Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cytadela ASG


Recommended Posts

Ja dopiero teraz jak wspomniałem im w mailu o policji, to odpisano mi, powiedziano, że paczka została wysłana dziś, bo jak się okazało w późniejszym mailu, z InPostem mają problemy, dlatego wysłali GLSem. Spoko. Mogli o tym wspomnieć i poinformować mnie wcześniej, że coś jest nie tak. Tak, to bym z ogniem z dupy nie walił, że mi paczki nie wysyłają. Jeszcze upomniano mnie, że takie groźby jak "pójście na policję" jest karalne. Tylko gdzie tu groźba, skoro powiedziałem, że chcę moją paczkę do soboty. I właśnie po tym mailu dostałem odpowiedzieć o wysyłce.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja niestety nie należę do zadowolonych klientów. Zakupiłem na aukcji allegro organizowanej przez omawiany sklep część za ponad pół tysiąca. Formuła była prosta zakup, płatność przy odbiorze co miało przyśpieszyć cały proces. Po 4 dniach zacząłem dzwonić co i jak. Lawirowanie nie miało końca. Jednym słowem gehenna. Nie ma z kim tam rozmawiać. Jeden na drugiego zwala odpowiedzialność za realizację zamówienia jednym słowem porażka. Traf chciał, że wysłano mnie służbowo do Warszawy i się pofatygowałem osobiście do panów. I...... dupa blada. Sprzedawali coś czego nie posiadali. Co ciekawe jedna z tych części była do kupienia na allegro i na ich stronie podczas gdy jej faktycznie nie posiadali! Nie ukrywam chłopak był bardzo grzeczny i próbował jakoś wybrnąć z sytuacji ale smród pozostaje. Ja ODRADZAM!. Taki pierdolnik jaki tam ujrzałem powala na kolana. Po mojej wizycie aukcja została zamknięta. Najbardziej dotknęła mnie korespondencja jaką otrzymałem po zakupie.

"CZAS DOSTAWY

POLECONY INPOST - 4 TYGODNIE

POLECONY POCZTA - 2 TYGODNIE

PACZKA POCZTOWA - 2 TYGODNIE

PACZKA PACZKOMAT - 1 TYDZIEŃ

KURIER - 3 DN

I PO TYM TERMINIE DOPIERO PYTAJ GDZIE JEST TWOJA PACZKA .SAM DECYDUJESZ CZY CI SIĘ ŚPIESZY CZY NIE KUPUJĄC WIELE PRZEDMIOTÓW NA WIELU AUKCJACH ZALECAMY PRZESYŁKĘ KURIEREM (korzystamy z kuriera inpost). CZAS NADANIA PRZESYŁKI PODANY W AUKCJI DOTYCZY WYSYŁKI KURIEREM POCZTA POLSKA JEST NADAWANA TRZY RAZY W TYGODNIU PONIEDZIAŁEK,ŚRODA,PIĄTEK Z UWAGI NA LICZNE PYTANIA INFORMUJEMY ŻE OFEROWANY TOWAR POSIADAMY FIZYCZNIE W SKLEPIE.WYSYŁKA KURIEREM NASTĘPUJE DO 24 GODZIN OD DOKONANIA WPŁATY PRZEZ PAYU BĄDŹ ZARAZ PO DOKONANIU ZAKUPU W PRZYPADKU WYSYŁKI ZA POBRANIEM DOKONANIE ZAKUPU A NIE WYPEŁNIENIE KARTY PŁATNOŚCI CO ZA TYM IDZIE WYBRANIEM SPOSOBU WYSYŁKI, MOŻE SKUTKOWAĆ OPÓŹNIENIEM W WYSYŁCE TOWARU"

Sentencja dla mnie jest prosta. Jak Ci się nie podoba to wy...... 4 tygodnie !!! z Hook-Kongu szybciej odbierałem korespondencję! A w opisie aukcji czas dostawy przy płatności przy dostawie było 2 dni.

 

 

Na przyszłość - nie krzyczymy, caps był zbędny. Rozumiem, że to wytnij - wklej dlatego jedynie grzecznie upominam ;-) Szmeru

Tak jak napisałeś to był cytat aby zachować wiarygodność. W innej sytuacji bym go nie zastosował.
Link to post
Share on other sites

Jestem kompletnie rozczarowany, w aukcji na allegro jest napisane, że mają towar na miejscu i wysyłają od ręki, po czym po 4 dniach dzwonienia kiedy udało mi się w końcu dodzwonić okazuje się, że nie otrzymali jeszcze dostawy od miwo i dlatego paczka nie została wysłana. Czekam już 2 tygodnie. Żenada!

