Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja sie zastanawiam Sanders czemu na siłę wciskasz mu SPC, które jest przeznaczone pod balistykę? Może dlatego że grunci z USMC takich używają? Albo że jest podobna do LBT6094 czy MMAC? Easy...

 

Chestów też specjalsi używają ( używali, teraz może rzadziej, bo balistyka króluje ).

 

Ja bym polecił RRV- czy to oryginał, czy kopie, ale RRV.

 

Może być jako zabudowana kamizela tylko z przodu, chest, i dobrze zabudowana kamizela ( RRV+Plecy od Plejta )- wtedy masz dużo miejsca, nosisz balistyke i czujesz się wyjątkowym posiadaczem wygodnego i rzadkiego seta. Trudne?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pietia - czego dokładnie szukasz? WSH to nic fajnego, jeżeli nie będziesz nosił pod tym kevlarowej kamizelki, to raczej wygodne to to nie będzie. Nie ma cummerbund'a, z replik WSH nie da rady zrobić czesta, no i ma średnie stałe ładownice. Już lepiej za grosze kupić chest rig'a od PSTG, a jak bardzo chcesz się męczyć/ uczestniczyć w milsimach - kup jakiegoś customowego PC. Mamy akurat takie szczęście, że w Polsce jest parę firm, które uszyją co dusza zapragnie, fajne PCty z regulowanymi pasami biodrowymi itd.

Noszę kopię Weesatcha (Pantaca) od długiego czasu i nie podzielam Twojej opinii. Jest w miarę wygodna i nie potrzeba do niej żadnego podkładu. Odpowiednio wyregulowana i zapięta nie majta się zbytnio. Z niektórych kopii (Guarder) da się jak najbardziej zrobić zwykłego chesta (w Pantacu i Flyye to nie przejdzie). I co masz na myśli pisząc "średnie stałe ładownice"? Bo jak dla mnie są one bardzo wygodne. Do każdej mieszczę dwa magazynki M4 z magpulami i nie mam problemu z zapięciem ładownic. Zintegrowane ładownice mają ten plus, że wrzuca się w nie 10 magów i jest jeszcze cały front z palsami wolny. Kieszeń w plecach na camela/płytę to kolejny plus. Ktoś wspomniał, że warto włożyć w Weesatcha płyty i jest to prawda. Dzięki nim kamizelka się stabilizuje i ewentualne "majtanie się" minimalizuje się praktycznie do zera. Wady? Oczywiście, że ma. M. in. jak się za dużo na przód naładuje, to trochę przód ściąga. Rozwiązanie? Camel na plecy dla równowagi.

Link to post
Share on other sites

Ja sie zastanawiam Sanders czemu na siłę wciskasz mu SPC, które jest przeznaczone pod balistykę? Może dlatego że grunci z USMC takich używają? Albo że jest podobna do LBT6094 czy MMAC? Easy...

 

Chestów też specjalsi używają ( używali, teraz może rzadziej, bo balistyka króluje ).

 

Ja bym polecił RRV- czy to oryginał, czy kopie, ale RRV.

 

Może być jako zabudowana kamizela tylko z przodu, chest, i dobrze zabudowana kamizela ( RRV+Plecy od Plejta )- wtedy masz dużo miejsca, nosisz balistyke i czujesz się wyjątkowym posiadaczem wygodnego i rzadkiego seta. Trudne?

 

 

Z tego względu także (to chyba zrozumiale ze chwale to co nosze :icon_razz2: ) ale chodzi glownie o to ze naprawde daje rade (a nosilem pare roznych kamizelek) i jest bardzo wygodna i ergonomiczna poza tym nie krepuje ruchow rak i ramion.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Noszę kopię Weesatcha (Pantaca) od długiego czasu i nie podzielam Twojej opinii. Jest w miarę wygodna i nie potrzeba do niej żadnego podkładu. Odpowiednio wyregulowana i zapięta nie majta się zbytnio. Z niektórych kopii (Guarder) da się jak najbardziej zrobić zwykłego chesta (w Pantacu i Flyye to nie przejdzie). I co masz na myśli pisząc "średnie stałe ładownice"? Bo jak dla mnie są one bardzo wygodne. Do każdej mieszczę dwa magazynki M4 z magpulami i nie mam problemu z zapięciem ładownic. Zintegrowane ładownice mają ten plus, że wrzuca się w nie 10 magów i jest jeszcze cały front z palsami wolny. Kieszeń w plecach na camela/płytę to kolejny plus. Ktoś wspomniał, że warto włożyć w Weesatcha płyty i jest to prawda. Dzięki nim kamizelka się stabilizuje i ewentualne "majtanie się" minimalizuje się praktycznie do zera. Wady? Oczywiście, że ma. M. in. jak się za dużo na przód naładuje, to trochę przód ściąga. Rozwiązanie? Camel na plecy dla równowagi.

