Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Beryl [Łucznik / Taktyczny / Ares]


Recommended Posts

Ze swojej strony napisze tak - Od zawsze chorowałem na Beryla i w końcu się go doczekałem, spodziewałem się wodotrysków i po części zostało to spełnione :) Dla czego po części? Bo jest trochę niedoróbek, niedociągnięć i co najbardziej boli, to nie wielka zgodność części z ostrym :/ No ale w końcu to BERYL i to od Aresa... Innowacyjny układ elektryczny był bardzo miłym zaskoczeniem, lecz w moim przypadku (nr. seryjny 2011SK000123) zaczął się on sypać, lecz został naprawiony. Co do części i tuningu, to wiele wewnątrz się nie zmieniło. Zmiany głównie są zewnątrz. Do środka repliki wpadł nowy silnik, bo stockowy tyłka nie urywał. Tłok wymieniłem na aluminiowy SHS z full metal szczęką, bo z mojej winy pękł stockowy, lufa siedzi stock cymy (stockowa aresa przez przypadek podczas serwisowania upadla i się wygięła, a stock cymy okazał się lufą lepszą dla tej repliki niż praktycznie nowa systema i stockowa aresowa lufka o.O). Do tego oczywiście nowa gumka i to chyba wszystko. Zasilana u mnie była na początku z li po 11.1 przed wymianą silnika, ale po wymianie na 11.1 zrobiła się wiertarka, więc przesiadłem się na 7.4v. W stocku replika mnie w pełni zadowalała i jej osiągi były bardzo dobre, a wymiany które przeprowadziłem były przeprowadzone tylko dla tego, że były musowe...

 

Jednak mimo posiadania go i przygody z nim replika mi się po prostu znudziła i myślę o sprzedaży jej... Jak to się mówi - czas na coś nowego :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Już minęło trochę czasu od premiery beryla Aresa więc mam pytanie do posiadaczy, odnośnie tuningu, przeróbkach, wymianie czesci gearboxa luf. Fajnie byłoby jakby każdy opisał co przerabiał i jakie były tego efekty. Niestety temat jest malo popularny że względu na wąskie grono posiadaczy beryla. Mam nadzieję że uzyskam jakis odzew.

Stockowe graty są okej za wyjątkiem silnika. Po wymianie ROF skoczył i trzeba było się zaopatrzyć w lipo 7.4 bo na 11.1 tak jak kolega wyżej napisał robi się wiertarka. Sprężyna 130 Ultimate dała ok. 480 fps. Lufa i guma też Ultimate. Na takim zestawie replika ładnie bije i osiągi są dla mnie zadowalające.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Panowie mam pytanie, niedługo będę miał zastrzyk gotówki i się cholera zastanawiam co lepsze beryl ares czy zostać i dokańczać moją samoróbkę, pytanie do was jako użytkowników aresa, jak z jakością części? jak z ekonomią, często coś w bebechach szwankuje? jak wrażenia z użytkowania i wyglądu repliki? i co najważniejsze czy się opłaca dawać nie małe pieniądze w aresa czy lepiej te pieniądze doinwestować w customa ? co wy o tym sądzicie? śmiało piszcie wady, zalety dosłownie wszystko co wiecie, jak się czujecie z jego posiadaniem.

Link to post
Share on other sites

Zaczne od wad - moim zdaniem brak stali :(

 

A co do Aresa, w moim teamie jest juz 8 Aresów, "problemy " były z jednym ( pękła dysza- poleciał na serwis i po sprawie), a takto zadnych, a powiem Ci ze nie maja łatwego zycia, rzucane, targane w piachu, blocie, no wszedzie i trzymaja sie az miło. Mamy wersje 2004 jak i 96. Ludzie narzekaja na elektornike ( ale to chyba z zazdrosci ze w customach nie maja bursta) = u nas nic nie siada.

Lecz na wydaniu 2k sie nie konczy, zeby replika było uber fajna trzeba wymienic silnik, bo to gówno, a dla poprawy osiągów polecam promyka + SP130.

 

 

A teraz moje pytanie:

 

Czy zamontujemy tą kolbe ( http://wmasg.pl/pl/consignment/show/539756 ) w naszym wspaniałym aresie bez duzej ingerencji w body i kolbe. Bo wiem ze przy zmianie z 96 na 2004 była koniecznosc delikatnego przerabiania ( przeszedłem juz przez to)

Link to post
Share on other sites

Maat dywagacje na temat "Beryli" samoróbek w tym temacie też się przewinęły. Niestety nasz rodzimy karabinek jest taką konstrukcją, że customy z np. AK74 lub podobnych zawsze będą "prawie jak beryl". Jeśli taki potworek Ci nie przeszkadza, Twoja sprawa.

 

Osobiście posiadam jednego z pierwszych Beryli od Aresa jakie wyszły na rynek, czyli już kawałek czasu. Jest to kompletny stok do dzisiaj. W prawdzie obecnie strzelam się raczej rzadko to mój karabinek swoje już wystrzelał i mogę śmiało potwierdzić, że jest to replika bardzo niezawodna. Był tylko jeden problem na początku z silnikiem, który serwis wymienił. Dodawany magazynek hi-cap też warto wymienić, np. na mid-capy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam panowie, mam pytanie takie, o beryla mianowicie. zerwała mi się sprężynka od popychacza dyszy i ją wymieniłem, ale na dzisiejszej strzelance beryl zaczął mi naparzać dublami na serii i pojedyńczym albo kulki leciały tylko 10 m max, ale chwile sie postrzela to to przechodzi. i nie wiem co jest. sprężynka systemy weszła wieć powinno śmigać jak nowe. czy to gumka hop up się wyrobiła czy źle złożony gerbox czy prowadnica sprężyny którą troche ścisnąłem kombinerkami (zadzior jest ale minimalny) czy złe umieszczenie głównej sprężyny?