Edited by wawi08
Link to post
Share on other sites

Szanowni Klienci

Z przyczyn od nas niezależnych w tym tygodniu wystąpiły problemy z wysyłką, mamy nadzieje, że od przyszłego tygodnia wszystko wróci do normy. Odnosząc się do wypowiedzi gieroy69, nie mamy klientów w d...., tylko piszemy realny termin realizacji zamówień z allegro i co do 4 tygodni czyli inpost allegro nie jesteśmy jedyna firmą która zamieszcza takie informacje na swoim koncie. Tak by klient mógł sam świadomie dokonać wyboru sposobu wysyłki. Ślepak nie dziw się informacji z naszej strony że zawiadomienie o nieistniejącym przestępstwie jest karalne. Bo jest to groźba i zastraszanie, co jak wiadomo jest przestępstwem. Zabawnym jest gdy ktoś straszy nas postępowaniem a z przyczyn niezależnych od nas jego przelew zwyczajnie nie dotarł, albo gdy ktoś 12h po złożeniu zamówienia przesyła email z pogróżkami że skieruje sprawę do policji. Zastanawiasz się czemy po twoim info o zawiadomieniu policji odpisaliśmy ci na email, otóż sprawa jest prosta, po prostu w tym momencie dotarliśmy do twojej wiadomości. Nie jesteś jedyna osobą piszącą do nas emaile.

Co do opóźnień w wysyłce to jeszcze raz bardzo was przepraszamy.

Link to post
Share on other sites

Zawiadomienie o przestępstwie nie jest karalne, nawet jeżeli zgłaszany czyn nie jest przestępstwem. Co więcej, policjant dyżurny i tak musi przyjąć zgłoszenie, to że zostanie umorzone to już inna sprawa. Była kiedyś sytuacja że przyszła starsza pani i zgłosiła że ukradli jej kolory z telewizora, policjant nie przyjął zgłoszenia za co został później ukarany dyscyplinarnie. Karalne jest oczywiście składanie fałszywych oskarżeń (kiedy np. ktoś dostał towar i zgłosił że został oszukany), a także składanie fałszywych zeznań. Jeżeli jednak kolega uważa że został oszukany, ma prawo to zgłosić.

Edited by Alanos
Link to post
Share on other sites

No nie wiem. W końcu w KK jest zapisane, że "kto stosuje [...] groźbę bezprawną". Jeżeli mam prawo skierować coś do sądu to jak może to być groźba bezprawna?

Tu akurat o mobbingu, ale myślę, że analogicznie byłoby z oszustwem/kradzieżą:

Samo powołanie się na skorzystanie z drogi sądowej do dochodzenia swych praw nie może stanowić naruszenia obowiązku godnego zachowania urzędnika, a tym bardziej nie stanowi groźby, w sytuacji gdy prawo dochodzenia roszczeń z tytułu mobbingu ma oparcie w przepisach ustawy.

Źródło. Pogrubienie moje.

Link to post
Share on other sites

Nie ma co się nad tym rozwodzić. Wyjaśniono mi czemu był problem, a w piątek otrzymałem już paczkę od kuriera GLS. Podobno jakiś problem z Paczkomatami są. Także, nikogo pozywać nie będę, bo sprawa rozwiązana. Ale nim coś znowu u nich kupię, to się zastanowię.

Link to post
Share on other sites

@Garnek

Nie chcę zbytnio offtopować, ale jeżeli straszenie kierowaniem sprawy do sadu jest przestępstwem to chciałym poznać przepis który o tym mówi. I nie jest to jakieś wyśmianie, poważnie jestem ciekawy. I nie, nie będzie to groźba karalna, ponieważ grozić można jedynie popełnieniem przestępstwa.

Link to post
Share on other sites

@up Pogodzę was - groźba karalna istotnie dotyczy tylko grożenia popełnieniem przestępstwa. Ale w Kodeksie karnym jest jeszcze szersza instytucja - groźba bezprawna, która obejmuje groźby karalne jak i inne, tj. na przykład m.in. grożenie spowodowaniem wszczęcia niesłusznego postępowania karnego lub grożenie rozgłoszeniem wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub osoby jemu najbliższej. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

BEZ JAJ, ten sklep to porażka, zamówienie złożone 13.06, sklep odpowiada na wiadomości z 2 dniowym opóźnieniem, i to jeśli sam napiszę do nich. Po moim pytaniu co z przesyłką napisali : Zamawiał Pan może za pomocą inpostu? Bo jeżeli tak, to prosimy o jeszcze chwile cierpliwości. Mieliśmy poważny problem z firmą inpost.

