Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prośba do właścicieli G36C JG


Recommended Posts

Witam wszystkich maniaków.

Mam małą prośbe, jak w temacie, do właścicieli repliki G36C firmy JG.

Jakich gumek HU używacie w swoich replikach? Naczytałem się sporo na tym i innych forach o tym, że gumkę należy dobierac do repliki.

Dwa dni temu kupiłem taką

http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-698-MadBull-Gumka-HopUp-Shark-60-Degree-Zestaw-Czerwona.html

i byłbym bardziej zadowolony, gdyby nie robila mi "kwiatka" juz po około 10 metrach lotu kulek na auto, na semi też jakoś tak nie za bardzo, na dystansie 15 metrów mógłbym celować w głowę przeciwnika i raczej mógłbym nie trafić.

Oprócz gumki replika stokowa, kulki exell 0,23g, wystrzelone około 8000 kulek.

Nie wiem czy zrobilem dobrze, ale dystanser w zestawie byl taki jakiś za dlugi (nie chciał wejść po dobroci na swoje miejsce) więc wsadzilem stokowy, który wpadł luźno. Czy dobrze zrobiłem? Ogólnie HU kręci kulki, tylko dość nieprzewidywalnie.

Jeszcze na próbę jutro kupie KA 0,25g, to wieczorem sprawdze czy to nie wina kulek.

Wpadłem jeszcze na jeden pomysł, ale nie wiem czy mam racje. Jeżeli odkręcę HU i strzelę serią, to teoretycznie przy powtarzalnej liczbie FPS kulki powinny lecieć jednakowo? Jeżeli jest problem ze szczelnoscią to kulki będą miały znaczną różnice w trajektorii lotu?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Link to post
Share on other sites

@Bojeq, ja mam niebieskiego mad bull'a, a z tym dystanserem to jest taka historia, że jest za szeroki, ciężko wchodzi do komory hop up (znaczy sie trza go trochę ścisnąć) i wydaje mi się, że tak nie powinno być.Prosze mnie poprawić jak się mylę.

Inna sprawa, to to, że ta gumka była w zestawie z dystanserem typu "H", a ja włożyłem zwykły stokowy.A co za tym idzie, czy gumka przeznaczona do współpracy z dystanserem typu H bedzie dobrze współpracowała z dystanserem standardowym?

Otórz i pytanie.Kto odpowie na nie?

Edited by bizon96
Link to post
Share on other sites

Hmmm ja się postaram:

 

Tak, gumka z którą był dystanser typu H będzie bezproblemowo współpracowała ze zwykłym dystanserem. Zastanawia mnie kilka rzeczy:

czy replika dobrze strzelała przed wymianą?? W jaki sposób chciałeś zdusić dystanser typu H?? jak zakładasz ten dystanser, pionowo, czy poziomo??

 

A najlepiej niech założy Ci to ktoś, kto już ma niejakie doświadczenie z aegami.

Link to post
Share on other sites

Przed wymianą replika strzelała dobrze, nie porywała, ale kulki leciały w miare dobrym skupieniu.

@rodnath, jeżeli patrzysz na replike z góry, lufa z przodu, to dystanser uklada sie w litere H (znaczy się założylem poziomo), a coby go wsadzic na swoje miejsce to musiałem użyć sił z boku, czyli ścisnąć go nieco z lewej i prawej, przy założeniu, że nadal patrzymy na replikę z góry i lufą do przodu.

Mam nadzieję, że zrozumiale wytłumaczyłem.

A propos doświadczenia z aeg-ami, to też bym chciał takowego nabrać.Początki są trudne, no ale cóż zrobić

Link to post
Share on other sites

W sumie wychodzi wg. Twojego opisu, że wszystko jest dobrze złożone...(może jeszcze kołnierz gumy nie jest czasem podwinięty??) Popatrz w lufę czy jak kręcisz regulacją w obie strony, to garbik się podnosi i opada. I jeszcze jedno, lufę masz aby na pewno czystą??

Link to post
Share on other sites

Lufka czysta,czyszczona po każdej strzelance ( a było ich trzy).Gumka nie jest podwinięta, garbik podnosi sie i opada.

Jest jeszcze jedno wytłumaczenie.Jest to moja pierwsza replika, może być także na początku wydawało mi się że wszystko jest ok, lecz przez ostatnie pare miesięcy przewinęło mi się przez łapki parę replik na strzelankach od kolegów i zauważam niedoskonałości mojej.Może przydało by się wymienić lufę na preckę?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...