Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja to wiem krzywica, tylko mówię że jak snajperka to tylko sprężynowa i to moje zdanie na ten temat, nie trawie gaziaków no i jak się kupi: mancrafta, replikę SWD, gumkę lufę i komorę to może nawet i w tych 1500 zł się zamknie za całość, otrzymujemy bardzo zadowalające osiągi (FPS) i jak ktoś lubi to proszę bardzo (ale FPS - FPS'owi nie równy). Ale po co jak nawet w Polsce nie ma dobrych kulek po wagomiarze 0,3g by strzelać powtarzalnie i celnie, No i wedle mnie w Polsce powinno być max w środowisku airsoftowym 600 fps dla sprężynek i 550 fps dla AEG. No ale to na szczęście dla niektórych tylko i wyłącznie moje zdanie :icon_smile:.

Edited by Pon Pon
Link to post
Share on other sites

To ty byś dał 0.30 do mocnej snajperki?

 

A czy ja coś takiego napisałem, tylko stwierdziłem fakt że nie ma dobrych kulek o cięższym wagomiarze, snajperka wedle mnie na dzisiejsze zabawy w naszym kraju powinna mieć 450-550 fps na dobrych częściach to i tak da przewagę zasięgu może nie aż taką ale zawsze i przede wszystkim celność. A co do gaziaków mówię tutaj głownie o konwersjach gazowych do karabinów wyborowych. To ich awaryjność bynajmniej w moim środowisku, mamba która atakuje Cię co chwila ;p, zdecydowanie za duża moc, która jeszcze możesz płynnie regulować.

Edited by Pon Pon
Link to post
Share on other sites

Pomijając limity to się zgadzam z Tobą Pon Pon. Chodziło mi o to, że jak ktoś lubi SWD to jest skazany albo na sprężynowe takie- se części albo na MC. Gdyby do SWD były części PDI czy inne fajne to pewnie sprężynowy wariant miał by więcej zwolenników a gazowy kapkę mniej niż obecnie.

Link to post
Share on other sites

Co ty chcesz od części do sprężynowego SWD? Gazówka daje się po prostu łatwiej przeładować. W przypadku SWD jest jeszcze wariant AEG i GBB. GBB jest klimatyczny ale FPSy niestabilne. AEG byłby fajny, gdyby ktoś potwierdził, że udało mu się wycisnąć 600FPS i nic nie padło.

450 FPS to u nas jest limit dla szturmówek full auto. Gdyby snajpa tyle miała to można by ją tylko powiesić na ścianie. Nikt nie będzie ryzykował, że po oddaniu 1 strzału zaraz zasypie go grad kulek, bo każdy będzie miał taki sam zasięg.

Jeśli szturmani będą mieli limit 350FPS to co innego, chociaż i tak dużej różnicy nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Chyba kpicie, bo w tym rzekomo biednym chińskim swd, stockowy tłok, cylinder i spust wytrzymują wszystko z czeskim m200 włącznie. Na przeciętnym m170 bez problemu idzie uzyskać stabilne 600+ i dobry zasięg. A konwersja gazowa jest jedynie rozwinięciem i udogodnieniem - łatwe naciąganie i regulacja fps. Poza tym konwersja mc pod swd ma większe elementy, łatwiej się montuje i tak nie sypie. Więc nie wiem w czym wy ten problem widzicie.

 

Natomiast w przeicętnym L96 czy vsr, trzeba zmienić niemal wszystko poza skorupą, by to jako tako do snajpy pretendowało.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wcześniej FPS, FPS'owi nie równy... I 450 fps w dobrej snajpie jest na pewno lepsze niż fps 550 w średniej... I każdy jak wiadomo ma swoją własną wizje snajperki dla jednego musi mieć 100m zasięgu. Dla mnie replika snajperska to przede wszystkim bezawaryjność, celność następnie zasięg, cicha kultura pracy. A SWD jak to SWD co kto lubi nie będziemy tutaj o tym dyskutować bo gusta są różne, ale konwersje będę potępiał nie lubię ich za regulacje fps, mambę, awaryjność i stosunkowo tanią cenę w porównaniu do sprężynek by uzyskać podobny efekt. Przez co większa ilość osób ma do niej dostęp, nie muszę mówić o co mi się rozchodzi. Szczerze ale tak oglądając niektóre filmiki np. z Francji o ile się nie mylę mają tam limity po 400-450 fps przy czym szturmiaki mają po 300-400 fps max :). Kiedyś jak byłem jeszcze w gimbazie i dopiero raczkowałem w temacie ASG ktoś mądrze powiedział że jeśli jest to Air soft to powinny być też zasady które dotyczą replik i ich mocy FPS. Już piszę o co mi się rozchodzi.