 

Rozumiem, że swoje chwalisz, ja sam totalnie nie skrytykowałem WSH. Po prostu teraz w tej cenie (lub jeszcze taniej) są lepsze rzeczy, szkoda pakować w kasę w coś, czego czasy powoli przemijają. Wiele jest kamizelek, które nie krępują ruchów, i co z tego? Ile nosiłeś w tym WSH? Nosiłeś płyty, 12 magów, wodę? Jeżeli nie nosisz balistyki, to nie szkoda Ci kręgosłupa na taką kamizelkę (ach tak, lans). Jeżeli nosisz, to fajnie, a porównywałeś wrażenia z PC?

 

Co do ładownic - dla Ciebie są wygodne, dla X nie mają klap, dla Y przydałyby się ze 3 kydexowe, o to właśnie chodzi. Nie ma możliwości zdjęcia tych ładownic, ani ich ułożenia wg. własnego widzimisię.

 

Sam nosiłem różne rzeczy - od chestów zabudowanych (np. RRV) przez PC (Eagle), a teraz sam mam ochotę przeskoczyć na zwykłego, prostego chest riga. Wcześniej znajomi, którzy sprzętu używają nie do zabawy, sami mi to doradzali. Cóż, człowiek chciał się polansować, a tak naprawdę jeżeli chodzi o zwykłe jebanki, szkoda się męczyć. Jak ktoś bardzo chce, albo bawi się w reko, rozumiem - niech kupi sensownego PC z cummerbundem, nie żadne WSH.

 

Z tego względu także (to chyba zrozumiale ze chwale to co nosze :icon_razz2: ) ale chodzi glownie o to ze naprawde daje rade (a nosilem pare roznych kamizelek) i jest bardzo wygodna i ergonomiczna poza tym nie krepuje ruchow rak i ramion.

 

Co z tego, że daje radę? Wiele rzeczy daje radę, SPC to bardzo dobry PC (w sumie to bliżej mu do pełnowymiarowej zintegrowanej), ale zmuszanie kogoś koniecznie do balistyki to głupota. Tak czy inaczej - napisaliśmy co napisaliśmy, kolega, który pytał sam wybierze.

Link to post
Share on other sites

Sam jako użytkownik WSH przerzuciłem się na zwykłego chesta. Wbudowane ładownice to porażka, nie możemy bawić się bez klap, bo magazynki zapoznają się z ziemią a my się o tym zorientujemy dopiero po kilku kilometrach. Jeśli zmienimy replikę na G36 lub AK to momentalnie zaczniemy psioczyć na ładownice, bo wygoda użytkowania ich spada gwałtownie na pysk. Regulacja na wysokość słabo trzyma i przy obciążeniu w formie 14 magów i płyt front momentalnie miałem na jajach. Klamra od pasa łączącego przedni i tylny panel wbija się w ciało. To chyba wszystko na temat użytkowania WSH od Flyye. Teraz biegam ze zwykłym chestem amunicyjnym, na którym są tylko magi a reszta wisi na pasie. Wygodnie, lekko i można działać ze sporymi plecakami.

 

A noszenie balistyki dla samego noszenia? Przerabiałem to i dla mnie jest to idiotyzm. O ile nie wymaga tego reko czy "profil" ekipy to olewam wszelką balistykę.

 

 

 

PS. Żeby nie było, mam PC z wkładami, ale tylko do CQB.

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Ludzie napisali tyle postów, a Ty nie raczysz nawet poszukać. Masz Google? Użyj.

 

 

RRV - ujdzie ze względu na uniwersalność, ale dodatkowe miejsce na klacie tylko przeszkadzało, jak chest to chest, bez jakichś chowanych klapek. To tylko moje zdanie.

SPC - jak nie chcesz kevlarów, to jak chcesz niby używać SPC? SPC ma Kevlar wszyty na stałe (chyba że kupisz chińszczyznę od Flyye).

