Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Ja się chciałem tylko dowiedzieć- po co? Tzn do czego konkretnie ma służyć wiedza, że przeciwnik bądź drzewo znajduje się dokładnie 71,3 metra ode mnie?

Nie wiem czy tylko moja snajperka tak ma. Ale przynajmniej u mnie kulka na ostatnich metrach "waruje". Leci prosto jak po sznurku. A już 5 metrów dalej trzeba strzelać sporo nad głową. Jeszcze 5 metrów i trafienie jest bardzo mało prawdopodobne.

 

Spokojnie wyobrażam sobie, że ktoś może rozpisać tabelę opadu dla swojej broni i strzelać na granicy zasięgu.

Ja akurat tak nie mam, nie stać mnie na dalmierze i mój skuteczny zasięg strzału jest dużo mniejszy od maksymalnego.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To musisz mieć chyba nie tabelę tylko wykres. Trzyosiowy z czwartą zmienna w postaci np koloru bo musisz uwzględnić jeszcze temperaturę, wilgotność i temu podobne pierdoły. Albo plik tabel dla różnych temperatur :D. Jakby nie można było zwyczajnie celować i strzelać... na dystanse do 90 metrów tabelki, kalkulatory, dalmierze potrzebne jak świni siodło...

Link to post
Share on other sites

@Aurendil:

Nie obraź się proszę ale uważam, że niepotrzebnie "rzeźbisz".. :wink:

Oceniać odległość można się poprostu nauczyć.

Poza tym masz zawsze możliwość oddania strzału próbnego jeśli nie jesteś pewny trafienia na dalekim dystansie.

A daleki strzał napewno Cię nie zdradzi. Jest jeszcze kwestia niewielkiej powtarzalności naszych strzałów.

Dlatego w większości przypadków strzelamy na mniejszą odległość ( 50-70m ). Skrajne strzały zostawia się na pokazowe strzały lub dla własnej satysfakcji - jednak nie często w trakcie rozgrywki. Jest jeszcze kwestia wpływu temperatury i wilgotności na airsoftowe snajpy; gumka HU reaguje bardzo różnie. My strzelamy pojedyńcze, mierzone i daleko adresowane kulki. W niskich temperaturach pierwsza z nich jest zupełnie "nieprawdziwa" pod względem ustawień HU. Kolejne idą już inaczej ponieważ gumka rozgrzewa się i pozbywa zawilgocenia - tak się dzieje np. przy temp. ok. 1 stopień C lub wysokiej wilgotniści. Sturmowcy w ogóle nie zauważają tego problemu ponieważ strzelają na zdecydowanie krótszym dystansie i najczęśćie serią, podczas której dróga i kolejne kulki są już na linii celowania.

Dlatego najlepszym sposobem na takie i inne przypadłości airsoftowego snajpera jest po prostu doświadczenie.

Uwierz nam, że dlamierze nie mają tu zastosowania.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

No, chyba, że karabin zmienia się co pół roku jak niektórzy moi znajomi :D. Zanim jednego się porządnie "nauczymy" to już zmiana.

 

 

Ja też tak miewam, dex.. :happy:

Ale rzeczywiście to prawda; warto oswoić się ze snajpą.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

P.S.

Przepraszam za byka w poprzednim poście;

drugi prze u jest poprawnie..

Bo jesteśmy prawdziwymi poszukiwaczami, ja przeszedłem sporo replik i zostaję ostatecznie na VSR-10 TM z konwersją na HP, nareszcie mam to czego szukałem ( jak znam życie, jakby kasa pozwoliła to dalej bym szukał tej drugiej :hahaha: , reasumując to szaleństwo nie ma końca )

Edited by Redrad
Link to post
Share on other sites

Redrad, miałem do czynienia z większością modeli snajp nadających się na "prawdziwą snajperkę" i też uważam, że nic lepszego od VSR nima. Ale ja tym różnię się od Was, mam fart, że zajmuję się tym na co dzień i nie muszę kupować a potem sprzedawać repliki, żeby mieć o niej pojęcie hehehe. Daaaawno nie sprzedałem żadnej swojej repliki, tylko nowe czasami kupuję :D.

Link to post
Share on other sites

Powoli, powoli, ja akurat postępuję tak jak piszecie. Strzelam na nieco krótszych "pewnych" dystansach. Przed każdą strzelanką reguluję hopup itp.

Nie mniej pytanie było "do czego może służyć w ASG dalmierz?". To napisałem swoją propozycję. Hydepark tu mamy nie? :)

 

A co do skomplikowanych procedur, uwzględniania temperatury i wilgotności to chyba to właśnie zbliżyło by grę do prawdziwego snajperstwa?

Wiecie, ja tak na prawdę nie znam rozrzutu swojej snajperki na 60 metrów. Mam jakieś doświadczenie "pi razy siekiera" ale jakoś nie miałem okazji w kontrolowanych warunkach dokładnie sprawdzić.

 

Są jakieś kryte przed wiatrem strzelnice 100 metrów gdzie można potrenować?

