Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ACR trafił do MON


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MSBS-5,56 nie jest żadnym "zerżniętym ACR", chyba, że ACR ma odmianę bezkolbową, bazującą na wspólnej komorze zamkowej, o której tylko Ty jeden na świecie słyszałeś. To są konstrukcje zupełnie odmienne pod względem mechanizmów wewnętrznych, zespołów lufy, urządzeń gazowych i tak dalej. Występują pewne podobieństwa wyglądu zewnętrznego (i to między jedną z odmian), ale tak samo występują między AK a StG 44, a tylko kompletny matoł sugerowałby, że jeden jest zerżnięciem drugiego (choć nie da się ukryć, że takowe matoły po świecie też chodzą).

Edited by REMOV
Link to post
Share on other sites
A takie komenty z sugerowaniem "zerżnięcia" bym kasował od razu bo tak rodzi się zła przyszyta łatka.
Bez przesady, w Polsce mamy dużo ludzi uważających, że wszystko co rodzime jest złe, a wszystko co obce dobre i wspaniałe. Wynika to jak sądzę, z ogromnego kompleksu niższości, który ujawnia się u wielu ludzi. Cóż, jeżeli ktoś nie jest za bardzo wyrafinowany, ma niewielkie pojęcie o czym pisze, to choćbyśmy stanęli na głowie i tak prymitywnego wzorca - nasze-zerżnięte - obce-wspaniałe, nie zmienimy. Pozostaje tylko takim ludziom współczuć.
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Ach, przepraszam bardzo za moje złowieszcze wyrażenie o pożyczeniu przez Polaków wyglądu ACR! Widzę, że "wazelina leci" jak to ktoś kiedyś napisał. ;) Wypowiedzi REMOVa o "matole" nawet nie skomentuję, bo to świadczy tylko i wyłącznie o nim samym.

 

Co do ACR - informacja ma być zawarta nie w przyszłym, lecz jeszcze w następnym SO.

 

 

EDIT: Westie - przecież to mała partia ACR, nigdzie nie napisano, że MSBS nie zawita w MONie. Przecież mają go testować.

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
Ach, przepraszam bardzo za moje złowieszcze wyrażenie o pożyczeniu przez Polaków wyglądu ACR! Widzę, że "wazelina leci" jak to ktoś kiedyś napisał.
Co ja napisałem wcześniej o przykładach prymitywnego myślenia? Zresztą, to jest typowe, brak jakiejkolwiek analizy zjawiska, uznanie swoich wypowiedzi za jedynie słuszne (bo przecież nasz bohater kompleksów i to wbudowanych w system myślenia mieć nie może, a każdy kto myśli inaczej po prostu musi się komuś podlizywać, nie ma innej opcji) i atak na tego, kto je napisał. Zdaje się, że niczego nie trzeba dodawać, jaki koń jest każdy widzi.
Co do ACR - informacja ma być zawarta nie w przyszłym, lecz jeszcze w następnym SO.
A tej frazy zupełnie nie rozumiem. Jaka informacja ma być zawarta i co to jest "SO"?
Link to post
Share on other sites

Bez przesady, w Polsce mamy dużo ludzi uważających, że wszystko co rodzime jest złe, a wszystko co obce dobre i wspaniałe. Wynika to jak sądzę, z ogromnego kompleksu niższości, który ujawnia się u wielu ludzi. Cóż, jeżeli ktoś nie jest za bardzo wyrafinowany, ma niewielkie pojęcie o czym pisze, to choćbyśmy stanęli na głowie i tak prymitywnego wzorca - nasze-zerżnięte - obce-wspaniałe, nie zmienimy. Pozostaje tylko takim ludziom współczuć.

 

Są jeszcze tak wspaniali ludzie jak Ty którzy mają za to kompelks wyższości zbudowany na tym że przez lata pisali wprowadzające w błąd artykuły drukowane potem przez np komandosa, zawierające wyssane z palca informacje. Raz już Ci to tutaj udowodniłem.

 

Z racji że Masada, poźniejszy ACR powstał dużo wcześniej niż makiety MSBS, i twórcy makiet badali ergonomię Masady na podstawie repliki ASG, to czy nazwiemy rzucające się w oczy podobieństwo wzorowaniem się, działaniem odtwórczym czy tez może zerżnieciem nie zmieni to faktów. I wcale nie oznacza to że polskie jest czymś gorszym. Po prostu taki chwyt retoryczny był Ci potrzebny żeby sobie spuścić z wątroby i odreagować kompleksy.