 

Ludzie piszą, a gość wygarnął 2 kamizelki, które zapewne znalazł w postach przelotnie. W dodatku kamizelki, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Zakładam, że szukałeś co to jest chest rig, co to jest zintegrowana kamizelka, co to jest PSTG i tak dalej. Poszukaj, to będziemy dalej dyskutować.

Link to post
Share on other sites

Nie do końca, szukałem fotek i info na googlach i podałem te 2 które mi odpowiadają.... (a że spc ma wbudowane kewlary , nie wiedziałem)...

ale jeszcze trochę się rozejżę chcę miec taką abym mógł z przodu na dole zarzucił ładownice na magi, wyżej kaburę na klamkę a z tyłu ze 2 ładownice na plecy , a reszta gratów na na pasie także z tyłu. Boki muszą byc wolne jednak... i tyle mi trzeba i z tego co widzę to rrv a chest rig jakoś mi nie podchodzi , chyba że coś sensownego znajdę..

Ale jak najbardziej mi pomogliście w wyborze, bo byłem napalony na tę wsh (czy jakoś tak).

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie chcesz nosić kevlaru,tudzież płyt,atrap płyt itd to kamizelki zintegrowane i PC odpadają na starcie. To samo tyczy się pasoszelek gdyż jak napisałeś chcesz mieć boki wolne(swoją drogą dlaczego?). Pozostają Ci różnego rodzaju chesty,czy to z plecami czy bez.

 

 

Oprócz wymienionej przez kolegów wyżej RRV, może warto spojrzeć na chińczyka PLUS Miwo L, ewentualnie jeszcze Taj tej samej firmy, ode biedy jeszcze Ateki z Miwo L i Miwo P.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Nie do końca, szukałem fotek i info na googlach i podałem te 2 które mi odpowiadają.... (a że spc ma wbudowane kewlary , nie wiedziałem)...

ale jeszcze trochę się rozejżę chcę miec taką abym mógł z przodu na dole zarzucił ładownice na magi, wyżej kaburę na klamkę a z tyłu ze 2 ładownice na plecy , a reszta gratów na na pasie także z tyłu. Boki muszą byc wolne jednak... i tyle mi trzeba i z tego co widzę to rrv a chest rig jakoś mi nie podchodzi , chyba że coś sensownego znajdę..

Ale jak najbardziej mi pomogliście w wyborze, bo byłem napalony na tę wsh (czy jakoś tak).

 

Chcesz mieć ładownice z przodu i z tyłu, boki wolne, a płyt nie chcesz nosić. Nie wiem jak coś może Ci pasować. Takie coś nie istnieje. Ew. zeszmaciały PC albo kamizelka taktyczna na siatce.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej jakby kolega ogarnął sobie podobny szpej u jakichś znajomych żeby mu dali ponosić godzinkę - dwie, wtedy na pewno stwierdzi jaki pomysł na szpej mu odpowiada. Ale z tego, co widzę, to chest + pas + lekki plecak/camel (manierkę sprzedaj, chyba, że to prezent od mamy) i będziesz zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

A ja przychyle się do zdań kolegów. Moim zdaniem to pas PT-3 albo górski/RATS (jeśli Ci potrzeba) i szelki Jacko+ autorstwa Miwo Lubliniec, i tle w tym temacie w/g mnie. Jeśli naprawdę dojdziesz do wniosku że to za mało to ja zaproponowałbym posiłkowanie się kamizelką np TAJ albo KP-8. Na takiej kompilacji masz miejsca więcej niż zdrowy rozsądek przewiduje. Sama KP-9 z pasem to też dobra myśl, jest lżejsza z kieszeniami niż plate carrier miwo goły...

Link to post
Share on other sites

Jako iż miałem trochę czasu pogrzebać na necie, to wybór chyba padł na RRV + jakiś pas taktyczny i co do tego pasa mam pytanko, czy jeśli bym chciał zamocować na niego ładownice w systemie ciras to musiałbym szukać modelu o konkretnej szerokości ? czy raczej nie zda egzaminu takie mocowanie i lepiej kupić pas i DO niego przystosowane ładwonice???

 

Z przodu na duł kamizelki dam ładownice na magi od emki , na górze admin panel , ładownica na magazynek od hi-capy, z tyłu na pasie dam manierkę , duże cargo , ładownica na kulki.