Dopiero po fakcie ostrzegają że mają jakieś problemy z nimi. Żadnego info co z paczką, kiedy wyjdzie... dodzwonić się też nie można albo zajęte albo nikt nie odbiera, od wczoraj też nie odpisali. Na złość do darmowego kuriera zabrakło 7 zł, mogłem coś domówić i wziąć to tak. Robiłem wiele zamówień w różnych miejscach ale to bije na głowę wszystko. NIE POLECAM NIKOMU TEGO SKLEPU.

Link to post
Share on other sites

@Wredny_bo_trzeźwy

nie stanowi groźby zapowiedź spowodowania postępowania karnego, jeżeli ma ona jedynie na celu ochronę prawa naruszonego przestępstwem

Innymi słowy jeżeli komuś wydaje się że zostało popełnione przestępstwo i chce w ten sposób dochodzić swoich praw absurdalnym byłoby karanie za to. Żeby nie robić zbędnego offtopu proponuję wygooglować o co chodzi. Jeżeli jednak się mylę - proponuję wyjaśnić mi to na priv :icon_wink:

Zauważyć trzeba jednak że nie należy używać tego jako argumentu aby zmusić do określonego zachowania się.

Edited by Alanos
Link to post
Share on other sites

Ostatnia wypowiedź, przepraszam za offtop.

@ up To zdanie tego przepisu to wentyl bezpieczeństwa - nie mogłoby być przecież tak, że nie można wszcząć postępowania karnego ogólnie. Zatem jeśli jest faktycznie przestępstwo to nie ma możliwości zaistnienia groźby bezprawnej. Moim zdaniem nie wystarczy żeby się komuś wydawało, że przestępstwo zostało popełnione - zgodnie z art. 303 Kodeksu postępowania karnego to musi być uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Nikt nie będzie karał za słuszne dochodzenie swoich praw, tylko musi być słuszne. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu pogorszyła się "jakość" tego sklepu.

 

Kiedyś bardzo często dokonywałem zamówień, później mniej.

W momencie kiedy zakupiłem przedmiot, a otrzymałem inny niż na zdjęciu, po wymianie kilku maili udało mi się zwrócić przedmiot i odzyskać pieniądze, niby nie kokosy, ale czemu ja mam tracić.

Teraz kolejne zamówienie i znowu co innego na zdjęciu, co innego w paczce...

Nie mam ochoty znowu się kłócić i jeździć z paczkami, pewnie uda się gdzieś wykorzystać tą część.

 

Kolor nie ma o tyle wpływu w przedmiotach, co ich waga, albo konstrukcja lub kształt odlewu.

 

Proponuję, aby sklep bardziej przyłożył się do rzetelnych opisów i odpowiednich fotografii sprzedawanych części, a na pewno zyskacie w ten sposób więcej klientów.

 

Post raczej w celu informacyjnym dla przyszłych klientów, aby przy zamówienie dogadali się ze sklepem co kupują, zwłaszcza jeśli będzie to większy koszt...

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Dobra, jest GRUBO. W Środę nie mogłem sie dodzwonić, w czwartek się udało, i postanowiłem że chcę zwrotu pieniędzy bo towar jeszcze do nich nie doszedł. Wysłałem maila z wiadomością z nr konta itd. Wieczorem zadzwonił ktoś że doszła jedna rzecz ale drugiej nie ma, nawet w hurtowni... ale na stronie sklepu jednak była dostępna w chwili zakupu.

No to dogadaliśmy się że dorzucą inne okulary, droższe ale po uzgodnieniu z kimś ze sklepu, nie muszę dopłacać. Dobra mówię, tylko adres inny bo wyprowadzam się i nie odbiorę tego z paczkomatu. Po dwukrotnym powtórzeniu adresu i potwierdzeniu następnego dnia co następuje? WIECZOREM MAIL ŻE PACZKA LECI DO PACZKOMATU W MIEŚCIE W KTÓRYM JUŻ MNIE NIE MA.

Telefon, za 4 razem odbiera ktoś, ja ze spokojem tłumaczę "jakie jaja sobie robią i co to jest i kto tam to składał" ... Pan powiedział ze porozmawia z konkretną osobą i jutro, czyli sobotę jeszcze raz wyśle kurierem daną paczkę pod wskazany adres. No i dzisiaj cisza, nr przesyłki nie ma. W poniedziałek będzie 2 tygodnie od złożenia zamówienia.

 

Tak więc kupujecie na własne ryzyko. Dodatkowe atrakcje zapewnione.

 

Następny telefon dzisiaj, 28.06, z pytaniem czy mogą podesłać nr przesyłki na maila bo nic nie dostałem... Osoba która odebrała sprawdza, sprawdza, ale nic nie znajduje mówi żeby zadzwonić za 2 godziny. Dobra, dzwonie po czasie jeszcze raz, okazuję się że NIESTETY NIE UDAŁO SIĘ JESZCZE NADAĆ PACZKI. TAKIEGO BURDELU JAK W TYM SKLEPIE JESZCZE W ŻYCIU NIE DOŚWIADCZYŁEM.

