Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

I jak - robią jeszcze cm 003? Bo ja swoją kupiłem jakieś 3 tygodnie temu i nie jestem 100% pewien czy to aby na pewno cm 003.

To co odbiega od wszystkich opisów, to:

- Piny nie mają oringów tylko takie druciki sprężynujące na końcach.

- Nie ma żadnej śruby po złożeniu kolby - element ze sprężyną blokuje się od góry na takim "dinksie" który po prostu wchodzi w dziurkę.

- Dona szyna RIS jest dłuższa niż u innych, dodatkowo były zamontowane krótkie szyny RIS na bokach.

- Akumulator - 1200 NiMH 9,6V (8 ogniw)

 

Reszta podobieństw z opisów by się zgadzała.

Link to post
Share on other sites

I jak - robią jeszcze cm 003? Bo ja swoją kupiłem jakieś 3 tygodnie temu i nie jestem 100% pewien czy to aby na pewno cm 003.

To co odbiega od wszystkich opisów, to:

- Piny nie mają oringów tylko takie druciki sprężynujące na końcach.

- Nie ma żadnej śruby po złożeniu kolby - element ze sprężyną blokuje się od góry na takim "dinksie" który po prostu wchodzi w dziurkę.

- Dona szyna RIS jest dłuższa niż u innych, dodatkowo były zamontowane krótkie szyny RIS na bokach.

- Akumulator - 1200 NiMH 9,6V (8 ogniw)

 

Reszta podobieństw z opisów by się zgadzała.

 

20130317215317.jpg

 

Chyba kupiłeś G36 Boyi. http://forum.wmasg.p...20#entry1821473

 

Zresztą baterie i szyny można wymienić.

Link to post
Share on other sites

 

Chyba tak.

 

Jak przyszła to BlowBack nie działał (był "nie zahaczony" - może celowo żeby upodobnić do CM 003. Zauważyłem to po którymś złożeniu repliki że zamek przy strzelaniu się rusza, był to czysty przypadek, trzy dni temu)

Naklejka z pudełka też była zdarta ale było widać że pisze na niej coś w rodzaju "G-001" czy coś - nie pamiętam a nie chce mi się iść do garażu żeby zobaczyć.

I to mnie zaczęło zastanawiać. Po czym zacząłem porównywać tą replikę do zdjęć i opisów na forum.

Stwierdziłem że to jest CYMA 003 z drobnymi poprawkami i byłem spokojny.

Aż tu nagle mnie uświadomiłeś że od około trzech tygodni byłem w błędzie.

Dzięki.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To zdjęcie wyżej to mojej i na pudelku jest właśnie taka naklejka jak pisałeś, w Cymie jest oczko do montażu w Boyi jest "zalane" dlatego jak widać na zdjęciu użyłem paska od kałacha w dość specyficzny sposób. Napisz kto cie tak zrobił w bambuko :icon_wink: moja replika jest już w serwisie nie wytrzymała nawet jednej porządnej strzelanki :/ zobaczymy co powiedzą teraz zaczynam żałować że nie wybrałem właśnie tej Cymy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie, mam do rozwiązania sprawę godną detektywów mamby.

 

W domu dwie gietki od cymy, obydwie zakupione w taiwangunie, w odstępie około 6 miesięcy. Repliki z pozoru identyczne, różnią się jednak komorami hop-up: starsza replika ma białą komorę, natomiast młodsza czarną. Kolejnym bohaterem historii jest midcap od cymy. W pełni naładowany, włożony do starszej gietki, nie jest w stanie wydusić ani kulki. Po czułym pieszczeniu, klepaniu i pozaustrojowym popuszczaniu kulek, kiedy w magazynku zostanie miej więcej połowa zawartości, replika zaczyna strzelać. Po włożeniu tego samego midapa co młodszej gietki, poprawne strzały są już od samego początku. O dziwo, na hicapie obydwie repliki strzelają równie poprawnie.

 

Wymieniałem pomiędzy giwerami gniazda magazynka, nic to jednak nie dało - starsza replika grymasiła, młodsza strzelała poprawnie. Co to ma być :icon_biggrin:?

 

Znajomy miał ten sam problem z mid-capami, jeżeli był naładowane do połowy strzelały, jak do pełna to nie, albo strzelał 2-3kulki i pusto. Nie pomagało wyjmowanie sprężyn, smarowanie ani piłowanie maga. Po zmianie kulek z PJ na Guardery magi zaczęły strzelać poprawnie...

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Przypominam, że od problemów technicznych mamy dział "Problemy i serwis". Proszę nie zaśmiecać tematów dotyczących replik pytaniami, które można zadać (i powinno się to zrobić) we wspomnianym przeze mnie podforum.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witajcie. Jestem szczęśliwym użytkownikiem CM003 już od dłuższego czasu i stoję przed dość poważnym dylematem.

Muszę wsadzić do wydmuszki zupełnie nowy szkielet GB (poprzedni przepadł choć był naprawdę rewelacyjny - żeby nie robić antyreklamy, to od razu mówię, że nie chodzi o żadne uszkodzenie) i stoję przed poważnym dylematem co zrobić.

Czy jest sens zakupić kompletny gearbox z Boyia G-001 i przełożyć do niego bebechy z poprzedniego (czyli cm02c)?

Nie ukrywam, że na korzyść takiego rozwiązania działa system szybkiej wymiany sprężyny, jednak wiem też, że pochodzi on z repliki która jest kopią Aresa, a nie TM tak jak jest to w oryginale. Czy to nie będzie żaden problem i wspomniany gearbox boyia będzie działał bez żadnych problemów? Czy będę musiał wymienić w nim dyszę na tą w standardzie 25,2mm żeby podszedł do stockowej komory HU z CM003?

Czy szkielet wspomnianego gearboxa z G-001 wytrzyma obciążenia wynikające z pracy na sprężynie Guardera M130 (oczywiście po wymianie jego bebechów na te, które zostały mi po starym gearboxie CM02c)?

 

Czy może też lepiej się nie bawić w tego typu ekscesy i szukać "nowego" używanego CM02c, który defacto jest bardzo trudno dostępny i o wiele droższy?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie. :)

Link to post
Share on other sites

Szczerze - nie oglądałem boyi akurat, ale aresowy szkielet do tego korpusu nie za bardzo wchodzi. Za gruby na górze.

Co do szkieletu cm.02c - nie ma co wydziwiać, V3 to V3 i jakoś konkretnego szkieletu rzadko kiedy ma wpływ na pękanie przy sprężynie M130 (no chyba że ktoś katuje 20 kulek/s zimą). Popatrz za skieletem V3 na łożyskach 8mm albo 9mm i wstaw DOBRE łożyska kulkowe. Przy odpowiednim spodkładkowaniu nie poznasz repliki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...