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4450#!prettyPhoto

 

Taki pas będzie wygodniejszy czy zwykły pas i doczepione ładownice?

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

System ciras? ;-)

 

Masz na myśli chyba molle. Generalnie z reguły widziałem konfiguracje z duty beltem o szerokości pięciu centymetrów - circa dwóch cali, jak chcą Amerykanie. Na nim bez problemu podepniesz rzeczy w MOLLE - po prostu nie przeplatasz przez wszystkie linii na oporządzeniu, a tylko przez ostatnią. W ten sposób osiągasz pętelkę, przez którą nadziewasz na pas.

 

Poza tym pas, który proponujesz to chińszczyzna. Taniej i lepiej wyrwiesz produkty któregoś z polskich krawców.

Ale myślę, że dla Twojego zastosowania do nie masz co wieszać na pasie, bo RRV'ki nie zdołasz zapełnić tymi trzema ładownicami.

 

 

Aha, pisze się "dół".

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites

Zamiast tego war belta lub duty belta weź sobie chłopie kup rescue belta, wygląda jak pasek, działa jak pasek i możesz na to coś zaczepić i nadal będzie lekko. Zostań przy samej RRV lub czescie od BHI Commando czest ( niecałe 100 usd). Popytaj się ludzi co mają, oglądaj, macaj. A nie wyszukujesz w google "rrv omg delta" i sam nie wiesz czego chcesz. RRV jak jest sama musi mocno przylegać i przynajmniej być nad pępkiem. Nie wiem po co Ci wolne boki. Chcesz mieć z przodu 4 ładownice na 8 hi-capów i butelkę z kulkami?

Edited by ajgor_aa
Link to post
Share on other sites

Tak system molle, a pas,to podałem fotkę poglądową

jaki pisałem z przodu na kamizelce ładownice na magi, ładownca na mag od bocznej i pewnie kabura na boczną lub admin panel a reszta to na ten pas ale na plecy, tak jak ktoś podpowiedział pas na zamówienie u jakiegoś krawca zrobię i tyle...

Boki wolę miec wolne.

Link to post
Share on other sites

Naprawdę spróbuj od kogoś pożyczyć pasoszelki. To naprawdę wygodne i praktyczne.

Ale jeśli już nalegasz na przenoszenie "3 magazynki , manierkę, duże cargo nas bzdety, butlę gg i chciałbym umocować jeszcze kaburę..." - zgodnie z Twoim cytatem - to czy potrzebujesz aż RRVke? Wystarczy zwykły Chińczyk z Miwo, który kupisz używany nawet za stówkę. I bez pasa sobie poradzisz.

 

Masz w ogóle jakąś wizję siebie?

 

Podpowiem Ci moją konfigurację na co dzień: na chińczyku noszę shingle 2x2, ładownicę CQB z Miwo i tymczasowo ładownicę klasyczną. Oprócz tego mam małe pionowe cargo, kaburę w pionie po prawej oraz ładownicę na krótką.

 

Pas noszę z racji swojego zboczenia pod kątem posiadania apteczki oraz manierki. Na razie ma PT-3, ale przymierzam się do zmiany na PT2. Żeby się miejsce nie marnowało, wrzuciłem tam jeszcze jedne cargo z tyłu na mniej potrzebne rzeczy oraz jeszcze jedną ładownicę z boku. No i worek na odzysk. Jest to praktyczne, choć osobiście wolałbym zrezygnować z pasa.

 

Jeśli działam dłużej w lesie, zwłaszcza z plecakiem - praktycznie wszystko przerzucam na pasoszelki. Jedynie wzamian za shingle lądują dwie zwykłe ładownice.

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

RRV jest bardzo pojemna, chyba za pojemna dla Ciebie. RRV jest dla kogoś, kto nosi z 3 lub 4 razy więcej magazynków do głównej, 3-4 do bocznej, cargo, kieszeń na radio i admin panel. Jeszcze miejsce na granaty by się znalazło. Mając RRV, plecak i bardzo prosty pas można przenieść dom.

 

Kup pas PT-2 lub PT-3 (MIWO), jakieś szelki i będziesz zadowolony. Jak ci braknie miejsca, dojdą nowe magi kupisz sobie dodatkowo mini-chesta, np z PSTG. Za zaoszczędzone pieniądze możesz sobie kupić jakieś lansiarskie ładownice, czy camela.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...