Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z zasięgięm i celnością


Recommended Posts

Niedawno kupiłem używaną lufę Promyka (363mm) i prawdę mówiąc poprawa celności w porównaniu do stocka (JG III gen.) jest dość nieznaczna. Przy 440 fpsach, gumce Systemy, kulki 0,28 Madbulla lecą na jakieś 40-50 metrów i to z dość sporym rozrzutem.

Czy to jest normalne? Jaki powinien być zasięg skuteczny i maksymalny na takiej konfiguracji?

Link to post
Share on other sites

Używany promyk? Jak już Wiciok powiedział sprawdź czy ktoś Ci innego syfu nie sprzedał.

Nie wiem jak z lufami używanymi ale chyba wszystko ma jakiś "próg wytrzymałości" i po jakimś czasie eksploatacji nie jest już tak dobre jak w dniu zakupu.

 

Pozdrawiam.

 

ps Co do kulek:Madbulle gorsze? Nie wiem jak 0.28 ale 25 madbull precyzyjne sprawują się znakomicie.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście mam trochę podobnie tzn. też lufa 363mm promka, zasięg też oscyluje w granicy 50-55m jednak u mnie dochodzą małe problemy z mocą (replika na 0,25g kulkach nie przebija dna puszki mimo sprężyny M120). Dodaj jakieś zdjęcia swojej lufy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli to naprawdę jest promyk , polukaj na zdjęciach z netu to powinna być poprawa celności, co do trwałości...jeśli nie ma tylko w środku jakiś rys od piasku...to te lufy sie praktycznie nie zużywają ( w porównaniu do mosiężnych) lecz nawet mosiężne żeby zjechać to też ładnych parę kartonów kulek trzeba przemielić.

Cięzko jest określić ,czy te 50m to ok czy nie...bo róznie ludzie mierzą i nie wszyscy odróżniają zasięg skuteczny od maxymalnego. Najlepiej jest porównać ....stając obok kogoś kto ma podobne parametry i postrzelać....

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pamiętajmy że to lufa 363 ;) i jak już wspomniał ktoś 0,28G jest lepsze od G&G ;)

Sam zrobiłem SR4 SR-16 [sRC] gen.III które ma podobnej długości lufę na jak potwierdzał właściciel 70m a lufa tam była chyba Guardera, SP M130 Guardera

Link to post
Share on other sites

Szymek dzięki za wyręczenie :) Musahi jeżeli nie wierzysz wpisz frazę podaną przez Szymka w cudzysłowie do szukajki.

Kubasek: po pierwsze kolorem, po drugie musiałbyś popatrzeć na zdjęcia promyka i porównać do domniemanego syfu.

Link to post
Share on other sites

A może lufę poprostu wyczyścić? Po pół roku nieczysczenia dobrałem się do mojego promyka, starannie wymyłem gorącą wodą i pseudo-cifem. Przez 30 minut szorowałem i ciągle syf wychodził. Potem poprawa skupienia była naprawdę znaczna.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Sorki, że tak późno odpisuje, ale nie miałem jak ;/

Lufa reaguje na magnes (delikatnie) i wygląda tak samo jak Promyk kolegi czyli nie ma wątpliwości co do producenta. Jest też czyściutka, a w środku brak jakichkolwiek rys.

Spróbuję ją jeszcze potraktować wodą z mydłem i może coś to da.

Link to post
Share on other sites

Niestety bardzo trudno stwierdzić, czy lufa jest czysta patrząc przez nią. Mój promyk błyszczał się i ani jednej ryski nie było widać, a wylazły z niego potworne ilości syfu. Czyściłem jakąś podróbką CIFa. Aby sprawdzić, czy dany środek nadaje się do czyszczenia lufy należy odrobinę nałożyć na metalową, twardą powierzchnię i pojeździć po niej palcem. Jeżeli nie wyczujemy żadnych mikroziarenek (częsty dodatek do środków czyszczących, a dla lufy może być zgubny) - to możemy używać. Do tego szmatka z mikrofibry lub czegoś innego nie zostawiającego nitek i szorujemy ;)

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

No właśnie ja też mam problem z celnością. Przynajmniej tak mi się wydaje. Mam guna G&G - GR16 Carbine - Eco. Version sprężyna M90, wsadziłem preclufe 6,02 długość 600mm (Deep Fire). Zakryłem tłumikiem żeby nie wystawała ale to nie ma znaczenia. Na kulkach 0,23 Guardera na 30m skupienie wielkości dłoni, 40m - w człowieka trafi, 50m - trafienie w człowieka to przypadek. To są dobre osiągi jak na tyle fps (ok. 360) ?

Edited by forestman
Link to post
Share on other sites

GearBoxa mam takiego jakiego fabryka dała. BU nie mam. Czyli że lufa za długa... kupiłem trochę bez zastanowienia, myślałem że dłuższa lufa to większy zasięg bez wymiany bebechów. A gumkę hop-up to lepiej wymienić? Daje lepszą celność?

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...