Link to post
Share on other sites

Odchodząc od tematu - na szybko potrzebuję rady - Co o tym sądzicie , ciekawi mnie ta oferta , jak myślicie nie jest jakaś naciągana ? Opłacało by się , i czy jest to sama w sobię dobra snajperka (BAZA pod dod. tuning ) ? Sorka , że troszkę naciskam , ale zauważyłem to i jestem okropnie ciekawy czy by nie spróbować :)

 

Dzięki za odp :)

 

KetjakPL

Edited by KetjakPL
Link to post
Share on other sites

No i musisz sie liczyc z tym, ze tak bedzie musial wymienic zespol spustu na ZT. Poprawia to komfort i kulture pracy cylindra z tlokiem i mozliowsci. Do tego standardowo: tlok, prowadnica, sprezyna, lufa. Czyli masz dobra baze pod snajperke, i masz z czego strzelac narazie zeby nazbierac na czesci docelowe. Wiec moim zdaniem to w miare dobra oferta. Nie wiem tylko jakiej jakosci jest ten tlok teflonowy.

 

Pozdrawiam

Edited by MloteK
Link to post
Share on other sites

@ZuBeR W stu procentach rozumiem . Kiedyś nie rozumiałem , ale już wiem , że ten karabin do XXX złotych nie istnieje . Jak narazie szukam tylko bazy , a to ma nawet dwie czy trzy rzeczy wymienione , jakąś chińską lunetę i prowadnice i tłok do wsadzenia . Pytam się tylko czy warto kupić :)

 

@MloteK - Na Zero trigger ? Cóż , a ile może taka przyjemność kosztować :) ???

Edited by KetjakPL
Link to post
Share on other sites

Rozumiem , że to nie dział dla zielonych tylko w "szybkie pytanie - szybka odpowiedź" zazwyczaj nie słyszę odpowiedzi na pytanie , tylko co ktoś kupił i co mu się podoba , poza tym często wypowiadają się tam szturmowcy , którzy zazwyczaj nie mają pojęcia o snajperstwie . Tutaj w hydeparku snajperów mogę się spytać doświadczonych ludzi o tym co myślą , i wiem , że wiedzą co mówią .

Link to post
Share on other sites

Zestaw od bartA, Bartek to facet podobno.

 

@Ketjak, fakt, tutaj siedzą ludzie, którzy jakieś tam pojęcie o ersoftowym snajperstwie mają. Z tego też powodu wypowiadają się tutaj osoby, które coś wiedzą i pewne sprawy są dla nich oczywiste, ergo, wymagane jest, aby pisząc tutaj reprezentować jakiś zasób informacji z danej dziedziny.

Dział dla zielonych to dla mnie najmniej wiarygodne miejsce, toteż sugerowałbym poszukanie potrzebnych danych w odpowiednich rejonach tego forum. Nauczysz się czegoś i nie będziesz obiektem drwin, jako kolejny zielony snajper.

Edited by ZuBeR
Link to post
Share on other sites

Zestaw od bartA, Bartek to facet podobno.

 

@Ketjak, fakt, tutaj siedzą ludzie, którzy jakieś tam pojęcie o ersoftowym snajperstwie mają. Z tego też powodu wypowiadają się tutaj osoby, które coś wiedzą i pewne sprawy są dla nich oczywiste, ergo, wymagane jest, aby pisząc tutaj reprezentować jakiś zasób informacji z danej dziedziny.

Dział dla zielonych to dla mnie najmniej wiarygodne miejsce, toteż sugerowałbym poszukanie potrzebnych danych w odpowiednich rejonach tego forum. Nauczysz się czegoś i nie będziesz obiektem drwin, jako kolejny zielony snajper.

Amen :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam szybkie, krótkie pytanko.

Jak efektywnie szyć jutę ? Czy maszyna ją 'złapie' ?

 

Nie ma po co się męczyć, bo od razu się zerwie przy pierwszej lepszej przeprawie przez las... lepiej dowiązywać jutę do przyszytej siatki na mundurze/kombinezonie

Edited by Kazana
Link to post
Share on other sites

Hmm... bo generalnie miałem w planie stworzyć coś na kształt Jugosławiańskiego kombinezonu, wspomnianego gdzieś na forum i zastanawiałem się nad materiałem, bo nie dysponuję żadnymi zbliżeniami. Przypuszczam coś na kształt lnu/płótna(?).

Link to post
Share on other sites

Snajperzy, takie jedno pytanie mam.

Czy snajperki typu Cheytac, Barrett M99/ M82 znajdują w ogóle zastosowanie w asg? Wielkie cholerstwa, skradać się z tym nie idzie, do maskowania takie klepy też średnio... Gdzie takie armaty znajdują zastosowanie?

 

Obrona jakiegoś obiektu z ustawionym stanowiskiem snajperskim czy co?

 

KMy też duże klepy, ale są bardziej użyteczne, przy szturmie ogień zaporowy w stanowiska obronne, w obronie tłuczesz do wszystkiego co się rusza i nie dajesz się wychylić wrogom mając 500fps i rof 20bb/s bo tylko bebechy ze świń i niedługo PK pozwalają na takie coś. Nie wspominając o zasadzkach, gdzie serią kładziesz cały patrol.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...