Edited by Jaeger
Link to post
Share on other sites
To ja mogę tylko westchnąć i stwierdzić "No to tyle nasza armia miała MSBS'a..." Bo jak znam MON, to znowu kupią amerykańskie, "bo tak"...
Przede wszystkim, MSBS-5,56 nie ma jak na razie nic wspólnego z armią, jest to projekt rozwojowy, który za dwa miesiące się skończy. A co będzie z nim dalej, to czas pokaże. Co się zaś tyczy amerykańskiego sprzętu kupowanego przez MON to nie ma go tak znowu wiele, a jeżeli jest kupowany nowy, to raczej taki, którego w Polsce nie ma i nie da się go, czy też nie można z różnych względów (również ekonomicznych, jak samolot wielozadaniowy) produkować. Co się zaś tyczy zakupów obcych karabinków automatycznych, to pragnę przypomnieć, że mamy w kraju już kilka tysięcy H&K HK416D, jak również inne zagraniczne konstrukcje FN SCAR, FN F2000, SIG SG550, czy H&K G36.
Link to post
Share on other sites
Są jeszcze tak wspaniali ludzie jak Ty którzy mają za to kompelks wyższości zbudowany na tym że przez lata pisali wprowadzające w błąd artykuły drukowane potem przez np komandosa, zawierające wyssane z palca informacje. Raz już Ci to tutaj udowodniłem.
Nie wiem, co takiego w swoich urojeniach udało Ci się mnie udowodnić, na razie widzę jednak, że poziom wymysłów już osiągnął stadium absurdalne. Obawiam się, że nie publikuję w MMS Komandos (za wyjątkiem jednorazowej relacji z SHOT Show 2010, o którą poprosił mnie po przyjacielsku naczelny tego pisma). Żyj dalej w świecie swoich urojeń, tylko proszę - nie przenoś ich na realny świat :)
Z racji że Masada, poźniejszy ACR powstał dużo wcześniej niż makiety MSBS, i twórcy makiet badali ergonomię Masady na podstawie repliki ASG, to czy nazwiemy rzucające się w oczy podobieństwo wzorowaniem się, działaniem odtwórczym czy tez może zerżnieciem nie zmieni to faktów.
Jeszcze powoli, jak dla Ciebie, niemal dużymi literami, to może - MOŻE - coś zrozumiesz i trafi do mózgu. Czy karabinek ACR ma komorę zamkową dostosowaną do komór spustowych broni kolbowej i bezkolbowej? Tak czy nie? Czy wszystkie manipulatory (pomijam napinacz) FN SCAR rozmieszczone są tak samo, jak w M4? Tak czy nie? Jak się ma konstrukcja wewnętrzna ACR do - zakładanej - konstrukcji MSBS-5,56, czy są tam jakieś podobieństwa? Tak czy nie? Czy jeżeli suwadła i zamki, jak również rozwiązania układu gazowego H&K G36, FN SCAR, CZ 805 BREN i Bushmastera/Remingtona ACR są wzorowane na Armalite AR-18, to znaczy, że twórcy rżnęli cokolwiek? Tak czy nie? I takich pytań można mnożyć. Ale jak już napisałem, kiedy osoba nie mająca pojęcia o zagadnieniu, niezbyt rozgarnięta i wyrafinowana, próbuje coś zrozumieć ze świata dookoła jej, to z natury rzeczy skupia się na najbardziej prymitywnych porównaniach. Inaczej po prostu nie może. A to, że owe porównania nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, to przecież komuś, kto właśnie uroił sobie i publicznie napisał, że jego rozmówca publikował w magazynie, w którym nie publikował zupełnie nie przeszkadza. Wróć na Ziemię i oprzytomniej nieco.
I wcale nie oznacza to że polskie jest czymś gorszym. Po prostu taki chwyt retoryczny był Ci potrzebny żeby sobie spuścić z wątroby i odreagować kompleksy.
Tak, tak oczywiście. Zupełnie nie jesteś prymitywny, jesteś wspaniałym, światłym rozmówcą, który doskonale radzi sobie w dyskusji, bez ataków personalnych. Czy jeszcze napisać, jaki to jesteś wielki? Wiesz, nic mnie to nie kosztuje, a jest dosyć zabawne. I może nawet w to uwierzysz.

