski są prawidłowe, im zawór bliżej kulki tym lepsza powtarzalność. Przy założeniu, że zawór otwiera się odpowiednio szybko i ma odpowiednio dużą przepustowość. Bo nic nam nie da takie ustawienie, jeżeli zawór otwierając się za wolno wypchnie kulkę z małą prędkością, a właściwy pęd powietrza poleci gdy kulka już opuści lufę. Empirycznie przetestowane, zresztą ktoś już to przewidział (bodajże dexter, jak zwykle zresztą) w innym temacie, jak zaproponowałem użycie zaworu akwarystycznego.

Dodatkowo najlepiej zastosować między zaworem a reduktorem dodatkowy zbiornik na gaz, już o właściwym ciśnieniu. I tak samo, im bliżej zaworu, tym lepiej. Da nam to mniejsze spadki ciśnienia przy strzałach i lepszą powtarzalność.

 

Edit:

Zobaczcie sobie na wymiary i cenę tego zaworu, który naprawdę ma te 2000 l/min:

http://air-com.com/zawory_elektromagnetyczne_52_sf5000_g38_z_elastycznym_uszczelnieniem_suwaka-sf5101ipsc_d2.html

 

Przeglądając zawory wpadłem na ten zawór:

http://air-com.com/zawor_rozdzielajacy_nozny-ft640s.html

 

5000 l/min, duża średnica i wymiary, ktoś pomyślał o tym co ja? :D

Edited by Sushi.50
Link to post
Share on other sites

Wszystko to takie gdybanie... :happy:

 

Co jak co ale gdyby miał te 2000l/min to by był dobry- ba bardzo dobry- jak napisał Xyanek nie trzeba nawet tych 10 Bar- co przełoży się na mniejsze obciążenie cewki... Powinno wytrzymać- tylko czy to na prawde 2000l... ;)

Edited by 19Mazur48
Link to post
Share on other sites

Zawór zaworem, a fizyka fizyką, z większym przepływem wiąże się większe pole przekroju tego przepływu, a co za tym idzie na większą powierzchnię ścianek zaworu, działa ciśnienie, czyli zawór musi być masywniejszy(jak węże pneumatyczne, im większa średnica tym grubsze ścianki).

 

Ja w swoim karabinie mam zawór z przepływem 600Nl/min(6bar), i ciężko było go zmieścić, a średnica przepływu to 5mm chyba, zawór który ma 1000Nl/min(6bar) ma ok 7mm średnicy przepływu i jest większy od mojego, a jeżeli ma mieć 2000l/min to niech ktoś znajdzie rysunki techniczne, i zobaczy do którego, karabinu to się zmieści.

 

 

 

 

Edit: dopiero teraz przeczytałem, Co napisałeś Sushi :D, ja napisałem to samo. Słuchajcie się ludzi którzy maja doświadczenia, nie ma co gdybać.

 

 

A zawory pneumatyczne, o których teraz tak rozgorzała rozmowa, to nic nowego, i one standardowo mają, 10bar, i nie radzę przekraczać, tych norm, bo ktoś je po coś ustawił, jak komuś się coś stanie, to nie ma do kogo potem się z tym zwrócić.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Sushi- źle mnie musiałeś zinterpretować... nieważne- sprawa tego elektrozaworu jest chyba "zamknięta" .

 

A wracając do tematu... Może Panowie powiecie który z tej listy elektrozawór (albo które) według was by się nadawały.

Zaznaczam, że elektrozawory 12V DC są niżej :)

 

 

http://www.elektrozawory-sklep.pl/pl/produkty/elektrozawory_bezposredniego_dzialania.html

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Raczej żaden z tych, które są na tej stronie. Dlaczego? Dopiero najdroższy z nich ma taką przepustowość, która by nas zadowoliła (1303,00 zł netto, 32,4 m3/h). To inne typy elektrozaworów. Musisz szukać 3/2. A najlepiej kup jeden z tych, które już tu pokazywaliśmy.

 

Dlaczego na niektórych stronach oznacza się przepustowość jako np. 550 Nl/min, a na innych 550 l/min?

Link to post
Share on other sites

To jest przepływ nominalny

 

Bez N to to samo co z N, nie mylić, z małym n, co oznacza nano-

 

 

Wszystkie te zawory

http://www.elektrozawory-sklep.pl/pl/produkty/elektrozawory_bezposredniego_dzialania.html

 

są do wody, a te który Ty Viper podałeś ma przepływ 16l/min

 

 

 

Kulka o wadze ok 0,43g w lufie o długości 705mm, która na wylocie ma prędkość 500-600fps, przyśpiesza do takiej prędkości, w ok 50-70ms.

Tak jest mniej więcej u mnie.

Przypuszczalnie. Nie liczyłem

Link to post
Share on other sites

No właśnie też się zastanawiałem co to za jednostka. Coś mi cały czas nie pasowało w tych zaworach i już wiem co!

Przepraszam za wprowadzenie w błąd!!! Zasugerowałem się przepływem 11mm i zapomniałem przeliczyć pozostałe wartości!

Mój błąd.

Poza tym one są membranowe, a to nie najlepszy wybór.

Ten który testowaliśmy z Sushim był "grzybkowy" co teoretycznie zapewnia większą stabilność i powtarzalność.

 

Zaczynam się zastanawiać nad wykorzystaniem zmodyfikowanego systemu z markera PB...

Link to post
Share on other sites

W samochodach o ile dobrze wiem elektrozawory są w przewodach paliwowych, zapewne będą też w innych układach, lecz one mają bardziej za zadanie otworzyć dopływ lub zamknąć i nie pracują w ekstremalnych warunkach, a na pewno ciśnienie panujące w wężykach z paliwem lub olejem nie przekracza 1-3 bar.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...