Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popieram, przy czym to 700fps jest jak dla mnie nad wyrost. Powyżej 660fps, nawet kulki 0,43g głupieją, a gdyby nie używać hopa, to wypisz wymaluj - Ram. Może jak na Śląsku 666fps?

 

Myślę, że lepiej zachować jakiś zdroworozsądkowy zapas jakby powychodziły fajniejsze kulki. I tak prawie każdy śmiga na 500-550fps na 0,4g.

Link to post
Share on other sites

Witajcie.

Czy próbował ktoś bawić się obliczeniami balistycznymi?

Może nie dla "pod czas gry", tylko dla precyzyjnego strzelania rekreacyjnego.

Np aby na 100% trafić w cel z pierwszego razu przy, powiedzmy, 5 m/s wietrze.

Może korzystał ktoś z kalkulatorów balistycznych?

Niby i rozumiem, iż fps`y nam mogą "skakać", a kulki co raz gorsze, i gumki HU po różnemu pracują przy różnych temperaturach...

Nie mniej jednak? Są maniaki? Podzieli się ktoś doświadczeniem - dla ogólnego rozwoju :)

Link to post
Share on other sites

Liczyć? A gdzie tam, to nie broń ostra, trzeba się po prostu ostrzelać kulkami sporo i poznać replikę. Wczoraj udało mi się trafić 2 ludzi w biegu jakieś 40m ode mnie - obiegali mnie bokiem. Warto było grać w tanki TDKami 3 lata i uczyć się strzelać z wyprzedzeniem :icon_razz:

 

Poprawki na wiatr brałem przy teście kulek ciężkich, po to wieszałem tasiemkę. Ale podczas strzelanek trudno o takie tasiemki przy każdym przeciwniku.

Link to post
Share on other sites

Zamiast kupować jakieś śmieszne szyny za 50zł zamiast szczerbinki w swd (tak ludzie tego szukają) można odkręcić sprężynę wyjąć szczerbinkę i na dwóch śrubach wkręcić tam risa.

 

Celowanie bez szczerbinki na samych szczękach jest o dziwo wygodniejsze :icon_wink: W asg starczy bo dystans jest 10x mniejszy więc i korekcja w poziomie 10x mniej precyzyjna.

Edited by B3Lf öÖö (LastSniper)
Link to post
Share on other sites

Napisałem w dziale Replik I klasa to mi wywalili temat do śmieci i nawet nikt nie raczył dać PW z powodem O.o

Rozumiem, że żadko tu zaglądam i moze nie ogarniam czegoś, ale bez przesady.

Spytam kolegów po fachu - snajperów bo na pewno macie więcej cierpliwości niż tamci narwańcy.

 

Sprawa wygląda tak:

Planuje budowę XM25 (nie granatnika tylko wersji specjalnej M21) - i szukam odpowiedniej bazy pod budowę repliki.

Wymaganie mam jedno:

Stalowe, bądź z wykonane z dobrego stopu aluminium (broń Boże ZnAl) "body" i zespół zamkowy.

Wiem, że takowy istnieje od RATech'a do gazowej M14 od WE - jednak ja poszukuje czegoś pod AEG'a.

Cała reszta nie jest istotna - kolbę, lufę, dżirboks będę dobierał już sobie samemu - zależy mi tylko na tym "pierdoli*u".

 

Dlaczego taki uparty na stal?

Jako podstawową giwerę mam WSS Wintoreza LCT, jednak coraz częściej jestem w sytuacjach, że przydał by się na plecach jakiś DMR - osobiście nie uznaję kompromisów i nie myślę na polu non stop czy gdzieś nie przywalę repliką - o WSS'a sie nie martwie bo to stal i od września wiele już przeżył bez szkód. Tego samego oczekuje od przyszłego XM25.

Pomożecie? Czy zostaje mi dorabianie zamka za kupę hajsu w jakiś zakładach?

Link to post
Share on other sites

Komora zamkowa z suwadłem, bo o tym piszesz, w M14 są masywne - tam raczej trudno cokolwiek uszkodzić.

Mam od lat, nie pamiętam już ilu, DMR zbudowanego w oparciu o M14 Marui.

Żadnych uszkodzeń a tę replikę wyjątkowo źle traktuję. Jest wielka, ciężka i o wszystko się haczy.

Bolt catchem bawią się w respach z radością nie mniejszą od mojego niespełna dwuletniego synka gdy robi to w domu jak mama nie widzi.. ;)

 

Oczywiście, zgadzam się, że stal jest lepsza o stopów ZnAl.

Jednak ani ta ersoftowa stal nie jest "stalą" ani Maruiowy znal nie jest zły - cały czas piszę o TM.

Ja kierowałem się innym kryterium: chciałem najlepszą pod względem mechanicznych ( GB + komora ) replikę pod budowę giwery.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

P.S.

A masz już tn seksowny tłumiczek płomieni do M25?

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

O, wreszcie jakieś konkrety :) Musze w takim razie obmacać tą 14 od TM, choć większość airsoftowych znajomych doradza mi pchanie się w stronę G&G (ku czemu się nie skłaniam - jestem uczulony na ichne produkty).

Co do tłumika - nie mam - nie zaczynam roboty od tyłu ;) będzie baza w postaci Emki to będzie się dalej jechać z listą zakupów ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...