 

Broń boczna od 350 fps max

pistolety maszynowe 350-370 max

karabiki 400-430 fps max

karabiny wyborowe 450-480 fps max

karabiny snajperskie 500-550 fps max

 

Myślę że jak by ludzie którzy naprawdę traktują te zabawę bardziej poważnie a nie tylko jak to w moim środowisku jest by przyjechać ponapier*****, zdobyć jak najwięcej trafień pogadać i tyle. To by każde spotkanie stało się dużo ciekawsze. Ale to na pewno nie wypali bo niektórym ciężko jest przejść z hi capa na chociaż by mid capa :P.

Link to post
Share on other sites

@Pon Pon

ależ nikt ci nie broni, podbijaj Francję - może Bernarda spotkasz, to przy okazji obij mu ryja, tak dla zasady.

Cieszy, że masz zdrowe poglądy na ograniczenia fps, ale to było poruszane już wiele razy i jak dotąd, nie ma jednolitych zasad i przepisów, a każdy organizator robi jak chce.

 

A gimbusów z konwersjami MC się nie bój, bo to jest na szczęście nadal dosyć drogi i wymagający dosyć dobrej wprawy technicznej produkt, by móc to wyregulować i o który trzeba nauczyć się dbać. Nie każdy jest tez w stanie pozwolić sobie na chrono, a kupić dobre ciężkie kulki to obecnie masakra. Jak dotąd złożyłem ok. 15 replik na MC i żadna nie trafiła do nielata. Co więcej, zwykle używają ich ludzie, których nie objęła reforma (lub regres, jak kto woli) edukacji. Więc nie bój żabki, snajperstwo w asg jest nadal drogie i w mniemaniu niektórych, przez to elitarne.

 

Ja tam się bardziej obawiam świeżaków z tanimi cymkami, z których niedużym kosztem, na częściach shs idzie zrobić potworki szturmowe 500fps+.

Link to post
Share on other sites

Na razie z taką na jaką mnie stać :icon_razz: czyli 350 fps w mojej VSR'ce, ale w niedalekiej przyszłości celuje w 500-530. Myślę że to najlepsza opcja do tego 0.29 SGM, 0.3 KSC lub jak nie będę mógł dostać to 0.3 G&G. Ale nawet z tymi 350 fps idzie mieć niezły fan jak strzelam z 20-30 m i panowie z przeciwnej drużyny nawet nie wiedzą że do nich strzelam :icon_biggrin:, ale denerwuje też że nie poczują jak się ich trafi z większej odległości np. 50m ale to da się jeszcze zrozumieć jak ktoś nie poczuje ani nie zobaczy, ale jak widzę gościa że poczuł lub usłyszał a się nie przyznał to mam ochotę go rzucić kamieniem, ;p i to dosyć mocno by poczuł i usłyszał, ale na szczęście od roku mojego strzelania w ogóle nie muszę się na to denerwować bo po prostu tego nie ma :icon_biggrin:. A co do mancrafta to może nie aż taka gimbaza go w moim środowisku używa co osoby które są zielone ;p, co chwila im się to psuje, rozszczelnia, ustawiają sobie moc bez chrongrafu, byle by daleko leciało na oko ;]. I dlatego mam taki może uraz do tych konwersji.

 

Od kogoś słyszałem że czyszczenie lufy chesteczką/papierem toaletowym powoduje że pojawiają się rysy, dla mnie to jakaś abstrakcja czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Chusteczki nawet nie warto komentować. Bzdura!

Z drugiej strony, nie bardzo wierzę, że chusteczką papierową można dobrze wyczyścić przewód lufy bo jest zbyt "sztywna".

Ja do tego używam wąskich pasków szmatki filcowej na typowym wyciorze załączanym do replik.

Coś takiego nasączone olejkiem silikonowym przesuwam dwukrotnie wewnątrz cały czas powoli kręcąc.

Potem to samo tyle, że suchym.

 

Natomiast, jeśli chodzi o prędkość wylotową stosuję różne. W zależności od scenariusza i terenu.

Mam też snajpe z prędkością 300 fps! :)

 

Chciałem o to zapytać Mende. ;)

MC można wykręcać wysoko ale z jaką prędkością realnie strzelasz?

I na jakich kulkach?

 

Pon Pon; Maruzeny i Grand Mastery Marushina to obecnie ekstraklasa - niie ma lepszych!

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Panowie, szukam obecnie podstawy do budowy snajperki w standardzie VSR, ale z tego co patrze sklepach z Polski i z HK to VSR od TMa wszedzie jest out of stock, podobnie jest rowniez z JG Barem. Czy są jeszcze jakieś znośne, godne polecenia alternatywy do tych dwóch, w tym samym standardzie? Czy radzicie raczej być cierpliwym aż TM albo JG wróci na stan?

Link to post
Share on other sites

Chciałem o to zapytać Mende. :icon_wink:

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Na PDiK ustawiam 13bar, co daje 590fps na 0,2g i odpowiednio ~480 fps na 0,45g. Więcej mi nie trzeba, przy założonym tłumolu własnej produkcji, strzał jest cichszy od pierdnięcia :icon_biggrin: a niesie celnie w sylwetkę do 105m.

A na festynach skręcam do 10bar i strzelam na kulkach 0,3g RWA lub G&G.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...