Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Beryl [Łucznik / Taktyczny / Ares]


Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie z innej beczki:

Czy nie pojawił się u was problem z uchem pod zawieszenie do broni ? Chodzi o ten pręt przy kolbie, jest bardzo plastyczny i w moim przypadku po prostu się wygiął na tyle,że wypadł.

Czy ktoś z was znalazł rozwiązanie tego problemu ?

Mi też się wyginało. Metoda jest prosta, wtjąć i przełożyć do góry nogami. Jedna strona jest krótsza, a druga dłuższa. krótszą dać na dół i problem znika.

 

 

Co do magów, to tworzywo jest ok, ale wykonanie takie sobie. Do tego w moich zostaje w magu zawsze jedna kulka(we wszystkich) i nie wiadomo czy się zaciął czy podał wszystkie :/ Choć problemów z zacinkami nie miałem w przeciwieństwie do hi-capa.

Link to post
Share on other sites

Mi też się wyginało. Metoda jest prosta, wtjąć i przełożyć do góry nogami. Jedna strona jest krótsza, a druga dłuższa. krótszą dać na dół i problem znika.

 

 

Co do magów, to tworzywo jest ok, ale wykonanie takie sobie. Do tego w moich zostaje w magu zawsze jedna kulka(we wszystkich) i nie wiadomo czy się zaciął czy podał wszystkie :/ Choć problemów z zacinkami nie miałem w przeciwieństwie do hi-capa.

Co do problemu z tym uchem to coś powyginałem kombinerkami i jak narazie działa ale jak znowu sie spieprzy to zrobie tak jak napisałeś.

A co do magazynków to mimo że wcześniej ładowałem na hicapach tak tu sie przesiąde na midy. Hi cap strasznie kijowo podaje(trzeba długo nakręcać i dotego czasem jeszcze coś sie przytnie...) zaś mid ciśnie sznur kulek. Dodam że ostatnio po strzelance tak samo jakimś dziwnym trafem została mi jedna kulka w mid capie o.O

Edited by bastekkk
Link to post
Share on other sites

Mi też się wyginało. Metoda jest prosta, wtjąć i przełożyć do góry nogami. Jedna strona jest krótsza, a druga dłuższa. krótszą dać na dół i problem znika.

 

Bardzo sprytne rozwiązanie problemu, ale jednak doraźne. Z resztą ja zgubiłem wspomnianą część i nie jestem w stanie tego zastosować ;]. Może przyda się innym.

Swego czasu kontaktowałem się z TAKTYCZNYM i pytałem ich o ten problem. W ramach gwarancji zaproponowali mi jedynie wygięcie pręta i ponowne osadzenie. Zwrócili uwagę, że problem występuje przy stosowaniu jednopunktowych pasów nośnych i polecili stosowanie dwu- lub trzypunkotowych.

 

Jeśli chodzi o mnie to na przyszły sezon postaram się o zamówienie i wprawienie pręta z lepszego materiału. Poinformuje o rezultatach.

Edited by Jagumir
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

rozumiem problem. mi na szczęście nic się nigdy nie wygięło, bo używam pasa 3pkt od m4. zakładam go tak, żeby taśma cała pokrywała ten pręt, i co za tym idzie nic nie ma prawa się wygiąć bo obciążenie jest wywierane na większej powierzchni. pas od m4 kiedyś tam kupiłem do innej repliki i nie chciałem kupować nowego specjalnie do berylka :)

 

PS. kiedyś pisali w newsie o berylu że będą części stalowe oddzielnie do kupienia w sklepie. i co?

Link to post
Share on other sites
PS. kiedyś pisali w newsie o berylu że będą części stalowe oddzielnie do kupienia w sklepie. i co?

Jedyny efekt zabiegów Taktycznego jest taki, że obecnie żadnych części z FB nigdzie nie kupisz. Fabryka nie sprzedaje części, żeby Taktyczny nie miał konkurencji w postaci domowych samoróbek, a sam sklep nie sprzedaje części, bo chcą opychać wersję pro full wypas, która miała być w pełni stalowa, a okazało się, że jednak nie jest i w związku z tym mało kto ją chce. Czyli mówiąc krótko sami zeżarli swój ogon.

Link to post
Share on other sites

Bez urazy... ale samoróbki mogą się schować. Ja tam chyba w życiu trzy dobrze przerobione Beryle widziałem z tego chyba dwa Twoje Dread ;).

Ale wielu rzeczy nie można odwzorować a tym bardziej dostać. Moim zdaniem Beryl Aresa to lepsza alternatywa niż robienie samoróby. Biorąc pod uwagę osiągi w stocku, celność, lipo ready, wykonanie (nie licząc kolanka i magów midów.) to na prawdę dobra inwestycja.

