Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kisiel z Mózgu: Nowy Chińczyk czy Używany lecz stary Markowy?


Recommended Posts

O, jak mi tylko dadzą :wink: Ale po tym, jak raz i drugi dali, do łba by mi nie przyszło, żeby trzymać Kałasza - choćby i airsoftowego - za korpus przed gniazdem magazynka przy strzelaniu.

 

Nie, nie dlatego, że się kiedyś poważnie sparzyłem :happy:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale po tym, jak raz i drugi dali, do łba by mi nie przyszło, żeby trzymać Kałasza - choćby i airsoftowego - za korpus przed gniazdem magazynka przy strzelaniu.

 

No widzisz, ale chłopaki nie pękają:

 

 

 

I niektórzy nawet nie mają Mechanixów full lanserskich. :cool:

 

EDIT: oczywiście nie trzymają za korpus tylko za maga przy zetknięciu z korpusem, tak jak powyżej i tak jak ja chciałem napisać (ale pewnie zrobiłem to niezbyt precyzyjnie i Errhile sobie inaczej doprecyzował; trzymanie za korpus przy magu byłoby przecież niewygodne).

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie że ten temat ma drugie ukryte oblicze :D. "Okładziny do Ak47 i jego różnice w porównaniu z wersją ostrą" :D. Zakupiłem. Zakupiłem Używane Ak47 Tactical od JG, używane, z prec lufą, wymienioną gumką, zębatkami, wiringiem na rodzaj "T". Full Metal. Czy będę zadowolony - napiszę pod koniec przyszłego tygodnia jak replika do mnie przyjdzie i ocenię ją wstępnie :). Czy dobry wybór czy nie - już za późno. Wyciąga ponoć 380-390FPS więc przy tym całym tuningu nie powinno być źle :). A wy co myślicie o tej decyzji?

Link to post
Share on other sites

No to może tak:

 

Zapłaciłeś 3 stówy za CZTEROLETNIEGO chińczyka. :D Od użytkownika, który ma trzy komentarze. A opis jest ubogi jak rumuni na dworcu PKS we Wrocławiu.

 

Magazynki CA nie pasują do JG. Więc to nie są magi CA.

 

Nie ma papierów na tuning - nie było tuningu. ;) Chyba, że da papiery.

 

W stanie powalającym nie jest.

 

Szczerze - nigdy nie dałbym za CZTEROLETNIEGO takiej kwoty. :P Brawo, cała nasza gadka na nic. ^^

Link to post
Share on other sites

Za brawa dzięki :). Przyznać trzeba, że faktycznie opis ubogi. Ale przegadałem z gościem troszkę drogą mailową. Na prawdę, gadka była tak szczera, że (miejmy nadzieje że moja wiara w ludzi się utrzyma) na prawdę mam podstawy mu wierzyć w cały tuning i przeglądy. Czyli wg. Ciebie, Lesio, nie ma szans żeby cokolwiek z tego wynikło dobrego? Zrobiłem jak chciałem, finał nastąpi wkrótce :D. A gadka wcale nie jest do kosza, ponieważ wraz z moim pierwszym wrażeniem pod koniec tygodnia może stanowić dobrą lekturę dla przyszłych początkujących zapaleńców. Przekonają się czy postawienie na kompletnie niedoświadczonym swoim może mieć dobre skutki (sam jestem tego ciekaw :D). Po prostu coś mnie tknęło, ta replika wołała mnie, a ja jej odpowiedziałem (a psychiatra jutro o 16 :P).

Link to post
Share on other sites

Czyli wg. Ciebie, Lesio, nie ma szans żeby cokolwiek z tego wynikło dobrego?

 

Wg mnie zrobiłeś głupio, bo skoro koleś oszukał na tak głupiej sprawie, jak magazynki, to już widzę te lufy precyzyjne, zębatki, miliony monet i fpsów. A z kranu ma płynąć dżony łejker.

 

Wiadomo - Twoja sprawa, Twoje ryzyko. Trzymaj kciuki, by wszystko się zgadzało. ;)

Link to post
Share on other sites

Wciąż stoję w obronie gościa. Wiadomo, na magazynkach znam się milion razy mniej od was, ale wspominał o nich że lekko klekoczą i że on zawsze je obwijał taśmą izolacyjną przy nasadzie, co do przesyłki, też mnie poinformował, że podał orientacyjnie jedynie na podstawie "niedawno wysłanej przesyłki przez DHL" i że w praktyce dowie się na początku tygodnia jak jest w rzeczywistości. A gdyby zgadzało się wszystko z opisem - jestem uratowany? :D

 

 

EDIT: Po prostu moje rozumowanie odbywało się takim tokiem: Ok, chce tacticala, ok, to ma 4 lata, ale jest Full Metal, było tuningowane i to dość kompleksowo (zakładamy, że świat jest piękny a ludzie nie wiedzą co to kłamstwo :) ), w dodatku stopniowo, przeglądane za każdym razem przy wymienianiu części, to czemu miało by nie być lepsze od stockowego CM 0.28a. I tak mi ma to służyć przez minimum niecały rok - wtedy albo stwierdze że ASG to tylko epizod w moim życiu, lub zdobędę do tego czasu pieniądze na coś lepszego. A gdy posłuży dłużej - nie obrażę się.

