Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stalker Zona Nysa IV "Incydent 82"


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem, czy już o tym pisałem, ale nawet jeśli, chyba to warto powtórzyć ;)

 

Z uwagi na fakt, że jest to już 4 edycja, może się zdarzyć, że któryś z graczy natknie się w Zonie na artefakty z poprzednich imprez (na III edycji sam znalazłem dwie kule z 2-ki). Są one bezwartościowe na wolnym rynku Zony, choć ew. można je przynieść do Krugłowa jako ciekawostkę, za którą będzie można liczyć np. na jakieś zadanie.

 

Wszystkie Artefakty w tej edycji będą opatrzone małą karteczką z informacjami takimi jak nazwa, opis czy średnia cena rynkowa znaleziska. Tylko artefakt posiadający taką karteczkę będzie uznawany przez NPC (o ile etykietka odpadłaby - należy ją dostarczyć razem z artefaktem).

Link to post
Share on other sites

Jeśli bardzo będą chcieli takowy otrzymać, to pewnie dostaną :icon_wink:

 

A na poważnie - początkowo nie było to wprawdzie przewidziane (nie było potrzebny umieszczać ich w cenniku, skoro każdy artefakt ma dokładny opis wraz z ceną), ale po przemyśleniu sprawy... faktycznie miło byłoby żeby taki Barman wiedział, czy może sobie zażyczyć sobie od stalkera znalezienia Świecidełka albo Jeżowca. Wykonam taką prostą listę chociażby najpopularniejszych artefaktów (nazwa + cena) i główni NPC ją dostaną. Dzięki za sugestię :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Ta, jedynie mi zaginął psiwór, ale cóż.. byłem w takim a nie innym stanie że po prostu gdzieś go wywaliłem <lol2>

 

Ponawiam pytanie:

 

Czy ktoś w nocy z soboty na niedziele będzie jechał/wracał do Opola i czy miałby jedno lub dwa (konkretna liczba będzie jutro) miejsca w samochodzie.?!

Niestety ale w niedziele muszę stawić się na lekcjach w szkole (zaoczna) inaczej na 90% będzie niezaliczony semestr :/ Z Opola jest bezpośredni pociąg do Katowic skąd do domu mam już tylko kilkanaście km.

 

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mnie (i ew. kumpla) podrzuci na dworzec. Odwdzięczę się :))

 

Jeśli ktoś mógłby, to proszę pisać na PW a na pewno się dogadamy.

Link to post
Share on other sites

Ceny będą przyczepione do artefaktów?! Nieee!! I całą przyjemnośc z targowania się z barmanem szlag trafił...

Ceny są traktowane WYŁĄCZNIE w sposób orientacyjny. Sugerowane jest to już nawet na opisie artefaktu ("Średnia cena").

 

Znaczy to, że NPC (lub inny gracz) może zapłacić za artefakt tyle ile wytarguje, a zapisana cena ma być tylko odnośnikiem (nikt nie zapłaci za "Igłę" - śr.cena: 30 Ru, tyle co za "Kompas" - śr. cena 200 Ru). Co więcej - najprawdopodobniej mało który NPC od ręki zapłaci więcej (lub nawet dokładnie tyle) ile jest zapisane! Często będzie się więc opłacało przed sprzedażą sprawdzać "cennik" u różnych osób.

Edited by Memoris
Link to post
Share on other sites

A, prosiłbym BARDZO o ładne odgrywanie roli zjadanego/cierpiącego, lepiej jest trochę pokrzyczeć i poturlać się po ziemi niż powiedzieć od tak... Dostałem. Dostałem to na niedzielnych strzelankach się mówi ale nie na Stalkerze :P;

Edited by swirekster lol
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o to aby udawać rodzącą, ale żeby nie dochodziło do sytuacji w której Dzieje się super scena, mrok, wszyscy się boją, KLIMAT ZABIJA I...

dostałem!

... no, ja też chyba dostałem....

...i ja, chodźmy na respa...

...albo nie, pogadajmy z mutkami...

To psuje klimat :(

Jeśli jesteście w drużynie możecie spróbować ocalić kumpla z opresji, nawet jeśli leży na ziemi a mutek zaraz zabierze się do jedzenia. Ja się nie obrażę, jeśli wykupicie kolegę albo będziecie potrafili rozegrać to w jakiś superowy sposób ( i nie chodzi tu o sianie kompozytem).

Kolega dostał? dam wam znać czy żyje: Ruch wyrywania wnętrzności, głowy da wam raczej do zrozumienia, że tym razem mieliście mniej szczescia. Może mutek tylko wyładował swoją złość niczym kotek? Kumpel może jest poobijany, ale żyje. 'Zanieście' go na respa, dajcie gdzieś pod drzewo,ratujcie , no kurde, towarzysz wam umiera na rękach, ale jest super :D

 

O to właśnie chodzi w tym larpie. Nie poskarżę na was, jeśli trochę nagniecie reguły gry, jeśli wynieknie z tego EPICKA AKCJA.

Edited by swirekster lol
Link to post
Share on other sites

Dodatkowo, po co chwilę "pójścia na respa" traktować jako coś złego?