Link to post
Share on other sites

W newsie chyba było, że w niedługim czasie części stalowe będą dostępne w niedługim czasie, a minęło już kilka miesięcy. Szukałem informacji w archiwum, ale widocznie jestem kiepskim poszukiwczem. Czy oni tak długo zwlekają, bo chcą nas zasypać kilkumilionowymi sztukami części?

 

Przeczytaj dwa posty wyżej http://forum.wmasg.pl/topic/116941-oficjalny-beryl-lucznik-taktyczny-ares/page__st__100#entry1771560 ...

Link to post
Share on other sites

Jedyny efekt zabiegów Taktycznego jest taki, że obecnie żadnych części z FB nigdzie nie kupisz. Fabryka nie sprzedaje części, żeby Taktyczny nie miał konkurencji w postaci domowych samoróbek, a sam sklep nie sprzedaje części, bo chcą opychać wersję pro full wypas, która miała być w pełni stalowa, a okazało się, że jednak nie jest i w związku z tym mało kto ją chce. Czyli mówiąc krótko sami zeżarli swój ogon.

Moim zdaniem ogon zjedli sobie kompletnym brakiem marketingu związanym ze sprzedażą Beryla. Jeden news w wakacje, kolejny na jesieni, a wiadomość, że będzie beryl w sprzedaży pojawia się na 2 tygodnie przed premierą. Wyszli z założenia, że "przecież to Beryl, wszyscy go chcą, sam się sprzeda".

 

Co do części to owe do GB-szkielet, płytka itp też miały być dostępne z tego co pamiętam.

 

W newsie chyba było, że w niedługim czasie części stalowe będą dostępne w niedługim czasie, a minęło już kilka miesięcy. Szukałem informacji w archiwum, ale widocznie jestem kiepskim poszukiwczem. Czy oni tak długo zwlekają, bo chcą nas zasypać kilkumilionowymi sztukami części?

Magazynki też miały być chwila moment po premierze Beryla.

Edited by rambo0072
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Do tych, którzy montowali sprężynę m130.

Zapewne już trochę postrzelaliście ze swoich i pytania z mojej strony: jak się sprawuje? Miewa humory? Znosi na luzie taką sprężynę? Może jeszcze za wcześnie, aby to ocenić? Czy zmiana sprężyny, nawet poprzez ten system wymiany sprężyny bez rozkręcania gearboxa, zrywa umowę gwarancyjną? I jakiego producenta sprężyn polecacie? (Ostatnie z pytań- wiem wiem, mam długo profil, ale nie bawiłem się w asg chyba od 2-3 lat i nie mam pojecia co jest teraz dobre na rynku, a co nie)

Link to post
Share on other sites

Dostałem odpowiedź od taktycznego, że mogą wymienić w serwisie przy kupnie, ale to czy zostaje zerwana umowa gwarancyjna zależy od mocy sprężyny. No niestety nie mają na stanie żadnych sprężyn m130 oprócz ultimate, a dostawa za ok 2 tygodnie. Chyba jednak sam to sobie zrobię, jak tylko ktoś da znać, czy części wewnętrzne nie 'kłócą się' ze sprężyną o tej mocy.

Link to post
Share on other sites

Dostałem odpowiedź od taktycznego, że mogą wymienić w serwisie przy kupnie, ale to czy zostaje zerwana umowa gwarancyjna zależy od mocy sprężyny. No niestety nie mają na stanie żadnych sprężyn m130 oprócz ultimate, a dostawa za ok 2 tygodnie. Chyba jednak sam to sobie zrobię, jak tylko ktoś da znać, czy części wewnętrzne nie 'kłócą się' ze sprężyną o tej mocy.

Jak kupowałem to rozmawiałem z gościem z taktycznego na temat ewentualnego tuningu i ten twierdził że 130 guardera powinno spokojnie uciągnąć. Pytałem w temacie parę stron wcześniej ale odpowiedzi brak, może nikt jeszcze nie próbował włożyć 130 do Beryla choć w to wątpię :)

Edited by dymek_nh
Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

Ja mam 140 ale w środku też coś tam wymieniane było. Kolega z firmy ma 130 i zmieniony tylko silnik, wszystko gra, tyle tylko że u nas nie sypiemy kompozytem na full auto i nie korzystamy z hi capów, nie wiem więc na ile miarodajne będą to informacje dla Ciebie.

Link to post
Share on other sites

No informacje od sprayerów będą napewno informacjami nt. maximum wytrzymałości i w sumie o to chodziło. Nie strzelam dużo, ale wolę mieć niezawodną replikę.

 

@Dawid4009

Twój kolega wymienił silnik, bo coś się stało ze starym, czy po prostu był za słaby?

 

Dodam, że do zestawu wziąłem 2x baterie lipo 11.1v, a gdzieś (chyba nawet w tym temacie) wyczytałem, że przy 7.4v działa dobrze, a przy 11.1v to już wiertarka. Dlatego też wsadzając sprężynę m130 obniżam rof, zwiększając nieco moc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...