Edited by Skittles95
Link to post
Share on other sites
(zakładamy, że świat jest piękny a ludzie nie wiedzą co to kłamstwo :) )

 

i tutaj możesz się nieźle przejechać. Może się okazać, że wydałeś 400 stówy za 4 letniego chińczyka bez żadnego tjuningu. No ale jak chcesz. Ja ludziom, aż tak nie ufam :D. Czekam aż Ci przyślą replikę.

Link to post
Share on other sites

Ok, zaraz jak tylko przyjdzie to sprawdzę. A jakie wytyczne? Musi być srebrna czy jak? Wpierw z niej postrzelam do celu, żeby mieć ewentualnie pierwsze dobre wrażenie zanim się rozczaruje :), potem sprawdzę preckę. Da się jeszcze jakoś sprawdzić pozostałe cuda? Bez rozbierania raczej nie, podejrzewam...

 

 

EDIT: Ponawiam pytanie - gdyby ta replika była w pełni zgodna z opisem zarówno na allegro jak i w drodze mailowej, pomijając już te felerne magazynki - to byłaby ok?

Edited by Skittles95
Link to post
Share on other sites

Z pewnością chcesz to usłyszeć - zrobiłeś deal stulecia! Gratulacje.

 

A tak na poważnie - spójrz na jakiekolwiek zdjęcie nowszej Cymy/Boyi i spójrz na to co kupiłeś. Ja po prostu brzydziłbym się coś takiego trzymać w pokoju - jeżeli kiedyś kupisz sobie replikę z pierwszej półki to zrozumiesz co mam na myśli.

 

Magazynki CA nie mają żadnych bić - tam gdzie na końcu maga np Cyma ma oznaczenia CA jest puste. Jeżeli wklepiesz sobie nazwę lufy w sklepy zobaczysz jakiej barwy szukać. Okablowanie również łatwo określić.

 

Generalnie nie wydałeś tragicznie dużej sumy i jeżeli replika będzie działać i spełniać opis z aukcji to przepłaciłeś niewielka kwotę.

 

 

 

Zapamiętaj sobie raz a dobrze - w Internecie słowo zaufanie nie istnieje i kupowanie czegoś na zasadzie "bo Pan taki miły mi powiedział" jest głupotą porównywalną do wyjścia na rynek miasta wojewódzkiego i bluzganiem lokalnej drużyny.

Link to post
Share on other sites

I znów gusta, panowie :). żadne, dosłownie ŻADNE RK Boyi mi nie podchodzi. Zarówno taktyczne jak i drewniane. Cyma jest ok, może nawet jest ładniejsza od tego co zakupiłem, ale to plastik. Na metalową Cymę i tak by mnie nie było stać. Więc jeżeli chodzi o wygląd - mam swoje oczy i dobrze wiem co kupiłem. Jeżeli chodzi o środek - na pewno podjąłem kontrowersyjną decyzję, która może się skończyć w dwojaki sposób - wyjdę na tym dobrze lub uświadomię sobie, że internet jest miejscem jak każde inne na świecie - brutalnym i bez skrupułów.

 

Poczekajmy do środy/czwartku, wtedy zdam szczegółową relację - od wyglądu, poprzez te nieszczęsne magazynki, na zasięgu, szybkostrzelności, wygodzie użytkowania kończąc. Mogę nawet udokumentować to zdjęciami wyższej jakości, jeżeli zajdzie taka potrzeba :P. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Najbardziej koszerny jest ten napis made in china z boku i fioletowawy odcień selektora oraz dekla. :hahaha:

 

Miałem AK Beta Specnaz JG - strzelało bardzo fajnie, ale wyglądało bardzo do dupy. Życzę ci tego samego, bo przecież najważniejsze, żeby replika strzelała. Swoją drogę pierwsze co bym zrobił, to kupił czarny matowy spray i przejechał ten fatalnie pomalowany korpus (miałem kiedyś takiego AK w rękach i wiem, o czym mówię).

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Wszystko się zobaczy jak replika przyjdzie. Teraz możemy gdybać, jak to będzie fatalnie, albo jak to będzie przyzwoicie, jak to wygląda itd. itp. Po prostu niech replika znajdzie się w moich rękach, w realu będą na pewno inne odczucia wizualne niż na zdjęciach, gorsze czy lepsze to już zobaczymy :). Przetestuje, postrzelam, zobacze jak podają magazynki, na singlu, na full auto, jak bateria trzyma, jaki zasięg skuteczny i wszystko co mi przyjdzie do głowy :). Jak już parę razy mówiłem - decyzja była kontrowersyjna i na pewno nie najbardziej oczywista. Ryzyk Fizyk, zobaczymy :) (Napis made in china można "zakleić" klejem do metalu i przejechać wszystko równomiernie matowym czarnym, wtedy faktycznie chyba będzie lepiej :D)

Link to post
Share on other sites

Nie spotkaem plastiku który pękał by od kulki :D ze standardowej odległości :D.

 

Ja mam małą dziurę od kulki (tak przynajmniej twierdzi poprzedni właściciel) we frontgripie w g36k jg... Nie wiem, z jakiej odległości strzelano, ale nikt chyba nie sypał w replikę z przyłożenia :strach:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...