 

Widzisz, jakiś czas temu pogodziłem się, że jestem osobą publiczną, co wprost oznacza, że zawsze znajdzie się jakiś matołek, który będzie chciał sobie coś udowodnić, a zatem po prostu niewybrednie zaatakuje, kryjąc się pod głupawym pseudonimem, bezpieczny w domowych pieleszach. Dostanie niemal orgazmu, że coś tam "udowodni", "pokona", "poczuje się mądrzejszy" i "znajdzie błąd". Spuchnie z dumy w otoczeniu kolegów. Tyle tylko, że nie będzie tam niczego na temat i niczego merytorycznie, a jedynie jakiś bełkot i czepianie się przecinka. Tak jest zawsze. Cóż, po latach takiej pracy, człowiek sobie uświadamia, że pies szczeka, a karawana jedzie dalej. A zatem czyń swoją powinność. Głośniej! :)

 

Dziwne, że na to nie wpadłeś
Wybacz mi, że nie znam wszystkich skrótów, jakie z kolegami wymyśliłeś i używasz. I fakt, też się dziwię, że magicznym sposobem nie jestem w stanie wpaść na wszelkiego rodzaju skrótowce, jakich tylko sobie ktoś użyje w dyskusji. Biedny ja, ale zawsze można mi napisać, że to dziwne ;)
Magazyn Special Ops.
Aha, dziękuję za odpowiedź. Czyli mam rozumieć, że za kilka numerów opiszą coś, co było już dosyć intensywnie opisywane w innych czasopismach kilka lat temu? ;) Edited by REMOV
Link to post
Share on other sites

A napisał coś merytorycznego? Cokolwiek? Bo wspomnienia o tym, gdzie w jego urojeniach publikowałem i to rzekomo zawsze "wprowadzające w błąd teksty" (na szczęście nasz geniusz nie dał się wprowadzić w błąd, moimi nieistniejącymi artykułami w MMS Komandos), to merytorycznie rozjechałem, prawda? ;)

Edited by REMOV
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, co takiego w swoich urojeniach udało Ci się mnie udowodnić, na razie widzę jednak, że poziom wymysłów już osiągnął stadium absurdalne. Obawiam się, że nie publikuję w MMS Komandos (za wyjątkiem jednorazowej relacji z SHOT Show 2010, o którą poprosił mnie po przyjacielsku naczelny tego pisma).

 

Wiesz... ja komandosa kupowałem od pierwszego numeru, wiec jeśli wszystkich adwersarzy uważasz za pryszczatych nastolatków którzy widzieli numery z kilku ostatnich lat to możesz się naciąć.

 

Co do reszty pomijając Twoj zwyczajowy bełkot polecę Ci czytac ze zrozumieniem, nawet jeśli masz z tym zwyczajowe u Ciebie trudności. Dyskusja była o wyglądzie zewnętrznym po stwierdzeniu:

 

Ale brzydkie...

 

I dla wszystkich jest oczywiste że rozmawiamy tu o tym jak ACR wygląda, a wypowiedzi zarówno Matiego jak i moja odnoszą się tylko do tej materii. Wiec nie ćwicz z łaski swej na mnie swojej pokręconej erystyki. Nie rozumiesz o czym mowa to poproś. Wytłumaczymy.

Link to post
Share on other sites
Wiesz... ja komandosa kupowałem od pierwszego numeru, wiec jeśli wszystkich adwersarzy uważasz za pryszczatych nastolatków którzy widzieli numery z kilku ostatnich lat to możesz się naciąć.(...) Nie rozumiesz o czym mowa to poproś. Wytłumaczymy.

No to będzie merytorycznie, wytłumaczcie - skoro piszecie o sobie w liczbie mnogiej - jakie to moje artykuły czytaliście w MMS Komandos, które - jak twierdzicie - kupowaliście od pierwszego numeru. Proszę podać tytuły, numery i roczniki. Bardzo proszę o odpowiedź, będzie naprawdę, ale to naprawdę zabawnie. A później jeszcze raz zapytam, jak to w nieistniejących tekstach wprowadzałem w błąd. Pośmieję się. No, tłumaczcie. Wertujcie. Sprawdzajcie. Albo stwierdzam, że o prostu tradycyjnie kłamiesz, to znaczy "kłamiecie" ;)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...