Ani zwrotu kasy ani przesyłki. Odradzam każdemu kto chce robić normalne zakupy, w normalnym czasie.

Link to post
Share on other sites

Ten sklep jest bardzo obciążony sprzedażą stacjonarną. Zawsze jak tam jestem ( średnio raz w miesiącu), to do kasy stoi w kolejce 2-3 osoby. W trakcie sprzedaży pracownicy sklepu udzielają porad, szukają towaru w magazynie itp. Wydaje mi się, że sprzedaż wysyłkowa, to ich poboczna działalność i robią ją w "wolnym czasie". Nie dziwię się, bo Warszawa to spore miasto, asgmaniaków jak mrówków, a sklepy asg można policzyć na palcach jednej ręki (i do tego zastanie palec do naciśnięcia spustu :-) ).

Do tego co raz to widzę nowe twarze wśród sprzedawców i chyba nie są oni za dobrze zorientowani w temacie. Czasem nie potrafią znaleźć potrzebnej częśći na włąsnej stronie internetowej. Trzeba im w tym pomagać.

 

Przez internet kupowałem u nich tylko raz, z powodu "chodliwego" towaru, ale odbierałem osobiście.

 

Natomiast bardzo zadowolony jestem z serwisu. Dawałem im kilka gearboxów do złożenia i zrobili to perfekcyjnie. Zawsze można przyjść z repliką i poprosić o poradę i bezpłatnie przestrzelać na chronografie.

 

Rozumiem frustrację kolegów kupujących wysyłkowo, ale ja ze sklepu jestem zadowolony.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem na Allegro - magazynek przyszedł ok, kabura również - nie ma się do czego przyczepić. Wysyłka po 2 dniach i tez mam wrażenie jakby faktycznie pracownicy sklepu w wolnej chwili przygotowywali i nadawali paczki. Mi to w sumie nie przeszkadza, bo z zamówieniem aż tak się nie spieszyłem, więc przyszło kiedy przyszło.

 

Nie potrzebowałem tego na już :D

Rozumiem, że dużo pracy i może osób do jej wykonania niezbyt dużo. Może kogoś brakuje, albo jest na urlopie, czy odszedł itp.

Taki czas realizacji i wysyłki może drażnić. Zdziwiłem się w sumie, tymi opiniami, tym bardziej że serwis tak bardzo jest chwalony.

Link to post
Share on other sites

Ponieważ jest tu straszny najazd na mój ulubiony sklep, to powiem tylko tyle. Zmieniła się tam ostatnio cześć załogi, o czym pisano już powyżej, a dodatkowo zapraszam każdego żeby sprawdził jaki jest ruch w tym sklepie. Poza tym spora część osób kupujących internetowo w tym sklepie nie zauważa jednej prostej rzeczy, ze przy towarach napisane jest który jest dostepny od ręki, a który w 3-7 dni. Pozdrawiam.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Niech może admin połączy ten kabaret w całość jednego posta:

Ciąg Dalszy Tragikomedii:

Dostałem maila w tamtym tygodniu że jednak nie wyślą zamówienia po raz kolejny bo nie mają towaru na stanie, rozmyślili się. Poinformowali żeby paczkę odebrał ktoś znajomy i wysłał mi ją, a oni zwrócą za przesyłkę. To już pobiło wszystko.

W poniedziałek sam osobiście się wybrałem po nią, odebrałem, a zdjęcie biletu za pociąg im podesłałem, w sumie wyszło taniej niż za przesyłkę.

Oczywiście to nie koniec bo w paczce znajdowały się magi innego koloru niż zamawiałem. A na zwrot czekam dalej.

Istny cyrk

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W czwartek zamówiłem tłumik dżwięku,w piątek był już u mnie(paczkomat inpost).Ale nie ten zamówiony(za krótki i z krzywym gwintem).Mejl do sklepu---po ok.pół godz.telefon ze sklepu że pomyłka itd.itd. Miły pan spytał czy chce inny model, to będzie w poniedziałek kurierem GLS.Zgodziłem się i po PRZEPYCHANKACH z kurierem GLS we wtorek dostałem tłumik. (Bardzo serdecznie nie polecam GLS--jest jaki taki tylko jeśli korzystasz z opcji parcel shop).P.S.Tłumik który zamówiłem kosztował 32,90zł, tłumik otrzymany we wtorek 45zł.(wymiana bezpłatna--tłumik bez dopłaty)

Edited by dziadekmarek1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...