Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co by nie było, mnie bardziej rozbawiło 14 godzin przed komputerem. A jeszcze zabawniejsze jest jak taki pru uber snajper kupuje replikę i pojawia się na strzelance.

Później życie boleśnie weryfikuje jego wyobrażenie i ktoś ma tanią replikę z komisu :hahaha:

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Witam!

 

Chciałbym zrealizować swoje marzenie o snajperstwie. Przewertowałem już forum, zaczynam robić ghillie. Sprzedaje jedną ze szturmówek i chcę kupić karabin snajperski. Tutaj właśnie moje pytanie, co wziąć? To ma być koniecznie gaziak, najlepiej, żeby był już wystarczająco mocny w stocku (koło 550 FPS, ew. trochę więcej, nie chcę nikogo uszkodzić). Dobrze, jeśliby miał łoże w stylu L96. Myślę, żeby wydać gdzieś 400-600 dolarów (podaję taką cenę, bo raczej wszystko będe sprowadzał z zzagranicy. Moje typy:

a) Tanaka M700 A.I.C.S. - sporo o nim, stabilne FPS, trochę dostępnych części

b) G&G G96 - trochę więcej FPS, mało części, cicho na forum

c) Ares AW-338 - mało FPS, drogie magi Co2. Jakie byłyby jego osiągi na jakimś mocnym gazie?

Może zupełnie coś innego?

Czemu gaziak? Zależy mi na łatwości i szybkości przeładowania. Po za tym lubię je :D

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Dobrze, temat przeczytany dokładnie. Teraz, które rozwiązanie jest lepsze?

a) zawór hi-flow i mocny gas, n.p. guarder

b) magi na Co2

 

Ile FPS wyszłoby na pierwszej konfiguracji? Boję się trochę tych 600 FPS

Niestety, chyba nigdzie nie ma ani repliki, ani magów...

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Witam. Mam trochę głupie pytanie, ale to chyba dobry temat na nie xD

 

Do rzeczy: jak dotąd jedyny karabin wyborowy z jakim się spotkałem jest moje SWD atoz'a, w którym, jak wiecie, nic się nie wymienia a tylko wkłada sprężynę jaką chce. Zastanawiam się, czy inne sprężyniaki, po kompletnym tuningu, są równie mało problematyczne?

Edited by Terkov
Link to post
Share on other sites

Nie? :P Od 2 lat używam go jako karabin wyborowy (tzn. nie leżę w ghille...) i jakoś sobie radzę. Co prawda czasem mam problemy z HU i lepsza precka by się przydała... no ale skoro ruszyłeś ten temat to dopytam o szczegóły, bo topic atoza jest już dawno martwy ^^

 

A i jeszcze jedna sprawa: nigdy nie latałem z nim na coś większego, zawsze używałem go tylko w kręgu znajomych. Zastanawia mnie to jak z terminatorstwem w przypadku sprężyniaków. Obiło mi się o uszy, że snajperzy mają z tym problem, w końcu na tych 70 czy 80 metrach jak trafia pojedyncza kulka to czasem ktoś może nie skojarzyć tego z strzałem a np. z dużym owadem :teeth:

Edited by Terkov
Link to post
Share on other sites

Kulki z mojej vsr kumpel czuł na 70-75 metrach. Był odziany w mundur WP.

Kumpel zawsze poczuje, bo inaczej nie był by kumplem :icon_razz2: Miałem na myśli strzelanie się z ludźmi którzy być może nawet nie wiedzą, że w drużynie przeciwnej jest snajper.

 

Dlatego celuje się w udo albo makówkę. Wtedy sie przyznają ;]

To by wyjaśniało sprawę :biggrin:

Link to post
Share on other sites

No cóż, w teorii ładnie to wygląda, ale jak w praktyce? Czy często nie zdarzają się ludzie myślący "nie widzę wroga, a coś mnie tam dziabnęło w nogę... to nic"? W moim teamie biegam w ghille i sprężyniakiem i nigdy nie miałem z tym problemu, ale jak to jest na większych zlotach? Czy ma tam "snajperzenie" rację bytu, czy snajperzy robią w większości za obserwatorów?

Link to post
Share on other sites

Ta, przypomina mi się sytuacja znajomego na BORNEO ze dwa lub trzy lata temu. Wpadli do hangaru zdejmując wcześniej kilku gości. No i kumpel kuca za filarem, wiadomo napięcie, bo miał iść kontratak. Nagle poczuł stuknięcie w czapkę, od razu szmata na głowę i ręka do góry. Jakie było jego zdziwienie gdy oberwał drugi raz i okazało się, że poprostu.. z dziurawego dachu hangaru kapała woda wprost na niego :) Poczuł lekko, usłyszał wyraźnie i zadziałał fair play :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ma ktoś pojęcie dlaczego nigdzie nie ma dostępnej TANAKI ? Nie chodzi mi tu o AICS z zamkiem od M24 czy L96 z dziwnie zwężaną lufą bo takie jeszcze gdzieś można znaleźć. Bardziej chodzi mi o zwykłe L96 , M700 Police albo M24. Czy orientuje się ktoś kiedy będą jakieś dostawy? Może zaprzestali produkcji czy coś :zastanawia:

 

pozdrawiam :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Panowie a takie pytanie bardziej techniczne, ostatnio z Poldkiem udało nam sie uzyskać 710 fps w mojej SR 25 CA na 210 promka. Tylko miałem problem bo taka moc była tylko i wyłącznie na fioletowej gumce KA która jest twarda i z żadnym dystanserem nie dało sie podkręcić w odpowiedni sposób kulki ( 0,3g dawało rade ale to nie do tej mocy a już 0,4g spadały na 50m) Na innych gumkach ( miększych) moc spadała do 640 ale kulki podkręcały bd... I pytanie do was czy kombinować z jakimś dystanserem własnej roboty (grubszym) czy po prostu ta gumka KA jest do dupy?

Link to post
Share on other sites

 

Tak ale ja napisałem "Nie chodzi mi tu o AICS z zamkiem od M24 czy L96 z dziwnie zwężaną lufą bo takie jeszcze gdzieś można znaleźć. Bardziej chodzi mi o zwykłe L96 , M700 Police albo M24" A ty podałeś L96 z lufą cieńszą od wiatrókowej i M700 w jakimś tandetnym kamuflażu. A mi zależy na najzwyklejszych modelach :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...