Link to post
Share on other sites

Witam Panowie. Postanowiłem zakupić kolejną replikę więc napisałem do taktycznego w celu zamówienia. Chciałem zamówić z kolbą teleskopową orisowaniem i górną szyną. Ku mojemu zaskoczeniu dostałem odpowiedź że sklep już nie prowadzi i nie będzie dystrybucji Beryla. Pytanie co teraz? Liczyłem że wyjdzie jaka nowsza poprawiona ciut generacja. Co gorsza jak wyglądać będą części zamienne. Są elementy wewnętrzne niestandardowe i co z nimi? Nie wiem czy jest teraz sens na hura kupować w innym sklepie bez dodatków które wymieniłem. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

panowie, jeżeli w berylu w komorze hop up nie trzeba dystansera, bo jego role pełni dociskająca dźwigienka, to jak kupiłem gumkę systemy czarną z wypukłością w środku w roli dystansera, to po jej założeniu i skręceniu wszystkiego będzie normalnie chodzić (z tym, że pokrętło hop up będzie bardziej zluzowane)?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

to i ja wtrącę swoje 5gr, nowo zakupiony Berylek po wyciągnięciu z pudła nic nie lata brak luzów wspomnianych wyżej w temacie, no poza kolbą po złożeniu delikatnie telepie jak się sprzętem potrzęsie i tu od razu problem, podczas składania kolby zatrzask i sprężynka sru gdzieś w bok, jak się okazało nie było pinu zabezpieczającego owy zatrzask przed wylataniem i jak sam zatrzask znalazłem bez problemu tak sprężynki musiałem się naszukać :icon_neutral2: zamiast pinu gwoździk tapicerski i sprawa załatwiona

 

teraz magazynek hi-cap normalnie pożal się boże... środek lata w skorupie, po podkręceniu sprężyny można wystrzelić krótką serie i trzeba podkręcać dalej, co za sens lepiej i szybciej zmienić na inny magazynek mniejszej pojemności niż non stop kręcić tą sprężyną ... puki co podawał ładnie wszystkie kulki przy strzałach pojedynczych jak i seriami i brust po 3.

 

jeśli natomiast chodzi o strzelanie to jestem miło zaskoczony hoć hopa trzeba regulować śrubokrętem po wyregulowania wali jak marzenie spory zasięg przy świetnym skupieniu jak na stocka bez wymiany lufy i gumy hopa rewelacja, to na tyle :icon_razz2:

 

ach baget do AK 6H4 nie pasuje, znaczy nie do końca pasuje czyli wchodzi na zatrzask i na tłumik płomienia już nie (nie jest w jednej osi), normalnie to by wszedł tylko jakby krzywo na zatrzasku siedział

czy ktoś próbował zakładać bagnet? dajcie znać czy pasuje, może po wymianie tłumika i muszki na wersje z ostrego to będzie pasował

Edited by The Ghost
Link to post
Share on other sites

panowie, jeżeli w berylu w komorze hop up nie trzeba dystansera, bo jego role pełni dociskająca dźwigienka, to jak kupiłem gumkę systemy czarną z wypukłością w środku w roli dystansera, to po jej założeniu i skręceniu wszystkiego będzie normalnie chodzić (z tym, że pokrętło hop up będzie bardziej zluzowane)?

 

Ta wypukłość w środku gumki nie zastępuje dystansera :) Zakładaj i się nie przejmuj, wszystko będzie grało.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Rury stalowe, reszta znal i to w dodatku niedolany. Jak odkręcisz ucho zawieszenia, to masz spore szanse na zobaczenie dziury z niedolewki. Sama kolba chodzi strasznie miękko, daleko jej do oryginału pod względem odczuć. Znal dobrej jakości, ale sama technologia odlewania leży i kuleje, w środku po przepiłowaniu masa bąbli.

Link to post
Share on other sites

No właśnie z tymi odczuciami to ja bym się nie zgodził. W każdym razie w moim Berylu mam wrażenie, że kolba działa niemal identycznie jak w oryginale z którym mam do czynienia na co dzień w pracy. Zresztą w oryginalnych odpowiednikach to też jest różnie, zależnie czy karabin jest nowy (ewentualnie po remoncie) czy ma już swoje lata użytkowania za sobą. W starszych egzemplarzach kolba potrafi się już w ogóle nie blokować

Link to post
Share on other sites

Odczucia wiadomo, mogą być różne, ale faktem jest, że sprężyny w replice są o wiele słabsze, niż w ostrym, bo gdyby były równie twarde, co w ostrym, to by rozwaliły kolbę. Znal jest miękki, przez co zupełnie inaczej reaguje przy składaniu i rozkładaniu.

W starych egzemplarzach Beryla ostrego kolba się nie blokuje, bo dostaje się tam syf i rdza i sprężyna się blokuje, w replice kolba się nie składa, bo sprężyna jest za słaba.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...