Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Roggenwolf


Recommended Posts

Na tym forum też gdzieś było wspomniane. Swoją drogą ciekawy myk z tym powiększaniem i zmniejszaniem pikseli, ciekawe jak to działa w terenie i jak się dopasowuje do zmiany naświetlenia terenu. Ale wątpię żeby rząd zamówił choć trochę takich mundurów. Jak już GROM to dostanie choćby do testów to będzie święto lasu...

Link to post
Share on other sites
Guest extremateria

Czysta glupota (to nie Ameryka, gdzie sie kupuje kazda nowosc), kamuflaz w naszej armii to chyba ostatnia rzecz jaka nalezy wymienic.

 

Podstawowe wyposazenie powinno byc priorytetem, bron, oporzadzenie, pojazdy i wlasciwie cala reszta, poza kamuflazem.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Czysta glupota (to nie Ameryka, gdzie sie kupuje kazda nowosc), kamuflaz w naszej armii to chyba ostatnia rzecz jaka nalezy wymienic.

 

Podstawowe wyposazenie powinno byc priorytetem, bron, oporzadzenie, pojazdy i wlasciwie cala reszta, poza kamuflazem.

 

Coś się chyba pokręciło. Panterka to kiepściuchny kamuflaż, gorszy od Woodlanda, choć z niego czerpie. Testy już kiedyś na forum dawałem i wyszło z tego tyle, że nie jest ani lepsza ani gorsza od UCP na które wszyscy narzekają. Mając UCP udajesz kamień, mając Panterkę udajesz plamę smoły. Kamuflaż jest tak fatalny, że z odległości większej niż 50 metrów wszystko się stapia i robi się czarna plama.

 

Czy mundur nie jest podstawowym wyposażeniem o którym wspomniałeś? Na razie bardziej potrzebujemy dobrych mundurów, niż czołgów. Oporządzenie jest wymieniane na system Kandahar, ktory nie jest gorszy od IOTV (choć w pełni zapewne nigdy go nie wymienią, no cóż, bo to Polska właśnie), a że działamy na misjach, oporządzenie żołnierza jest ważniejsze niż pojazdy pancerne (chyba na Rosomaki nikt nie narzeka?).

Link to post
Share on other sites

Coś się chyba pokręciło. Panterka to kiepściuchny kamuflaż, gorszy od Woodlanda, choć z niego czerpie. Testy już kiedyś na forum dawałem i wyszło z tego tyle, że nie jest ani lepsza ani gorsza od UCP na które wszyscy narzekają. Mając UCP udajesz kamień, mając Panterkę udajesz plamę smoły. Kamuflaż jest tak fatalny, że z odległości większej niż 50 metrów wszystko się stapia i robi się czarna plama.

 

Czy mundur nie jest podstawowym wyposażeniem o którym wspomniałeś? Na razie bardziej potrzebujemy dobrych mundurów, niż czołgów. Oporządzenie jest wymieniane na system Kandahar, ktory nie jest gorszy od IOTV (choć w pełni zapewne nigdy go nie wymienią, no cóż, bo to Polska właśnie), a że działamy na misjach, oporządzenie żołnierza jest ważniejsze niż pojazdy pancerne (chyba na Rosomaki nikt nie narzeka?).

 

Tak prawdę mówiąc, to należałoby wymienić większą część uzbrojenia i oporządzenia w WP. Co do kamo, to znalazłem kiedyś test, porównywali w nim: wz.93, dpm, flecktarn, US woodland (wiem, było kilka wersji, nie wiem dokładnie której użyli). I wygrał ten oczywiście wz.93. Było napisane, że idealnie nadaje się na polskie lasy. Drugi był flecktarn, 3 - dpm. Jedyny minus w wz. było to że w noktowizji była to wielka zielona plama. Moim skromnym zdaniem, to wz.93 dobry kamuflaż na polskie lasy. Na suchą jesień i suche lato lepszy jednak flecktarn.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Bardzo prosiłbym o link do tego testu. Jako że mam ciągły dostęp do wszystkich z w/w kamuflaży (i nie tylko tych), jestem bardzo ciekawy jak to możliwe. Woodland bije na głowę wz.93, już nie wspominając co robi z Panterką DPM :)

Link to post
Share on other sites

Bardzo prosiłbym o link do tego testu. Jako że mam ciągły dostęp do wszystkich z w/w kamuflaży (i nie tylko tych), jestem bardzo ciekawy jak to możliwe. Woodland bije na głowę wz.93, już nie wspominając co robi z Panterką DPM :)

 

 

http://www.headhunter.vot.pl/viewtopic.php?t=25 jeden masz tutaj np. ;)

 

tylko troche zboczylismy z tematu juz wystarczajaco..

Link to post
Share on other sites

Inna sprawa że użyteczność kamuflażu zależy od terenu i naświetlenia. Nikt się sprzeczać nie będzie że przykładowo multicam jest zajebisty w afganie. Ale spróbuj w naszym polskim lesie iść w nim w nocy w teren - a uwierz mi że będziesz się świecić jak latarnia na tle otoczenia. Nasza rodzima panterka wcale nie jest taka zła do naszych lasów. Nie mówie ze jest najlepsza możliwa i możesz sie w tym kłaść 2m od przeciwnika a ten Cie nie zobaczy, ale na warunki terenowe jakie mamy w polsce to daje radę.

Link to post
Share on other sites

Nie tyle nadruk, co umiejętności człowieka są miarą kamuflażu. Stojąc tak jak na tym teście można być mniej lub bardziej niewidocznym, ale nie niewidzialnym. Pozostając w cieniu i korzystając z naturalnych osłon nie będzie w sumie nawet różnicy, chyba że ktoś wpadnie na genialny pomysł robienia zasadzki przez stanie na tle ściany lasu. To nie ghillie, że ciepniesz się na glebie i można cię przeoczyć.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Moja opinia jest niezmienna, oparta na paru ładnych latach obserwacji wielu kamuflaży, opinii żołnierzy i nie tylko. Idąc w/w tokiem rozumowania można dojść do wniosku, że jak ktoś ma umiejętności to może i w różowym rajstopkach się zamaskować. :) Dyskusję zostawiam pomiędzy Wami, róbta co chceta.

 

 

OFF - widziałem kiedyś ten test, niestety teraz 3/4 zdjęć się nie otwiera.

Link to post
Share on other sites

Zielona panterka no rzeczywiście fatalna, pustynna- ma zdolność maskowania multikamu- na odległość powyżej 50 metrów, przynajmniej na pustyni.

A propos maskowania- żołnierze nie zawsze się maskują, bo np. wykonują zadania przy obsłudze sprzętu, przemieszczają się, a wtedy maskowanie przeszkadza, i miło by było, gdybyśmy choć troszkę mniej widoczni byli.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...