Można przecież zrobić wokół tego CAŁE CHOLERNE PRZEDSTAWIENIE, sprawić, że zgon kolegi będzie tym, co najlepiej zapamiętaliście z całej imprezy.

Wołajcie pomocy, odgrywajcie sceny typu: -I ty, towarzyszu mnie zostawiasz na pastwę śmierci?-

-Nie, nie zrobie tego- Żołnierz skraca męki swego kolegi symulowanym pociągnieciem za spust.

Ranny może wołać o pomoc, zostać na tej cholernej drodze błagając przechodzących o zlitowanie,

MACIE WY PRZECIE WYOBRAŹNIE!

 

@Maniak:

Jeśli o mnie chodzi to nie jestem nastawiony na bezwzględne zabijanie magicznym dotykiem mutanta, choćby to było pogłaskanie stalkera po głowie, albo zawiązanie mu sznurowadeł przez mutka.

Jeśli sytuacja będzie dwuznaczna, szepnę wam czy ktoś żyje czy nie, po co mam zabijać Wojskowego wołającego kumpli o ratunek, jeśli z tego może wyrosnąć coś WSPANIAŁEGO, cała historia o tym, jak mutant pogryzł Stasia, kumple z narażeniem życia rzucili mu się na ratunek, wyszarpując z paszczy potwora, ciągnąc nieboraka do najbliższego posterunku, BA! prosząc o pomoc Stalkerów!!!

Jedyne co nas ogranicza to przyzwyczajenie do niedzielnych jeb@@nek, banie się zrobienie czegoś SUPER.

 

albo: Przykład kreatywności: macie iśc do punktu A. na drodze staje nieruchomy mutek. Stoi tak i gapi się na was. I NAGLE dowódca mówi: Nie mamy wyboru, musimy iść dalej! ( choć tak naprawdę moglibyście nadłożyć 10 minut drogi omijając to miejsce)

Celowo wpakować się w Kupę, aby mieć co wspominać. Żeby spotkanie z mutantem nie polegało na: On mnie dziabnął, ja nie żyję, idę na respa, kolejny raz tak samo.

Edited by swirekster lol
Link to post
Share on other sites

Dodatkowo czemu Stalker nie może być uprowadzony przez mutków?

Np> Na końcu okazuje się, że w celach nauczenia potomstwa jak wygląda jedzenie, Pobawią się nim trochę, wymiętoszą, a ofiara czmychnie, opowie to kumplom,

''te CHOLERNE MUTANTY ŻUŁY MOJĄ KAMIZELKĘ, KTÓRĄ MI MATUCHNA ZROBIŁA! GRAŁY MNĄ W PIERD#### PIŁKĘ!!!'

Kompani się śmieją, potem mówią o tym innym stalkerom w barze, albo Leśnikowi przy wódce, śmiechu co niemiara i obrażona mordka poszkodowanego, bo stał się legendą opowiadań.

 

Czemu Stalker nie może wymyśleć, że mu się broń zacięła, grać gościa w opresji: SASZA PODAJ TEN PIEPRZONY MAGAZYNEK!!!

Czujecie to?

 

Najlepiej byłoby, gdyby po wyjściu poza bazę główną Cały czas ODGRYWAĆ SWOJĄ POSTAĆ. To trudne, ale wykonalne.

Żeby nie było: kulki mi się kończą, batka mi pada. Zamiast tego mówcie: AWARIA! KONIEC AMUNICJI!!!

Wasz cholerny koniec amunicji nie oznacza końca przygody, ale sprawi, że będziecie musieli radzić sobie innymi argumentami niż kompozyt.

Uwagi jako gracze, poza światem gry, mówcie między sobą cicho, odchodząc na moment na bok.

Parę osób pisało tu swoje świetne życiorysy. WYKORZYSTAJCIE JE W GRZE, BĄDŹCIE TACY!

Edited by swirekster lol
Link to post
Share on other sites

Здравствуйте. И я к вам, товарищи вопрос. Су это тот, кто идет по всему Катовице? Я бы такие мы взяли преступника. Конечно, денежные средства на топливо и эти вещи будут поэтому, пожалуйста, свяжитесь со мной по ИК

 

Witam. A ja do was towarzysze z pytaniem. Cy jest ktoś kto jedzie przez okolice Katowic? Chętnie bym się zabrał z takowym delikwentem. Oczywiście kasa na paliwo i te sprawy będą tak więc proszę o kontakt na PW

 

BTW.

Swirekster jeśli mogę wyobrażenie Stalkera prującego na respa ze swoim towarzyszem na plecach wołając ile sił o pomoc... No.. Robi wrażenie zwłaszcza w nocy.

Bardzo ciekawy pomysł XD

Pozdro

Link to post
Share on other sites

swirekster lol i za te pomysły Cie uwielbiam :D sądząc po tym co pokazałes jako kontroler na sza wiem ze bedzie wprost bosko :D

 

P.S.

przez tego kontrolera przez pewien czas mialem stracha chodzic po ciemku na sza :P ale licze na kontynuacje tamtej imprezy :D

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...